Şimdi Ara

CD-ROM sorunu LG !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lg 52x cd-romum var daha düne kadar herşey normalddi.. içinde iki gün boyunca bi tane cd unutmuşum.. şimdi hangi cd yi takarsam takıyım lütfen bir disk yerleştirin diyo... naapabilirim alalı daha bi sene bile olmadı

• aygıt yöneticisinden driver güncelle de....
    kablosunu kontrol et...
    gözünde problem olabilir yada kirlenmiştir...
    garantisi varsa uğraşma götür yapsınlar hıyarlar...
  • içinde cd unutmakla bişey olmaz...
    restart et pc'yi tekrar dene bakalım..
  • optiklens buğulanmış tozlanmış olabilir
    cd yi taktıktan sonra kısa sürelide olsa bir dönüş sesi duyuyormusun
  • O cdyi ben 1 hafta kadar unuttum LG cdrom'umun içinde(tatile gittim), geldiğimde aynen senin gibi yaptı bana da. Garantiye gönderecektim, 1 hafta önce bitmiş garantisi. Öyle kaldım, sonuç: Git ve Asus marka bir cd-rom sürücü al. ben memnunum
  • lg cd rom 7 senedir ayni cd romu kullaniyorum aradaki boşluğu bardak koymak için bile kullandiğim oldu ama oda beni sewiyor demekki hiç sorun yapamadi bundan önceki cd romum da olmustu ole bisiler ama genelllikle optik göz tozlanmiş oluyor ben tanidik bir bilgisayarciya götürmüştüm alkolle optik gözü silmişti sona bayaa kullanmiştim bi sorun olmadan
  • biz bazen cd ile çalışan programlar için romda cd bırakıyoruz ve çoğuu zaman hiç çıkarmıyoruz ama hiç böyle olmadı..
    sende bence optici temizle bakalım ne olacak..
  • İLK OLARAK LENS CLEANER KULLAN DAHA SONRA IDE KABLOSUNA BAK DAHA SONRA AYGIT YÖNETİCİSİNDEN DRIVERINI KALDIR AKİNAYI TEKRAR YENİDEN BAŞLAT BUNRDAN SNRDA LAZSA GARANTİSİ VARSA VER YOKSA YENİ AL
  • arkadaşlar size bomba, dün bir arkadaşlar yeni lg cdrw taktırmışlar. program yüklüyordum, normal çalışıyordu, ama bir anda cd-romun içinde patlama oldu ve motoru çalışmaya devam etti. compu kapattım, cd-romun içine baktım binlerce ufak parçalara ayırmış cd'yi. nedenini anlayamadım. zaten cd-rom garantili de ankaraya göndermek lazım.
  • içinde cd bırakmayla cd rom bozulmaz mantıksız geliyor sürücüyü silip yeniden yüklemeyi dene bi optik gözü temizlemekde diğer bir yol onuda dene olmadıysada çok canını sıkma garantiye ver yapsın hıyarlar ''woxow'' arkadşımın dediği gibi bune yaa patlayan rw aklıma hiç gelmezdi komik bi olay bakalım flopy disk im patladı diyenide duycazmı ya da klavyem patladı neyse abartmayım iyice geyik oldu sana geçmiş olsun arkadaşım gönder ankaraya yapsınlar.
  • cd romun açma tuşunun yanında bi delik var oraya iğne sorunca kapağı açılıyo.. orayla biraz oynuyorum cdrom okumaya başlıyo anlamadım walla...
  • cdromun optik lensinde problem olmuştur. onu bi bilgisayar tamircisine götür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mky414

cd romun açma tuşunun yanında bi delik var oraya iğne sorunca kapağı açılıyo.. orayla biraz oynuyorum cdrom okumaya başlıyo anlamadım walla...

tamam o zaman senin sorunun optik den değil
    senin sorunun şu
    o cd romdaki servo bölümü ( yani kapak yükleme çıkarma) ya lastik yada pule nin kaydırmasından dolayı yerine oturmuyordur
    yerine oturmayan tabla optiklensi harekete geçirmez
    çünkü tabla yerine oturduktan sonra bir microswitch i tetikliyor
    bilmem anlatabildimmi
    daha derin ve detaylı da anlatılır ama gerek yok
    elinden geliyorsa kendin yap yoksa götür bir yere
    biz bu işleri ücretsiz bile yapıyorduk
  • quote:

Orjinalden alıntı: ado1973

quote:

Orjinalden alıntı: mky414

cd romun açma tuşunun yanında bi delik var oraya iğne sorunca kapağı açılıyo.. orayla biraz oynuyorum cdrom okumaya başlıyo anlamadım walla...

tamam o zaman senin sorunun optik den değil
    senin sorunun şu
    o cd romdaki servo bölümü ( yani kapak yükleme çıkarma) ya lastik yada pule nin kaydırmasından dolayı yerine oturmuyordur
    yerine oturmayan tabla optiklensi harekete geçirmez
    çünkü tabla yerine oturduktan sonra bir microswitch i tetikliyor
    bilmem anlatabildimmi
    daha derin ve detaylı da anlatılır ama gerek yok
    elinden geliyorsa kendin yap yoksa götür bir yere
    biz bu işleri ücretsiz bile yapıyorduk

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.