Şimdi Ara

BFG ekran kartı pazarından çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia'nın önde gelen iş ortaklarından BFG, ekran kartı pazarından çıkacağını açıkladı. Bir süredir sessizlik içerisinde olan firmanın tepesindeki isim John Slevin , pazarın artık kârlı, rantabl olmadığını ifade ederek, bundan sonra yola güç kaynağı ve Phobos serisi oyuncu bilgisayarlarıyla devam edeceklerini söyledi.

8 yıldır ekran kartı pazarında aktif olarak rol alan BFG, özellikle su soğutmalı özel modelleriyle adından sıkça bahsettirmeyi başarmıştı. Birkaç yıl öncesine kadar EVGA ve XFX ile birlikte Nvidia'nın ayrıcalıklı iş ortaklarından biri olan BFG, bir süredir yeni model duyurusuna da son vermişti. Firmadan yapılan açıklamaya göre, şimdiye kadar satılmış ekran kartları için RMA, telefon ve email desteğinin süreceği belirtildi. Hatırlanacağı üzere aynı EVGA gibi BFG de ekran kartlarını ömür boyu garanti ve 7/24 teknik desteği ile satıyordu.

• BFG nin pazardan çekilmesine üzüldüm ati ile devam edebilirdi..bir ismi vardı en azından kaliteliydi..
  • Kaliteli ve rekabete renk katan bir firma idi üzüldüm açıkçası...
  • bu iyi olmadı saglam iş yapıyorlardı bfg iyi bir markaydı kanımca
  • böyle başarılar elde eden bir firmanın ekran kartı pazarından bir anda çekilmesi garip
  • olmadı BFG olmadı nyse hayırlısı
  • bi ara boğaziçi getirdi baya pahalıydı tutmadı piyasada zotac ağırlığı varken burda iş yapmazdı zaten:D

üzüldüm sağlam markalardan en çok usadakiler üzülmüşdür
  • Demekki pazar entegre gpu ya doğru kayıyor, crossfire dönemi başladı, her kullanıcı da crossfire yapacak diye bir şey olmadığından pasta küçüldü.
  • bfg doom'daki bfg mi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

bi ara boğaziçi getirdi baya pahalıydı tutmadı piyasada zotac ağırlığı varken burda iş yapmazdı zaten:D

üzüldüm sağlam markalardan en çok usadakiler üzülmüşdür

Valla burda olsa üstüne extra verip BFG evga gibi markaları alırdım ama hic bulamadımki
    Güzel ürünleri var özleikle resimdeki karta hastayım pazardan cekilmesi üzücü oldu
  • Hadi ya daha karpuz kesecektik
  • halbuki ben iyi para kazanıyorlar zannediyordum.. o kadar özel tasarım için ar-ge'ye dünya para ayıracağına sade kutu içerikli referans tasarımlarla fiyatta rekabetçi olsaydın daha mantıklı olurdu.. hem sen kazanırdın hemde millete bir faydan olurdu... o resimdeki ekran kartı için kimbilir ne kadar para harcadın.. dünyanın parasına satmak istedin elinde patladı sonrada yok biz tükanı kapatıyoruz.. kapatırsın tabi bu mantıkla..
  • o zamana standart bı kart uretıcısınden farkı kalmazdı hocam :)

BFG farkıda olmazdı :)
  • belkide ilerde ati ile yoluna devam eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren

o zamana standart bı kart uretıcısınden farkı kalmazdı hocam :)

BFG farkıda olmazdı :)

ee sonuç.. şimdi değil fark elinde hiçbirşey olmayacak.. hiç olmazsa farkı olmazdı ama şimdi o da olmicak öyle değil mi??? yani herkes gibi birşey yapmasındansa yapmamasını mı yeğliyorsun??? yazından öyle anlaşılıyor... referans tasarım kart üretmektense üretmesin diyorsun yani

o da bir görüş...
  • Xfx, bfg, evga... Ömür boyu ekran kartı garantisi veren Nvidia dağıtıcısı firmadan xfx ATI'ye geçti, bfg de çekildi. Evga'ya ne olacak diye düşünmeden edemiyorum.
  • YAZIK !!!

Nvidia nın beceriksizliği yüzünden aylardır kart satamayan Nvidia ya bağımlı firmalara olan oldu.
  • BFG üst düzey kaliteli bir firma olsada , bildigim kadarı ile ciddi satışları Abd de yapıyor. Tr distürbütörlügü bir ara alındı sonra syış yapılamadı.
    Bunun nedeni ise atıyorum Zotac/Palit/Gigabyte GTX 480 i 800TL ye aldıysan , Evga ve BFG yi çok daha pahalıya alıyorsun mesela 1000TL ye yada daha fazlasına. Evganın Anakart vs. çok fazla kolu var , Nvidia da çatır çatır satılacak kartlar çıkarmadı hani GTX465 bekliyoruz daha , batmaları bana şaşırtıcı gelmedi.

Abit in battıgına daha çok üzülmüştüm hem ucuz hem süper oc anakartarı vardı.Bu piyasa böyle biri batacak biri çıkacak. Keşke bizden birileri bu tür işlere kalkışsada , bizde hep onu kullansak. DIşarıya gerek yok biz bize yeteriz bide Almanyayı kafalarız süper olur

• Ne zaman girdi ne zaman çıktı hiç duymadım bu markayı :D Türkiye'de gelmemışse ne fark ederki
  • bfg de xfx de evga da sanki aynı firma gibi geliyor bana. birinin ismini söyleyince diğeri akla geliyor. bi de elsa vardı tabi geforce2 gts zamanlarında şimdi pro card yapıyorlar sadece galiba. geçmiş zaman olur ki...neyse
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.