- x
Veri tabanı programcılığı mı web tasarımı programcılığı mı?
14 Cevap4998 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

570 Mesaj
26 Mayıs 2010; 19:34:10 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Teknik lisede bilgisayar bölümü okuyan kardeşim dal seçimi yapacakmış iki seçenek var veri tabanı ve web tasarım hangisini seçmesi onun için daha iyi olur?Bu iki dal hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Death Note ● Bleach ●Code Geass ● Naruto ● Fullmetal Alchemist ● Soul Eater ● Fairy Tail ● Ao no Exorcist ● Hellsing ● Dragon Ball ● Claymore ● Devil May Cry ● Beelzebub ● Sekirei

533 Mesaj
26 Mayıs 2010; 19:37:04 

Aynen bende dal seçecem web tasarım , yazılım , donanım kararsız kaldım?

1216 Mesaj
26 Mayıs 2010; 19:40:20 

Web tasarım eğlencelidir ama iş bulmak kolay değildir hocalar bize böyle diyor ama ben web tasarımı seçicem yine

375 Mesaj
26 Mayıs 2010; 20:02:12 

Boşversin tasarımı, güzelce öğrensin veritabanlarını , şu anda örneğin bi Oracle Db admin bulmak kolay değil, aynı şekilde SQl de, bu konularda bilgili ve sertifikalı insanlar güzel maaşlarla güzel işler bulurlar.

2587 Mesaj
26 Mayıs 2010; 20:04:47 

veritabanı adminliği zordur ama iyi para kazandırır. İyi isen işsiz kalman imkansız.

6158 Mesaj
26 Mayıs 2010; 20:04:58 

Web Tasarımı okuyorum,kesinlikle Veri Tabanı okusun.

570 Mesaj
26 Mayıs 2010; 21:24:44 

Sağolun arkadaşlar.

Death Note ● Bleach ●Code Geass ● Naruto ● Fullmetal Alchemist ● Soul Eater ● Fairy Tail ● Ao no Exorcist ● Hellsing ● Dragon Ball ● Claymore ● Devil May Cry ● Beelzebub ● Sekirei

2132 Mesaj
26 Mayıs 2010; 21:26:29 

veritabanı okuyorum, veritabanı seçsin

1068 Mesaj
26 Mayıs 2010; 21:27:47 

web tasarımı kendi de büyük uğraşlar sonucu öğrenebilir.İlgili kurs ve kaynaklar bolca mevcut.Veritabanı daha iyidir.Ama sadece öğrendiğiyle kalır kendini geliştirmezse yine de iş bulamaz.

81 Mesaj
26 Mayıs 2010; 21:29:40 

bende veri tabanı okuyorum öneririm yani

170 Mesaj
26 Mayıs 2010; 21:30:27 

ben ağ işletmenliği mezunuyum. zamanında bizede
ağ işletmenliği vs veri tabanı
dediler kamillik yapıp ağ işletmenliği seçtim

ileride bölümünle alakalı okumak istiyosan kesinlikle veri tabanı seç .
işine daha çok yarıyacaktır.hemde eylencelidir program yazmak

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Mayıs 2010; 21:33:23 

görsel çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsan web tasarım

389 Mesaj
26 Mayıs 2010; 21:40:28 

veritabanı mantık gerektirir kendine güveniyorsan kesinlikle veritabanına git

833 Mesaj
26 Mayıs 2010; 21:42:46 

wep tasarımı tercih ederim ama onda çok aç kalır. Tasarıma meraklıysa grafikerliği öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Mayıs 2010; 22:38:39 

Donanım=Artık donanımı hemen hemen bilgisayarla ilgilisi olan herkes biliyor...Ve öğrenmesi basit zor değil... bu bölümü bitirince genelde teknik serviste asgari ücretle çalışırsın.....öğrenmesi kolaydır...

web tasarımı programcılığı= Donanıma göre zordur ... genelde tasarımın çok iyi olması gerekir ve şirketler asp.net ve php iyi bilmeni isterler ... Ve çok fazla web tasarımcı vardır....

Veri tabanı programcılığı=Diğer ikisine göre daha zordur...tablolar ilişkilendirmeler....vb baya uğraştırır.Ama adam akıllı bilirseniz çok güzel paralar kazanırsınız...
Veri tabanı programlama fazla adam akıllı bilen yok.
Oracle= çok güzlü zor bir veri tabanıdır+pahalıdır...Eğer bunda iyi olursanız gerçekten güzel para kazanırsınız ve türkiyede fazla iyi oracle bilen yok...

Oracle developer veya admin olabilirseniz ortalama maaşınız 5 ile 10 bin tl arasında olur...

Nerden biliyom bilgisayar programlama okuyom...Akrabam bilgisayar mühendisi şirketinde çalışan oracle developer aldığı maaş yaklaşık 4800 tl
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Veri tabanı programcılığı mı web tasarımı programcılığı mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422