- x
Arabayla Suriyeye gitmek
68 Cevap14366 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1209 Mesaj
20 Mayıs 2010; 18:52:48 

Arkadaşlar 1 ay kadar sonra kendi arabamla Suriyeye gitmek istiyorum,yanımda 2 arkadaş daha olacak,tatil maksatlı olarak gitmek istiyorum,birazda eğlenceli olur diye yurtdışına çıkmayı düşündüm

Malum vizede kalktı ama yine de burada bir sorayım dedim,pasaport almak dışında neler yapmam gerekiyor,gümrükte belge ihtiyacı var mı vs vs

Özellikle Hataylılardan yardım bekliyorum

2125 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:06:39 

İyi düşündünüz mü, son kararınız mı

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

1209 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:09:48 

Niye ya bunda bu kadar düşünecek ne var Babam uçakla Antepe gidip oradan Suriyeye geçtiydi,Türklere iyi davranıyorlar gidilebilir demişti o da biraz rahatlık verdi,şimdi nette araştırıyorumda çok km ya,acaba bende babam gibi mi gitsem

1500km filan tutuyor nereden baksanız

11677 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:12:11 

arabayla gidemezsin diye biliyorum.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

235 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:13:47 

Merhaba;

Kasım ayında 2 arkadaşımla birlikte aynı şekilde İstanbul'dan Suriye'ye gittik ve geldik.

Belge olarak Turing'den alınan triptik isimli bir belge var o alınıyor. Biz sınırdan aldık bu belgeyi ama bulunduğunuz ilde Turing varsa oradan da alınabiliyor. Fiyatını Turing'i arayıp sorabilirsiniz. Türkiye'de yapmanız gereken sadece bu hatırladığım kadarıyla. (Pasaportunuzunda 3 aylık süresi olması gerekiyordu)

Ayrıca Suriye Devleti'de araçla giriş için bir ücret aldı, tam olarak miktarını hatırlamasamda 90$ gibi bişeydi galiba.

Yalnız; özellikle Halep'te araçla gezerken, karma karışık trafik yüzünden, oldukça dikkatli olmak gerekiyor.

Bu arada Suriye tarihi yapısıyla gezmek için oldukça güzel bir yer. Ben oldukça zevk aldım umarım sizinde hoşunuza gider.

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

9365 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:18:48 

bence antepe kadar uçakla git.
orda zaten suriye plakalı taksiler bekliyor.
daha ucuza gelir ve daha emniyetli olur

2475 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:23:28 

:D gidin gidin almanyaya gidin bosver suriyede neresi Bombalamasınlar sonra :) 3500 km yol zevkli olur gitmesi

2009 Mondeo 1.6 Titanium

216 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:25:53 

Dizel arabalardan 100 $,Benzinlilerden ise birşey alınmadığını veya alınırsa da cüzi birşey alınacağını gibi duymuştum Dayımdan.Kendisinin 2008 Yaris dizeli vardı.Bir defa Suriyeye gittiğini biliyorum..

1209 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:26:01 

quote:

Orijinalden alıntı: zekai s

Merhaba;

Kasım ayında 2 arkadaşımla birlikte aynı şekilde İstanbul'dan Suriye'ye gittik ve geldik.

Belge olarak Turing'den alınan triptik isimli bir belge var o alınıyor. Biz sınırdan aldık bu belgeyi ama bulunduğunuz ilde Turing varsa oradan da alınabiliyor. Fiyatını Turing'i arayıp sorabilirsiniz. Türkiye'de yapmanız gereken sadece bu hatırladığım kadarıyla. (Pasaportunuzunda 3 aylık süresi olması gerekiyordu)

Ayrıca Suriye Devleti'de araçla giriş için bir ücret aldı, tam olarak miktarını hatırlamasamda 90$ gibi bişeydi galiba.

Yalnız; özellikle Halep'te araçla gezerken, karma karışık trafik yüzünden, oldukça dikkatli olmak gerekiyor.

Bu arada Suriye tarihi yapısıyla gezmek için oldukça güzel bir yer. Ben oldukça zevk aldım umarım sizinde hoşunuza gider.

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Hocam siz nerden yola çıktınız ve nereye kadar gittiniz?Ben Şam'a kadar gitmeyi planlıyorum,acaba benzin ve de gaz(varsa tabi )fiyatları ne alemde

quote:

bence antepe kadar uçakla git.
orda zaten suriye plakalı taksiler bekliyor.
daha ucuza gelir ve daha emniyetli olur

İyi hoş söylüyorsunda kendi araban daha başka oluyor,bir de babam taksi tutmuş adam bomboş yolda korkudan 90'ı geçememiş otobüsten daha geç gitmişler Arabalar filande çok döküntüymüş,açıkçası Çinde bindiğim taksilerden sonra kendim gitmek daha emniyetli geliyor

34 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:36:33 

Suriyeye araçla iki defa gittim. İkisinde de Ürdün'e de geçtim. Geçen yıl dizel araçlardan haftalık 100$ dizel vergisi alınıyordu. Dizel veya benzinli farketmez Suriye'de Ürdün'de girişte aracınıza kendi sigortalarından yaptırtıyor. Bunlar da hatırladığım kadarıyla 50$ dolardan fazla tutmuyordu. Ben ayrıca Türkiye'deyken yurtdışı kaskosuda yaptırmıştım (aracın kaskolu ise üzerine aylık 100 TL'yi geçmeyen bir ek ücret veriyorsunuz). Benzinin litresi suriyede bizim 70 kuruşumuza denkti. Suriyede yollar çok güzel, bakımlı. Trafikte de Türkiye'den sonra zorlandım desem yalan olur. Yalnız sinyal olayları pek yok.Bir de kamyonun arkasındaysanız sol sinyal yanıyorsa bizde geç anlamındaki işaret onlarda geçme anlamında. Suriyeye gideceksen araçla gitmek çok mantıklı bence. Bana Türkiyeden daha güvenli bir yer gibi geldi ayrıca.

Passat Variant 1.4 TSI DSG 2010 comfortline metalik gri

2475 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:37:49 

Gelirken bidon götür o zaman yanında benzin falan al gel bu taraflarda kullanırsın

2009 Mondeo 1.6 Titanium

2439 Mesaj
20 Mayıs 2010; 19:51:16 

arabayla gidecekseniz bence suriyede dikkatli araç kullanmalısınız.Kilis tarafındaki sınır kapsından halepe yolculuk een birisi olarak trafik konusundaki izlenimim hiç de iyi değil yukarıda bir arkadaş yollar güzel demiş de trafik o kadar düzenli değil malesef doğru dürüst trafik lambası ve polis yok gidersen görürsün bizden 50 yıl gerideler

Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

18966 Mesaj
20 Mayıs 2010; 20:53:22 

Suriye'ye otomobille gitmek

Türk tarafından çıkarken
1. 200 TL Triptik ödüyorsunuz.
2. Yolcu başına 15 $ ödüyorsunuz
3. Aracınız çok fazla sıkı inceleniyor...

Suriye tarafına geçerken
1. Benzinli araç için 1-3 günlüğüne 7$, dizel araçlar için 1-3 günlüğüne 70$
2. LPG'li araçla Suriye'ye giriş yasak
3. Trafik sigortası 1 haftalık $50

Bu yaz ben de gitmeyi düşünüyorum. Türkler'in Suriye'ye gitmesi, Suriyeliler'in Türkiye'ye gelmesinden daha zor. Bizde "1.6" ne ise onlarda "2.8" o, bizde I4 ne ise onlarda "V6" o...

Suriyeli kızlar çok güzel, biraz daha az makyaj yapsalar yeter...

Vize kalktı ama ücretler, harçlar, yani "soygun" kalkmadı. Triptik kadar çağdışı, yurtdışı çıkış harcı kadar da daha komünist, sadomazoşist, Kazıklı Voyvoda özentisi bir uygulama da olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 20 Mayıs 2010; 20:56:15 >

11677 Mesaj
20 Mayıs 2010; 21:49:35 

şimdi ben lpgliyim diye avensisle gidemicemmi yani ?

235 Mesaj
20 Mayıs 2010; 21:50:49 

Bizim gittiğimiz araçta LPG vardı ama bize sordukları benzinli mi dizel mi sorusuna benzinli dediğimizden işlemleri buna göre yapıldı.

Biz İstanbul'dan yola çıkıp Hatay'dan çıkış yaptık ardından Halep, Şam, Busra ve Tedmür'ü gezmiştik.

Benzin fiyatı yanlış hatırlamıyorsam buranın 1/3'ü kadardı, genel olarakta fiyatlar da 1/3 sayılır zaten. Bu arada Triptik sanki 200'den daha az gibi kalmış aklımda, 6 Ay'lık gibi bişey almıştık, daha ucuza gelmişti.

3545 Mesaj
20 Mayıs 2010; 21:56:04 

Suriyeye Anktakyadan taksi tutarak gittik. Kendi araclarimizi Turk tarafinda biraktik. Bu sekildedaah kolay oluyor bir suru prosedur var. Arapca bilmeyen yada yaninda tecrubeli biri bulunmayan ozellikle Suriye tarafinda cok zorlanir. Epey bir muamele islemi var. Rusvette aliyorlar.

Oris,Edox,Mido Automatic ve 2013 Beyaz Honda Civic Elegance Eco Automatic.

11677 Mesaj
20 Mayıs 2010; 22:15:57 

taksi ile günübirlik gezi ne kadar tutuyor acaba ?

2607 Mesaj
20 Mayıs 2010; 23:28:36 

arapça bilmeyen zorlanır diye bişey yok öyleki çoğu azda olsa türkçe biliyor...bişey almak için vs. zorluk çekmezsiniz..ayrıca halen devam ediyor mu bilmiyorum ama "gaziantep-suriye" tren seferleri var her salı ve cuma günü (en son şubat ayında devam ediyordu )..araçla çıkmaz pekte ucuz değil açıkcası tren çok daha mantıklı. gaziantepe uçakla inmek daha ucuza gelir.tren 7 veya 11 euro idi sanırım tek kişi gidişin fiyatı.

BMW M POWER TEAM
strobist = SmT #

2 Mesaj
2 Ağustos 2010; 9:14:37 

bilgileriniz için teşekürler.
bu konuda deneyimi olan arkadaşlardan deneyimlerini ektarırlarsa sevinirim.

benim tam olarak öğrenmek istwedigim.
sigorta ücreti ne kadar.

9 Mesaj
11 Ekim 2010; 1:46:04 

Arkadaşlar,

Ben 2 hafta sonra Suriye, Ürdün ve Lübnan'dan oluşan bir Ortadoğu turu yapacağım ve kullanacağım araç Benzin + LPG olacak.
LPG'li olması bu ülkelere girişte sorun çıkarır mı bu konuda kesin bilgisi olan arkadaşlar lütfen bilgi vermesini rica ederim.
Ben Suriye sınıra kadar LPG, Suriye-Ürdün ve Lübnan topraklarında ise benzinle yolculuk etmeyi planlıyorum.
İstanbul'dan kalkıp Hatay'dan geri dönmek pek akıllıca olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aargh -- 11 Ekim 2010; 9:26:59 >

1 Mesaj
12 Kasım 2010; 20:05:49 

arkadaşlar kendi aracımla suriye şam a gidicam gerekli olan bişey varmı istanbul şam arası kaç km?

3632 Mesaj
12 Kasım 2010; 21:16:13 

Testiyle 15 litre kadar anasonsuz rakı gerekli. Getirebilir misiniz?

290 Mesaj
12 Kasım 2010; 21:22:47 

amma masraflıymış be

14844 Mesaj
12 Kasım 2010; 23:15:14 

Bu ne ya forumun yarısı Suriyeli

4638 Mesaj
13 Kasım 2010; 0:00:06 

Ben urfa da öğretmenim. Burda akçakale ilçesindeki sınır kapısında suriye ye gitmek için millet lpg depolarını söktürüp öyle gidiyor. Geldiklerinde geri takıyorlar. Ama gidip gelenlere soruyorum öyle gzilecek eğlenilecek bir yeri de yoktur. Tarihi yapılar varsa ancak o. Onun yerine karadenizi gezerim daha iyi.

2012 Honda fd6 Civic EleganceLG Nexus 4

569 Mesaj
18 Aralık 2010; 0:19:55 

Ben de akçakaledeyim hocam. ben de araştırıyorum. Benimki benzinli. Şu sigorta ücreti her girişte geçerli mi?

Ford FOCUS 11 1.6 HB

569 Mesaj
18 Aralık 2010; 0:23:20 

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Ben urfa da öğretmenim. Burda akçakale ilçesindeki sınır kapısında suriye ye gitmek için millet lpg depolarını söktürüp öyle gidiyor. Geldiklerinde geri takıyorlar. Ama gidip gelenlere soruyorum öyle gzilecek eğlenilecek bir yeri de yoktur. Tarihi yapılar varsa ancak o. Onun yerine karadenizi gezerim daha iyi.

Hocam ben de suriyeye gitmek istiyorum. Her giriş çıkışta sigorta ödeniyormu? hem gezmek hem de navigasyon cihazı getirmeyi düşünüyorum

Ford FOCUS 11 1.6 HB

822 Mesaj
18 Aralık 2010; 0:30:19 

neden dizel araçla giriş çıkış yapmak benzinliye göre 10 kat daha pahalı?? sebebini bilmiyorum kimsede sormamış???

1689 Mesaj
18 Aralık 2010; 0:43:44 

quote:

Orijinalden alıntı: aahmety

neden dizel araçla giriş çıkış yapmak benzinliye göre 10 kat daha pahalı?? sebebini bilmiyorum kimsede sormamış???

belki dizel yoktur onlarda. Olmadığı için de dışarıdan almak istemiyorlardı bu yüzden teşvik etmemek için olabilir.

Opel Corsa 1.2 Enjoy spor paket

569 Mesaj
18 Aralık 2010; 0:46:09 

Dizel çok ucuz olabilir veyahut yurt dışına çıkaranlardan toptan vergi alıyordan ;)

Ford FOCUS 11 1.6 HB

2277 Mesaj
18 Aralık 2010; 1:10:41 

20 litreden fazla benzin de vermiyolarmış artıkın

569 Mesaj
18 Aralık 2010; 1:15:57 

Nedenmiş 20 lt?

Ford FOCUS 11 1.6 HB

4381 Mesaj
18 Aralık 2010; 1:33:29 

Oradaki benzin fiyatı Türkiyedekinin 1/3 ü olunca iş ticarete dönmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiv3n -- 18 Aralık 2010; 1:34:21 >

2277 Mesaj
18 Aralık 2010; 1:40:47 

ne bileyim yav 20 litreden sonra vermiyolarmış. kaçak maçak alırsan da litre başına baya büyük cezası varmış... ordaki vatandaşların da hevesi kursağında kalmıştır..
halbuki ekonomini canlandırıyoz para getiriyoz sana nie vermezsin ki hıyarto. hiç kafaları çalışmıyor

1739 Mesaj
18 Aralık 2010; 1:41:02 

Hep istemişimdir araçla yurtdışına çıkmak Suriye olsun, Almanya olsun hiç farketmez.
Çok keyifli geçeceğinden eminim. Sadece kuralları iyi öğrenin.

Ford Focus 3

569 Mesaj
18 Aralık 2010; 13:21:55 

Her kural=para hocam,
Bunu da ezberledik valla.
Dünyanın en pahalı benzzini,
elektiriği, telefonu(alo),interneti,sığırı!
pasaportu bizde. kuralın babası bizde!

Ford FOCUS 11 1.6 HB

4638 Mesaj
18 Aralık 2010; 13:41:44 

quote:

Orijinalden alıntı: bortecinenumu

Hocam ben de suriyeye gitmek istiyorum. Her giriş çıkışta sigorta ödeniyormu? hem gezmek hem de navigasyon cihazı getirmeyi düşünüyorum

sigorta bizim burada ki gibi değil 50 lira falan ordaki kazalar için sanırım.

2012 Honda fd6 Civic EleganceLG Nexus 4

569 Mesaj
18 Aralık 2010; 13:46:31 

Hocam biz oturduğumuz yerin etinden sütünden yararlanmak istiyoruz ;)
Karadeniz güze çok gezdim, ama yurt dışı cazip geliyor bana.
Kayınpeder de iş için 1 hafta kalmıştı. Tarihi binaları ayakta hep.
Çeşitli eşyalar getirmişti. Maliyeti çok düşük demişti.

Ford FOCUS 11 1.6 HB

18966 Mesaj
18 Aralık 2010; 15:05:13 

Türkler Suriye'ye gittiği kadar
Suriyeliler de Türkiye'ye geliyor.

Adamlar soluğu Gaziantep ve Adana'daki AVM'lerde alıyorlar. Özellikle Otomatik Çamaşır Makinesi deterjanı aldıklarını görüyorum. Elektronik pek ilgilerini çekmiyor ama lüks tüketim ürünü ve Duty-Free'lerde bulunamayan tüketime yönelik ihtiyaç malzemelerine, markalı giysilere (LCW, Colin's vb.) çok meraklılar.

Ayrıca geldikleri araçları görseniz... Birkaç defa fotoğraf çekmeye çalıştım ancak otoparkçı yanlış anlaşılır diye izin vermedi. Bazıları SÜPER LÜKS, bazıları içler acısı. Hatay'da özellikle daha çok kalıyorlar ve eğlence ile alışveriş için Hatay'ı tercih ediyorlar ki bunda yerel halkın yoğunlukla Arapça konuşması da çok önemli.

Bir ara Adana'dan geçerken Suriye plakalı garip bir aracın Mersin'e doğru yolu sorduğunu hatırlıyorum. İstikameti gösterdim ve neden Mersin'e böyle kötü bir araçla ve günübirlik gittiklerine ilk önce anlam veremedim ana sonra jeton düştü...

1112 Mesaj
19 Aralık 2010; 23:29:56 

elektronik fiyatları nasıl? çok fark varsa 2-3 arkadaş arabayla gidip alınabilir hemde eğlenceli olur

569 Mesaj
19 Aralık 2010; 23:38:06 

Pasaportun olması lazım. 2-3 kişiyle maliyet artar gibime geliyor. Harçları var Giriş çıkışta.
Ben navigasyon cihazına bakacam. Tanıdıklar 70 Tl den 250 TL ye kadar var istediğin gibi diyor.
Ben focusa uyumlu tv navigasyon istiyorum. e bayda 450 dolar. Komşuda ne kadar acaba

Ford FOCUS 11 1.6 HB

3472 Mesaj
19 Aralık 2010; 23:40:55 

mesajım bulunsun (gitmeyi düşünüyorum bende)

200 Mesaj
26 Aralık 2010; 17:03:00 

Benim de böyle bir planım var Suriye, Lübnan arabayla. Bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar.

Dünya küçük, Hayat Kısa

569 Mesaj
7 Ocak 2011; 18:25:34 

Size suriyeden bir benzin istasyonu resmi:
Cep telefonumla çektim çözünürlük düşük.

0

Ekteki dosya (1)

Ford FOCUS 11 1.6 HB

569 Mesaj
7 Ocak 2011; 18:46:43 

Araç kendinin olacak:
1-Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
2- Suriye pulu 1.5 TL
3- Suriye araç sigortası 1 aylık 65 dolar
4- Suriyeden çıkış harcı 8 TL

0

Ekteki dosya (1)

Ford FOCUS 11 1.6 HB

1112 Mesaj
7 Ocak 2011; 20:15:14 

quote:

Orijinalden alıntı: bortecinenumu

Araç kendinin olacak:
1-Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
2- Suriye pulu 1.5 TL
3- Suriye araç sigortası 1 aylık 65 dolar
4- Suriyeden çıkış harcı 8 TL

0

elektronik-giyim alışveriş fiyatları nasıl?ve araba bizim üzerimizde olmadan çıkamıyor muyuz?

2034 Mesaj
7 Ocak 2011; 21:06:48 

konuyu takipteyim.

921 Mesaj
8 Ocak 2011; 2:21:15 

quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

konuyu takipteyim.

+1

hey sen, bana hiç umut olmadığını söyleme
birlikte ayakta duruyoruz, ayrılırsak düşeriz

2475 Mesaj
8 Ocak 2011; 20:39:38 

quote:

Orijinalden alıntı: HuKe

+1

Aynen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1739 Mesaj
8 Ocak 2011; 21:07:29 

Herkes konuyu takipte.
Giden varmı?
Gelen varmı?

Ford Focus 3

2214 Mesaj
8 Ocak 2011; 21:32:58 

Benim yıllar önce iş için gitmiştim, bir arkadaşım sık sık gidiyor, dizel araçlardan alınan harç bedelinin yüksek olmasının sebebi sanıyorum benzinli araca olan teşvikleri, yanında bidon götür testi götür diyenler olmuş, aracınızın deposu dışında akaryakıt için herhangi bir alternatifiniz bulunmuyor, zaten Türkiye'Ye dönüşte ticari nitelik taşıyan kamyon, kamyonet, iş makinesi türü araçlar akaryakıt kaçakcılıgına önlem olarak herhangi bir modifikasyon yapılmış mı diye kontrol ediliyor. yine bildigim kadarıyla 5 yaşından büyük binek araçlar sanırım geri çeviriliyor. Akaryakıt ucuz fakat kaliteli elektronik ürünler onlarda da oldukca pahalı, elektronik pazarının büyük kısmını Çin malları ele geçirmiş, cep telefonlarından sinema sistemine kadar. Taner abinin de dediği gibi arap kızları çok sevimli fakat bol makyajlı ve geniş basenliler
Konusu geçmiş, bizdeki gibi maksimum 2.0 Lt hacimli (bizde o bile lüks kaçıyor) otomobil kullanma alışkanlıgı Suriye dahil zaten komşularımızın hiçbirisinde bulunmuyor. Eski/yeni bir çok V6- V8 motorlu otomobiller görüyorsunuz.
Son zamanlarda geçiş yapan bir arkadaş varsa alışveriş için güncel bilgiler verebilir ki zaten yanınızda ticari meta ve aynı üründen 1 adetten fazla getiremiyorsunuz.

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanalı:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

2340 Mesaj
9 Ağustos 2011; 13:28:12 

şu an yol durumları nasıl bilen var mı ?

yolda tehlike fln var mı

Apple Macbook Pro RETINA 13 i5 2,4 Ghz - 8GB Ram 256SSD - - - Apple iPad 2 Wifi 16GB - - - Apple iPhone 5 16GB + iPhone 4S 16GB - - - Chrysler 300C - 3.0 CRD / MiniCooper 1.6 Cabrio

2871 Mesaj
9 Ağustos 2011; 13:32:26 

Yolu bilmiyorum fakar suriye karışık bence kesinlikle gitmeyin, birde bizle arası gergin suriye hükümetinin şahsen ajan olduğunuzu bile iddia edebilirler derdinizide anlatamazsınız.

1043 Mesaj
9 Ağustos 2011; 13:38:30 

Aman kardeşim uzak dur.

Sadece Otomobil Genel Kullanıcısı

2201 Mesaj
9 Ağustos 2011; 14:37:29 

Ben Hatay Reyhanlı'da oturuyorum. Suriye sınır kapısı ile aramız 9 km PM'den bana ulaşırsanız sevinirim.

EDIT : Konu hortt olmuş, neyse kalsın mesajımız belki birine yardımım dokunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pritt31 -- 9 Ağustos 2011; 14:39:09 >

2012 Volkswagen Passat 1.4 TSI 155 HP (Chip) 240 NM Comfortline Şeker Beyazı
Samsung Galaxy Note 2 16 GB 4.1.2 JB
Samsung Galaxy SIII Mini 8 GB 4.1.1 JB

1175 Mesaj
10 Ağustos 2011; 2:05:42 

7-8 sene önce de Irak için böyle tartışmalar yapılırdı bir 10 sene sonra hangi ülke için yapılacak bakalım

4319 Mesaj
19 Ocak 2013; 19:46:54 

konuyu hortlatalım istedim

halen gitmek isteyen var mı?

K.Atatürk

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Ocak 2013; 20:22:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Mriya

Arkadaşlar 1 ay kadar sonra kendi arabamla Suriyeye gitmek istiyorum,yanımda 2 arkadaş daha olacak,tatil maksatlı olarak gitmek istiyorum,birazda eğlenceli olur diye yurtdışına çıkmayı düşündüm

Malum vizede kalktı ama yine de burada bir sorayım dedim,pasaport almak dışında neler yapmam gerekiyor,gümrükte belge ihtiyacı var mı vs vs

Özellikle Hataylılardan yardım bekliyorum

İllbaharda gidin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Ocak 2013; 21:13:51