Navitech, Nav-pxb 210F, Yeni Nesil Navigasyon Kullananlar ve Alıcak Olanlar Buraya..
470 Cevap64452 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1066 Mesaj
20 Mayıs 2010; 20:27:03 

"Navitech, Nav-pxb 210F, Yeni Nesil Navigasyon Cihazı"

0

0

0

Özellikleri:

Teknik Özellikler
4.3 “ (480X272) TFT-LCD Dokunmatik Ekran;
500 MHZ ,Yeni Jenerasyon SiRF Atlas-IV, dual-core, ARM11 İşlemci;
2 GB Nand-Flash Dahili Bellek; 64 MB DDR RAM;
Bluetooth,Hands-free ( echo-giderici ve telefon rehberi özellikleri ile) ;
FM Transmitter (ürünün herhangi bir fonksiyonunu araç radyonuzda dinleyebilme);
Yüksek Hassasiyetli SirfStar 3i+ GPS Alıcı;
Windows CE 6.0 Core isletim sistemi;
SD/ MMC Kart girişi , USB çıkışı;
Müzik ve Video oynatma, Resim Albümü, E-Book;
Hazır oyunlar, Hesap makinesi, Birim değiştirici.
Süper ince ve şık (piyano-siyah) tasarım;
Işık sensörü ile ekran aydınlığını ortama göre otomatik ayarlama;
Sistem Ayarları: Arka Aydınlatma/Ses/Dil/Tarih&Saat/Sistem Bilgisi;
Ses: Dahili hoparlör/ Stereo hi-fi kulaklık çıkışı/Dahili mikrofon;
Değiştirilebilir Pil: Dahili 900mAH Li-Polimer Pil,Ortalama 2-4 saat çalışma süresi;
Tüm cihazlar CE ,RoHS ve FCC onaylıdır;
Araç içinde vidalama veya yapıştırma sorunu olmadan, cama monte için özel vakumlu ayak;
Üretim hatalarına karşı 2 yıl Garanti.

Navigasyon Özellikleri

Yeni nesil Atlas-4 işlemci (sadece NAVITECH te) ile süper hızlı navigasyon;
En güncel IGO 8 navigasyon Platformu ile Türkiye şartlarına özel “Navitech” navigasyon yazılımı;
81 İl Tam Detay Başarsoft Haritası
Harita üzerindeki binaları ve araziyi üç boyutlu (3D) olarak görüntüleyebilme;
Aktivasyon gerektirmeyen tak ve kullan kolay kullanım;
Karayollarındaki hız uyarılarını sesli olarak bildirebilme;
Gece/ gündüz ekran sürüş modları;
Geçmişte yapılan navigasyon kayıt günlükleri;
Simulasyon desteği (Gidilecek rotanın önceden izlenebilmesi);

Pusula özelliği;

Gideceğiniz noktaya olan ; mesafeyi,tahmini varış süresini,araç hızını; eş zamanlı koordinat bilgilerini veren yol bilgisayarı;
Tercihinize göre güzergah seçenekleri;
Rotadan çıkıldığında saniyeler içinde rota hesaplama;
Türkçe dahil 16 dilde yazılı ve sesli yönlendirme;
Kayıtlı 350.000 in üzerinde önemli nokta (hastane,restoran,okul,ATM,benzin istasyonu,otel,eczane vb.);
Araç Türüne (yaya dahil) göre ayarlanabilir navigasyon;
Sık kullandığınız yada beğendiğiniz adresleri kaydedip tek tuşla ulaşabilme;
1 yıl bedelsiz güncelleme;
Diğer ülke haritalarını yükleme opsiyonu (www.naviextras.com)
Aksesuarlar
Ekran kalemi , USB Kablosu , Araç sarj aleti Cihaz tutucusu , Araç montaj vantuzu Kullanım kılavuzu.

Navigasyon sektöründe devrim yaratacak teknoloji, Yeni nesil Navitech PX Serisi ile Türkiye’de!.

Türkiye’nin lider navigasyon markası Navitech, yeni jenerasyon portatif navigasyon cihazlarını, Dünyada ilk olarak, Türkiye’de pazara sunuyor. Navitech PX Serisi’nin en önemli özelliği; 500 MHZ, SiRF Atlas-IV, Dual-Core, ARM11 İşlemci’ye sahip olması.

Benzer cihazlardan % 50 daha hızlı performans

Navitech PX Serisi’nin işlemcisi, navigasyon cihazlarında kullanılan işlemcilerin en yenisi ve en hızlısı. Dünyada ilk defa Navitech’in tüketicilerle buluşturacağı bu işlemci sayesinde, Navitechler rakip cihazlara oranla %40-50 daha hızlı ve seri çalışacak. Şu anda pazarda mevcut olan diğer markaların işlemcileri 372 ila 400 MHZ civarında. Ayrıca yeni nesil ürünlerde dahili 2 GB Nand-Flash Bellek ve yeni nesil DDR Ram, standart olarak sunuluyor. Ayrıca yine bir ilk olarak Sirf-3 i+ GPS alıcısı ilk defa Navitech te yer alıyor.

Hızlı işlemci ile tüm uygulamalarda yüksek performans

SiRF Atlas-4 500 MHZ işlemci sayesinde, kullanıcı arayüzü şaşırtıcı bir hıza ulaşıyor, multimedia uygulamaları sorunsuz çalışıyor, uydu bulma hızı artıyor ve navigasyon tarafında çok hızlı yeniden hesaplama sürelerine ulaşılabiliyor.

WinCE 6.0 platformlu IGO-8 tabanlı harita ilk kez Navitech PX Serisi’nde
81 İl Tam Detay Başarsoft Haritası , IGO-8 tabanlı haritası ile en güncel haritaya sahip yeni nesil cihazlar, 3D görüntüler, Türkçe dahil 16 dilde sesli yönlendirme ile farklılık yaratıyor. Video, Müzik, Fotoğraf Albümü ve E-Kitap özelliklerini kullanarak Navitech navigasyon cihazında video izlenebiliyor, müzik dinlenebiliyor, fotoğraf görüntülenebiliyor, kitap okunabiliyor.

Ve birçok yeni özellik...

Navigasyon sırasında cihaz gece/gündüz moduna geçerek ekran görüntüsünü ayarlıyor, simülasyon ile gidilecek noktayı gösterebiliyor, karayollarındaki hız uyarılarını sesli olarak bildiriyor, gidilecek noktaya olan varış süresini, anlık hız bilgisini, mesafeyi ve eş zamanlı koordinat bilgilerini de bildirerek kullanışlı bir yol bilgisayarı görevini de üstlenmiş oluyor. 350.000’in üzerinde kayıtlı önemli nokta ile artık alışveriş merkezleri, eczaneler, bankamatikler, oteller, benzin istasyonları, hastaneler ve bunlar gibi önemli olan tüm noktalara kolaylıkla ulaşılabiliyor. Diğer ülke haritalarını yükleme (www.naviextras.com) opsiyonu, cihazın yurt dışında da kolaylıkla kullanılmasını sağlıyor.

Cihazın demosunu denemek için tıklayın

http://www.navitech.com.tr/index.php?mid=4&id=38

quote:

Kaynak:
resimler ve özellikler hepsiburada.com'dan alınmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PW -- 29 Mayıs 2010; 17:20:19 >

so insignificant, sleeping dormant deep inside of me.. are you hiding away, lost, under the sewers.. maybe flying high, in the clouds.. perhaps you're happy without me...

5 Mesaj
20 Mayıs 2010; 23:41:52 

evet ya bende almayı düşünüyorum . kullanan arkadaşlar varsa izlenimlerini aktarsalar bize

1066 Mesaj
21 Mayıs 2010; 11:30:47 

ben sipariş verdim hepsiburada.com dan fiyatı şuan uygun kampanyada tavsiye ederim, yalnız henüz gelmedi cihaz.. geldikten sonra izlenimleri belirtirim.

so insignificant, sleeping dormant deep inside of me.. are you hiding away, lost, under the sewers.. maybe flying high, in the clouds.. perhaps you're happy without me...

1254 Mesaj
22 Mayıs 2010; 3:38:19 

ben 2 haftadır kullanıyorum.Cihazdan şu an memnunum,tek sorun pilde çalışırken pil çabuk bitiyor.Yani yaklaşık 1,5 saat kadar gidiyor.Belki bilmiyorsunuzdur, 210 f modeli harici pil ile çalışıyor.Almanızı tavsiye ederim

quote:

Orijinalden alıntı: PW

"Navitech, Nav-pxb 210F, Yeni Nesil Navigasyon Cihazı" bu modeli kullanan var mı ?

Ps4-Tr.com PSN: Westerly86

6534 Mesaj
22 Mayıs 2010; 8:14:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Alpheratz

ben 2 haftadır kullanıyorum.Cihazdan şu an memnunum,tek sorun pilde çalışırken pil çabuk bitiyor.Yani yaklaşık 1,5 saat kadar gidiyor.Belki bilmiyorsunuzdur, 210 f modeli harici pil ile çalışıyor.Almanızı tavsiye ederim

o ekranda navigasyon esnasında pilin 1,5 saat gitmesi normal bence

Verba volant, scripta manent.

833 Mesaj
22 Mayıs 2010; 19:37:03 

Arkadaşlar bende 205F olan modelden var. 2 gün oldu alalı daha.

cihaz bilgileri şöyle.
Turkey 2009,06 (nav n go ktf)
Turkey 2008,06
Turkey 2009,12 (data source 2009 basarsoft)

cihazı naviextrasa bağlayınca 3 adet güncelleme cıkıyor. Çıkan güncellemeler:
Fix for navigation contents 2009 Q4
one year free map update 2009 Q4
Türkiye 2009 Q4

Bunları yükleyeyim mi öncekiler kalsın mı?

6534 Mesaj
22 Mayıs 2010; 23:28:41 

menü/ayarlar /hakkında orada harita versiyonu 2009Q4 se sorun yok son sürüm haritanız yüklü başka yükleme yapmanıza gerek yok

1066 Mesaj
23 Mayıs 2010; 20:32:50 

Bende yeni aldım cihaz, şuan için ilk izlenim gerçekten mükemmel. Herşey düşünülmüş, kesinlikle tavsiye ederim. Yalnız bir şey sormak istiyorum, harita güncelleme nasıl yapılıyor ?

6534 Mesaj
23 Mayıs 2010; 21:09:44 

quote:

Bende yeni aldım cihaz, şuan için ilk izlenim gerçekten mükemmel. Herşey düşünülmüş, kesinlikle tavsiye ederim. Yalnız bir şey sormak istiyorum, harita güncelleme nasıl yapılıyor ?

https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads buradan toolbox'pc nize kurun sonra cihazı usb kablonuzla pc ye baglayarak harita güncellemenizi yapabilirsiniz kolay gelsin

1066 Mesaj
23 Mayıs 2010; 21:19:10 

teşekkür ederim

788 Mesaj
24 Mayıs 2010; 1:12:01 

quote:

Bende sipariş verdim.P.tesi salı elime geçer. Biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz.

17 Mesaj
24 Mayıs 2010; 16:56:28 

Bende aldım çok memnunum. Açılış ekranındaki resmi değiştirme imkanımız mı var mı? Araç logosu gibi bir imaj ile?. Windows Ce 6,0 tabanlı işletim sistemi var mış. Kodlama, proglamlama vs ile uğraşan varsa bilebili.r

1066 Mesaj
24 Mayıs 2010; 19:32:12 

Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun, biraz anlatıyım izlenimlerimi.

- İlk olarak vakumlu tutaç çok kaliteli ve sürüş halindeyken sımsıkı tutuyor cihazı, kolayca kendinize göre ayarlanabiliyor.

- Yol tarifi gayet başarılı, akıcı, donma olmuyor. Kolay erişim adresleri dolu dolu girilmiş.

- Dokunmatik ekranı gayet hassas ve kullanışlı, ayrıca kalemi de çok iyi. ( kendi üzerinde taşıyabilmesi de ayrı bir kolaylık )

- Bluetooth özelliği ile telefonunuzu cihaza eşleştirip araç içinde telefonu elinize almadan konuşabiliyorsunuz

- FM Transmitter ile cihazda çalan video, mp3 + konuşmayı frekans ayarlayarak aracınızın hoparlöründen duyabiliyorsunuz.

- Geniş ekran sayesinde videoları ve resimleri kolayca izliyip bakabiliyorsunuz.

- Otomatik kararan aydınlanan ve gece modundan gündüz moduna geçişlerin otomatik olması gayet başarılı ve kolay

- Kullanımı çok kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PW -- 24 Mayıs 2010; 19:33:50 >

177 Mesaj
24 Mayıs 2010; 23:10:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Alpheratz

Harici pil ile çalışıyor derken değiştirilebilir pil kasdetdiniz zannedersem. Yanılıyor muyum.

B.Arda

177 Mesaj
24 Mayıs 2010; 23:50:37 

quote:

Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun, biraz anlatıyım izlenimlerimi.

- İlk olarak vakumlu tutaç çok kaliteli ve sürüş halindeyken sımsıkı tutuyor cihazı, kolayca kendinize göre ayarlanabiliyor.

- Yol tarifi gayet başarılı, akıcı, donma olmuyor. Kolay erişim adresleri dolu dolu girilmiş.

- Dokunmatik ekranı gayet hassas ve kullanışlı, ayrıca kalemi de çok iyi. ( kendi üzerinde taşıyabilmesi de ayrı bir kolaylık )

- Bluetooth özelliği ile telefonunuzu cihaza eşleştirip araç içinde telefonu elinize almadan konuşabiliyorsunuz

- FM Transmitter ile cihazda çalan video, mp3 + konuşmayı frekans ayarlayarak aracınızın hoparlöründen duyabiliyorsunuz.

- Geniş ekran sayesinde videoları ve resimleri kolayca izliyip bakabiliyorsunuz.

- Otomatik kararan aydınlanan ve gece modundan gündüz moduna geçişlerin otomatik olması gayet başarılı ve kolay

- Kullanımı çok kolay.

Verdiğiniz bilğiler için teşekkür ederiz.Evde cihazı şarj etmek için ne gibi bir yol önerirsiniz.Bir kolayı var mıdır.

B.Arda

1066 Mesaj
25 Mayıs 2010; 8:04:02 

rica ederim Evde cihazı şarj etmek için usb kablosu mevcut, bilgisayarınıza takınca sarj oluyor

7 Mesaj
25 Mayıs 2010; 12:08:15 

Arkadaşlar ben bu cihaza avi formatında bir film attım. Fakat kesikli bir şekilde oynattı filmi. akıcı değil.
Hangi formatta filmleri düzgün izleyebilirim?

788 Mesaj
25 Mayıs 2010; 12:47:21 

Bu konuyu canlı tutalım arkadaşlar sorunlarımızı, takıldığımız yerleri birlikte çözelim. Ben ayrıca cihaza HAMA'nın saklama kılıfını aldım MM de kampanyada 9 lira idi. Dokunmatik ekranı koruması içinde yine plastik koruyucu aldım. Cihazı sağlama aldık yani

50 Mesaj
27 Mayıs 2010; 11:33:31 

bizim cıhaz da dün geldi kurcaladık bıraz,öğrenmeye çalıştık,cıhaz önce kendını istanbulda sanıyordu ama orda olmadıgını ögrettik,henüz cihazı denemedim,aslında ben sadece navıgasyon özellıgı olan cıhaz ısterdım ama bunu aldık,çünkü ben diger hiç bir özelliği kullanmayacagım,cihaz görüntüsü ve parçaları güzel ve kalıtelı duruyor,benım esas kullancagım navıgasyonla ılgılı birşey dıyemeyecegım,umarım kullanınca begenırım,aklımın bır tarafı sanırım sadece navıgasyon sunan tom tom da kaldı,tom tom u kullandıgı harıtadan dolayı tercıh etmedım,birde sorum olacak,cıhazın harıtalar kısmına baktıgımda 2009 12 harıtası gözüküyor,güncelleme yapmam yada yenı aldıgım için bir şey yüklemem lazımmı arkadaşlar..

6534 Mesaj
27 Mayıs 2010; 11:44:19 

quote:

Orijinalden alıntı: sno-p

bizim cıhaz da dün geldi kurcaladık bıraz,öğrenmeye çalıştık,cıhaz önce kendını istanbulda sanıyordu ama orda olmadıgını ögrettik,henüz cihazı denemedim,aslında ben sadece navıgasyon özellıgı olan cıhaz ısterdım ama bunu aldık,çünkü ben diger hiç bir özelliği kullanmayacagım,cihaz görüntüsü ve parçaları güzel ve kalıtelı duruyor,benım esas kullancagım navıgasyonla ılgılı birşey dıyemeyecegım,umarım kullanınca begenırım,aklımın bır tarafı sanırım sadece navıgasyon sunan tom tom da kaldı,tom tom u kullandıgı harıtadan dolayı tercıh etmedım,birde sorum olacak,cıhazın harıtalar kısmına baktıgımda 2009 12 harıtası gözüküyor,güncelleme yapmam yada yenı aldıgım için bir şey yüklemem lazımmı arkadaşlar..

kullandıgın harita şu anda en son çıkan harita yani güncel

788 Mesaj
27 Mayıs 2010; 12:19:12 

quote:

Orijinalden alıntı: sno-p

hayırlı olsun eminim çok beğeneceksiniz.
Cihazın bir özelliğini öğrendim ve çok kullanılışlı geldi bana. Kuşbakışı özelliği. Gideceğim yeri hedef olarak kaydediyorum ve rota ayarlarından kısa, ekonomik, hızlı, kolay birini seçip kuşbakışı rotayı izliyorum. Gideceğim yere gitmeden gitmiş oluyorum ve farklı rotalardan. :)

986 Mesaj
27 Mayıs 2010; 13:03:22 

mesajım bulunsun çünkü alacam

Aşağıda tıklanabilir vaziyetteki link doğrudan Q6600 araştırma,muhakeme,mukayese ve münazara platformuna bağlıdır.Mümkün mertebe sık sık ziyaret ediniz.GÜNCEL:Q9300 ile mukayese eklendi (05/02/08)
http://forum.donanimhaber.com/m_20172035/tm.htm

1066 Mesaj
27 Mayıs 2010; 13:09:36 

yeni alan arkadaşlara ve alıcak olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun demek istiyorum, gerçekten çok başarılı ve keyifli bir cihaz

587 Mesaj
27 Mayıs 2010; 14:09:10 

ben de az önce tesadüffen bu modeli inceliyordum.
bir foruma bakayım dedim, yazmıştır bizim cengaverler diye. :) direk ilk konu olarak karşıma çıkınca güldüm bayaa.

özellikler ve fiyat olarak makul gibi duruyor kanımca.
ama merak ediyorum, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yorumlayabilirse sevinirim.
Piranha nın yeni modellerinde de bir çok (kağıt üzerinde) harika özellik mevcut ve fiyatları da benzer.
bilen arkadaşlar, genel bir karşılaştırma yapabilirlermi acaba? çok faydalı olur, benim gibi bir çok insanı Piranha dan kurtarırsınız belki? yada Piranha daha mı iyi ki acaba???

50 Mesaj
27 Mayıs 2010; 14:15:53 

aleti denedik gelelım izlenimlere,aracın orta kısmına cama monte ettım gerçekten güzel durdu, ayrıca görüşü engelleyen bir tarafı yoktu,ıyıkı 4,3 tercih etmişim,rotayı evden işyeri olarak seçtim,benı her zaman kullandıgım rotadan getırdı,grfık guzel ve anlaşılır,sesli uyarıya gerek bıle yok,özellıkle rota dışına çıktım hemen yeni rotayı en kısa mesafeden hesapladı,böylece tom tom çıktı aklımdan,bence parasına göre işlevi çok olan bir alet benım gıbı gezmeyi seviyorsanız vede biraz yol bulma özürlüyseniz almak için geç kalmayın,ödedıgınız parayıda kısa sürede amortı bile edersınız....

50 Mesaj
27 Mayıs 2010; 14:22:18 

quote:

Orijinalden alıntı: bytepire

ben de az önce tesadüffen bu modeli inceliyordum.
bir foruma bakayım dedim, yazmıştır bizim cengaverler diye. :) direk ilk konu olarak karşıma çıkınca güldüm bayaa.

özellikler ve fiyat olarak makul gibi duruyor kanımca.
ama merak ediyorum, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yorumlayabilirse sevinirim.
Piranha nın yeni modellerinde de bir çok (kağıt üzerinde) harika özellik mevcut ve fiyatları da benzer.
bilen arkadaşlar, genel bir karşılaştırma yapabilirlermi acaba? çok faydalı olur, benim gibi bir çok insanı Piranha dan kurtarırsınız belki? yada Piranha daha mı iyi ki acaba???

eh işte bizim insanlarımız böyle işte aldıkları bir şeyi en iyi şeymiş gıbı savunurlar sonra kavgalar çıkar.ben bu aletı en ıyı diye almadım degıldır de,özellıklerı ve fıyatı makul,göruntusu guzel ve kalıtelı,forumlarda araştırdım hakkında pek şıkayet yok,ayrıcada yerlı bır marka oldugu için tercih ettım,bence herkes aldıgı şeyi en iyi olarak görebilir yada görsün ama kımseye hararetle savunmasın,böylesi daha güzel olur,

1066 Mesaj
27 Mayıs 2010; 14:25:26 

Ben GPS konusunda fazla bir bilgiye sahip değilim, bu cihazı almadan önce cep telefonumdan ndrive ın navigasyonunu kullanıyordum yalnız taktir edersiniz ki bir cep telefonu ile gerçek bir navigasyon cihazı arasından çok fark var. Dedim artık cep telefonunu kullanmak yerine böyle birşey alayım ve incelemelerimden sonra bu ürüne karar verdim ve pişman değilim. Navitech kalitesini bildiğin için gönül rahatlığı ile aldım ve 4 gündür kullanıyorum pişman değilim, keşke daha önce alsaydım diye düşündüm..

7 Mesaj
27 Mayıs 2010; 16:47:10 

Bu cihazı unlock etmeyi başarabilen bir arkadaş varmı?

290 Mesaj
27 Mayıs 2010; 21:26:02 

Bende sipariş verdim gelmesini dört gözle bekliyorum.

1066 Mesaj
28 Mayıs 2010; 9:47:46 

quote:

Orijinalden alıntı: hs37

Bende sipariş verdim gelmesini dört gözle bekliyorum.

hayırlı olsun

788 Mesaj
28 Mayıs 2010; 12:11:11 

Dün MM'den 8 gb lık Tohhiba SDHC kart aldım (micro) ve cihaza taktım. Cihaz hemen tanıdı kartı. Biliyorsunuz MP^, video, ebook için harici karta gerek var. Karta bir PND klasörü oluşturdum. İGO8 olarak oluşturduğum ilk klasörü görmedi PND olması gerekiyor. PND içine de MP3,MP4,EBOOK klasörü yarattım. MP3 lerimi attım ve denedim. ses beni çok şaşırttı gayet temiz ve yüksek ses veriyor. FM Trasmitter'i henüz deneme fırsatım olmadı onu da bugün deneyeceğim. Video konusunda olumsuz görüşler vardı deneyim dedim. Videoları normal mp4 e çevirerek attığımda hem boyut büyüyor hemde geçişler falan sıkıntılıydı. 3gp olarak convert ettiğimde bu sefer 700 mb lık film 50-60 mb ye düşüyor bu seferde geçişler çok hızlı ama video çok kötüydü. Elimde İNTOO EMPEG ENCODER proğramı vardı ve onu kurdum. Proğram mp4 e çevirirken çözünürlüğü belirlemenize izin veriyor. Çözünürlüğü 480*272 ye ayarlayım mp4 olarak convert ettim işte sonuç. Görüntü harika. PC de çalışırken komut veriyorum yaklaşık 15-20 dakikada convert ediyorum. Bir Kadın Bir erkek dizisinin 20 bölümünü convert edip attım yazma hızı çok yüksek yakın zamanda yola çıkacağım bu mp3 ler bu mp4 ler beni baya oyalayacak inşallah.
Eebook da denedim yeni metin belgesine yazıları atıyorsunuz yazılar çok net ve güzel gözü hiç yormuyor gerçekten kitap okunabilir. Şimdilik bu kadar
Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahallenin_delisi -- 28 Mayıs 2010; 12:23:33 >

2808 Mesaj
28 Mayıs 2010; 18:48:20 

arkadaşlar benim bi sorum olcaktı navigasyo cihazları pillemi çalışıyo eğer pillilerse çok çabuk biter yukarda bi arkadaş 1.5saatde bitti demiş arabanın çakmaklığından elektrikle kullanma durumu yokmudur?

Katılım zamanı: 3 Eylül 2005
I'm a cowboy, on a steel horse I ride

290 Mesaj
28 Mayıs 2010; 19:50:12 

quote:

a|i Tarih 28 Mayıs 2010; 18:48:20
arkadaşlar benim bi sorum olcaktı navigasyo cihazları pillemi çalışıyo eğer pillilerse çok çabuk biter yukarda bi arkadaş 1.5saatde bitti demiş arabanın çakmaklığından elektrikle kullanma durumu yokmudur?

Çakmaktan şarj oluyor.Bu tür cihazların hepsi pil canavarı oluyor.Sadece yaya için olan modeller hariç onlarda arabada kullanım içindeğil. dağ bayır AV vs gibi.En fazla 2 saat zor dayanır pilsiz..

2808 Mesaj
28 Mayıs 2010; 21:35:12 

quote:

Orijinalden alıntı: hs37

Çakmaktan şarj oluyor.Bu tür cihazların hepsi pil canavarı oluyor.Sadece yaya için olan modeller hariç onlarda arabada kullanım içindeğil. dağ bayır AV vs gibi.En fazla 2 saat zor dayanır pilsiz..

çakmakdan sarj olması iyi ya yoksa dedim sürekli sarjla uğraşılmaz

Katılım zamanı: 3 Eylül 2005
I'm a cowboy, on a steel horse I ride

174 Mesaj
29 Mayıs 2010; 0:18:29 

Cihazın demosunu denemek için tıklayın

http://www.navitech.com.tr/index.php?mid=4&id=38

Notebook almak evlenmek için eş seçmekten daha zor geldi bana....

290 Mesaj
29 Mayıs 2010; 20:03:56 

SOS

Cihaz elime dün geçti ilk izlenimim olumlu ne yazık ki bluetooth bağlantısında cihaz donuyor fabrika ayarlarına dön yaparak tekrar kullanabiliyorum.İkincisi ses imleci de kırmızı ile kapalı kalıyor.Ne yaptıysam sesi açamıyorum sanırım pazartesi servisine gidecek.Benim için can sıkıcı bir durum Kullandığım telefon çift hatlı samsung model SGH 880

174 Mesaj
29 Mayıs 2010; 22:50:17 

8 günlük süre dolmadığı için yenisi ile değiştirilmesni iste bence. telefonun ile ilgili bir sorunda olabilir diğer bir tel. ile denedin mi?

Notebook almak evlenmek için eş seçmekten daha zor geldi bana....

290 Mesaj
30 Mayıs 2010; 11:47:00 

quote:

emarti Tarih 29 Mayıs 2010; 22:50:17
8 günlük süre dolmadığı için yenisi ile değiştirilmesni iste bence. telefonun ile ilgili bir sorunda olabilir diğer bir tel. ile denedin mi?

Nokia telefonla denedim başarılı

Uyduya halen bağlanamıyorum galiba yarın servis yolu gözüktü

70 Mesaj
30 Mayıs 2010; 19:43:02 

bende yeni aldım cihazı nokia ve sony erricson ile denedim bluetooth saglam ancak samsung telefonumla denedigimde ses boguk ve anlaşılmaz cıkıyor. samsung telefonlarla uyumsuz anladığım kadarıyla yolda denemedım henuz ama menu gecıslerı ve dokunmatık hassasıyetı tebrıgı hakedıyor. acaba samsung ıcın ayrı patch falan cıkartırlarmı

-So Close

290 Mesaj
31 Mayıs 2010; 6:31:46 

İki defa reset attım gps alıcısını sıfırladım gece uydu bağlantısı kuramadım. Ancak dün gündüz hareket halinde 10 dakika sonra bağlandı.Samsung cep telefonumun rehberini yükledi Ancaak ses feceaat bu seferde navigasyon sesi kesildi Reset Reset ancak düzeldi Sanırım Samsung telefonumu kullanamıyacağım

50 Mesaj
31 Mayıs 2010; 11:27:55 

ya arkadaşlar şu cihazı navıgasyon olarak kullanın keyfınıze bakın,ben bu özellık dışında hiç bir özellık kullanmayacagım,bu fiyata bu kadar özellık çok kalıtelı bır şekılde sunulamaz ıllakı proplem çıkar

1066 Mesaj
31 Mayıs 2010; 15:49:51 

+1 katılıyorum, navigasyon özelliği gayet başarılı, önemli olanı da bu zaten..

1920 Mesaj
1 Haziran 2010; 23:09:57 

Almayı düşünüyorum... bazı sorunlardan bahsedildiğini gördüm...
1- avi formatında film izlerken donmalar yaşanmış... Genel bir sorunmudur..
2- Sırf Bluetooth için cihazımı değiştirmek istiyorum... Ancak, yukarda bluetooth açılınca cihazın kilitlendiğini okudum... Bu sorunu başka yaşayan yada bluetooth u başka deneyip kullanan var mı.. ?
3- Fm verici şarj kablosu takılı değilken çalışabiliyor mu ?
4- Pili nasıl bir pildir, piyasada bulunabilme ihtimali olan bir şeymidir.. ?

Cevaplayabilirseniz karar vermemde yardımcı olacaksınız... Teşekkürler...

2002 Mondeo Ghia Sedan

9 Mesaj
2 Haziran 2010; 0:00:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ozyurek

Almayı düşünüyorum... bazı sorunlardan bahsedildiğini gördüm...
1- avi formatında film izlerken donmalar yaşanmış... Genel bir sorunmudur..
2- Sırf Bluetooth için cihazımı değiştirmek istiyorum... Ancak, yukarda bluetooth açılınca cihazın kilitlendiğini okudum... Bu sorunu başka yaşayan yada bluetooth u başka deneyip kullanan var mı.. ?
3- Fm verici şarj kablosu takılı değilken çalışabiliyor mu ?
4- Pili nasıl bir pildir, piyasada bulunabilme ihtimali olan bir şeymidir.. ?

Cevaplayabilirseniz karar vermemde yardımcı olacaksınız... Teşekkürler...

selamlar,
iki haftadır cihazı kullanıyorum, sorularınıza elimden geldiğince cevap vereyim:

1- Bu özelliği hiç kullanmadım , fikrim yok :(
2- Sony ve Blackburry ile sorunsuz olarak çalışıyor ; telefon defterini aktarabiliyorsunuz . Navitech teknik servis i arayın kullandığınız telefon modeli ile uyumu konusunda yardımcı olabilirler.
3- FM verici için şarj kablosu şart, anten olarak kullanılıyor. Boş frekans bulabilirseniz başarılı olarak çalışıyor ama özellikle İstanbul içinde boş frekans bulmak çok zor . Eğer aracınızdaki ses sisteminde AUX bağlantısı varsa kulaklık çıkışında buraya bağlantı yapmak çok daha kullanışlı olacaktır.
4- Pil aynı cep telefonu pillerine benziyor, yine Navitech servisten yedek pil bulabilirsiniz sanırım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lotus elise -- 2 Haziran 2010; 0:04:21 >

1920 Mesaj
2 Haziran 2010; 1:25:30 

Teşekkür ederim.. Yardımcı oldunuz tabi..

Biraz daha incelediğimde özellikle uzun filmlerde sorun yaşadığını gözlemledim...

2002 Mondeo Ghia Sedan

70 Mesaj
4 Haziran 2010; 22:00:36 

navitech yetkililerini aradım ve samsung telefonlarla sorun yasadıklarını ancak bunun bi çözümü olmadığını ukela ukela söylediler. Yazılımla cozulebılecegını ancak yazılımıda cıkartmayacaklarını aynı terbıyesızlıkle soyledıler. komık geldı. onun dısında cıhaz ıyı ama bluetooth ozellıgı ıcın alacaklar samsung telefona sahıplerse almasınlar..

-So Close

83 Mesaj
7 Haziran 2010; 0:56:49 

İyi günler. Ben de bu cihazdan alalı 2 gün oldu da öncelikle navigasyon özelliği müthiş yalnız bi sorum olacaktı.

Bluetooth la telefonu bağladım(N73) konusma yapıyorum ama konusma aracın hoparlörlerinden duyulmuuyo cihazdan geliyor, navigasyonu araç hoparlöründen duyabiliyorum acaba böylemi yoksa ben bişeyi eksik mi yapıyorum..

Bir de telefon rehberini bi türlü atamadım cihaz içine, hafıza kartı fln olmadıından mı acaba?
teşekkür ederim...

2431 Mesaj
7 Haziran 2010; 13:11:58 

bende pırhana galıleo ıle bu ürün arasında kaldım. ve bugün galıleo'nun sıparışını verdım. 5ınç olması ve şarzının daha uzun gıtmesı(3-4) saat kadar bu tercıhımde etkılı oldu. ama yınede bı gözüm burda kalıyor. sızde böyle bır kıyaslama yaptınız mı almadan önce ? nedır farklar ? bırde 215F modelı var onun ıçın ne dıyebılırsınız ?

Aikido / Nidan (2. Dan) Apple / Iphone 5 16 Gb Black Apple / MacBook 13'' Intel P8600 2,4 Ghz Mercedes / A180 2013 BlueEfficiency AMG Sport

340 Mesaj
7 Haziran 2010; 20:38:36 

quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Dün MM'den 8 gb lık Tohhiba SDHC kart aldım (micro) ve cihaza taktım. Cihaz hemen tanıdı kartı. Biliyorsunuz MP^, video, ebook için harici karta gerek var. Karta bir PND klasörü oluşturdum. İGO8 olarak oluşturduğum ilk klasörü görmedi PND olması gerekiyor. PND içine de MP3,MP4,EBOOK klasörü yarattım. MP3 lerimi attım ve denedim. ses beni çok şaşırttı gayet temiz ve yüksek ses veriyor. FM Trasmitter'i henüz deneme fırsatım olmadı onu da bugün deneyeceğim. Video konusunda olumsuz görüşler vardı deneyim dedim. Videoları normal mp4 e çevirerek attığımda hem boyut büyüyor hemde geçişler falan sıkıntılıydı. 3gp olarak convert ettiğimde bu sefer 700 mb lık film 50-60 mb ye düşüyor bu seferde geçişler çok hızlı ama video çok kötüydü. Elimde İNTOO EMPEG ENCODER proğramı vardı ve onu kurdum. Proğram mp4 e çevirirken çözünürlüğü belirlemenize izin veriyor. Çözünürlüğü 480*272 ye ayarlayım mp4 olarak convert ettim işte sonuç. Görüntü harika. PC de çalışırken komut veriyorum yaklaşık 15-20 dakikada convert ediyorum. Bir Kadın Bir erkek dizisinin 20 bölümünü convert edip attım yazma hızı çok yüksek yakın zamanda yola çıkacağım bu mp3 ler bu mp4 ler beni baya oyalayacak inşallah.
Eebook da denedim yeni metin belgesine yazıları atıyorsunuz yazılar çok net ve güzel gözü hiç yormuyor gerçekten kitap okunabilir. Şimdilik bu kadar
Saygılar...

abicim sen u nikini değiştirsen, mahellnin dahisi yapsan diyorum :)

Ufuk

2 Mesaj
8 Haziran 2010; 10:43:31 

Arkadaşlar bu cihazı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum,

Bu süre zarfında şehir içi ve dışı çok deneme yapma şansım oldu.
Hiç sorun yaşamadım, hatta bazen bildiğimi düşündüğüm yolların daha kısa versiyonlarından bile beni adrese ulaştırdığı oldu.

Navigasyon dışındaki özellikleri çok denemedim, sadece ilk aldığımda hevesle kurcalamıştık ancak araçta Blue&Me özelliği olduğu için ihtiyaç duymadım.

Bazen ters yol öneriyor, onun da eski sürüm harita kullanmaktan oldugunu dusunuyorum, yakın zamanda guncelleyip tekrar deneyeceğim.

6 Mesaj
8 Haziran 2010; 20:17:34 

arkadaşlar ben bu cihazı 3 ay önce aldım.Çok memnunum navigasyonu çok başarılı.çok hızlı.Ayrıca metrobüste e kitap okuyucu olarak da kullanıyorum.İsterseniz belgesel yükleyip kulaklıkla belgesel izleyin,müzik dinleyin.kısacası çok memnunum.Aldığımdan beri 20 den fazla kitap okuduğumu da eklemeliyim.

788 Mesaj
9 Haziran 2010; 0:34:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ambarlim

arkadaşlar ben bu cihazı 3 ay önce aldım.Çok memnunum navigasyonu çok başarılı.çok hızlı.Ayrıca metrobüste e kitap okuyucu olarak da kullanıyorum.İsterseniz belgesel yükleyip kulaklıkla belgesel izleyin,müzik dinleyin.kısacası çok memnunum.Aldığımdan beri 20 den fazla kitap okuduğumu da eklemeliyim.

hocam uygun ekitapları nerden buluyorsunuz?

3607 Mesaj
9 Haziran 2010; 8:29:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

hocam uygun ekitapları nerden buluyorsunuz?

Google'da "e-kitap txt" diye aratırsanız uygun formatta linkler geliyor.Bunları deneyebilirsiniz.

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

3 Mesaj
9 Haziran 2010; 13:52:16 

ARKADAŞLAR BİR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM, BENDE ALETİ ŞİMDİ ALDIM BİRAZ KURCALADIM ŞİMDİ AMA ŞU ANDA YER OLARAK iSTANBUL ALGILIYOR BEN ANKARADAYIM EVDEN KULLANIYORUM SORUN O OLABİLİR Mİ? DEĞİLSE NE YAPMAM GEREKİR?

1920 Mesaj
9 Haziran 2010; 13:55:15 

Balkona çıkın.. Navigasyonu açın.. Cihazınız Uyduyu görsün.. Henüz uyduya bağlanmadığı için, En son bağlantı kurduğu yeri konum oalrak gösteriyor..

2002 Mondeo Ghia Sedan

458 Mesaj
10 Haziran 2010; 3:35:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Error 404

bende pırhana galıleo ıle bu ürün arasında kaldım. ve bugün galıleo'nun sıparışını verdım. 5ınç olması ve şarzının daha uzun gıtmesı(3-4) saat kadar bu tercıhımde etkılı oldu. ama yınede bı gözüm burda kalıyor. sızde böyle bır kıyaslama yaptınız mı almadan önce ? nedır farklar ? bırde 215F modelı var onun ıçın ne dıyebılırsınız ?

Aynı sorun bende de var Galileo ile bu cihaz arasında kaldım. Hangisini almalıyım sizce?? Bugün siparişi vermem gerek ki araya haftasonu girmeden elimde olsun. Lütfen yardımcı olun :( Navigasyon dışında diğer hiç bir özelliği benim için önemli değil. O yüzden lütfen FM transmitter yada bluetooth kıyaslaması yapmayın :(

Şimdiden teşekkürler....

Asus Maximus IV Gene-Z/Gen-3 || Intel i5 2500K 3.3Ghz+H100 || Corsair 4x4GB Vengeance 1866Mhz || Sapphire HD6950 2GB 256bit || Corsair GS 240GB SSD || Corsair Carbide 500R+GS800 || Asus VS238H || Logitech G510 & G9x || Logitech Z523

177 Mesaj
10 Haziran 2010; 14:34:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ambarlim

e-kitap bende severim ama nerden bulacağız.Nasıl yapacağız.

B.Arda

471 Mesaj
10 Haziran 2010; 23:31:21 

quote:

Orijinalden alıntı: hebeeee

Aynı sorun bende de var Galileo ile bu cihaz arasında kaldım. Hangisini almalıyım sizce?? Bugün siparişi vermem gerek ki araya haftasonu girmeden elimde olsun. Lütfen yardımcı olun :( Navigasyon dışında diğer hiç bir özelliği benim için önemli değil. O yüzden lütfen FM transmitter yada bluetooth kıyaslaması yapmayın :(

Şimdiden teşekkürler....

Bende sadece ekranının büyük olması nedeniyle 210F almayı düşünüyorum. Bu cihazlar genel itibariyle aynı. 210F ile 215F arasındaki iki fark var.

1- 210F de pil çıkartılabiliyor ama daha kalın.
2- 215F de pil dahili ama daha ince

Geri kalan tüm özellikler aynı bildiğim kadarıyla. Bana sorarsanız 210F daha kullanışlı.