Şimdi Ara

MSI'dan 8 serisi AMD anakartlar için çekirdek aşırtma uygulaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• MSI daha önce yaptığı bir açıklamasında, rakipleri Asus ve Gigabyte'dan farklı olarak, 8 serisi AMD anakartlarında çekirdek aşırtma için ek bir yongaya ihtiyaç duymadığını, BIOS takımının yetenekleri sayesinde, destek veren işlemciler için bu özelliğin BIOS üzerinde sağlandığını belirtmişti. Firma yaptığı yeni bir açıklama ile BIOS'daki bu özelliği, yeni bir araç ile masaüstüne getirdiğini duyurdu.

AMD'nin 8 serisi yeni yonga setlerini temel alan anakartlar için hazırlanan bu uygulama ile MSI, kullanıcılara Windows ortamında çekirdek açma deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Tanıtım sitesindeki rehbere göre, kullanıcılar eğer işlemcileri destekliyorsa sadece birkaç basit adımda, kapalı çekirdekleri açabilecek ve bu sayede ek bir bedel ödemeden sahip oldukları işlemciden daha yüksek performans edebilecekler.

Hazırlanan rehbere göre, kullanıcılar açılan çekirdeklerden stabilite sorunu olanları kapatma şansına da sahip. Örneğin dört çekirdekli Phenom II X4 960T işlemcisinin kapalı iki çekirdeğinden stabilite sorunu yaşayan bir tanesi devre dışı bırakılarak işlemci 5 çekirdekli olarak ta kullanılabilecek. 890FX, 890GX, 880G ve 870 çipsetli MSI anakart kullanıcıları, yeni uygulamayıhttp://event.msi.com/mb/unlockap/ adresinden edinebilirler.

• msı seni seviyorum.
  • yeni yongaya ihtiyaç duymadan olması güzel
  • 7 serisine de bekleriz.
  • güzel haberdi
  • bunda iyisi samda kayisi
  • 10 numara olmuş msi iyi iş çıakrtıyor...
  • TR de daha satisi gerceklesmedi.. neden bekliyoruz. Cizgi elektronik bile 8 serisi anakart getirmedi daha...
  • Şu an 4 çekirdeği açık ve overclocklu PhenomII 555 BE işlemci ve msi anakart kullanıyorum,kullandığım en stabil sistem...
  • msı anakartlarda gelmedi hala hadi asus neyse dedik msı dada durum aynı.amd seriisi icin yeni cıkardıkları anakartlar cok gecikti.
  • Biraz geç geldi...Bu çekirdek açma işini biostan yapmak en mantıklısı olacaktır bence.Fiyatları asusa yakın olursa pek tutmaz derim.
  • MSI'ı seviyorum ben de... Fakat AMD vazgeçerse eğer bu "overcore" olayından ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.