Resmi Görevli Sakal Bırakabilir Mi ?
18 Cevap4586 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5613 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

19 Mayıs 2010; 16:23:52 

Benim bildiğim resmi görevli kimse iş zamanında sakal bırakamaz fakat enerji bakanını televizyonda gördüm baya sakal bırakmıştı.. Halbuki ben sakal bırakmanın yasak olduğunu biliyorum.. Bu nasıl oluyor ?

44 Mesaj
19 Mayıs 2010; 16:25:29 

hoca efendi varsa sakalda olur cübbede olur...

358 Mesaj
19 Mayıs 2010; 16:26:20 

O bakan olm

7075 Mesaj

[23 Temmuz 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

19 Mayıs 2010; 16:26:23 

ister asarsın ister kesersin tayyipçiğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YodaTheMaster -- 19 Mayıs 2010; 16:26:50 >

22 Mesaj
19 Mayıs 2010; 16:28:34 

Devlet kademesinde memurlar bıyık bırakabilirler.Ama sakal bırakmaları devlet kurumların prosedürüne göre bildiğim kadarıyla yasaktır.Zaten üsler buna dikkat eder.Ama bende görmekteyim.Sakal uzatmak sünnet olduğu için bazı insanlar pek karışmaz.

5613 Mesaj

19 Mayıs 2010; 16:30:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Pratt

Devlet kademesinde memurlar bıyık bırakabilirler.Ama sakal bırakmaları devlet kurumların prosedürüne göre bildiğim kadarıyla yasaktır.Zaten üsler buna dikkat eder.Ama bende görmekteyim.Sakal uzatmak sünnet olduğu için bazı insanlar pek karışmaz.

Okul benim sakala karışırsa ben " Sünnettir . " desem üzerine aşar işitirim fakat o adama nasıl karışmıyorlar anlamıyorum..

5527 Mesaj
19 Mayıs 2010; 16:31:55 

Aynen dediğin gibi.Sakal yasak ama nasıl müsade ediliyor bende anlamadım.

Μολών λαβέ

531 Mesaj
19 Mayıs 2010; 16:34:13 

şeriat.

5613 Mesaj

19 Mayıs 2010; 16:38:06 

Okulda sakala karışan(aşırı uzun olmayacak şekilde) hoca veya herhangi bir kişi olursa bundan sonra benim gibi sizde enerji bakanının sakalını söyleyin.. Bir kelime edemez kimse..

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 sa. kadarı kaldı.
19 Mayıs 2010; 16:38:07 

ADAM BAKAN OLUM BOYNUNU KIRAR ÇÖPE ATAR

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 1 sa. 41 dk. kadarı kaldı.
19 Mayıs 2010; 16:40:56 

bıraksa nolcak?

5613 Mesaj

19 Mayıs 2010; 16:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: InteR

ADAM BAKAN OLUM BOYNUNU KIRAR ÇÖPE ATAR

Ee ? Bakan olunca kurallara uymamazlık diye bir uygulama mı var ?

431 Mesaj
19 Mayıs 2010; 16:45:17 

ama adamda tam şeriatcı tipi var iranlı devlet adamları gibi

Gelene açığım, gidene eyvallahım, isteyene ikramım, iyiye dostum, sevmeyene sevenim, sevene ömrümü veririm.
I ❤ Google

183 Mesaj
19 Mayıs 2010; 16:56:35 

Sakalla şeriat mı olur, de get!

ZipNot: Sakal olsa ne olur acep? Zevk meselesi top sakal, kirli sakal, cücük sakal oluyorda hacı sakalı niye olmasın.

PlayStation®Portable

DH PSP TOPLULUĞU
PSP Fat Black | v.5.00 m33-6 | 8 Gb Memory Stick

3668 Mesaj
19 Mayıs 2010; 16:58:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Okulda sakala karışan(aşırı uzun olmayacak şekilde) hoca veya herhangi bir kişi olursa bundan sonra benim gibi sizde enerji bakanının sakalını söyleyin.. Bir kelime edemez kimse..

İyi fikir ;)

bu mesajda yazılanların hiçbiri doğru değildir. mesaj içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.

965 Mesaj
19 Mayıs 2010; 17:46:05 

quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

ister asarsın ister kesersin tayyipçiğim

Soran Oldumu Hiç ?

822 Mesaj
19 Mayıs 2010; 17:50:34 

dün benimde aklımdan geçiyordu bu konu. bende memurum, eğer kurallarda bi esneklik varsa bende bırakayım

Go Long, Go Deep, Go State!

10478 Mesaj
19 Mayıs 2010; 17:58:20 

Ben onu ilk gördüğümde Diyanet İşleri bakanı sandım. Tam imam tipi var şahısta.

Hatasız kul, bugsız oyun olmaz. (Oyuncular Kulübü)
Yalnızlık beni hayatım boyunca izledi. Barlarda ,arabalarda ,kaldırımlarda, dükkânlarda... Kaçış yok. Ben Tanrı'nın yalnız adamıyım. (Taxi Driver)
Hayatta önemli olan ne kadar sert vurabildiğin değil, aldığın darbelere dayanıp devam edebilme dayanıklılığını gösterebilmendir. (Rocky)
Eğer haberler doğru olsaydı, onları güzel kadınlara sundurmak zorunda kalmazdık. (Anonim)

3849 Mesaj
19 Mayıs 2010; 18:00:35 

gerekli açıklama şu şekilde oluyor sanırım...

milletvekillerinin giyimi meclis iç tüzüğünce belirleniyor...

memurlarla bir değil yani...

orada da;

quote:

Kıyafet

MADDE 56 – Başkanlık kürsüsünde Başkan, beyaz kelebek kıravat ve siyah yelek üstüne siyah fırak giyer. Görevli kâtip üyeler de, koyu renk elbise giyerler.

Genel Kurul salonunda yer alan milletvekilleri, bakanlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Teşkilatı memurları ve diğer kamu personeli ceket giymek ve kıravat takmak zorundadırlar. Bayanlar tayyör giyerler.

Görevlilerin kıyafeti Başkanlık Divanınca tespit edilir.

şeklinde yazıyor yani çok geniş bir anlatım yok...

dolayısıyla hendilerine yasak koymamışlar diyebiliriz...

http://www.tbmm.gov.tr/ictuzuk/ictuzuk.htm

Nemrut,Hz. İbrahim’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydanın ortasına odunlardan çok büyük bir yığın yapılmasını istemiş. Odunlar yanmaya başladıktan sonra alevler o kadar yükselmiş ki çocuklar adeta bulutların tutuşacağını sanmış. Hayvanlar korkup kaçmış. Kralın askerlerine verilen emir, Hz.İbrahim’in mancınıkla ateşin tam ortasına atmakmış. Bunu yapmalarının nedeni, herkesin bu olaydan ders alıp Nemrut’un ne kadar güçlü bir kral olduğunu anlamasıymış. Bir daha kimsenin, İbrahim (a.s) gibi, ona karşı gelmeye cesaret etmemesini sağlamakmış. -Bu sırada bir karınca da ağzında küçücük bir damla suyla koşa koşa ateşe doğru gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennem ateşine doğru. Başka bir karınca, onun bu telaşını görünce hemen yanına yaklaşıp dayanamayarak sormuş: “Hayrola, nereye böyle, ne bu acelen?” Ağzında bir damla su taşıyan karınca, o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı?” demiş. “Nemrut, İbrahim (a.s)’i ateşte yakacakmış.”
Bu yüzden, ben de ateşin olduğu yere su taşıyorum. Bu sözleri duyan karınca, kendini tutamayarak kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe yüzünü dönüp hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?” Su taşıyan karınca, kendinden gayet emin bir şekilde “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safım belli olur”…
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Resmi Görevli Sakal Bırakabilir Mi ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297