- x
5800 (V50) WLAN ''Geçersiz Sunucu İsmi'' Hatası ! ACİL
49 Cevap20230 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

15789 Mesaj
22 Mayıs 2010; 2:37:03 

Merhaba

WLAN bağlantısı yaptıktan sonra ve bağlandı yazdıktan sonra herhangi bir tarayıcı ile sitelere girmek sitediğimde ''Geçersiz Sunucu İsmi'' diyerek hata veriyor, v40'da aynı modemden giriyor fakat v50'de girmiyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Fakat sitelere girip geçersiz sunucu ismi hatası veren modeme bağlandıgımda aynı modemde google, dh gibi sitelere değilde, 192.168.1.1 yani modemin ana sayfasına girmek istediğimde cok rahat giriyor ve içinde değişiklik yapabiliyorum. Fakat dediğim gibi diğer sitelere girmek istediğimde ''Geçersiz Sunucu İsmi'' diyerek hata veriyor

Google'da araştırdım çok kişi bu sorunu yaşamış ve ne yazık ki çözümü yazılamamıs, v50'den sonra bu sorun başlamış.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Haziran 2010; 19:54:48 >

1945 Mesaj
2 Haziran 2010; 16:50:52 

aynen bnmde öyle oluyor v50yukledikten sonra oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

97 Mesaj
2 Haziran 2010; 16:56:01 

yok mu çözümü bilen

1033 Mesaj
3 Haziran 2010; 0:13:20 

Bnde şöyle 1sorun var. Mesela 5800 ile baglanıyorum modemime gezınıyorum felan sıtelerse sorun yok.
Arada internetım kopuyor yanı internet gidiyor. Ozaman telefonda baglı gorunuyor ama sıtelere felan gırmek ıstersem
Geçersiz Sunucu İsmi diye hata veriyor. İnternet gelince geçiyor. Yani anlıyıcanız bu sorun internet olmayınca oluyor.

• Tony Montana.
  • MAFİA II FANCLUB.
  • Professiyonel Gamer.

• 2318 Mesaj
    6 Haziran 2010; 4:41:40 

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Merhaba

WLAN bağlantısı yaptıktan sonra ve bağlandı yazdıktan sonra herhangi bir tarayıcı ile sitelere girmek sitediğimde ''Geçersiz Sunucu İsmi'' diyerek hata veriyor, v40'da aynı modemden giriyor fakat v50'de girmiyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Google'da araştırdım çok kişi bu sorunu yaşamış ve ne yazık ki çözümü yazılamamıs, v50'den sonra bu sorun başlamış.

Teşekkürler

Valla şahsen öyle bir sorun yaşamıyorum şükür.. Muhtemelen v50'de şansızlık yaşayan nadir kişilerdensiniz.. Geçersiz sunucu ismi bende sadece proxy sunucu -yakın kopya sunucusu- olayını çağrıştırıyor.

Ayarlarınızı bi kontrol edin, yakın kopya sunucu olayları açık mı kapalı mı?

2318 Mesaj
    7 Haziran 2010; 16:06:45 

quote:

Sanırım çözüldü.. mü?

15789 Mesaj
    7 Haziran 2010; 16:15:04 

quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

Sanırım çözüldü.. mü?

Çözülmedi, keşke çözülse yukarı taşımak için yukarı simgesini koydum.

639 Mesaj
    8 Haziran 2010; 9:28:18 

Arkadaşlar ben v50 yükledikten sonra da wi fi kullanıyordum bir problem yoktu. Yani v50 ile oluşan bi sıkıntı değil bu. Büyük ihtimalle yüklediğimiz bir programdan dolayı oluyor. Hard format atıcam düzelmesi lazım. Hard format atan oldumu? Tek çare o var şimdilik elimizde :S

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

39 Mesaj
    10 Haziran 2010; 23:15:21 

arkadaşlar yüklenen programla felan alakası yok,kalıbın-mı koyarım ki v50 yüzünden oluyor bu olay! şöyleki modem şifresi WPA / PSK öntanımlı şifre değilse geçersiz sunucu ismi hatasını alıyoruz! iyi evdeki modemin değişip kurtulduk da peki cafelerde nasıl olacak! sevmedim bu v50 yi yaa!! keşke 40a geri dönülüo olsaydı :(:(

15789 Mesaj
    10 Haziran 2010; 23:18:18 

quote:

Orijinalden alıntı: oktay2617

arkadaşlar yüklenen programla felan alakası yok,kalıbın-mı koyarım ki v50 yüzünden oluyor bu olay! şöyleki modem şifresi WPA / PSK öntanımlı şifre değilse geçersiz sunucu ismi hatasını alıyoruz! iyi evdeki modemin değişip kurtulduk da peki cafelerde nasıl olacak! sevmedim bu v50 yi yaa!! keşke 40a geri dönülüo olsaydı :(:(

V40'a dönmeyi denedim telefonu flashlerken tam son anda hata veriyor sonuç olarak geçilmiyor.

Hard Format filanda hiçbir işe yaramıyor tamamen yazılım ile alakalı bir durum hacklide, hacksizde denedim her türlü V50 WI-FI sorunlu.

V60 bekleyeceğiz yapacak birşey yok.

39 Mesaj
    11 Haziran 2010; 2:14:23 

quote:

V40'a dönmeyi denedim telefonu flashlerken tam son anda hata veriyor sonuç olarak geçilmiyor.

Hard Format filanda hiçbir işe yaramıyor tamamen yazılım ile alakalı bir durum hacklide, hacksizde denedim her türlü V50 WI-FI sorunlu.

V60 bekleyeceğiz yapacak birşey yok.

evet flash ile v40a dönüş işlemini bende deneyip aynı yerde hata almıştım,daha sonra forumları araştırdım v40 a dönüşün mümkün olmadığını hatta bu işlemi teknik servislerin bile yapamayacağını diyorlar,anlamadım gitti... maalesef beklemekten başka çaremiz yok.... zaten x6 nın fiyatının düşmesini bekliorum :) ama size kötü bi haber bu geçersiz sunucu ismi hatası x6 da bile var?

167 Mesaj
    22 Haziran 2010; 15:12:10 

quote:

Orijinalden alıntı: oktay2617

evet flash ile v40a dönüş işlemini bende deneyip aynı yerde hata almıştım,daha sonra forumları araştırdım v40 a dönüşün mümkün olmadığını hatta bu işlemi teknik servislerin bile yapamayacağını diyorlar,anlamadım gitti... maalesef beklemekten başka çaremiz yok.... zaten x6 nın fiyatının düşmesini bekliorum :) ama size kötü bi haber bu geçersiz sunucu ismi hatası x6 da bile var?

evet aynı dediğin gibi. 20 gündür x6 ile wlan bağlantı kuramadım. geçersiz sunucu adı uyarısı veriyor tam bağlanacakken. bir çözüm üreten arkadaş yok mu?

skoda fabia RS 2011

779 Mesaj
    22 Haziran 2010; 18:56:57 

ben V40 dayken cok rahat kullanıyodum hatta v50 gectim bi problem yok fakat v50 hacked/biroltr) nin kini yükledikten sonra gecersiz sunucu ismi dedi bunuda dün farkettim ortamda yaklasık 25-30 wlan agı var(alısveris merkezi) şifresizlerin hepsini denedim gecersiz sunucu dedi sonrada wlan kapanmadı kategorisiz baglantı diyor???

717 Mesaj
    24 Haziran 2010; 15:40:16 

Bende de Web:Ağ geçidi cevap vermiyor sorunu var. Çözümünü bilen varmı ? Ve garanti kapsamında bunu halledebilirler mi ?

92 Mesaj
    7 Temmuz 2010; 16:47:51 

mrb bende v50 ye geçtikten sonra aynı hatayı yaşıyorum. Ayrıca versiyon güncellemesi kontrolü yapamıyorım bağlantı hatası veriyor sunucu profili boş sürekli hata alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1176 Mesaj
    7 Temmuz 2010; 18:34:23 

Arkadaşlar ben bir sitede şunu görüp uygulamıştım. Sorunum o günden bu yana düzeldi. Şimdi sırası ile :

Menü
    Ayarlar
    Bağlantı
    Hedefler
    İnternet
    Ayarını yapmak istediğimiz ağ bağlantısını seçip
    Seçenekler >Düzenle

Ağ durumu = Genel
    WLAN ağ modu = Altyapı
    WLAN güvenlik modu = WPA/WPA2

Umarım sizde de olumlu sonuç verir.

92 Mesaj
    7 Temmuz 2010; 22:38:29 

ok çözdüm..

bağlantıdan
    interneti varsayılan bağlantı olarak seçtim hemen düzedi...

Menü
    Ayarlar
    Bağlantı
    Hedefler den
    İnterneti
    varsayılan bağlantı olarak seçin..

***HP COMPAQ NETBOOK***

34 Mesaj
    20 Temmuz 2010; 15:35:12 

Sorun DNS ayarlarından kaynaklanıyor, telefonla ilgisi yok. Nokia 5800'da DNS ayarlarının nasıl yapılacağı şurada adım adım anlatılıyor.

1653 Mesaj
    20 Temmuz 2010; 16:29:38 

V50 yüklemedim ama bendede aynı sorun var İNterneti varsayılan bağlantı olarak seçtiğim de dahi devam ediyor.

* Prospektif Mütercim-Tercüman
    FR-ENG-TR
    Twitter

469 Mesaj
    24 Temmuz 2010; 20:26:02 

arkadaşlar bendede aynı sorun var eve gidince deneyeceğim anlattıklarınızı yarın sonucu yazarım umarım düzelir ya.

Intel Core i7 860 2.8Ghz + Sunbeam Tuniq Tower 120 Extreme | Asus Maximus III Formula | Sapphire 7870 GHz Edition OC | High Power 750W Absolute | Thermaltake V9 Black Edition | TEAM Xtreem Low Voltage 2*2 GB DDR3 1600MHZ CL7 | 1 TB WD Black Caviar | Razer Deathadder V2 - A4 Tech X7 G800MU | Creative SB Supreme FX X-Fi | LG W2261VP-PF | Western Digital 1TB My Book Essential | Creative SBS A320 2+1 |

734 Mesaj
    26 Temmuz 2010; 23:51:57 

bende de aynı sorun var

1142 Mesaj
    27 Temmuz 2010; 0:31:38 

genellikle bu hatayi, www ile baslamayan sitelerde veriyor, az once bana da aynisi oldu, kendi tarayicisi yerine opera ile ayni sayfaya girdim sorunsuz aciliyor.

isterseniz bir deneyin, www yazmadan girmeye calistiginiz sitelerde bu hatayi verecektir, ayni sekilde www ile girdiginiz halde yonlendirmesi www siz olan sitelerde gecersiz sunucu hatasi cikacaktir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

18 Mesaj
    27 Temmuz 2010; 15:39:03 

ARKADAŞLAR KESİN SONUÇ KENDİM DENEDİM VE OLUMLU SONUÇ ALDIM FORMATA FELAN GEREK YOK

1. Menü – Ayarlar – Bağlantı – Hedefler – İnternet – Seçenekler – Yeni erişim noktası’nı seçin.
    2. Kullanılabilir erişim noktaları otomatik kontrol edilsin mi sorusuna evet cevabını verin.
    3. Kablosuz LAN seçin.
    4. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin.
    5. Varsa bu ağın anahtarını girin. Bu anahtarı (kablosuz ağ şifresi) ağ yöneticisinden öğrenebilirsiniz.
    6. Erişim noktaları arasından yeni eklediğiniz kablosuz ağın ismine iki kere tıklayın.
    7. Seçenekler’den Gelişmiş Ayarlar’ı seçin.
    8. IPv4 Ayarları’na girin.
    9. DNS Adresleri’ne girin.
    10. Birincil DNS adresine 228.67.222.222 yazın. (Opendns dışında bir DNS servisi kullanmak isterseniz bu durumda buraya kullandığınız servisin DNS numarasını yazın)
    11. İkincil DNS adresine 208.67.220.220 yazın.
    12. Birkaç defa geri’ye basarak çıkış yapın.

Artık internete bu ağ üzerinden girebilirsiniz.
    Denemek için,

1. Menü – İnternet’ten bir web sayfası seçin.
    2. Sorulduğund WLAN ağı ara’yı seçin.
    3. Az önce ayarladığınız kablosuz ağı seçin.

3 Mesaj
    4 Eylül 2010; 19:23:45 

yalan soluyosun buda olmdı:((((

590 Mesaj
    5 Eylül 2010; 16:39:06 

5800 v51 de sık yaşıyordum bende bunu fakat C6 yazılımında nerdeyse hiç yaşamadım.

1 Mesaj
    25 Aralık 2010; 1:36:33 

6 Mesaj
    27 Ocak 2011; 22:14:40 

arkadslar sıteye yenı uye oldum konu acmayı bulamdgm cıın braya yzdım yenı nokıa c6-00 aldım telefonu cok begendım ama evımdekı wlana baglanınca gecersız sunucu ısmı hatası alıyorum modem aır tıres rt-205 baska bı modeme baglanıyor lutfen yardım edermısınızzzz

1129 Mesaj
    27 Ocak 2011; 23:24:52 

Arkadaşlar eğer kendi modeminizden bağlanıyorsanız şunu deneyin ;

Modeminiz ayarlarına girip wireless şifre kısmında vereceğiniz şifrenin WPA / PSK ontanımlı olmasına dikkat edin. WPA / PSK'lı şifrenizi tanımlayıp tekrar bağlanmaya çalıştığınızda problem düzelecektir.

Bir çok arkadaş böyle çözdüğünü söylüyor.

Saygılar...

6 Mesaj
    27 Ocak 2011; 23:36:43 

onuda denedım olmuyo bı trlu cozum bulamdm:S

99 Mesaj
    28 Ocak 2011; 3:26:10 

V 50 İle Alakasi yok Modem De Problem Var Bakın mesela İnternet bağlanti kablounuz çıkartın ve bağlanmayi denesin bazi arkadaşlar geçersiz sunucu ismi der internet oldugu zamanda direk girer eger sorun yaşayan arkadaşlar varsa modemin paneline girip ayarlara baksınlar..

AMD 6870 SAPPHİRE AMD Phenom II X4 955 Black Edition MSI 870A-G54 AMD 870/SB850 AM3 DDR3 2000MHz CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz COOLER MASTER HAF 912 PLUS XIGMATEK RED SCORPION THERMALTAKE TOUGHPOWER XT 675W 80 PLUS BRONZE

Uzaklaştırılmış
    Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    28 Ocak 2011; 14:56:51 

Ben bi ara çok uğraştım ve bıktığım için bırakmıştım illet bir sorun

6 Mesaj
    28 Ocak 2011; 15:18:15 

yanı resmen bktm evden nete baglanamamktn delı edıo benı ınternette ne demslrse hpsnı denedım olmaıd

Uzaklaştırılmış
    Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    28 Ocak 2011; 15:21:06 

Bu hatayı bir ara bende çok alıyordum sonra yeni versiyon yükledim düzeldi. Çok illet bir sorun hakikaten neden olduğu belli değil, ne zaman olacağı hiç belli değil. Tavsiyem yeni versiyon yükle eğer yüklüyse bilgisayardan temiz bir versiyonla flash at ama sakın eski versiyonlar olmasın. V52 yükle cidden dokunmatiği daha hassaslaşmış.

6 Mesaj
    28 Ocak 2011; 18:52:53 

telı yenı aldım v20 guncellemesı var en son olarak guncelle dıorum en guncelı yuklu dıo:S

43 Mesaj
    28 Ocak 2011; 19:26:21 

dostum ben telefonu yeni aldım 1 hafta oldu bende v52 yüklü bende evde wireless bağlanamıyorum benide deli etti

6 Mesaj
    28 Ocak 2011; 19:33:35 

senın telefonda mı c6-00?

1005 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Getstoned
    28 Ocak 2011; 22:12:45 

hard formattan sonra v40 yuklemeyı denedınız mı v50 ustune v40 versıyon dusurmeyebılır ama hard format sonrası dırek v40 yuklersenız işleminiz hallolabilir diye düşünüyorum

43 Mesaj
    28 Ocak 2011; 23:11:59 

quote:

Orijinalden alıntı: kdrkrs61

senın telefonda mı c6-00?

hyr 5800

332 Mesaj
    29 Ocak 2011; 12:58:31 

Ben V52 kullanıyorum kendi yapdıgım mod BlueRa1n 3.0 Hiç böyle sorunlarım yok canavar gibi Wifi buluyor sebeke baglantı da da sorun yokk

Hakan BALCI - K.Maraş Vatan Bilgisayar Cep Telefonu - Her türlü telefon işinizde yazılım, donanım, tamirat, alım-satım, rom, root, Jailbreak, uygulama yükleme vs konularda yardımcı olunur.

6 Mesaj
    29 Ocak 2011; 14:27:48 

bnm telefnn en son guncellemısımı ne bılen var mı acaba c6-00

406 Mesaj
    6 Şubat 2011; 0:12:25 

quote:

Orijinalden alıntı: akkolmurat

Arkadaşlar ben bir sitede şunu görüp uygulamıştım. Sorunum o günden bu yana düzeldi. Şimdi sırası ile :

Menü
    Ayarlar
    Bağlantı
    Hedefler
    İnternet
    Ayarını yapmak istediğimiz ağ bağlantısını seçip
    Seçenekler >Düzenle

Ağ durumu = Genel
    WLAN ağ modu = Altyapı
    WLAN güvenlik modu = WPA/WPA2

Umarım sizde de olumlu sonuç verir.

İşe yaradı çok sağol dostum

112 Mesaj
    6 Şubat 2011; 17:47:31 

bende böyle bir sorunla karşılaşıyorum. arada.

http://forum.donanimhaber.com/

40 Mesaj
    20 Şubat 2011; 11:51:25 

quote:

Orijinalden alıntı: erhan55

ARKADAŞLAR KESİN SONUÇ KENDİM DENEDİM VE OLUMLU SONUÇ ALDIM FORMATA FELAN GEREK YOK

1. Menü – Ayarlar – Bağlantı – Hedefler – İnternet – Seçenekler – Yeni erişim noktası’nı seçin.
    2. Kullanılabilir erişim noktaları otomatik kontrol edilsin mi sorusuna evet cevabını verin.
    3. Kablosuz LAN seçin.
    4. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin.
    5. Varsa bu ağın anahtarını girin. Bu anahtarı (kablosuz ağ şifresi) ağ yöneticisinden öğrenebilirsiniz.
    6. Erişim noktaları arasından yeni eklediğiniz kablosuz ağın ismine iki kere tıklayın.
    7. Seçenekler’den Gelişmiş Ayarlar’ı seçin.
    8. IPv4 Ayarları’na girin.
    9. DNS Adresleri’ne girin.
    10. Birincil DNS adresine 228.67.222.222 yazın. (Opendns dışında bir DNS servisi kullanmak isterseniz bu durumda buraya kullandığınız servisin DNS numarasını yazın)
    11. İkincil DNS adresine 208.67.220.220 yazın.
    12. Birkaç defa geri’ye basarak çıkış yapın.

Artık internete bu ağ üzerinden girebilirsiniz.
    Denemek için,

1. Menü – İnternet’ten bir web sayfası seçin.
    2. Sorulduğund WLAN ağı ara’yı seçin.
    3. Az önce ayarladığınız kablosuz ağı seçin.

beyler bayanlar..KESİNLİKLE ÇALIŞIYO...

5 Mesaj
    27 Şubat 2011; 1:57:52 

arkadaşlar benimde öyle bir sorunum vardı okadar söylenenleri yaptım ama olmadı ilk olarak kurmuş oldugunuz wlan ayarlarını silin daha sonra tekrar kurun ve modeminiz ismiyle wlan isminiz kesinlikle aynı olmasın aynı oldugu zaman geçersiz sunucu ismi diyor benim airties rt-205 modem direk olarak şifreyi yazdıgım zaman buluyor ama geçersiz sunucu ismi diyordu ayarlar---hedefler---internet---erişim noktasın---baglantı ismini degiştirin---sonra seçeneklerden--gelişmiş ayarlara girip IPv4 ayalarına girin telefon IP sini modemin IP sinin son rakamını degiştirerek yazın daha sonra alt ağ maskesi ni ag baglantlarından bulup girin benim 255.255.255.0 dı ve standart ağ geçidi modemin IP sini girin dns ayarınıda modem de kullandıgınız dns yi girin yapamıyan arkadaşlar iletişime geçsin yardımcı olunur

1 Mesaj
    28 Şubat 2011; 12:01:32 

slm arkadaşlar benim tlefon 5800 kendi kendine WLAN ağı bulup ekrana devamlı getiriyo kendi kendine bağlantı buluyo bunu nasıl durdurabilirim lüten yardım

65 Mesaj
    14 Ağustos 2011; 1:46:09 

quote:

Orijinalden alıntı: karaca2121

arkadaşlar benimde öyle bir sorunum vardı okadar söylenenleri yaptım ama olmadı ilk olarak kurmuş oldugunuz wlan ayarlarını silin daha sonra tekrar kurun ve modeminiz ismiyle wlan isminiz kesinlikle aynı olmasın aynı oldugu zaman geçersiz sunucu ismi diyor benim airties rt-205 modem direk olarak şifreyi yazdıgım zaman buluyor ama geçersiz sunucu ismi diyordu ayarlar---hedefler---internet---erişim noktasın---baglantı ismini degiştirin---sonra seçeneklerden--gelişmiş ayarlara girip IPv4 ayalarına girin telefon IP sini modemin IP sinin son rakamını degiştirerek yazın daha sonra alt ağ maskesi ni ag baglantlarından bulup girin benim 255.255.255.0 dı ve standart ağ geçidi modemin IP sini girin dns ayarınıda modem de kullandıgınız dns yi girin yapamıyan arkadaşlar iletişime geçsin yardımcı olunur

işte kesin çözüm bu. sayfadaki herşeyi denedim olmadı ama bu yolla sorun çözüldü. Teşekkürler..

6696 Mesaj
    14 Ağustos 2011; 1:59:49 

Bende de v50'de arada sırada oluyordu bu sorun.
    V52'ye geçince hiç böyle bir soruna rastlamadım
    Yani diyeceğim odur ki YAZILIMI YÜKSELTİN

1689 Mesaj
    4 Eylül 2011; 11:01:46 

sorunu çözebilen varmı arkadaşlar

en çok para kazandıran iş değil, beyindir.

441 Mesaj
    23 Ekim 2011; 12:18:00 

Çooook teşekkürler günlerdir bunu arıyodum

Then you complain about your life cause it ain't getting catered
    Now whoever tries to call you on your bullshit's a hater
    You wanna succeed, you have to try
    Or one day you'll get older and regret it all cause you can't provide

3 Mesaj
    4 Aralık 2011; 15:23:24 

quote:

Orijinalden alıntı: karaca2121

ben o dediklerinide denedim olmadı. nokia'nın destek hattını aradım. sanırım wifi aygıtında arıza var dedi ve garantiye yönlendirdi. yinede teşekkürler.

Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Nokia » 5800 (V50) WLAN ''Geçersiz Sunucu İsmi'' Hatası ! ACİL
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469