Şimdi Ara

GeForce GTX 465 test edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
10.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önümüzdeki hafta Tayvan'ın Taipei kentinde başlayacak Computex 2010 fuarıyla eş zamanlı olarak lanse edilmesi planlanan GeForce GTX 465 için güvenilir test sonuçları gelmeye başladı. GeForce GTX 465 için ön-inceleme yayınlayan Xbit Labs, 6 farklı test ile kartın performansına ilişkin ilk verileri yayınladı. GF100 GPU'sunun kırpılmış bir versiyonunu kullanan GeForce GTX 465, 256-bit bellek veri yolu desteğine, 352x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Grafik işlem birimi 607MHz'de, paralel işlem birimleri 1215MHz'de ve bellekleri de 3208MHz'de çalışan Fermi tabanlı yeni nesil ekran kartı, genel görünümüyle GeForce GTX 470 çizgisini koruyor ve 25cm uzunluğunda bir kart olarak çıkıyor karşımıza.

alt="GeForce GTX 465 test edildi"

XBit Labs'a göre, 279$ seviyesinden lanse edilecek GeForce GTX 465, mevcut performans değerleriyle 20$ daha pahalı olan ATi Radeon HD 5850'nin gerisinde kalıyor. Yeni sürücülerle GTX 465'in performansında iyileştirmeler olabileceğini belirten XBit Labs, DirectX 11'in özelliklerinden faydalanan oyunlarda [Dirt 2 gibi] GeForce GTX 465'in, aynı segmentteki rakip çözümlere karşı daha güçlü bir pozisyon elde ettiğini ancak genel sonuçlar itibariyle ilgili fiyat aralığında kullanıcıların az bir fark ile ATi Radeon HD 5850'ye yönelebileceğini, Nvidia'nın rekabet gücünü arttırmak için daha düşük fiyatlandırmaya gitmesi gerektiğini belirtiyor. Mevcut skorlarla ATi Radeon HD 5830 ile HD 5850 arasına konumlanan GeForce GTX 465 için bazı test sonuçları şu şekilde;

Kaynak:http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/geforce-gtx-465.html#sect0

• Nvidia da bir zamanlar Ati de olduğu gibi gerileme devrine girdi sanırım ama yine de kendine güveni tam . bizim bilmediğimiz bi kozları var gibi :D
    Fermi nin yüksek işlem gücü başka işler için daha yararlı olucak anlaşılan. Amd ve intel nasıl ekran kartlarını işlemcilerinin içine alıyorsa , nvidia yok olmamak için gpu ya yani özellikler kazandırmak istiyor ve buna rağmen Ati ile yarışmaya devam ediyor. Fakat Nvidia bi boy geriye düştü gibi rakibine üstünlük kuramıyor.
  • testlere simdi yeniden baktim

1920 cozunurlukde hd 5870 performans kaybi yasayacagina performans kazanci yasamis

iyice bu testler uzerinde olan suphelerim artti

zaten ben dx 11 destekleyen kartta acilmis desteklemeyende acilmamis ve sonuclari ayni tabloya konulmus test gormemistim daha once

diger sitelerin testlerini gormeden yorum yapmak o yuzden saglikli olmayacak

fakat bu son cikan driver ile hd 5850 e cok rahat kafa tutabilecegine inaniyorum ben bu kartın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 25 Mayıs 2010; 11:35:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

testlere simdi yeniden baktim

1920 cozunurlukde hd 5870 performans kaybi yasayacagina performans kazanci yasamis

iyice bu testler uzerinde olan suphelerim artti

zaten ben dx 11 destekleyen kartta acilmis desteklemeyende acilmamis ve sonuclari ayni tabloya konulmus test gormemistim daha once

diger sitelerin testlerini gormeden yorum yapmak o yuzden saglikli olmayacak

fakat bu son cikan driver ile hd 5850 e cok rahat kafa tutabilecegine inaniyorum ben bu kartın

Harbiden de öyle. HD 5870, 1600x900 den 1920x1080 çözünürlüğe geçince 8 FPS artmış. Gerçekten ilginç

• Bir kaç mesajda GTX 275'le aynı performansa sahip olacak demiştim sadece sayılara bakarak. Bazı arkadaşlar gibi uçup 5850'i geçecek de diyebilirdim. Hatta muhtemelen yanılırım diyordum ama çoğu oyunda performansları arasında %5 fark bile yok. Birisi 80 fps alırken diğeri 81 fps falan almış. Yuh bana, bence beni daha dikkatli dinleyin bundan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerroner -- 25 Mayıs 2010; 12:26:18 >
  • Garfikte hata yapılmış,bilerek yapıldığını sanmıyorum,gözden kaçmıştır,donanimhaberde bile ufak tefek hata yapıldı,bu güven sorgusunu gerektirecek bir durum değil
  • sonuçlar çok ilginç düşük çözünürlükte 5850-70 daha az sonuç alırken oyuncu kitlesinin kullandığı 1920*1080 de daha yüksek değerler almış
  • RE5'te 5870 naapmış be arkadaş. 5850 de 1080p'de 480'le kafa kafaya gitmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 25 Mayıs 2010; 12:43:19 >
  • bu günkü durumda nvidia'nın ati'nin gerisinde kaldığı apaçık bir gerçek ama yıkılışını konuşmak çok mantıksız. sonuçta amd ati'yi aldığında nvidia'nın en büyük kozu olan daha küçük boyutta transistör teknolojisi kullanımı ati'ye geçmiş oldu. o dönemde bile yer yer ati'nin önüne geçmiş bir firma asla yıkılmaz. kaldı ki amd yıkılmasını istemez; nvidia'yı intel'in satın aldığını bi hayal etsenize...
  • testlere göre : gtx480>hd5870>gtx470>hd5850>gtx465>gtx275 sonuclar beklendigi gibi..
  • nvidianın yeni nesil revizyonlarını beklemek lazım.. fermi eminim çok fazla potansiyeli olan bir mimaridir. yalnız şimdilik en vasat dönemlerini yaşıyordur umarım... ileride ben ferminin bugünkünden çok çok daha iyi bir konuma geleceğine inanıyorum.. böyle kartlar olması gereken yeri ve fiyat konumunu dolduruyor sadece.. 5850'ye bile kafa tutacak bir tarafı yok.. sıcaklık güç tüketim değerleri göz önüne alındığında 5850 yine ağır basacaktır.. yazık nividiaya.. 6x serisinin gelmesi fazla zaman almaz sanırım.. bu kartlarla başa çıkamıyorsa 6x ile ati şov yapar herhalde.. ama yinede nvidianın önde olacağı taraflar her zaman olacaktır diye düşünüyorum.. cuda, physx gibi..
  • Bana kalırsa ati haLa yazılımda kötü o kartların özelliklerine bakarsanız zaten ati nvidia'dan fizksel olarak üstün rops olsun transistör olsun flops olsun. Ati hala yazılımda kötü, arkadaşların dediği gibi 1600x900'e oranla 1920x1080 yani full hd bile yüksek fps alıyor.kart kafasına göre takılıyor gibi bişey.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmt_frk_asln

bu günkü durumda nvidia'nın ati'nin gerisinde kaldığı apaçık bir gerçek ama yıkılışını konuşmak çok mantıksız. sonuçta amd ati'yi aldığında nvidia'nın en büyük kozu olan daha küçük boyutta transistör teknolojisi kullanımı ati'ye geçmiş oldu. o dönemde bile yer yer ati'nin önüne geçmiş bir firma asla yıkılmaz. kaldı ki amd yıkılmasını istemez; nvidia'yı intel'in satın aldığını bi hayal etsenize...

Ne alaka şu anda Nvidia ve Ati kartlar aynı nm teknolojisi ile üretiliyor. Ayrıca nm transistör boyutu değil işlemcinin içerisindeki transistörler arası boşluk mesafesidir, nm küçüldükçe zar alanına daha fazla transistör sığar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 25 Mayıs 2010; 16:39:45 >
  • GeForce GTX 465 test edildi

guzel kart
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs
    ...Ayrıca nm transistör boyutu değil işlemcinin içerisindeki transistörler arası boşluk mesafesidir...

bu bilgiyi edindiğiniz kaynağı paylaşabilirmisiniz hocam?

Açılımı nanometre'dir hocam, ölçü birimi yani. Transistör aralarındaki mesafeyi belirtiyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_28126860/tm.htm
  • nvidia driverle olayı bitircek bakın görün :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

quote:

Orijinalden alıntı: ahmt_frk_asln

bu günkü durumda nvidia'nın ati'nin gerisinde kaldığı apaçık bir gerçek ama yıkılışını konuşmak çok mantıksız. sonuçta amd ati'yi aldığında nvidia'nın en büyük kozu olan daha küçük boyutta transistör teknolojisi kullanımı ati'ye geçmiş oldu. o dönemde bile yer yer ati'nin önüne geçmiş bir firma asla yıkılmaz. kaldı ki amd yıkılmasını istemez; nvidia'yı intel'in satın aldığını bi hayal etsenize...

Ne alaka şu anda Nvidia ve Ati kartlar aynı nm teknolojisi ile üretiliyor. Ayrıca nm transistör boyutu değil işlemcinin içerisindeki transistörler arası boşluk mesafesidir, nm küçüldükçe zar alanına daha fazla transistör sığar.

daha fazla transistör sıgabilmesi için transistör üretim teknolojisininde küçülmesi gerekir.. nm rik küçülme zar ile birlikte transistör boyutlarınında küçülmesi anlamına gelir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 25 Mayıs 2010; 17:45:04 >

• Pek beklediğim bi kart çıkmadı... Biraz fos görünüyor. Yok yeni 8800gt olacak, yok dağıtacak piyasayı... 8800gt çıktığın en hızlı kart olan 800gtx'e çok yakın performans sunuyordu...
  • hd5830 ile aynı fiyat diorlar suna bak 279$ hd5850nin yanından gecmiyor gtx275 overclock yapsan aynı seviyeye gelir ne anladım o işten
  • Üzerine de tamamlayıcı şu incelemeyi okursanız:http://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fhardware.mydrivers.com%2F2%2F165%2F165020.htm
    Donanımlar birebir ve hd5770>gtx465. Nvidia iyice komik olmaya başladı. Dua edelim de sorun sürücülerde olsun, yoksa bu seviye bir kartı hd5850 fiyatına satmak tam mushkin ultimatefx hd5770 gibi olur.
    -3dmark vantage'da düz hd5770 daha iyi(5770 puan, 5729 puan). Hmm, diğer kartların aldıkları skorlar da çok acaip. %10-20 daha düşük almışlar benim testten. İşlemci, ram aynı bir tek windows 32bit/64bit farkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 25 Mayıs 2010; 20:32:34 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.