Şimdi Ara

Asus ROG Matrix HD 5870 kullanıcılarla buluşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Asus, son kullanıcılar tarafından merakla beklenen Republic of Gamer serisi Radeon HD 5870 Matrix modelini önümüzdeki hafta ile birlikte Avrupa'da satışa sunuyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan DirectX 11 destekli Cypress XT GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, hem tasarımı hem de yüksek bellek kapasitesiyle, benzerlerinden ayrılmayı başarıyor.

2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan az sayıda Radeon HD 5870 modelinden biri olan Matrix, özellikle yüksek çözünürlük ve Eyefinity testlerinde, kendinden daha pahalı olan modellere meydan okuyabiliyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1600x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartı, 894MHz GPU ve 4800MHz bellek hızlarında görev yapıyor.

Sahip olduğu özel soğutucusu ile %22 daha iyi hava akışı sağladığı ve bu sayede grafik yongasını %13 daha iyi soğuttuğu belirtilen ekran kartının aynı zamanda daha sessiz çalıştığı belirtiliyor. Profesyonel kullanıcıların GPU, PCIe veri yolu ve bellek voltajlarını donanımsal olarak takip edebilmesi için voltaj okuma noktalarına sahip olan kart, Super Hybrid Engine ve iTracker 2 gibi Asus'a özgü detaylarla daha kolay ve etkin hız aşırtma desteği sunuyor.

Eyefinity ve Crossfire X teknolojilerine destek sunan ve UVD 2 ile yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma yapabilen Asus ROG Radeon HD 5870 Matrix'in, önümüdeki haftadan itibaren 449 Avro seviyesindeki fiyatıyla Avrupa'da satışa sunulması bekleniyor.

• Neden fabrika çıkışı overclocklu 5870 lerin hiç biri 1 GHz değil acaba? Referans tasarımlılar bile bu değere ulaşırken bu kartların geçebileceğine inanıyorum. Kullanıcıya OC yapabilmesi için herhalde fazla geniş davranıyorlar.
  • seri üretimde her kartın 1ghz de tam stabil kalamayacagını dusunerek muhtemelen işi son kullanıcıya bırakıyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 20 Mayıs 2010; 10:40:56 >
  • bizde ise 600dolar olur herhalde yani 900tl
  • alınacak uygun bir kart daha ne olsun
  • ama ben bi ekran kartına bu akadar para veremem 500tlden fazla verilecek ekran kartına param yok zaten 2sene sonra bi işe yaramaz hale geliyor oyunlarda
  • iyi bir kart ama nedense pek karizma gelmedi bana
  • 894 mhz yerine 6 mhz daha yükseltip düz 900 mhz yapsalar daha iyi olurdu
  • Kartın İncelemesine Buradan Bakabilirsiniz :
    http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/HD_5870_Matrix/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 20 Mayıs 2010; 13:13:18 >
  • Asus canı gönülden kutlarım..
    sağlam alete benzio..
  • Çok pahalı GTX470 alınır o paraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345

Çok pahalı GTX470 alınır o paraya

İyi de 470 bu karttan iyi değil ki? Tamam biraz pahalı ama gtx470< 5870
  • 450 Euro günümüzde yaklasık 900 TL ise Türkiyedeki çıkış fiyati 1100-1200 TL civarı olur bu kartın. Alındıktan sonra da eminim 1 aya kalmaz bir üst modeli çıkar :) Bu arada ASUS' un ROG serisi ürünleri muazzam. Kutlamak lazım gerçekten.
  • 450 Euro günümüzde yaklasık 900 TL ise Türkiyedeki çıkış fiyati 1100-1200 TL civarı olur bu kartın. Alındıktan sonra da eminim 1 aya kalmaz bir üst modeli çıkar :) Bu arada ASUS' un ROG serisi ürünleri muazzam. Kutlamak lazım gerçekten.
  • özellikle 2GB bellek 5870lerin olması gereken bellek miktarı bence.. zaten bu kartı alan adamın genelde yüksek çözünürlüklü bir monitörü oluyor.. o zamanda bellek miktarı daha da önem kazanıyor..
  • MSI Lighting ve Sapphire Toxic ile aynı fiyattan girmesi muhtemel. Tahmini 1100 TL civarı.
    Piyasada 742 TL ye referans 5870 satılırken.
    Matrix'e %15 performans farkı için %50 fiyat farkı verilir mi?
    Bu kart ta hız aşırtmacılar için üretilmiş bir ürün olmuş.
    Watt ve $ performansı hiç iyi görünmüyor.
    http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/HD_5870_Matrix/31.html
  • böle kartım olsun boynuma asar öle dolaşırım o derece yani
  • Asus işçiliği göz okşuyor
  • kol gibi fiatı yüksek olan modellere niye iyi diye yorum yapıyorsunuz arkadaşlar anlıyamıyorum yani sadece bir kutu görünümü itibariyle normal kartlardan 50 ş fazla satan bi firmanın kartını övmek ne kadar mantıklı geliyor sizlere anlıyamıyorum yada sokağa atakcak fazla paranız varsa yazık diyorum yani yazık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.