Şimdi Ara

lise 2 sınıf geçme kalma?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lisede sınıfı geçip kalmamızı 2. dönem notlarının ortalamaları mı? yoksa yıl sonu notu ortalamaları mı belirliyor?

yani yıl sonu notunamı bakıyorlar yoksa 2. dönem notlarına mı?

• yıl sonu
    Genel olarak üç tane birin varsa yılsonunda ortalamaya bakıyorlar. Öyle geçiyorsun ben ortalama ile geçeceğim sanırım (lise üçteyim)
  • yani sınıfı geçip kalmamızı yıl sonu notu mu belirliyor?

quote:

Genel olarak üç tane birin varsa yılsonunda ortalamaya bakıyorlar

bunu anlamadım
  • 2.dönem notların belirliyor geçip kalmanı 3 tane 1'in olursa sınıf tekrarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: masti

2.dönem notların belirliyor geçip kalmanı 3 tane 1'in olursa sınıf tekrarı

ilk dönem neden gidiyoruz o zaman
  • benim bildigim 3 veya daha fazla 1i olan yazın sınavlara girer ama 3 ten azsa sınıf geçebilirsin bide 2 dönem ortalamalarına bakıyolar..
  • yılsonu ortalaması önemli, ilk dönem önemsiz falan değil ?

3 tane birin varsa ortalaman yetiyorsa ortalama ile geçiyorsun ?

Böyle biliyorum ben en azından. Yoksa ben de kalırım ha
  • o 3 olayı geçen sene 6 oldu yani 5 zayıfın varsa bile yaz sınavlarına girmeyebilirsin ama bu sadece teoride cunku 5 tane zayıfı olan adamın diğer dersleri cok iyi olucak da ortalamayı tutturucak falan.. zor iş .
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeraTR

quote:

Bu soruyu bana değil milli eğitim bakınana sor böyle saçma soru mu olur.Sınıf geçmek için 2. dönem notların geçerli, diploma notun hesaplanırkende yıl sonu notları üzerinden hesaplanıyor.
  • http://www.scribd.com/doc/4732083/SINIF-GECME-YONETMEL

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BeraTR

quote:

Bu soruyu bana değil milli eğitim bakınana sor böyle saçma soru mu olur.Sınıf geçmek için 2. dönem notların geçerli, diploma notun hesaplanırkende yıl sonu notları üzerinden hesaplanıyor.

Yıl sonu başarı notu öğrenci dosyasına,sınıf geçmesine ve diplomasının hesaplanmasında kullanılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onel -- 18 Mayıs 2010; 21:25:54 >
  • aynn arkadaşın dedigi dogru onu arık bi bilen bi kişiye sorman gerekir
  • bak kardeşim beni dinle bu sene sınıfı geçersin

bende geçen sene senin gibi birçok hocaya ve arkadaşa sordum,internette araştırdım falan filan.benim geçen sene 2 tane 1 im vardı ve yıl sonu ortalamam (düz lisedeyim) düz liselerde sınıf geçme ortalaması 2.50 yi geçiyorsa istersen 5 zayıfın olsun gene sınıfı o derslerden sorumsuz geçersin.mesela sana bir örnek veriyim.(dil anlatım dersi hariç çünkü bu ders baraj dersi) örn matematik dersin 1.dönem karneye 4 geldi.ikinci dönem 1 geldi.4+1=5 5/2=2.5'dan karnene yıl sonu ortalaman 3 düşer. bir örnek daha veriyim 1.dönem edebiyat dersin 2, ikinci dönem 1 ve yıl sonu ortalamana 2 gelir.(2+1=3 3/2=1.5'dan 2 gelir) ve ortalama nasıl hesaplanıyor dersen.tüm derslerin yıl sonu not ortalamasını toplayacaksın(2-3-4-5 gibi) sonra toplam kaç ders saati varsa ona bölüceksin.ve 2.50 yi geçiyorsa 1 in varsa sorumsuz geçiyorsun.

edit:ben geçen sene böyle 2 zayıfla geçmiştim.yıl sonu ortalamam 3 falandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENÇFIRAT -- 18 Mayıs 2010; 21:38:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GENÇFIRAT

bak kardeşim beni dinle bu sene sınıfı geçersin

bende geçen sene senin gibi birçok hocaya ve arkadaşa sordum,internette araştırdım falan filan.benim geçen sene 2 tane 1 im vardı ve yıl sonu ortalamam (düz lisedeyim) düz liselerde sınıf geçme ortalaması 2.50 yi geçiyorsa istersen 5 zayıfın olsun gene sınıfı o derslerden sorumsuz geçersin.mesela sana bir örnek veriyim.(dil anlatım dersi hariç çünkü bu ders baraj dersi) örn matematik dersin 1.dönem karneye 4 geldi.ikinci dönem 1 geldi.4+1=5 5/2=2.5'dan karnene yıl sonu ortalaman 3 düşer. bir örnek daha veriyim 1.dönem edebiyat dersin 2, ikinci dönem 1 ve yıl sonu ortalamana 2 gelir.(2+1=3 3/2=1.5'dan 2 gelir) ve ortalama nasıl hesaplanıyor dersen.tüm derslerin yıl sonu not ortalamasını toplayacaksın(2-3-4-5 gibi) sonra toplam kaç ders saati varsa ona bölüceksin.ve 2.50 yi geçiyorsa 1 in varsa sorumsuz geçiyorsun.

Anadolu lisesinde okuyorum ilk dönem 1 tane ikinci dönem 3 tane birim var. Ortalamam 3.0'ı tutturuyor. Bende bir tehlike var mı peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GENÇFIRAT

bak kardeşim beni dinle bu sene sınıfı geçersin

yanlış biliyorsun... 2.50 yi geçsin ortalaman isterse 5 1 in olsun demişin.. işte o öle değil.. ortalaman 2.50 üzeri ve en az 2 zayıfın varsa ORTALAMA İLE geçersin ve sorumlu dersin olmaz... ama ortalaman 2.50 üzeri ise ve 2 den fazla kırığın varsa sorumlu geçersin..
  • quote:

Bilip bilmeden konuşmanın mantığı ne ?
  • İlk dönem dil anlatım 2 bu dönem 1 .Yıl sonu ortalaması kac düşüyor yani.
  • Yıl sonu 2,50 olduktan sonra istediğin şekilde geçersen.Ben geçen sene 3 zayıfla geçtim.Ortalamam 2,90 gibi bişiydi.Yıl sonu ortalaman 2,50 olursa her türlü sınıf geçiyorsun

Not : Dil Anlatım zayıf getirmemen lazım.Yoksa sorumlu geçersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YamYamPokemon -- 18 Mayıs 2010; 22:07:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aly2400

@ masti

saçmalıyıp durmuşsun milleti yanlış bilgilendiriyorsun
    arkadaşım eğer ortalaman tutuyorsa zayıfa bakılmaz sınıfı ortalama ile geçersin ortalama ilk dönem ve ikinci dönem notlarının ortalaması ile bulunuyor.
    ortalaman tutmuyorsa 3 zayıfa kadar hakkın var 3 zayıfın olursa sorumlu olarak geçersin

Madde 34 �nbsp;(Değişik:12.6.2008/26904 RG) Doğrudan veya yıl sonu başarı notu ile sınıfını geçemeyen öğrencilerden; 9 uncu sınıfta en fazla 3, 10 uncu ve 11 inci sınıflarda ise en fazla 2 dersten başarısız olanlar sorumlu olarak bir üst sınıfa devam ederler. Ancak, alt sınıflar da dâhil toplam 5 den fazla sorumlu dersi bulunanlar başarısız sayılır. Alan değişikliğinden dolayı sorumlu olunan dersler bu sayıya dâhil edilmez.

3 zayıf değilmiş 5 zayıfmış yukarıdaki maddeyi zahmet edip okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhacir

İlk dönem dil anlatım 2 bu dönem 1 .Yıl sonu ortalaması kac düşüyor yani.
  • Yıl sonu ortalaması 2 olur ama 2. Dönem notun 1 olduğu için o dersten kalmış olursun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.