Şimdi Ara

VINN ile Youtube ve türevlerine Girme (Open DNS Ayarı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
47.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkcell VINN'la standartta kullanılan DNS'lerle yasaklı sitelere ulaşılamıyor bildiğiniz üzere. Ancak Open DNS kullanarak bu engellemelerden kurtulabilirsin. Bu konuda bir hayli arama tarama çalışmalarından sonra düzgün bir anlatımla gösterilen http://www.ogzblog.com/teknoloji/turkcell-vinn-open-dns/ siteyi buldum. İşinize yaracaktır.

• kesin çözüm: (yeni jenerasyon vınnlar için)
    İLK ÖNCE ara-dosya adı-rasphone-
    sonuçlarda rasphone.pbk çalıştır-
    gelen küçük pencerede özelliklere gir-
    ağ iletişimi-internet iletişim kuralları-yeglenen dns :4.2.2.1 diğer dns:4.2.2.2
    kaydet ve çık. şu an youtube hariç tüm yasaklı sitelere girebilirsin.
    illede youtubede olsun diyorsan
    çalıştır-
    C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC\HOSTS
    yaz gelen pencerede not defteri ile çalıştırı seç açılan not defterinin en altına

208.117.236.70
    208.117.236.70

kodlarını ekle. eğer önceden bu kod ekliyse yanındaki kısımda youtube.com gibi şeyler yazılı olmamasına özen göster kaydet ve çık . youtube hayırlı olsun :))

• windows 7 de turkcell VINN için dns ayarları şu şekilde de yapılabilir:

• Son yöntemdeki bağlantıların yanında mevcut bulunan Turkcell 3G linkinin yeri ben de boş maalesef. Bir türlü ayarları değiştiremedim. Acaba o linki nasıl bulabilirim
  • Şu şekilde

• dns yazsamda vınnla yasaklı sitelere giremiyorum aynı dns le uydunette girebiliyorum
  • Her şeyi denedim olmuyor. Youtube'da sorun yok. Ama başka sitelere girmiyor :S Güncellemeden önce problem yoktu !? :S neden böyle acep ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alman86 -- 1 Mart 2013; 21:22:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.