Şimdi Ara

iPhone'un görüntülü görüşme desteği sunacağı kesinleşiyor (?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki sene önce iPhone'un 3G desteği geleceği iPhone OS içersindeki ayar menüsündeki 3G seçeneğini gösteren görselle kesinlik kazanmıştı. Ve şimdi aynı şey görüntülü görüşme için oluyor. iPhone OS'in geliştiriciler tarafından ortaya çıkartılan kodları, iPhone HD prototipindeki internet kamerası ve iddialarla neredeyse kesinleşen görüntülü görüşme desteğiyle ilgili olarak BGR, yeni bir görsel yayınladı.

Son yayınlanan görsel, aynen iki sene önce olduğu gibi, iPhone OS içersinde görüntülü görüşme ayarlarını gösteriyor;

Görüntülü görüşme desteğinin sadece operatör üzerinden sınırlı kalmayacağı ve Mac platformundaki iChat'in iPhone OS'e gelebileceği konuşuluyor.

2 sene önce internete sızan bu ekran görüntüsü iPhone'un 3G desteği sunacağının haberini veriyordu...

• O kadar para veripte olmaması saçma zaten. bi zahmet olsun o da!
  • 3gs ve 3g ye eklemedikleri çoğu şeyi yeni iphone a eklemişler
  • ben tam inanmıyorum apple 'ın 4.nesil iphone'da operator
    üzerinden direkt goruntulu aramayı destekleyecegini...
    bence öne kamera koymalarının tek amacı skype fringe ichat gibi
    uygulamalar ile internet üzerinden görüntü aktarımı olcak...
    apple öle hemen bütün özellikleri bi telefona toplamaz bence...
    (normal radyo olmayacagı gibi... internet radio bir pazar cunku)
    zaten farketmez benim icin su anki kulladıgım 3g'deki özellikler
    benim için oldukca yeterli ve kullanıslı...
    türkiyede kac kişi görüntülü konusma yapıyoki her gün...
    bence gereksiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [ReNoVaTiO] -- 22 Mayıs 2010; 23:00:37 >
  • Apple cinsliklerinden biriside mms,ve görüntülü konuşmamayı desteklememesidir!..ön kamera,radyo vs cihaza koymak bunlar için gurur meselesidir,direnemezler yavaş yavaş da olsa böyle hizaya gelecekler!yoksa sonuç tabiki vahimdir!..hoş olsada olmasada Apple gidipte alacagım bir marka deil mantalitesi yüzünden...
  • sıradan özellikler neden şimdi çok büyük bir mesele oldu anlamak mümkün değil.. hele hele apple gibi bir marka için.. en basit telefonlarda bile bu özellikler varken iphone'a geleceği vakit sanki bir devrim gerçekleşiyormuş havası esiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

sıradan özellikler neden şimdi çok büyük bir mesele oldu anlamak mümkün değil.. hele hele apple gibi bir marka için.. en basit telefonlarda bile bu özellikler varken iphone'a geleceği vakit sanki bir devrim gerçekleşiyormuş havası esiyor..

elma veren ağaç taşlanır muhabbeti...
  • amerikada 3g olsa bile görüntülü konuşma kullanılmadığı için şu ana kadar iphone a görüntülü konuşma özelliği koymadıklarını düşünüyorum ayrıca çok gerekli bi özellik olduğunu da düşünmüyorum.. zira şu ana kadar doğru düzgün görüntülü konuşma yapan birini görmedim çevrede.. bence çok gerekli değil ama olsa da fena olmaz hani.. anti iphone cular iphone u kötülemek için belkide hayatlarında hiç kullanmadıkları halde 3g yi bahane ederek "iphone da görüntülü konuşma yok apple sizi kazıklıyor" muhabbeti yapamazlar en azından

• radyo, mms ve görüntülü konuşma (bana göre) gereksiz bir özellik...1.5 yıldır iphone kullanıyorum şimdiye kadar radyo,mms ve görüntülü konuşma ihtiyacı hissetmedim...
  • bugun apple dusmanligi gunu beyler saldirin :) nokianin yillardir sonuna i koyup sadece tustakimini degistirip bir oncekinden 2-3 ay sonra yeni diye piyasayasurdugu telefonlari almadik mi?apple en azindan yilda bi tane telefon cikariyor. nokia gibi n95 aldiktan sonra ayni telefonun 8gb i cikipta ulen keske onu alsaydim demiyorsunuz. biz nu halimizden mutluyuz siz isinize bakin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkker -- 23 Mayıs 2010; 6:53:42 >
  • bir de arkadas demis telefon bedelinin 10 kati fiyatla satiliyor. ben 3 yil once n95 i 1500 tl ye almistim. peki n95 o fiyata mi uretiliyor? nokia ya yazik o zaman hic karsiz telefon satiyor. zaten goruyoruz maaliyetini 5-6 ay sonra 1000 liraya dusuyor 1 sene sonra ben gibi 500 liraya satiyosunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkker -- 23 Mayıs 2010; 6:53:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkker

bugun apple dusmanligi gunu beyler saldirin :) nokianin yillardir sonuna i koyup sadece tustakimini degistirip bir oncekinden 2-3 ay sonra yeni diye piyasayasurdugu telefonlari almadik mi?apple en azindan yilda bi tane telefon cikariyor. nokia gibi n95 aldiktan sonra ayni telefonun 8gb i cikipta ulen keske onu alsaydim demiyorsunuz. biz nu halimizden mutluyuz siz isinize bakin.

evet bu doğru.. hem ne 3-5 ayı 2 hafta sonra çıkarıyordu.. hatırlayın 2000li senelerin başlarını.. neredeyse günde bir model çıkarıyordu adamlar vede şöyle bir durum vardı aldığınız telefonun değeri 6 ay sonra yarıyarıya düşüyordu... apple'ın bu özelliği güzel.. yani bir kere çıkarıyor sağlam çıkarıyor.. bir tane çıkarıp üzerinde yoğunlaşıyor.. diğer taraftan adamların o kadar çok telefon çeşidi oluyorki firma unutuyor bile.. hangisi ile daha sonra uğraşcağını şaşırıyor.. apple'ın bu politikası fena değil ama o da sizi beni düşündüğü için değil.. yine kasasının doldurma amaçlı.. on yıl sonra başka bir firma çıkar o zamanda apple'ı eleştirirriz.. tıpkı bugün nokiaya yaptığımız gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Apple cinsliklerinden biriside mms,ve görüntülü konuşmamayı desteklememesidir!..ön kamera,radyo vs cihaza koymak bunlar için gurur meselesidir,direnemezler yavaş yavaş da olsa böyle hizaya gelecekler!yoksa sonuç tabiki vahimdir!..hoş olsada olmasada Apple gidipte alacagım bir marka deil mantalitesi yüzünden...

Keşke o son derece bilgili yorumlarınızı,iPhone kullandıktan sonra yapsaydınız.iPhone MMSi destekler.İnternet radyosuyla da Radyonun alasını dinlersiniz.Ön kamera olmayabilir.Hiç de önemli değil benim için,3G de sadece görüntülü konuşma değildir ayrıca.

Sonuç vahim? Evet milyonlarca satması vahim bir sonuç,gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: O.Beverly

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Apple cinsliklerinden biriside mms,ve görüntülü konuşmamayı desteklememesidir!..ön kamera,radyo vs cihaza koymak bunlar için gurur meselesidir,direnemezler yavaş yavaş da olsa böyle hizaya gelecekler!yoksa sonuç tabiki vahimdir!..hoş olsada olmasada Apple gidipte alacagım bir marka deil mantalitesi yüzünden...

Keşke o son derece bilgili yorumlarınızı,iPhone kullandıktan sonra yapsaydınız.iPhone MMSi destekler.İnternet radyosuyla da Radyonun alasını dinlersiniz.Ön kamera olmayabilir.Hiç de önemli değil benim için,3G de sadece görüntülü konuşma değildir ayrıca.

Sonuç vahim? Evet milyonlarca satması vahim bir sonuç,gerçekten.

iphone kullanıcılarından gelen eleştiriler güzel oluyor da böyle hayatında elektronik marketler dışında iphone görmemiş kişilerin yaptığı yorumlar çok komik oluyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail
    iphone isterse dolma sarma unitesiyle gelsin ,radyo olmadıgı surece odun danesi gozumde ,he radyosu olsa alır mıydım,nokia e76 ne ızdırapsız cıhazdır ıphone yanında...Steve kalkıp radyo onemsız bır seydır de demıstır Allah bılır,gözü yüreği para bu kansızların,telefon bedelının 10 katı fıyatla satıldıgı yetmıyor ,aldıktan sonra da appstore altında söğüşleme devam edıyor...Dünya da tek TR kullanıcısı ise sanki pandoranın kutusunu satın almış edasıyla gerile gerile geziniyor,he bir de neymiş kedi-ciğer hikayesi,kafaya bak,aynı şey ipad için de geçerli...habere bak bir de apple lütufta bulunup goruntulu gorusme hede hede!! vah vah ,cok etkılendık ,BM acil gündemle toplansın!!

Sendemail at steve jobs a radyo koysun sen onu bunu birak da olmayan e76 da photoshop kullanabilir misin mesela onu anlat

gelecek cevaplar belli ; yok kisitlisin yok appstore , ovi de tüm uygulamalar bedava değil mi? Jb ye laf edenler Nokia larını hacklemiyor dimi?

Saka gibisiniz vallahi, biraz destekli atın bari ya

• quote:

Orijinalden alıntı: DSGNRY

quote:

Orijinalden alıntı: sendemail
    iphone isterse dolma sarma unitesiyle gelsin ,radyo olmadıgı surece odun danesi gozumde ,he radyosu olsa alır mıydım,nokia e76 ne ızdırapsız cıhazdır ıphone yanında...Steve kalkıp radyo onemsız bır seydır de demıstır Allah bılır,gözü yüreği para bu kansızların,telefon bedelının 10 katı fıyatla satıldıgı yetmıyor ,aldıktan sonra da appstore altında söğüşleme devam edıyor...Dünya da tek TR kullanıcısı ise sanki pandoranın kutusunu satın almış edasıyla gerile gerile geziniyor,he bir de neymiş kedi-ciğer hikayesi,kafaya bak,aynı şey ipad için de geçerli...habere bak bir de apple lütufta bulunup goruntulu gorusme hede hede!! vah vah ,cok etkılendık ,BM acil gündemle toplansın!!

Sendemail at steve jobs a radyo koysun sen onu bunu birak da olmayan e76 da photoshop kullanabilir misin mesela onu anlat

gelecek cevaplar belli ; yok kisitlisin yok appstore , ovi de tüm uygulamalar bedava değil mi? Jb ye laf edenler Nokia larını hacklemiyor dimi?

Saka gibisiniz vallahi, biraz destekli atın bari ya

• Arkadaşlar konu yine amacından sapmış, marka tartışmasına dönmüş. Lütfen konuya dönelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

yahu zaten görüntülü görüşme imkanı sunmayan bir cihaza 3G demenin anlamı nedir?

3G görüntülü konuşma demek değildir, hızlı internet demektir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Her dakika goruntulu gorusme yaptigimiz icin ve dahi ayfan da bu ozellik olmadigi ucundurki, sadece sesle yetinmekteyiz. stiv abi, yap bir guzellik, koy da sevindir biz garipleri ..
  • Ya arkadaslar bilen de konusmus bilmeyen de zaten iphone de sinirsiz ozellik var radyo ile goruntulu konusma ile bu ozelligini genisletiyor, bence dort ana ozellik diger mobillere fark atar multi touch ekran,internet ,ipod, oyun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.