Şimdi Ara

kasa fanları bilgisayarı kapatıncada çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende casecom 4 fanlı kasa var ... bilgisayar açıkken....normal çalışıyor... oyuna girince işlemci daha fazla çalıştığı için fan devri dalga dalga oluyor bir hızlanıyor bir yavaşlıyor..
    daha sonra.bilgisayarı kapatınca fanlar çalışmaya devam ediyor .bazen kapanıyor sanırım kullanıma göre değişiyor...

tamam buraya kadar olabilir bilgisayar kapatılınca bile fanlar işlemci soğuyana kadar devam ediyor ancak bir süre sonra kendiliğinden durması gerekmez mi sizce..kasanın arkasındaki power düğmesini kapatmam gerekiyor hep .

birşey daha.... kasanın arkasından powerı kapatıp açmadığım zaman bilgisayarda açılmıyor ....nassı oluyorda oluyor... bir bilgi rica etsem

• bu arada elimde 6 aynı makineden var hepsi böyle......
  • Dostum kullandığın anakart ve PSU arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklana bilir. sadece anakart ve sadece PSu diyemeyecegimden bunu soyluyorum cunku benim basımada geldi bir makinede kapanmıyordu. Sorunu anakartı update ederek giderdik sanırım P4v8x xt idi emin değilim ama biraz arastırmanı tavsiye ederim...
  • FANLARIN ANA KARTTA BAĞLANILAN KABLOLAR TERS YADA YANLIŞ TAKILMIŞ OLABİLİR.

YA DA ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ ANA KARTTAN KAYNAKLANAN BİR SORUN DA OLABİLİR
  • FANLARIN ANA KARTTA BAĞLANILAN KABLOLAR TERS YADA YANLIŞ TAKILMIŞ OLABİLİR.

VEYA FANLAR (NASIL OLUYORSA) GÜCÜ DİREK GÜÇ KAYNAĞINDAN ALIYORDUR

• quote:

Orjinalden alıntı: welly

FANLARIN ANA KARTTA BAĞLANILAN KABLOLAR TERS YADA YANLIŞ TAKILMIŞ OLABİLİR.

Ters takılı olsa hiç çalışmaz
  • apm'yi etkinleştirmeyi deneyin..
  • Ne APM'si ya. İşlemciye yüklenince fanların hızının dalgalandığını söylüyor adam. 3.3V kanalına yüklendiğinde 12V düşüyor. PSU'n çok dandik, onu değiştirmelisin, her parçana zarar.
  • quote:

tamam buraya kadar olabilir bilgisayar kapatılınca bile fanlar işlemci soğuyana kadar devam ediyor

böyle bir özellik varmı ya pc yi kapattıktan sonra cpu soğuyana kadar fan çalışacak valla ben görmedim
    merak ettim şimdi
  • kasanın arkasından powerı kapatıp açmadığım zaman bilgisayarda açılmıyor diyor.anakartla geçinemiyor bu psu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.