Şimdi Ara

Prostatit belası (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
836
Cevap
26
Favori
302.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bir dizi ilac derken? cardura haricinde hangi ilaçlar? ve doktorunuz limdi? istanbulda mı?
  • sky43 S kullanıcısına yanıt
    dediğiniz olsa burayı bile işgal altına almazlardı açık pazar ne sürersen gidiyo...
  • Doktorum Kayseri Acibadem Hastanesinden Doc. Dr. Mustafa Sofikerim'dir. Her urologun ayni zamanda iyi bir psikolog olmasi gerektigini anlamlandiran, sizi ictenlikle dinleyen ve size zaman ayiran, ticari kaygilardan uzak bir 'adam'dir. Beni eski forumdan bilen bilir, kimsenin reklamini yapmiyorum. Bahsettigim dr beyefendinin de zaten boyle biseye ihtiyaci yok. Maksadim Allah rizasidir. Herkese gonul rahatligiyla oneririm.

Cardura4, Neurontin 100mg, omega 3, solgar cranberry, corek otu yagi kullaniyorum.

Solgari quercetine cevirecegim bitince ve limon Sarimsak kuru ekleyecegim..

Bununla birlikte;
    1- Yukarda ismi gecen her ilac ve gida takviyesi yapilan testler sonucu bir doktor Recetesi yahut onerisi uzerinedir. lutfen kafaniza gore kullanmayin, cesitli yan etkiler sonucu hayati tehlikeler yaratabilir. Ozellikle Cardura.
    2- Bu rahatsizlik kisiden Kisiye farkli seyredebilir,bana iyi gelen size kotu gelebilir. Ya da tam tersi.
    3- Kullandigim en etkili ilac 'Umut'tur. Zaman zaman agrilariniz alevlenebilir. Kendinizi kotu hissedebilirsiniz. kendinizi sadece prostatite kaptirmayin. Disarda akip giden bir hayat var ve insanlarin acilari cok boyutlu olabiliyor. Şöyle ki;

"Sanma ki dert bir sende var, sendeki derdi nimet sayanlar var."

Allah sifa versin cumlemize.

• quote:

Orijinalden alıntı: NeverGiveUpOzan

Doktorum Kayseri Acibadem Hastanesinden Doc. Dr. Mustafa Sofikerim'dir. Her urologun ayni zamanda iyi bir psikolog olmasi gerektigini anlamlandiran, sizi ictenlikle dinleyen ve size zaman ayiran, ticari kaygilardan uzak bir 'adam'dir. Beni eski forumdan bilen bilir, kimsenin reklamini yapmiyorum. Bahsettigim dr beyefendinin de zaten boyle biseye ihtiyaci yok. Maksadim Allah rizasidir. Herkese gonul rahatligiyla oneririm.

Cardura4, Neurontin 100mg, omega 3, solgar cranberry, corek otu yagi kullaniyorum.

Bununla birlikte;
    1- Yukarda ismi gecen her ilac ve gida takviyesi yapilan testler sonucu bir doktor Recetesi yahut onerisi uzerinedir. lutfen kafaniza gore kullanmayin, cesitli yan etkiler sonucu hayati tehlikeler yaratabilir. Ozellikle Cardura.
    2- Bu rahatsizlik kisiden Kisiye farkli seyredebilir,bana iyi gelen size kotu gelebilir. Ya da tam tersi.
    3- Kullandigim en etkili ilac 'Umut'tur. Zaman zaman agrilariniz alevlenebilir. Kendinizi kotu hissedebilirsiniz. kendinizi sadece prostatite kaptirmayin. Disarda akip giden bir hayat var ve insanlarin acilari cok boyutlu olabiliyor. Şöyle ki;

süper bir yaklaşım.
    bu arada caedura nın tüm yan etkilerini gördüm ve doktorum kestiğ dikkatli kullanmak şart

• quote:

Doktorum Kayseri Acibadem Hastanesinden Doc. Dr. Mustafa Sofikerim'dir. Her urologun ayni zamanda iyi bir psikolog olmasi gerektigini anlamlandiran, sizi ictenlikle dinleyen ve size zaman ayiran, ticari kaygilardan uzak bir 'adam'dir. Beni eski forumdan bilen bilir, kimsenin reklamini yapmiyorum. Bahsettigim dr beyefendinin de zaten boyle biseye ihtiyaci yok. Maksadim Allah rizasidir. Herkese gonul rahatligiyla oneririm.

Bununla birlikte;

Cardura4, Neurontin 100mg tan önce başlangıçta bu doktor tarafından verilen başka ilaç kullandınız mı? kullandıysanız hangileriydi? ne kadar sürdü? özellikle antibiyotik kullandınız mı ve hangisiydi?
    ,bu ilaçları ne kadardır kullanıyorsunuz ve belli bir süresi var mı?

• Cihan Bey, bu doktor antibiyotik hic yazmadi. Piyoleseptyl yazmisti bir de, onu bitirdim.

Oncesinde birer kutu kullandigim farkli antibiyotikler oldu. Cipro, Zimaks, Sanset, Cravit. Gecti zannedip birakmistim her defasinda. Klasik hikaye.

Bu arada uc aksam once soylemesi ayip acili adana yedim. Titreyecek derecede usudugum bi kac gun oldu bu gelen son.soguklarla birlikte. Kotu oldu ama gozlemlemem acisindan da iyi oldu. Bu tip durumlarin uzerine gelen agri ataklari korktugumdan daha asagi seviyedeydi.

Brokoli kurunden vazgectim cunku doktorum onermedi, idrarda yanma yapabilecegini soyluyor.

Cihanbey, ben limon sarimsak yapmayi dusunuyorum. Senin prostatit disinda da bir takim rahatsizliklarin vardi. Bu kürü bir arastirip danismani ve uygunsa denemeni oneriyorum iyi niyetimle. Bir goz at derim yani. Cunku baska baska sifalari da var ve bagisikliga da iyi geliyor.
  • quote:

Cihan Bey, bu doktor antibiyotik hic yazmadi. Piyoleseptyl yazmisti bir de, onu bitirdim.

Oncesinde birer kutu kullandigim farkli antibiyotikler oldu. Cipro, Zimaks, Sanset, Cravit. Gecti zannedip birakmistim her defasinda. Klasik hikaye.

Bu arada uc aksam once soylemesi ayip acili adana yedim. Titreyecek derecede usudugum bi kac gun oldu bu gelen son.soguklarla birlikte. Kotu oldu ama gozlemlemem acisindan da iyi oldu. Bu tip durumlarin uzerine gelen agri ataklari korktugumdan daha asagi seviyedeydi.

Brokoli kurunden vazgectim cunku doktorum onermedi, idrarda yanma yapabilecegini soyluyor.

Cihanbey, ben limon sarimsak yapmayi dusunuyorum. Senin prostatit disinda da bir takim rahatsizliklarin vardi. Bu kürü bir arastirip danismani ve uygunsa denemeni oneriyorum iyi niyetimle. Bir goz at derim yani. Cunku baska baska sifalari da var ve bagisikliga da iyi geliyor.
    evet bağışıklık sistemi ve bağırsak florası sorunum var bir araştırayım çünkü beni antibiyotikler bu hale getirdi. limon sarımsak kürü bağışıklığı destekleyenilir.özellikle sarımsak bağışıklığa yararlı diyorlar.
    ben de şu an sadece penis ucunda sürekli sızı idrar yaparken yanma ve sızı artıyor var. boşalmada acı ve koyuluk testis ağrısı kalça ağrısı geçti nadiren testis ağrısı oluyor. apış arasında sıcaklıkda arada tetikliyor. ama sızı hiç eksilmedi

• quote:

Cihan Bey, bu doktor antibiyotik hic yazmadi. Piyoleseptyl yazmisti bir de, onu bitirdim.

arkadaslar bir yabanci sitede su bilgilere rastladim bilginize.... saniyorum bunun birini alparslan kullaniyordu ...

http://www.farrlabs.com/natural-prostate-health.html

• quote:

Orijinalden alıntı: prostat_baran17

arkadaslar bir yabanci sitede su bilgilere rastladim bilginize.... saniyorum bunun birini alparslan kullaniyordu ...

Alıntıları Göster
    bu sitedeyide ilginc buldum dikkatimi ceken sadece algonat plus ve prosta Q nün reklami var

http://www.bps-assoc.org.uk/index.cfm

anladigim kadariyla quercetin bu hastalikta ise yarayacagini düsünüyorlar ancak saniriyorum etkili oranda emilmiyormus algonat plus tezide quercetini ekstra maddelerle zeytin cekirdegi mesala sentezleyip emilimini arttirdiklarini ve kadinlarda görülen sistit bu rahatsizligin erkeklerdeki kronik prostatit iltihabina benzer karekterde oldugunu ve bu destekle tedavi ettiklerini söylüyorlar ..

• quote:

Alıntıları Göster
    Ben 1 haftadır özel aldığım sebze sıkma makinasıyla 1 demet maydonoz sıkıp ıcıyorum, beni şaşırtıcak derecede iyi geldiğini söyleyebilirim.
    Limon sarımsak kürünü nasıl yapıyorsunuz ?

• quote:

bu sitedeyide ilginc buldum dikkatimi ceken sadece algonat plus ve prosta Q nün reklami var

http://www.bps-assoc.org.uk/index.cfm

anladigim kadariyla quercetin bu hastalikta ise yarayacagini düsünüyorlar ancak saniriyorum etkili oranda emilmiyormus algonat plus tezide quercetini ekstra maddelerle zeytin cekirdegi mesala sentezleyip emilimini arttirdiklarini ve kadinlarda görülen sistit bu rahatsizligin erkeklerdeki kronik prostatit iltihabina benzer karekterde oldugunu ve bu destekle tedavi ettiklerini söylüyorlar ..

Alıntıları Göster
    Bir hastayı baz alarak değerlendirme yapmak doğru olmayabilir. Damardan serum tedavisi bakteriyel prostatitte işe yarıyabilir. Ancak nonbakterıyelde işe yarayacağından şüpheliyim. Ayrıca oral olarak işe yaramayan bir antibiyotığin damardan verilmesı durumunda da işe yaramayacağı kesin .Serum tarzında verilmesinin esprisi kana daha hızlı karıştığı için daha hızlı etki etmesi. O nedenle acil durumlarda tercih ediliyor.
    Kronik prostatitteki ana sorun antibiyotik veya iyileştirici maddenın prostatı içindeki enfeksıyon odağına ulaştırılması.
    Enjeksiyonlardan sonra iyileşme sonucu sperm atım hızı artışı,erkesıyon kalıtesınde artış.orgazm sırasında haz artışı,libido artışı gibi durumlardan hastalarımız bahsediyorlar.
    Örneğin bir hastamız spermının eskiden su gibi geldiğini ancak tedaviden sonra bu durumun düzeldiğini söylemişti.

• Quercetin'in emilimini ve etkisini artirmak istiyorsaniz kopek baligi kikirdagi kapsulu kullanabilirsiniz. Yine solgar'in mevcut. Baska markalar da vardir, ornegin shiffa home'un olmasi lazim.. Aktarlarda bulunabiliyor.

Algonat Plus icerigi de zaten quercetin + k baligi kikirdagi.

Daha dogru ifade etmek gerekirse kikirdagin icerisinde bulunan bir madde. Ismini animsayamadim.

Konuya dair makaleler var, arastirabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktorlevent

Bir hastayı baz alarak değerlendirme yapmak doğru olmayabilir. Damardan serum tedavisi bakteriyel prostatitte işe yarıyabilir. Ancak nonbakterıyelde işe yarayacağından şüpheliyim. Ayrıca oral olarak işe yaramayan bir antibiyotığin damardan verilmesı durumunda da işe yaramayacağı kesin .Serum tarzında verilmesinin esprisi kana daha hızlı karıştığı için daha hızlı etki etmesi. O nedenle acil durumlarda tercih ediliyor.
    Kronik prostatitteki ana sorun antibiyotik veya iyileştirici maddenın prostatı içindeki enfeksıyon odağına ulaştırılması.
    Enjeksiyonlardan sonra iyileşme sonucu sperm atım hızı artışı,erkesıyon kalıtesınde artış.orgazm sırasında haz artışı,libido artışı gibi durumlardan hastalarımız bahsediyorlar.
    Örneğin bir hastamız spermının eskiden su gibi geldiğini ancak tedaviden sonra bu durumun düzeldiğini söylemişti.

hocam,oral yoldan verilen antibiyotikler ile damar yolu ile verilen antibiyotikler farklı oluyorlar.bakteriyel prostatitte işe yarayabilir ama nonbakteriyelde işe yaracağından şüpheliyim demişsiniz.yalnız nonbakteriyel diye bir şey olmadığını yazmıştınız bir keresinde.yani etken bir bakteridir.hocam siz nonbakteriyel yani bakteri bulunamayan vakalarda,enjeksiyon içine hangi grup antibiyotiği yada antibiyotikleri katıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cells

quote:

hocam,oral yoldan verilen antibiyotikler ile damar yolu ile verilen antibiyotikler farklı oluyorlar.bakteriyel prostatitte işe yarayabilir ama nonbakteriyelde işe yaracağından şüpheliyim demişsiniz.yalnız nonbakteriyel diye bir şey olmadığını yazmıştınız bir keresinde.yani etken bir bakteridir.hocam siz nonbakteriyel yani bakteri bulunamayan vakalarda,enjeksiyon içine hangi grup antibiyotiği yada antibiyotikleri katıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    NeverGiveUpOzan Alganot a baktım bulamadım ,Türkiyede nerede satılıyor acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TurTaa

NeverGiveUpOzan Alganot a baktım bulamadım ,Türkiyede nerede satılıyor acaba ?

Ben Tr'de satiliyo demedim ki, ilacin iceriginden bahsettim :) Ne yazik ki Trde yok.

Yani ilaC quercetin ve kopek baligi kikirdagindan elde edilen bir maddeden yapiliyor. Algonat plus elde etmek zor gorunuyo ama hem quetcetin hem de kikirdak mevcut. Solgar'in ve baska markalarin var.

Mast hucre baskilamasi biraz yoruma acik bir konu. Ise yarayacagini dusunen de var, bu hucreleri baskilamakla kalacaginizi belirten gorusler de.

Ben kullanmaktan zarar gelmeyecegini dusunuyorum cunku mast hucre baskilamasi ayni zamanda hali hazirda var olan alrrjik reaksiyonlarinizin onune de gecebilir. Bilmediginiz kanserli hucreler varsa onlari da baskilayabilir. Mast Hucre ve prostatit biraz muamma. Fayda gordugunu soyleyen arkadaslar da olmustu bu arada. Bu faydanin kalici ya da gecici olup olmadigini bilemiyoruz.

• quote:

Ben 1 haftadır özel aldığım sebze sıkma makinasıyla 1 demet maydonoz sıkıp ıcıyorum, beni şaşırtıcak derecede iyi geldiğini söyleyebilirim.

Hz. Google :)
  • quote:

quote:

Hz. Google :)

Alıntıları Göster
    doğru haklısın aslında nonbakteriyel de bakteri tarafından oluşturuluyor. Ama her vakada böyle değil.otoımmun ve travmatık süreçler de nonbakteriyel prostatit yapabiliyor. Misal ilişki sırasında boşalmayı eliyle penısı sıkarak gecıktırmeye çalışırken bu hastalığa yakalanmış bir çok hastam var.İçerikleri paylaşmıyorum.İV antibiyotik tedavisini faydası olur ama oral antibiyotikler de faydalı olabılıyor.

• quote:

doğru haklısın aslında nonbakteriyel de bakteri tarafından oluşturuluyor. Ama her vakada böyle değil.otoımmun ve travmatık süreçler de nonbakteriyel prostatit yapabiliyor. Misal ilişki sırasında boşalmayı eliyle penısı sıkarak gecıktırmeye çalışırken bu hastalığa yakalanmış bir çok hastam var.İçerikleri paylaşmıyorum.İV antibiyotik tedavisini faydası olur ama oral antibiyotikler de faydalı olabılıyor.

Alıntıları Göster
    Selam Arkadaslar Benim sorunum erken bosalma cinsel hayatim alt ust ediyor bu konuda tecrubeli kisilerden yardim istiyorum

• Levent Bey,

>Cardura ile oldukca kotu durumlardan daha iyi bir duruma geldim. Agri ataklarim azalan bir egride ve daha uzun aralikli zaman dilimlerinde gerceklesiyor.

>Bununla birlikte ilk etapta agrilar apis arasindayken, Cardura kullanimi altinda (30 gun kullanim sonrasinda, neurontin 100mg eklememle birlikte) karin bolgesi ve penisi de batma vs seklinde rahatsiz etmeye baslamislardi, son buldular. Yani Cardura ile agrilar azaliyor, fakat ayni zamanda baska bolgelerde agrilar ve batmalar olabiliyor. Sonra onlar da kaybolup azalabiliyor vs.. Bu tip bir durum olagan midir?

>Cardura bana oldukca iyi geliyor. Uzun sureli Cardura kullanimi ile kalici iyilesme donemleri yakalamam mumkun mu?

>Soguk havalarda dahi Cardura Kullanimi altinda penisim ereksiyon olmaya yakin sonuk vaziyette ve damarlar belirgin bir sekilde gorunuyor, ice kacma yok. Cardurayi kestikten sonra bu durum sona erer mi?

>Ayni bosalma esnasinda, sperm ilk tahliye oldugu anda beyaz ve prostat sivisiyla birlikte hemen ardindan (1 sn sonra) sariya yakin ve daha koyu iltihabi bir kivamda gelebiliyor. (Gunubirlik bosalmalar dahil) Bu durumu nasil yorumlamaliyim? -Iltihap mi atiyorum, -ilk etapta taze, ardindan bayat sperm mi atiyorum? Yoksa Carduranin bir yan etkisi olabilir mi?

Simdiden tesekkur ederim, iyi calismalar.

• quote:

içerikleri enjeksiyon olan hastalar ile paylaşıyormusunuz?biliyorlar dimi prostatlarına ne enjekte edildiğini.bilmeleri hakları çünkü.hasta hakları diye bir şey var.sağlık herşeyden önemli.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.