Şimdi Ara

Yetişkin bir insan günde 2000-3000 kalori yakar??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
5
Favori
286.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kalori yakımı ben hiçbir şey yapmasam sadece otursam bile vücüdum tarafından gerçekleşir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖLÜCÜ

quote:

Orijinalden alıntı: enginse

ben 1.5 aydır kalori hesaplayarak kilo vermeye çalışıyorum en son geçen sene tartıldım ve 156 kilo idim bu diyet denen şeye başlamadan önce falan hiç tartılmadım çünki o tartıya çıkıcak yüzüm yok ... gerçi verdiğim kiloda pek umrumda değil aynadaki görüntüme bakıyorum sadece ve sadece 1 ay içindeki değişim yuh denecek derecede yıllardır gardropta duran hiç giyemediğim tshortler yavaş yavaş bedenime olmaya başladı yanlışlıkla küçük beden aldığım patolonlarım düğmeleri birbirine bile yaklaşmazken giymeye başladım bunlar 1 ay sonrasında olan şeyler şimdi nasıl hesaplıyon konusunda gelince şole anlatayım
    baştan soleyeyim kimse yok sağlıklı yok sağlıksız zırvasından bahsetmesin afrikadaki çocukları düşünün sadece yaşıyolar dimi bişi olmaz korkmayın açlıktan ölmenizede heralde izin vericek değilsiniz
    şahsen ben günde max 1200 kalori civarında tüketiyorum ne tükettiğim pek önemli değil bu 2000 kaloriyede çıktı bi kere sonuçta günlük kilomu korumam için almam gereken kalori 3500 idi bazal metabolizmam 2700 falan ve ağır bir işte çalışıyorum vardıya boyunca aktifim günde yaklaşık bisikleti yaptığım sporu saymassak 3500 4000 giderim var min. ve aldığımda genelde 1000 1200 1500 falan hiç yemek yemediğim 300 500 kalori ile kapattığım günler oldu bana hiç bişi olmadı ole vitaminmiş mineralmiş cartmış curtmuş hiç bişide almadım canım çikolata çekti yedim kola çekti içtim pasta çekti yedim popeyesten tavuk yemeyi hala seviyorum bangır bangır istediğimi yiyorum ama 1200 kalori açlık hissi çekmedim bişi çekmedim hatta bazı günleri 0 kalori günü ilan edicem kendime
    üstüne spor salonuna gitmeye çalışıyorum mesaiden fırsat buldukça bisiklete biniyorum yagmur yağmadıkça güzel güzel yürüyorumda
    artık daha bugun kontrolsüz ama az yedim hesaplarken fazla fazla hesaplıyorum 1000 kalori civarında yemişim bugun ama çok yedim die hayıflanıyorum hala ve bu yazılarıda yazarken bol şekerli çayımı yudumluyorum daha ne diyeyim
    1.5 aydan beri yarım ekmek bile yemedim ekmeği felaket severimcanım çekmio değil deli gibi çekiyo ama yemiyorum işte inada bindi
    birde hesap kitap işi ole bir işlediki bana besinlerin üzerinde rakamlar belirmeye başladı adam almış eline 1 tam ekmek döner yiyo sen ne yapıyosun die bağırıcaktım ama resmen o safhadayım :D
    hepinize bol şans aç kalmaktan korkmayın aç kalmadan zayıflayamassınız bırakın sağlıklı kilo verme zırvalarından 500 kalori az alman gerekiyo zırvalarından vitamin minarel zırvalarından yiyin sadece deponun ışığı sönsün yeter

Konuyu hortlatmak gibi olmasinda saydiklarini yiyorum diyorsun 1200 kaloriyi gecmiyorum diyorsun emin misin o popeyesdan bir menu 700 kaloriden asagi degildir diger ogunlerde ne yigiyorsun ac mi geciyorsun ayrica 0 kalori gunu nedir arkadasim belki boyle 20-30 kilo verirsinde disi beni ici seni yakar duruma dustukten sonra hastaliklar pes pese geldikten sonra keske obez olarak kalsaydimda saglikli kalsaydim dersin demek istedigim amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok en azindan programli hareket et ekmegi kesip cikolata yemek nedir Allah askina

Alıntıları Göster
    Diyet de yapılan hataları yazıyorum arkadaşlar
    En büyük hata spor yapmaktır. Diyet yaparken çok kalori harcamak için spor yapmak başarılması imkansız bir şeydir hiç zayıflamak için spor düşünmeyin.
    Yine çok büyük hata diyet pratiği olmayanlar olması gerekenden bir kaç kat daha zorlayıcı bir diyete başlıyorlar ve tabi dayanamayıp bırakıyorlar. Bu diyete 1000 kalori diyeti denir farkında olmadna onu yapıyor insanlar yani şu bir kibrit kutusu kadar peynir 3 kaşık makarna filan olayı. Oysa günde bir genç erkeğin mesela 5 tepeleme dolu porsiyon makarna yeme hakkı bile var şişmanlamadan.
    Üçüncü hata da yukarıdaki ile aslında aynı sebep oda anlaşılabilir sebepler ile bir an önce çok kilo verme isteğidir. Oysa perhiz günde bir yemek kaşığını geçmeyen kilolar ile zayıflamak demek öyle ayda 10 kilo yada 5 kilo vermek çok kolay değil. Benim önerim verebileceğiniz en az kiloyu deneyip yanılıp vermektir ve buda yaklaşık ayda 4 kilodur. 2 kilo verin derdim oda iyi rakam ama ayda 2 kilo verecek diyet yapmak çok zordur ayarlanamaz en az 4 olması gerek. Buda gün içinde tatlı bir açlık ile akşam yemeğine kadr sabretmekten ibarettir
    Dördüncü hata ise beslenmenizi sıkıcı hale getirmemektir. Perhiz demek yağsız salata yada meyve demek olmamalı hatta şekersiz çay olmamalı. Günü mutlaka ödül ile bitirmek gerek akşam şölen yemeği değilsede bayağı insanı mutlu edecek bir şeylerle bitirmek gerek. Akşam yenmez menmez laflarına inanmayın o kadar bilimsel bir olay değil bu perhiz her şekilde yapılır boğazını tutarsan. Benim önerim kesinlikle hiç bir şeyi hayatınızdan çıkartmamaktır.
    Yukardaki ile çelişiyor ama ekmek konusu çok önemli. Ekmekte az yeyin demek isterdim ama bu yiycek gerçekten diyet yapan için elinde el bombası taşımak gibidir bence diyet yapıyorsan günde bir dilim filan bile demeden ekmeği hayatından çıkartman gerek. Kalori hesabı ile bir dilim yenebilir çıkar ama yersen kimyanı bir şeylerini bozuyor o riski hiç almayın
    Başka bir hatada perhize başlarken bozuk olan biyokimyanızı perhize hazırlamadan bodozlama bu gün diyete başlıycam deyip 3 saatte duvara toslamaktır. İlk önce insülün glikoz dengesizliğini terbiye etmek gerekiyor vücutta. Buda en az 15 gün ile bir ay arasında değişen başarısız diyet denemeleridir. İlk bir ay her gün diyetinizi bozsanızda ertesi gün aynı inat ve full moral ile yine diyete başlayın sakın pes etmeyin. Bu sayede bozuk olan ve diyeti imkansız kılan biyokimya düzene girecektir. Detayları var ama sizi ilgilendirmez siz dediğimi yapın ilk gün duvara iki saatte tosladıysanız diyet maceranızda insülün dengeniz her şişkoda olduğu gibi bozuktur ve düzelecektir bir ay içinde. Ben ekmeksiz yapamam günde 2 ekmek yerim diye bir aşk yok hepsi insülün meselesi ve düzeliyor inanın bana yaşadım. Günde 3 ekmeği bir ekmeğe indirebilmek için ben 2 ay savaş verdim. Şimdi ise ayda bir ekmek yesem aramam hatırladıkça inanamıyorum zavallılığıma ama insülün işte direnemzsin biyokimyaya öyle bir irade yok insnada

Son sözüm az yeyin ve akşam 7 de filan akşam yemeğinde kendinize her gün güzel bir yemekle ödüllendirin. Tabi perhize uygun olsun ama salata değil yani. Bir yarım balık yanında ir tepeleme sosunu abartmadan biraz peynirli mesela makarna iyi bir ödüldür. Bu arada makarnaya değinmek istiyorum hayatınızdan ekmek çıkarsa yerine makarnayı koyun bu işleri çok kolaylaştırır. Birde çok fazla bilimsel milimsel şeyler okumayın. KArnınız acıkmışsa o esnada zayıflıyorsunuz demektir çok mutlu olun bir dakika öncesinden biraz daha zayıfsınız o esneda. Miğdesi az kazınan akşamı bekleyen adam o esnada zayıflıyordurda. Yöntem çok basit arkadaşlar. Sabah bir kahvaltı et o senin küçük ödülün olsun mesela çok az yağ ile pişmiş omlet yanında bir şekerli çat biraz peynir domates yeşil biber zeytin filan mis gibi kahvaltı ama pankek ler ekmekler reçeller koymayada gerek yok tabiki. Akşama kadarda sadece bir şeyler iç mutlu ol kahve iç çay iç kakao iç yok şekersiz yok kremasız bunların hesabını yapma bir kaç kahveden çaydan bir şey olmaz. Hatta ben gün içindeki her sıcak içecekle bir petibör bisküvi yiyorum perhizde. Maksat eğlence ve biraz da olsa bir şeyler yeme hakkı yakalamak. Akşam oluncada büyük ödülü ye güzel bir yemek ama oda tabi perhize uygun ama salata değil lapa değil yemek yani. Yağı sıfırlayıpta her şeyide berbat hale getirmeyin bir kaşık yağ katılan şeye bir çay kaşığı katın. Mesela omlet yapın bir çay kaşığı yağ ile yada makarnaya bir çay kaşığı yağ katma hakkınız olsun yada pilavda. Bu arada şekerli dediğim çaylar bir şekerlidir arkadaşlar öyle ben üç şeker katarım özgürlüğüde yok. Çayını şekerisz içme olayın yoksa bir şeker kat bir şey olmaz ve bence yukarda dediğim gibi her içeceğe bir petibör bisküvi yeme hakkı tanı kendine. O kadar yavan şey ime aç karnına yani onu demek istiyorum biraz keyif kat çaya kahveye.
    Keyif diyette çok öneli arkadaşlar çünkü en az bir sene sürecek bir macera bu ve eziyet yerine yeni yaşam biçimi gibi devam etsin başka türlü katlanılamaz. İlk maddedeki spor da bu yüzden önermiyorum. Spor disiplini olmayan insnalara spor dayatmamak lazım kim bir saat spor yapabilir 30 kilo yağ ile yürüyemiyorken bile. Sıkıcı olmaya gerek yok yemek yeter diyet için. Yinede spor ile ilgili bir dikkat edilecek detay var. Kalori yakmak için spor kesinlikle önermiyorum ama şu hep denilen vücut aç kalınca proteinsiz kalınca kaslarını yer olayı doğru. Yani vücuda bana kaslar lazım mesajı yollamak için evde bir küçük halteriniz olsun kadınlar 2 kiloluk erkeler 8 kiloluk ağırlıkla biraz arka odada ağırlık çalışabilirler iki günde bir kaç dakika. Orada bir risk var kasların diyetde tükenmemesi için uyarılmaları gerek ama bizim diyet abartılı diyet olmadığından aslında pekte büyük bir risk değil ama yinede vücuda kaslara dokunma onları ben tarlada kullanıyorum lazımlar mesajı göndermek için biraz ağırlık çalışmak iyidir. Ağırlıkta gün aşırı çalışılır onunda iyi video ları var araştırın zor değil. Sporu günde diyete katkı için 400 kalori yakayım diye yaparsanız bu diyetin sonu demektir kimse bu kadar disiplinli olamaz ama kasları korumak için spor ise gün aşırı on dakikanızı ayırmak ile halledilebilir. Kaslarınızı hani çalışınca hissedersiniz ya biraz o sızlayan kas hissi yani hafifi sızısı olması iyidir ara sıra. Vesile ile kasta oluşur işin güzeli ama keyifsiz hale getirmeden tabi her şey.

Amma yazdım ama faydalı şeyler bunlar ve denenmiş tecrübe edilmiş şeyler. Ben iki kere 30 kilo verdim ilkinde verdim aldım fark edemeden iki senede geri ama ikincide dersimi alıp zayıf kalmayı başarıyorum. Tecrübem ahkam kesmeye izin veriyor yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

Bu kalori yakımı ben hiçbir şey yapmasam sadece otursam bile vücüdum tarafından gerçekleşir mi?

2000-3000 kalori yıkımını sadece oturarak gerçekleştiremezsin. Ama uyurken bile kalori yaktığımız doğrudur. Çünkü biyokimyasal olaylar genellikle enerjiye gereksinim duyarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

quote:

Bu kalori yakımı ben hiçbir şey yapmasam sadece otursam bile vücüdum tarafından gerçekleşir mi?

2000-3000 kalori yıkımını sadece oturarak gerçekleştiremezsin. Ama uyurken bile kalori yaktığımız doğrudur. Çünkü biyokimyasal olaylar genellikle enerjiye gereksinim duyarlar.
    Oturarak gerçekleştirebilir.

Yetişkin ortalama kiloda bir erkek hiçbir iş yapmadan sadece oturarak 2000-2250 (kilosuna bağlı olarak değişir) kalori yakar. En az 2000 yakar ama orası kesin.

Yapacağımız ekstra aktiviteler, zaten hergün yaktığınız 2000-2250'nin üzerine eklenerek kâr getirir. Bu kadar basit.

Kalori hesabı yaparak diyet yapmaya gerek kalmadan çok rahat kilo verirsiniz. Ne yediğinizi ve yediğiniz şeyden o an kaç kalori aldığınızı hesaplayın ve bunun gün sonunda ortalama 2250'yi geçmemesine önem verin. 2000-2250'den az aldığınız her gün kilo vermiş olacaksınız.

Örneğin: Günlük 2250 kalori yakıyorsunuz ve o gün 1250 kalori aldınız. 1000 kalori kardasınız. 8 gün böyle yaparak 8000 kalori yakmış ve dolayısıyla 1 kilo vermişsiniz demektir. (8000 kalori = 1 kilo)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Oturarak gerçekleştirebilir.

Yetişkin ortalama kiloda bir erkek hiçbir iş yapmadan sadece oturarak 2000-2250 (kilosuna bağlı olarak değişir) kalori yakar. En az 2000 yakar ama orası kesin.

Yapacağımız ekstra aktiviteler, zaten hergün yaktığınız 2000-2250'nin üzerine eklenerek kâr getirir. Bu kadar basit.

Kalori hesabı yaparak diyet yapmaya gerek kalmadan çok rahat kilo verirsiniz. Ne yediğinizi ve yediğiniz şeyden o an kaç kalori aldığınızı hesaplayın ve bunun gün sonunda ortalama 2250'yi geçmemesine önem verin. 2000-2250'den az aldığınız her gün kilo vermiş olacaksınız.

Örneğin: Günlük 2250 kalori yakıyorsunuz ve o gün 1250 kalori aldınız. 1000 kalori kardasınız. 8 gün böyle yaparak 8000 kalori yakmış ve dolayısıyla 1 kilo vermişsiniz demektir. (8000 kalori = 1 kilo)

Alıntıları Göster
    Kalori yakım miktarını bazal metabolizma hızı belirler.(hiçbir şey yapmıyorken)
    Rejim(kilo vermek için yapılan),metabolizmanızın düzenli bir şekilde işleyişini sürdürmesi için gereken enerjinin hesaplanması ve gereken bu değerden yaklaşık olarak 500 kalori azaltılmış bir şekilde diyet programı uygulanmasıdır. Ancak enerji harcatacak aktiviteler yapıyorsanız bu değeri düşürmezsiniz.
    Dante, verdiğin örneği uygulamaya geçirecek insanlar olabilir. Dediğin şekilde yaparlarsa 1-2 gün sonra vücutları şoka girebilir.Rejim programlarında genel olarak 1400-1500 kalorinin altına inilmez ve 8000 kalori 1 kilogram a eşittir demişsin ama, yakılan yağ mı,glikojen mi?
  • quote:

Rejim(kilo vermek için yapılan),metabolizmanızın düzenli bir şekilde işleyişini sürdürmesi için gereken enerjinin hesaplanması ve gereken bu değerden yaklaşık olarak 500 kalori azaltılmış bir şekilde diyet programı uygulanmasıdır. Ancak enerji harcatacak aktiviteler yapıyorsanız bu değeri düşürmezsiniz.
    Dante, verdiğin örneği uygulamaya geçirecek insanlar olabilir. Dediğin şekilde yaparlarsa 1-2 gün sonra vücutları şoka girebilir.Rejim programlarında genel olarak 1400-1500 kalorinin altına inilmez ve 8000 kalori 1 kilogram a eşittir demişsin ama, yakılan yağ mı,glikojen mi?

Bazal metabolizma ile aynı şeydir zaten bu. Vücudun yaşamını sürdürmesi için yaktığı temel enerjidir bazal metabolizma. Yani yukarıda bahsettiğim gibi hiçbir iş yapmayan bir insanın ihtiyacı olan kaloridir. Ne kadar kalori yaktığınızı kilo başına ortalama 30 kalori ile hesaplayarak öğrenirsiniz. (aktif iş yapmıyorsanız) 75 kilo olan biri x 30 = 2250 kalori yakar. En az.

Ayrıca 1250 kalori alan kişi şoka moka girmez nereden çıkartıyorsunuz bunu. Yetişkin bir insanın günlük alması gereken yağ ortalama 50-55 gram'dır. Bu da 500-550 kalori eder. Siz bunu vücudunuza düzgün karşılayabiliyorsanız hiçbir sorun olmaz. (tabii gerekli vitaminler mineraller proteinlerle birlikte) Ve 1250 kalori alarak ihtiyacınız olan maddeleri de gayet rahatlıkla alabilirsiniz.

Yakılanın yağ mı glikojen mi olduğu beslenmenizle alakalı olur. Siz yağı gerekenden az alırsanız vücut kendi bünyesindeki yağlardan yakmaya başlayacaktır.

Ayrıca şu 1250 kalori ve şok durumuna döneyim: Ben 72 kilo verdim. Çoğunluğu kalori hesabıyla ve bu kalori hesabına uygun ve bunu karşılayan özel besinlerle. Benim 1 hafta boyunca günde sadece 600 kalori aldığım sıkı dönemler oldu. Ve bu dönemlerde durgun değil, aksine çok hareketliydim. Günde 3000 kalori yaktığım zamanlardı. 3000-600= 2400 kalori hergün kardaydım.

Şimdi diyeceksin ki senin bünyenle başkalarınınki bir değil. Öyle bir şey yok. Eğer vücudun ihtiyacı olan bütün maddeleri (vitaminler mineraller vs.) karşılayabiliyorsanız değil 1250 kalori, 600 kalori bile alsanız şoka falan girmeniz imkansızdır. Ben 1250 gibi bir değeri örnek vererek insaflı bile davrandım yani.

Rejimlerde 1400-1500 kalori almak gereksizdir. Boşa fazlalıktır. Nasıl ki kilo almaya başlayan biri günde 4000-5000 kalori alırken şoka girmiyorsa, 600 kalori alırken de girmez. Sadece kaloriyi az aldı diye şoka girecek kadar zayıf bir şey değildir insan vücudu.

Ayrıca örneğin bugün, tam şu an 600 kalorideyim ve akşam da 300 kalori alarak bunu sadece 900 kaloriye tamamlayacağım gün sonunda. Şu an ise 73 kiloyum. Yani olabilecek en ideal kilodayken bile yediğim/içtiğim en ufak şeye kadar kalorilerini bilir ve hesap ederim çünkü bu benim için bir alışkanlıktır artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 26 Mayıs 2010; 19:01:39 >
  • quote:

quote:

Bazal metabolizma ile aynı şeydir zaten bu. Vücudun yaşamını sürdürmesi için yaktığı temel enerjidir bazal metabolizma. Yani yukarıda bahsettiğim gibi hiçbir iş yapmayan bir insanın ihtiyacı olan kaloridir. Ne kadar kalori yaktığınızı kilo başına ortalama 30 kalori ile hesaplayarak öğrenirsiniz. (aktif iş yapmıyorsanız) 75 kilo olan biri x 30 = 2250 kalori yakar. En az.

Ayrıca 1250 kalori alan kişi şoka moka girmez nereden çıkartıyorsunuz bunu. Yetişkin bir insanın günlük alması gereken yağ ortalama 50-55 gram'dır. Bu da 500-550 kalori eder. Siz bunu vücudunuza düzgün karşılayabiliyorsanız hiçbir sorun olmaz. (tabii gerekli vitaminler mineraller proteinlerle birlikte) Ve 1250 kalori alarak ihtiyacınız olan maddeleri de gayet rahatlıkla alabilirsiniz.

Yakılanın yağ mı glikojen mi olduğu beslenmenizle alakalı olur. Siz yağı gerekenden az alırsanız vücut kendi bünyesindeki yağlardan yakmaya başlayacaktır.

Ayrıca şu 1250 kalori ve şok durumuna döneyim: Ben 72 kilo verdim. Çoğunluğu kalori hesabıyla ve bu kalori hesabına uygun ve bunu karşılayan özel besinlerle. Benim 1 hafta boyunca günde sadece 600 kalori aldığım sıkı dönemler oldu. Ve bu dönemlerde durgun değil, aksine çok hareketliydim. Günde 3000 kalori yaktığım zamanlardı. 3000-600= 2400 kalori hergün kardaydım.

Şimdi diyeceksin ki senin bünyenle başkalarınınki bir değil. Öyle bir şey yok. Eğer vücudun ihtiyacı olan bütün maddeleri (vitaminler mineraller vs.) karşılayabiliyorsanız değil 1250 kalori, 600 kalori bile alsanız şoka falan girmeniz imkansızdır. Ben 1250 gibi bir değeri örnek vererek insaflı bile davrandım yani.

Rejimlerde 1400-1500 kalori almak gereksizdir. Boşa fazlalıktır. Nasıl ki kilo almaya başlayan biri günde 4000-5000 kalori alırken şoka girmiyorsa, 600 kalori alırken de girmez. Sadece kaloriyi az aldı diye şoka girecek kadar zayıf bir şey değildir insan vücudu.

Ayrıca örneğin bugün, tam şu an 600 kalorideyim ve akşam da 300 kalori alarak bunu sadece 900 kaloriye tamamlayacağım gün sonunda. Şu an ise 73 kiloyum. Yani olabilecek en ideal kilodayken bile yediğim/içtiğim en ufak şeye kadar kalorilerini bilir ve hesap ederim çünkü bu benim için bir alışkanlıktır artık.

Alıntıları Göster
    2250 kaloriyi oturduğumuz yerden yakabiliyorsak yetişkin bir insanın
    2250x0.3=675 kaloriyi yağdan alması gerekir ki bu da 675/9.6 =70.31 g yağ demektir.
    2250x0.5=1125 kaloriyi karbonhidrattan, 1125/5.4=208.3 gram karbonhidrat
    2250x0.2=450 kaloriyi proteinden ,450/5.9=76.27 gram protein alması gerekir.

"Yakılanın yağ mı glikojen mi olduğu beslenmenizle alakalı olur. Siz yağı gerekenden az alırsanız vücut kendi bünyesindeki yağlardan yakmaya başlayacaktır. " demişsin, aldımız fazlalık karbonhidratlar sadece glikojen halinde mi depolanıyor, kaslarda ve karaciğerde yer kalmayınca ne olacak? Yağ olarak depolanacak.
    Yaptığın kalori hesaplarında alman gerekenlerden neyi ne kadar oranda azalttın bilmiyorum ama, alman gereken protein miktarında 50 gramın altına düşmemen gerektiğini biliyorsundur umarım.
  • quote:

2250 kaloriyi oturduğumuz yerden yakabiliyorsak yetişkin bir insanın
    2250x0.3=675 kaloriyi yağdan alması gerekir ki bu da 675/9.6 =70.31 g yağ demektir.
    2250x0.5=1125 kaloriyi karbonhidrattan, 1125/5.4=208.3 gram karbonhidrat
    2250x0.2=450 kaloriyi proteinden ,450/5.9=76.27 gram protein alması gerekir.

"Yakılanın yağ mı glikojen mi olduğu beslenmenizle alakalı olur. Siz yağı gerekenden az alırsanız vücut kendi bünyesindeki yağlardan yakmaya başlayacaktır. " demişsin, aldımız fazlalık karbonhidratlar sadece glikojen halinde mi depolanıyor, kaslarda ve karaciğerde yer kalmayınca ne olacak? Yağ olarak depolanacak.
    Yaptığın kalori hesaplarında alman gerekenlerden neyi ne kadar oranda azalttın bilmiyorum ama, alman gereken protein miktarında 50 gramın altına düşmemen gerektiğini biliyorsundur umarım.

Alıntıları Göster
    Bu konuyu açtığımı unutmuşum. Şimdi farkettim. Çok yararlı bilgiler vermişsiniz teşekkürler. Konuyu uplayayımda diğer üyelerde yararlansın. Çok önemli bilgiler bunlar.
  • quote:

Bu konuyu açtığımı unutmuşum. Şimdi farkettim. Çok yararlı bilgiler vermişsiniz teşekkürler. Konuyu uplayayımda diğer üyelerde yararlansın. Çok önemli bilgiler bunlar.

Alıntıları Göster
    dante hocam 72 kilo mu verdim dedin yoksa ben mi yanlış anladım.. bunu nasıl başardın.. nasıl bir yöntemle tek başına mı yoksa doktor kontrolünde mi ? kalori hesabı yaparak mı yaptınız ne sıklıkta spor yaptınız ve ne kadar bir sürede oldu bu olay valla helal.. açıklarsanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalyigit

dante hocam 72 kilo mu verdim dedin yoksa ben mi yanlış anladım.. bunu nasıl başardın.. nasıl bir yöntemle tek başına mı yoksa doktor kontrolünde mi ? kalori hesabı yaparak mı yaptınız ne sıklıkta spor yaptınız ve ne kadar bir sürede oldu bu olay valla helal.. açıklarsanız sevinirim..

Alıntıları Göster
    peki yediğimizin içtiğimizin kaç kalori yapacağını nasıl hesaplayacaz nereden anlayacaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hwgordon

peki yediğimizin içtiğimizin kaç kalori yapacağını nasıl hesaplayacaz nereden anlayacaz?

İnternetten besinlerin kalori miktarlarına bakabilirsin. Ivır zıvırların (cips kola çikolata) arkasında yazar. Bir süre sonra kalori tablosuna bakmadan zaten kafanda hesap ediyorsun kaç kalori olabileceğini.
  • beyler oturarak 2000 kalori yakarız demişsiniz bunu kanıtlayan yada gerçekleştiğini gören var mı?
    :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: -DRMN-

beyler oturarak 2000 kalori yakarız demişsiniz bunu kanıtlayan yada gerçekleştiğini gören var mı?

Aynen doğru hocam profesyonel bir vücut kitle indeks ölçümü yaptırdım. Yapan sağlıkçı günde vücudunun yaktığı kalori 1980 dedi( durduk yerde bütün gün) yani bunun doğruluğu vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

beyler oturarak 2000 kalori yakarız demişsiniz bunu kanıtlayan yada gerçekleştiğini gören var mı?

Aynen doğru hocam profesyonel bir vücut kitle indeks ölçümü yaptırdım. Yapan sağlıkçı günde vücudunun yaktığı kalori 1980 dedi( durduk yerde bütün gün) yani bunun doğruluğu vardır.

Alıntıları Göster
    Bir siteden yaş boy kilo yazıp öğrendim bazal metabolizmayı. Günlük 2244.7 kcal diyor. Doğru mudur acaba bu.

Yanlış anlamadıysam günlük yediğim besinlerin toplamı bu rakamı geçmezse ben kilo veriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Bir siteden yaş boy kilo yazıp öğrendim bazal metabolizmayı. Günlük 2244.7 kcal diyor. Doğru mudur acaba bu.

Yanlış anlamadıysam günlük yediğim besinlerin toplamı bu rakamı geçmezse ben kilo veriyorum

Alıntıları Göster
    Adımlama makinesi kullanmak – 30 dak – 210 kalori
    Aerobik (düşük tempoda) – 30 dak – 180 kalori
    Aerobik (suda) – 30 dak – 150 kalori
    Aerobik (yüksek tempoda) – 30 dak – 240 kalori
    Ağaç dikmek – 30 dak – 150 kalori
    Ağırlık çalışmak – 30 dak – 135 kalori
    Alış veriş yapmak – 30 dak – 120 kalori
    Araba kullanmak – 15 dak – 37.5 kalori
    ..........................................................

devamı aşağıdaki linkte okuyabilirsiniz arkadaşlar...

HANGİ HAREKETLE KAÇ KALORİ YAKARIZ
  • quote:

quote:

Hocam nerden yaptırcaz hastanede hangi bölüm bi bilgilendirirsen bende yaptırcamda.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam nerden yaptırcaz hastanede hangi bölüm bi bilgilendirirsen bende yaptırcamda.

Diyetisyen veya iyi bir spor salonunda da yaptırabilirsin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Diyetisyen veya iyi bir spor salonunda da yaptırabilirsin

Çok Sagol hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DDS Emmesen

quote:

İnternetten besinlerin kalori miktarlarına bakabilirsin. Ivır zıvırların (cips kola çikolata) arkasında yazar. Bir süre sonra kalori tablosuna bakmadan zaten kafanda hesap ediyorsun kaç kalori olabileceğini.

KALORİ TABLOSU
  • quote:

Orijinalden alıntı: srkndg

quote:

Orijinalden alıntı: DDS Emmesen

quote:

KALORİ TABLOSU

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar, ben bir zaman 5,5 gün sadece sıvı gıdalar tüketmiştim ne kadar aç kalabilirim diye merak ettiğimden ve bu süre içinde inşaat işi, bahçe işleri, vesair işleri yapmaktan geri durmadım. bu zaman zarfında 7 kg verdim. kilom ozamanlar 130 kg idi. ve hiç vücudum şoka falan girmedi. hatta 2007- 2008 den beri artık alışkanlık yaptım iki güne bir hatta bazen üç güne bir yemek yediğim günler oluyor ve hiç bir sorum olmadı. altı ayda bir mini bir komple bakım yaptırırım hastanede hiç bir sorun da yok hatta doktorun dediğine göre sportif bir yapıya sahipsin diyor. bilmiyorum ama aç kalmak bana göre zararlı değil. kilo vermek isteyen kişi günde sadece bir öğün yese ve başka hiç bir şey yapmasa ne sağlığından bir şey kaybeder ne de bir sorun olur aynı zamanda da kilo verir, garanti ;) birde zaten eskiden de insanlar üç öğün yemek yemezdi efendimiz aleyhisselam da buna benzer hadisleri vardır en fazla günde iki öğün yermiş peygamberimiz (sas) kısaca boğazı kesersen hiç bir şey yapmadan günlük hayatına devam ederek kilo verirsin vücudun orjinal haline dönecektir... vesselam.
  • quote:

quote:

suan durumunuz ne hocam? bir daha kilo sorunu yaşadınız mı? ne kadar sürede vermiştiniz?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.