- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Prostatit belası
Bu konudaki kullanıcılar:
 
716
Cevap
15
Favori
76488
Tıklama
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


 
0 Mesaj
19 Kasım 2012; 23:06:54 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

YORUM


Sevgili PROSTAT rahatsızlığı olan arkadaşlar;

İstanbulda ikamet etmekteyim, 52 yaşında olup, 3 seneden beri bende bu rahatsızlıktan muzdaripim..Uzun, uzun bu rahatsızlığın teşhisini, seyrini vede semtoplarından bahsetmek istemiyorum.Lakin bu rahatsızlığı bilen, arkadaşların maruz kaldığı semptromların üç beş aynısını bende yaşadım.Ancak büyük bir azimle vede inançla bu rahatsızlıkla mücadeleye adeta yemin ettim..Hamdolsun inançlı birisiyim.Hayr ında şerrinde Cenabı Allah tan geldiğine inanırım.Derdi veren Cenabı yaratan, elbet derdinide veriyor. Kutsal kitabımızda emrettiği ilk emir üzere, OKU !!
vede araştır, bul...
Bu rahatsızlıkla alakalı yaşadıklarımı, sizle paylaşmak isterdim, ancak sanırım sayfalar dolusu yazmam gerekir.Son bu üç sene süresince, hastalıkla mücadelem, hep bir ümit, hep bir umutla, kah sevindirici, kah kabus dolu geçti.( kah sevindiri demem şudurki; doktorların verdiği, antibiotikleri kullanmam süresince, semptomlarım azda olsa % 75 azalsada, antibiotik kullanımı bittikten, bır hafta sonra, eski semptomlar tekrar nüksetti..Bana uygulanan tedavileri, tanı sürecini batın ultrosonları, endoskopi vs leri paylaşmam cok uzun sürereceğinden, sadece bilmenizi isterimki, bu tanıya cevaben kullanılan bütün antibiotikleri 2 şer kutu ve en yüksek, miligramda 750 lık ve 1000 mg lık olmak üzere kullandım.. Yetmedi 4 ünite penisilin dahil...) Bilmek isteyen arkadaşlar olursa; hangi tedaviyi, hangi Profosor, hangi doz ve sürecte kullandığımı paylaşabilirim..Aşagıda irtibat telefonumu vede email adresimi bırakacağım.)

SONUÇ ? Bundan 15 gün öncesine kadar, hüsran, yenilgi, ümütsizlik oldu...


Tesadüfen bu siteyi ziyaret ettiğimde, yazılan yorumlar ilgimi çekti ve Kimyager Şükrü beyi tanımam gerçekleşti..Öncelikle siteyi kuran, bizi, birbirimizle tanıştıran, bilgi paylaşımımızı sağlayan, Sayın Bülent beye çok teşekkür ederim..Allah razı olsun..İnanıyorum ki sayesinde, biçok bu rahatsızlıktan muzdarip arkadaşımız, derdine çare bulmuş olacak.

Şu an itibari ile Şükrü beyin küründen 1 nci kürü bitirmek üzereyim.Üç gün sanra ikinci kürü kullanmaya başlayacağım.Bu gün itibari ile hamdolsun yaradanıma, kendimi cok huzurlu mutlu hissediyorum..Bu ifadeyi özellikle paylaşmak istedim.. Ki; bu rahatsızlığa muzdarip arkadaşlar bilirlerki, bu illet malesef insan bedenınde sadece, ağrı, sızı, yanma gibi bedensel tahribat yapmakla kalmayıp, psikolojik tahribatta yapıyor!! ( Cinsel isteksizlk, ilişkiden korkmak, soğumak, ereksiyon kaybı vs vs..)
Şükrü beyle görüşmemde; bana 3 kür uygulamamı tavsiye etmesine rağmen, ben ilk kürün bitiminde, bir gelişmenin, iyleşmenin oluştuğunu tespit edebildim..Şükür Allaha ağrılarım bitti..( Ancak bilmenizi isterim bu kürü kullandığım sürece, gün be gün hafifledi ağrılarım.Hatta 3 4 gün öncesine kadar, azda olsa ağrılarım vardı.Alt batın çevresinde bacaklarımda, vede testislerimde..) Benim prostatımın, ıkı tarafındada iltihap olduğu tespit edildi.( Hem ultroson çekımlerınde, hem makattan girilerek prostattan parça aldıklarında vede en son penısten kamera ıle girilip görüntülendiğinde..

Şu an itibarı ile sizinle paylaşmak istediğim, Şükrü beyin, 2 ncı kürünü tamamladıktan sonra bir ultrason çektirip vede PSA değerlerime vede karaciğer enzimlerime baktırıp üçüncü kürü kullanıp, kullanmamaya karar vereceğim..Kaldıkı eğer karaciğer enzim değerlerimde bir anormallik olmazsa vede PSA değerim düşerse, ( Bu arada PSA değerim inanılmaz bi şekılde 14 e kadar yükselmişti.. Şükrü beyin küründen once yaptırdığım en son PSA tathlılımde 8 e düşmüştü, çünkü antıbiotik kullanmıştım..) Şükrü beyin üçüncü kürünüde kullanacağım..İkinci kür bitene kadar çok heyecanlı vede meraktayım.Bakalım sonuç ne olacak..
Bu gün itibarı ile, bu rahatsızlığın bende kalan tek semptomu; sabah ilk idrara çıktığımda, idrar akışının ilk birkaç saniyesinde, az ve tazziksiz akışı..Kalan semptomlar, şükürler olsun beni terketti..( Mesanede doluluk hissi, idrarı tamamen boşaltamama kesik kesik işeme tazziksiz işeme, Ağrılar, peniste yanma, idrar başlangıcında kan gelmesi, Alt batın ağrıları, cinsel isteksizlik, zevk suyu gelmemesi, menının eskıye göre az ve kalıtesız gelmesı, ereksiyon kaybı gibi..)
Son olarak sizle paylaşmak isterimki; Maddi imkanı elverişli olan arkadaşlarımın bu kürü en az ıkı kez kullansın derim.Ben şifa buldum.Allah razı olsun Bülent beyden de, tabiiki Şükrü beyden..Ne mutlu Şükrü beye, bu dertten muzdarip bir çok insana bi yararı olacak, İnşallah bu kürü, en kısa zamanda tescillenir, tıbbi ilaç haline dönüşürde, bir çok, bu dertten muzdarip kişilere merhem olur..
Sevgili, Prostat rahatsızlığı olan arkadaşlar; hepinize yaradandan acil şifalar diliyorum, Şükrü beyede, tekrar tekrar teşekkür ediyorum.Allah razı olsun..
Sağlıkla, huzurla, afiyetle, sevdiklerinizle, sevenlerinizle kalın..Turgay SOKULLU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyager1960 -- 28 Mart 2015; 1:38:42 >
_____________________________ 
0 Mesaj
7 Aralık 2012; 13:10:17 

bu kimyager şarlatan gibi araya girip duruyor...pek güven vermedi..arada yazanlar da sanki kendi uydurmaları..doğru olduğunu bilsem arayacağım da.. hiç güven vermiyor..para kaptırmaktan başka bişey değil...
_____________________________ 
0 Mesaj
10 Aralık 2012; 16:21:30 

YORUM

Demirci

Tüm hastalara merhaba

Ben 2008 yılından beri kronik prostatit hastasıyım.
İdrarda yanma,sık sık idrara gitme,idrar yaptıktan sonra sıkışıklık hissi olması vb gibi
şikayetlerden bir çok kez doktora gittim.

Kullandığım antibiyotik ilaçlarla şikayetlerim % 40 oranında azaldı.Fakat daha sonraları şikayetlerim
artarak devam etti.Şu an 33 yaşındayım.Yaşım genç olduğu için doktorlar da ameliyat yapmayı düşünmüyorlardı.Bu hastalık için kullanılan antibiyotikleri kullanarak 4 yıl daha geçti.

Bundan yaklaşık 30 gün önce internette bir siteden Kimyager Şükrü beyin kendisinin de kronik prostatit
hastalığı ile uzun yıllar mücadele ettiğini ve bitkisel bir kürle iyileştiğini ayrıca bu kürü kullanan birçok
hastanın da sağlığına kavuştuklarını okudum.

Kimyager Şükrü beyle irtibata geçerek yaklaşık 25 gün önce bu kürü kullanmaya başladım.

Kürü kullanmaya başladıktan 15 gün sonra şikayetlerimde % 90 oranında iyileşmeler oldu.

İdrar tazyiki ve kalınlığı arttı,yanma şikayetim çok az kaldı.Soğuk havalarda şikayetlerim çok
artıyordu.Bu kürü kullanırken soğuklar da bile çok fazla şikayetim kalmadı.Bu bitkisel kür sayesinde
şikayetlerim oldukça azaldı.Sosyal hayatım biraz daha düzeldi.

Bu bitkisel kürün herhangibir yan etkisini hissetmedim.

Kimyager Şükrü beye bu bitkisel kürünü bizlerle paylaştığı için teşekkür ederim.

Bu konuda bilgi almak isteyenler için Pazar günleri saat:12.00-14.00 arası uygunum.

Tüm kronik prostatit hastalarına acil şifalar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyager1960 -- 27 Şubat 2015; 13:00:44 >
_____________________________ 
0 Mesaj
11 Aralık 2012; 12:59:08 


Sayın Midak66

İyi günler dilerim.

Sizin benim için düşündüklerinize cevap vermeyeceğim.
Buna en güzel cevabı size kullanıp iyileşen hastalar verecektir.

Eğer prostatit hastası iseniz arayabilirsiniz.Her zaman hastalara yardımcı olmak isterim.

Benim kullandığım kürü kullanıp iyileştiğiniz zaman belki buradan özür dilersiniz.

Saygılarımla

Kimyager Eroğlu
_____________________________ 
0 Mesaj
1 Ocak 2013; 14:54:03 

kronik prostatit hastasıyım. ozon tedavisine başladığım. kronik prostatit rahatsızlığı olupta ozon tedavisinden fayda bulan var mı ya da ozon tedavisinin bu rahatsızlıkta kullanıldığını duyan var mı?? cevaplarınızı bekliyorum.
_____________________________ 
9 Mesaj
21 Ocak 2013; 2:15:06 

@Kimyager1960

Merhaba,dikkatimi çekti ve sürekli olarak bahsetmektesiniz..Çok araştırdım ve kesin tedavi yapabilen bir ilaç yok piyasada..

Diyorsunuz ki, yada kullananlar, " %80-90 faydasını gördüm,hatta iyileştim "
Anlayamadığım şey şu,madem böyle bir ilaç veya bitkisel kür geliştirdiniz ve sonucundan bu kadar eminseniz neden patent alıp bu ürünü pazarlamıyorsunuz??
Yani bu ürün gerçekten işe yarıyorsa emin olunki dünyada buna milyonlar ödeyecek dev firmalar var biliyorsunuz değilmi..İşte bundan dolayı emin olunki insanlar mesajlarınızı belkide çok ciddiye almıyorlar ki ilacı kullananlarında adına yazılar görünce emin olun kimse ciddiye almaz..Bu bir eleştiri değildir,sadece prostatit ciddi bir sorundur ve insanlar burada çok hassasdırlar..< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi My75 -- 23 Ocak 2013; 2:08:13 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
0 Mesaj
28 Ocak 2013; 15:58:19 

my75 arkadaşım haklı prostatit ciddi bir hastalık insanlar kime güveneceği konusunda endişeli. eğer kimyager arkaşaım elinde böyle bir tedavi varsa bilimin ışığında incewlenip bütün insanlığın bundan faydalanmasını sağlamalı kimyager arkadaşım bundan gerekli kazancıda sağlayacaktır.
birde sayın kimyagerin bu kürleri kaça sattığını açıklarsa biraz olsun insanların güvenini kazanacaktır.
_____________________________ 
0 Mesaj
5 Şubat 2013; 3:49:18 

arkadaşlar uzun soluklu bir tedeviyle ciddi şekilde sonuç alına biliyor. hakan hocanın kürünü kullandım nerdeyse hastalıgım artık yok.. yalnız 2 ay bitkisel tedaviyi aralıksız sürdürdüm dileyen 0535 768 53 20 arasın ...
_____________________________ 
251 Mesaj
17 Şubat 2013; 0:56:42 


quote:

Orijinalden alıntı: My75

@Kimyager1960

Merhaba,dikkatimi çekti ve sürekli olarak bahsetmektesiniz..Çok araştırdım ve kesin tedavi yapabilen bir ilaç yok piyasada..

Diyorsunuz ki, yada kullananlar, " %80-90 faydasını gördüm,hatta iyileştim "
Anlayamadığım şey şu,madem böyle bir ilaç veya bitkisel kür geliştirdiniz ve sonucundan bu kadar eminseniz neden patent alıp bu ürünü pazarlamıyorsunuz??
Yani bu ürün gerçekten işe yarıyorsa emin olunki dünyada buna milyonlar ödeyecek dev firmalar var biliyorsunuz değilmi..İşte bundan dolayı emin olunki insanlar mesajlarınızı belkide çok ciddiye almıyorlar ki ilacı kullananlarında adına yazılar görünce emin olun kimse ciddiye almaz..Bu bir eleştiri değildir,sadece prostatit ciddi bir sorundur ve insanlar burada çok hassasdırlar..

Sonuna kadar katılıyorum hocam. Ben 18 yaşındayım yaklasik 5 yıldan beri kronik prostatit var bende.idrarda yanma, bosalmada yanma, her ikisinden sonra da akinti var. Hiçbir doktor tedavisi yok diyor.antibiyotikler ise yaramiyor.ben bu kimyagere güvenip ilaç alacak kadar cesur değilim maalesef.varsa gercekten bir dayanak, resmilestirin istediğiniz parayi verelim.ama bu devirde bu dediginiz maalesef çok zor.ayrica pek oldugunu sanmiyorum ama bu hastalıktan kurtulanlar nasıl kurtulduklarini bir sekilde anlatabilirlerse çok sevinirim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________ 
0 Mesaj
19 Şubat 2013; 8:48:54 

arkadaşlar 16 yıldır prostatit hastayım. 2012 yazında teşhis kondu. ürodinami testim çok kötü çıktı. teshis konur konmaz araştırmaya başladım. bu arada doktorum bu hastalığı dört tane antibiyotiği olduğunu söyledi. (taravid, tavanic, bacrtim.. ) üçü nü kullandım. herhangi bir sonuç alamadım. 45 gün brokoli kürü yaptım tam biraz rahatlatdı fakat tam bir sonuç alamadım. bu ara bir bitkisel karışım kullanmaya başladım kullandıktan yaklaşık 1-1,5 ay sonra idararımdam yağ gibi bir akıntı başladı. sanırım enfeksiyon akmaya başladı. idarrımı yaptığımda sümüksü bir tabaka oluştuğunu gördüm. akıntı başladıktan 1 ay sonra doktora gittim durumu anlattım doktora, tekrar ürodinami testine girdim test sonuçları ilk testime göre daha olumluydu doktorum bunu gördü. gelişmenin olumlu olduğunu söyledi. yaklaşık 4-5 aydır baharat türü karışımı kullnaıyorum. akıntı tedam ediyor, idrarımı eskiye oranla daha kalın dahat rahat yapıyorum. ani sıkışma hissi azaldı. torba eskiye oranla daha çabuk boşalıyor ama tam nihai sonuç alamadım alırsam tekrar yazacağım. herkese geçmiş olsun
_____________________________ 
0 Mesaj
20 Şubat 2013; 13:32:33 

ararat
19/02/2013
13:39 1994 yılından beri kronik prostatit hastalığından şikayetçiyim. kullanmadığım ürün kalmadı en son şükrü eroğlu beyin küründen iki kür kullandım. ikinci kürden sonra %80 oranında iyileşmeler başladı . kendisine bu konuda teşekkürü borç biliyorum. herkese bütün samimiyetimle bu ürünü tavsiye ederim.
_____________________________ 
7 Mesaj
23 Şubat 2013; 10:47:24 

Arkadaşlar kronik prostitin radikal bir çözümü yok,ancak belli bir yaşın üzerindeki hasta arkadaşlara özellikle green light ile yapılan TUR ameliyatını öneririm.
Otlardan yapılan ve içinde ne olduğu belli olmayan maddeleri kullanmayın,yakın zamanda gelişen iyiliğiniz uzak bir zamanda hüsrana dönebilir.
_____________________________ 
0 Mesaj
25 Şubat 2013; 10:57:30 


--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar kronik prostitin radikal bir çözümü yok,ancak belli bir yaşın üzerindeki hasta arkadaşlara özellikle green light ile yapılan TUR ameliyatını öneririm.
Otlardan yapılan ve içinde ne olduğu belli olmayan maddeleri kullanmayın,yakın zamanda gelişen iyiliğiniz uzak bir zamanda hüsrana dönebilir.

arkadaşlar ameliyatların da hepsinin olumsuz sonuçları olabilir. özellikle iktidarsızlık. menin geri kaçması, vs...........
_____________________________ 
169 Mesaj
28 Şubat 2013; 8:51:50 

Ben de prostatit şüphesiyle doktora gittim oda hiç bakmadan teşhis koydu, 2 hafta cipro 750 ve tetradox kullandım ishalden kurtulamadım makat ağrısı, peniste yanma vs. oldu. Amerikan sitelerine girip inceledim siprofloksasin ve doksisiklinin ciltte yanma, bağırsak florasını yok etme, ödem ve inflamasyon, depresyon, kaygı gibi bir sürü yan etkisi olduğunu ve bundan muzdarip bir çok hastanın bulunduğunu gördüm. İlaçları bıraktığımdan beri tüm şikayetlerim yok oldu. Psikolojik etkinin de payı var ama bence ilaçlar durumu daha da kötüleştirmekten başka bir işe yaramıyor.
_____________________________0 Mesaj
22 Mart 2013; 14:18:21 

Sanırım bendede krpnik prostatit var arkadaşlar(doktorlar daha teşhis koyamadı)2 senedir sık tuvalete gitme,idrarımdaki tazik oranında gözle görülür derecede azalma ve sürekli işeme hissiyatı var.gitmediğim yer kalmadı.en son ege üniversitesi hastanesine gittim.işeme testi yaptılar kültür testleri vs.mikrop ve benzeri bişey çıkmadı.doktor cipro 500 mg ve etol yazdı.daha önceden menemen devlet hastanesi doktoru prostat ilacı yazmıştı onuda yazdı.ismi ZATRAL ve çok iyi geldi.bırakınca aynı oluyorum yine.antibiyotik bitti saglık ocagı doktoruma gittim ve bu cipro o kadar iyi değil sana daha güzel bir antibiyotik yazıyım dedi.İSMİ AVELOX 1 ay kullanıcam ve yine foruma ne durumda oldugumu yazıcam umarım iyileşirim.bu arada doktor bitkisel kürlere en son çare olarak bakıyor.önce sen antibiyotik tedavini ol geçmezse bitkisel kürlere yada prostat masajına geçersin dedi.BU ARADA BELİMİZİ AYAKLARIMIZI SICAK TUTUCAZ.GECE YATARKEN TESTİSLERİN YAKININA SICAK SU TUORBASI KOYCAZ VE HERGUN DÜZENLİ BOŞALCAZ(boşalma süresini ne kadar uzun tutarsanız o kadar faydalı.yani zevk suyu dediğimiz sıvı penisten ne kadar çok çıkarsa o kadar iyi zira zevk suyu prostat tarafından üretilir ve dölün sulanmasını prostatın içinde sağlar.boşaldığınızdada prostatın içi yenilenmiş ve daha temizlenmiş olur)umarım yazdıklarım birinin işine yarar.herkese geçmiş olsun
_____________________________ 
0 Mesaj
27 Mart 2013; 11:39:03 

dursun (27/03/2013 10:47)

Konu : prostatıt
Mesaj : herkese merhaba bende 6 aydır kronık prostatım malesef hasta olmadan kronık prostatın bu kadar kotu olacagını bılmezdım zamanında ve gereklı tahlıllerın yapılmaması sonucu ıdrar yolu enfeksıyonu gecıkmesı sonucu prostatıt oldum arkadaslar kullanmadıgım antıbıyotık kalmadı 6 aydır antıbıyotık kullanıyorum sadece cıflosın 500 agrılarımı hafıflettı bu arada ınternetten sukru eroglu ıle tanıstım ınsan caresız olunca arastırıyor hem antıbıyotık hemde sukru beyın kurunu kullanmaya basladım ınanın bırıncı kurde etkısını gosterdı su anda ıkıncı kuru bıtırmekteyım sıkayetlerım hemen hemen hıc kalmadı gıbı ama ben ucuncu kurude kullanacagım garatı olsun dıye cunku bu ılletten tamamen kurtulmak ıstıyorum sukru beyın de samımıyetıne guvenıyorum allah razı olsun cok yardımcı oldu sıksık arayabılıyordum derdımı dınleyıp yardımcı oldu arkadaslar herkese allah saglık versın dıyorum< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyager1960 -- 3 Mayıs 2015; 22:31:04 >
_____________________________0 Mesaj
27 Mart 2013; 13:21:44 

Kimyager bu kadar reklam yapma kardeşim.İsanlar burda şikayetlerini söylüyo bilgi alışverişinde bulunuyor.varsa bize iyi gelcek bir bilgin paylaş.Neyse.. Arkadaşlar sogan kürüde deneyin gerçekten işe yarıyor.2 su bardağı suya;soganı soyup 4'e bölün.2 parçasını suya atıp kaynatın ılıkla sıcak arası içiceksiniz.Not:bu kür her defasında yeniden yapılması lazım dorde böldüğünüz sogandan kalan 2 parçayı aksam yemegınden once kaynatıp aç karna suyunu için.haftanın 6 günü uygulayın 1 günü ara verin 21 gün kullanmanız gerek.Bu arada Avelox antibiyotiği kullanmaya başladım Zatralla birlikte alıyorum(doktor müşadesi altında tabi) şıkayetlerım azalıyor.2 hafta sonra antibiyotik tedavim bitince sogan kürüne geçicem zira soganda da antibiyotik var.herkese acil şifalar
_____________________________18 Mesaj
14 Nisan 2013; 12:50:01 

<hasta arkadaşlara geçmiş olsun, fazla brokoli kürü zararlıdır.brokoli küründen sonra zaman zaman ısırgan ve yakı otunu karıştırarak sabah ve akşam aç karnına içiniz. 15 günden fazla kullanmayınız.ara veriniz.kestane balı yiyiniz.sıcak tutunuz.dağ meşe palamudu acı olanından bulursanız günde bir tane yiyiniz.kekik kürü temizler, kantaron kullanınız, sinirlerinizi yatıştırır.brokolü quercetin olduğu için faydalıdır.ama fazla kullanmak kristalleşme yaptığından dolayı kanamaya neden olabilir.antibiyotik kullanmayın, faydası olmaz, bitkisel kür kullanmadığınız zaman antieflamatuar ilaçlar kullanabilirsiniz, rahatlatır, enfeksiyornu keser, sigara içmeyiniz. hiç bir doğal gıda zarar vermez, aşırı olmamak kaydıyla, şekeri azaltınız.bal kullanınız.tekrar geçmiş olsun.


103 Mesaj
25 Nisan 2013; 13:21:41 

öncelikle bu hastalıktan şikayet eden arkadaşlara ALLAH acil şifalar versin bende bu hastalıktan yaklaşık olarak 11 sendir çekiyorum.

Bu hastalıktan önce makat hastalığı geçirmiş hastalar varmı çünkü makat hastalıkları hemoroid fissür çatlak gibi tahminen bu hastalıklar ilerde idrarr yolu hastalıklarını tetikliyor zira makat bölgesinde olan hastalıklar genelde o bölgede damarlarda sikıntı çıkarıyor ve o bölgede fonksiyon kaybı oluyor tabiki prostatta ve idrar yaparken gevşemesi gereken kaslarda sıkıntı oluyor idrar tam boşaltılamadığı için prostat hastalığı ortaya çıkıyor önce varsa makat hastalıkları tedavisi üzerinde durulmalıdır tedavisi yapılmalıdır.

ve bu hastalık çok fazla sinir ve sitrer yapar gün boyu gergin ve sıkıntılı bi tavır içerisinde olursunuz

biraz sitresi rahatlatmal ve gerginliği azaltmak gerek faydası oluyor pehriz gerekiyor asitli ve mayalı içecekler baharatlı yiyecekler azdırıyor. haberiniz olsun inşallah bigün bunun çaresini bulur şifaya kavuşuruz bu arada reklamlarda satılan ürünlere güvenmeyin zira karaciğerde ve barsaklarda sıkıntılar yapıyor tercih etmeyin.
_____________________________

Bu hayatı fazla ciddiye almayın, nasıl olsa içinden sağ çıkamayacaksınız. (Necip Fazıl Kısakürek)


 
0 Mesaj
13 Mayıs 2013; 8:23:09 

Hocam iyi de çaresi ne.Ben de 4 aydır var.Doktora gidiyorum ultrasyon tomografi idrar tahlili bir şey görünmüyor ama şikayetler aynı sıraladığınız gibi devam ediyor.Nasıl kutulacağım bundan allahım sen yardım et.
_____________________________ 
0 Mesaj
28 Mayıs 2013; 18:34:05 

ÇARDAKLI

Konu : GENELE
Mesaj : Arkadaşlar bende iki senedir bu hastalığı çekiyorum. Bu sitedeki yorunlarıda uzun zamandan beri takip etmekteyim. Benim rahatsızlıklarımda sizlerinkinden farklı değildi.Oturarak çalıştığım için sabahları büyük abdesten sonra oturmak ızdıraptı. 1,5veya 2 saat ara ile idrara çıkıyordum. idrarda yanma ve tam boşaltamama durumları vardı. geceleri idrara 1 sefer kalkardım. Akşam olamasını iple çeker eve varınca bir an önce sıcak su küvetine oturur rahahatlardım. Belki iki senede 1 çuval kabak çekirdeği bitirdim. Brokoli kürünü defalarca uyguladım hiç bir fayda görmedim.Kaplıcalara gittim bir sonuç alamadım. Sizler gibi içmediğim antibiyotik kalmadı. Penisin ucunda yanma ,batma ve penisin kendini geri toplama durumları vardı. Devamlı bu hastalığı araştırma derdime çare bulma eğilimi içinde idim. Tahlillerdende ve yapılan kültürlerden hiç bir şey çıkmıyor sedece idrardaki lokosit oranı 8-9 çıkıyordu diğer bütün sonuçlar normaldi. Doktorlarda gayet iyisin deyip başlarından savıyorlardı. Ümitsizlik ile 1,5 yıl böyle geçti.

2012 sonlarına doğru bu siteyi keşfettim. Şükrü beyin kürü dikkatimi çekti. Kendisini aradım 1 saat civarı kendisi ile görüştük. Kürünü kullanmaya başladım .Tam 6 aydır kullanıyorum.Artık günlük içtiğim bardak sayısını günde azaltmak sureti ile kürün kullanımını bitirmek üzereyim. Bu süre zarfında her ay rutin kan, karaciğer ve böbrek fonsyonlarını ölçtürdüm. her ay idrar tahlili yaptırdım.Her seferinde kan, böbrek ve karaciğer fonsyonlarını göstern tahliller gayet normal çıktı. idradaki lokosit ise il ay 8-9 sonraki ay 7-8 soraki ay 6-7 sonraki ay 5-6 şeklinde devam edip en son 1-2 lokosite kadar geldi. ( 1 hafta önce tahlil yaptırdım yine 1-2 çıktı) Sol Böbrekte 5 mm taş vardı erimiş şu anda görükmüyor. Büyük abdesten sonraki oturmadaki sıkıntı rahatladı. idrara çıkma sürem ise 3-4 saat arası oldu. Gece idrara kalkmıyorum. Günlük aldığım sıvı çay ve şükrü beyin kürleri dahil 15 bardak. Akşam eve gelince sıcak su küvetine oturmak aklıma gelmiyor. Cinsel yöndende önceden olan sorunlar azaldı

Bu zaman içinde ayrıca pisikiatriyede giderek stresimi kontrol altında tutuyorum. Sakinleştirici 1 ilaç yazdı onu içiyorum. Stres konrolü bakımındanda gayet iyiyim. Bu ilaç erken boşalmayıda önledi. Önceden idrarımı şeffaf bir kaba yapıp gözle incelediğimde içinde beyaz renkli partiküllerin olduğunu görürdüm. Şuanda bu partiküller den eser kalmadı. Artık kürü sonlandırmak üzereyim. şu anda nasılsın derseniz. %70-80 civarında iyiyim. Ayklarımı sıcak tutmaz isem ağır şeyler kaldırıp kendimi kollamz isem şikayetlerim artabiliyor. Bunada şükrediyorum. Eskisi kadar ızdırabım kalmadı ve rahatladım. Önünümü yaz inşaallah sıcak havalar ile beraber dahada iyi olurum. Arkadaşlar Allah celle celaluhu sevdiği kuluna hastalık verir dert verir çile verir çeşitli şeylerle bizi imtihan eder.Darlıkta sabır ferahlıktada şükretmemiz gerekir. Onun için sabredelim her şey onun kudret elindedir. Mevla neylerse güzel eyler.Bu vesile ile bu siteyi takip eden rahatsız olan bütün arkadaşlarıma Cenabı Allahtan şifalar niyaz ederim.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyager1960 -- 28 Mart 2015; 1:43:46 >
_____________________________103 Mesaj
6 Haziran 2013; 16:47:09 

Herkese acil şifalar dilerim. bu sitede adı gecen bazı kürler var ve çok ciddi ücretler karşılığında elde hazırlanıyor. içine ne konuyor bilinmiyor. bunların iyi geldiği fakat daha sonrasında vücudun diğer organlarına zarar verdiğini duydum ve bi doktor arkadaşıma da sorduğumda aynı şeyleri söyledi dikkat etmekte fayda görüyorum.
ancak bu tıp dünyası da buna bir çare bulamıyor ne yazık ki kimi brokoli,soğan,kabak çekirdeği ne bileyim türlü türlü şeylerden bahsediliyor inş. günün birinde buna bi çare bulunur da şifaya kavuşuruz....
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Bu hayatı fazla ciddiye almayın, nasıl olsa içinden sağ çıkamayacaksınız. (Necip Fazıl Kısakürek)


728 Mesaj
9 Haziran 2013; 23:14:04 

bende de var bu illet arkadaslar e.coli bakterisi üredi spermde doktor iki kutu 750mg cipro verdi ben üstüne bi kutuda 500mg cipro içtim.. prospektüsünde 500mg 4 kutu yazıyordu bende 3. kutuyu içtim sağlam olsun diye ama yınede ilaçlar bitince nüksetti.. kimyager arkadaş bitkilerden şifa arayan arkadasları atlatmaya calısıp para kazanmaya çalışan insanları düşünmeden yan etkisi nedir bilmeden çıkarına bakan bi tipi var ve kesinlikle güven vermıyor.. ben su anda bu işin çaresini bilsem altına paso telefon no bilmem ne yazıp çıkar sağlamak yerıne çaresini yazar insanlardan dua alırım yeter gider.. bence artık bu kimyager burada birşey yazmasın sussun bu forum çapulcuların forumu değil haberi olsun.. bu arada araştırmalarıma göre yakı otu diye bi bitkinin çayı bu hastalığa iyi geliyor deniyor.. denedim 1 2 hafta ve bol c vitamini aldım ac karnına tabiki meyvelerden felan.. iyi geldi biraz ama sonra bıraktım nereye kadar sabah aksam ac karnına bitki cayı bitki cayı :) sonra sonuc yıne aynı su anda ince ince sikayetlerım devam edıyor.. ne yapalım basımıza gelmişse vardır illaki bi hayr bu işte herşey bizim için sonucda allah şifa versin herkese..
Buna gelen 1 yanıtı gör.


 
251 Mesaj
9 Haziran 2013; 23:56:06 


quote:

Orijinalden alıntı: y.e.c.

bende de var bu illet arkadaslar e.coli bakterisi üredi spermde doktor iki kutu 750mg cipro verdi ben üstüne bi kutuda 500mg cipro içtim.. prospektüsünde 500mg 4 kutu yazıyordu bende 3. kutuyu içtim sağlam olsun diye ama yınede ilaçlar bitince nüksetti.. kimyager arkadaş bitkilerden şifa arayan arkadasları atlatmaya calısıp para kazanmaya çalışan insanları düşünmeden yan etkisi nedir bilmeden çıkarına bakan bi tipi var ve kesinlikle güven vermıyor.. ben su anda bu işin çaresini bilsem altına paso telefon no bilmem ne yazıp çıkar sağlamak yerıne çaresini yazar insanlardan dua alırım yeter gider.. bence artık bu kimyager burada birşey yazmasın sussun bu forum çapulcuların forumu değil haberi olsun.. bu arada araştırmalarıma göre yakı otu diye bi bitkinin çayı bu hastalığa iyi geliyor deniyor.. denedim 1 2 hafta ve bol c vitamini aldım ac karnına tabiki meyvelerden felan.. iyi geldi biraz ama sonra bıraktım nereye kadar sabah aksam ac karnına bitki cayı bitki cayı :) sonra sonuc yıne aynı su anda ince ince sikayetlerım devam edıyor.. ne yapalım basımıza gelmişse vardır illaki bi hayr bu işte herşey bizim için sonucda allah şifa versin herkese..

Aynen kardeşim bu adam hakkında bende böyle düşünüyorum. Kanserin bile caresi var ama bu hastalığına şimdilik çaresi yok maalesef. Bu bir sınav allahın bize uyguladığı asla isyan etmememiz gerekiyor. İnşallah bir gün şifa verecek bize< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________103 Mesaj
22 Haziran 2013; 13:01:34 

quote:

Orijinalden alıntı: speedy_gonzalezAynen kardeşim bu adam hakkında bende böyle düşünüyorum. Kanserin bile caresi var ama bu hastalığına şimdilik çaresi yok maalesef. Bu bir sınav allahın bize uyguladığı asla isyan etmememiz gerekiyor. İnşallah bir gün şifa verecek bize

inşallah şifa bulacağız kardeşim.

Bu tarz çapulculara ve insanların en zayıf ve çaresiz kaldığı durumları fırsata çevirenlere de Allah aynı illeti kat kat versin inşallah.
_____________________________

Bu hayatı fazla ciddiye almayın, nasıl olsa içinden sağ çıkamayacaksınız. (Necip Fazıl Kısakürek)


 
0 Mesaj
22 Haziran 2013; 21:21:20 

selam arkadaş,10 yıl önce bir kere yakaanmıştım,bir kere soğukta kaldım tekrar yakalandım,cipro 500 mg ve tetradox kullandım tam geçmedi,en sıkıcı
şey de makatımın içinde baskı ağrı olması,insanın aklı hep poposunda kalıyor
huzursuzluk yaratıyor,sıcak suya oturuyorum biraz fayda ediyor,sizde de özellikle makat ağrılarınız nasıldı ve neler kullandınız,selamlar herkese acil şifalar @musteser
_____________________________103 Mesaj
2 Temmuz 2013; 15:49:44 

slm arkadaşlar bu makat ve çevresindeki ağrılar fazla oturma ve ayakta durma esnasında artıyor. doktorunuzdan kas gevşetici isterseniz biraz daha rahatlama imkanı olabilir. saygılar
_____________________________

Bu hayatı fazla ciddiye almayın, nasıl olsa içinden sağ çıkamayacaksınız. (Necip Fazıl Kısakürek)


 
8 Mesaj
7 Temmuz 2013; 1:18:44 

Arkadaşlar internet sitemizde tedavi deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Baya bir döküman var. Sizler de göz atabilirsiniz. Sitede yukarı sağda "Ziyaretçi Defteri" bölümüne yorumlarınız üye olmadan yazabilirsiniz. Allah hepimize şifa versin inşallah.

Sitemiz : http://www.prostatiltihabi.com
_____________________________ 
2 Mesaj
7 Temmuz 2013; 23:51:59 

Uygur Şifa nın Bitkisel Prostat Seti ni kesinlikle tavsiye ederim, 10 güne gerçekten rahatladığınızı hissedersiniz 3 ayada hiçbirşeyiniz kalmaz tamamen kurtulabilirsiniz, bu seti kullanıp kurtulan çok tanıdığım var mutlaka denemelisiniz.

http://www.uygursifa.co...rostat-tedavisi-tr.html
_____________________________

Digiturk internet


 
0 Mesaj
27 Temmuz 2013; 11:19:53 

arkadaşlar ALLAH aşkına bu beladan kurtulan varsa yazsın şuraya........şükrü beyin küründen kullandığını iddia eden arkadaşlar sonrasında kür bitiminde neden sonucu yazmıyorlar acaba....lütfen cidden bu illetten kurtulan varsa yazsın
_____________________________ 
39 Mesaj
24 Ağustos 2013; 22:18:24 

bende yaklaşık 5 senedir bu illetle mücadele ediyorum non bakteriyelolanından. son 3 senedir şikayetlerim epey azaldı. yaz aylarında çok daha iyiyim.. büyük bir leğen aldım içine güneş enerjisinden sıcak suyu(içine girip dayanabileceğim sıcaklıkta) doldurup 15-20 dakika tetstislerimi sıcak tutuyorum..

perhiz olarak kesinlikle limondan,limonlu ürünlüerden(limon ekşisi,nar ekşisi gibi) uzak durun. kahve ve tabii biradadanda..

ha genç yaşta bu hastalığa yakalananlara allah yardım etsin benim gibi.. bu hastalığın tıbbi bir tedavisi yoktur..

herkese geçmiş olsun< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avangard -- 24 Ağustos 2013; 22:24:56 >


 
18544 Mesaj
24 Ağustos 2013; 23:41:19 

Belirtileri okudum da acaba bende de mi var? Doktora gitmem lazim :(< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
0 Mesaj
2 Eylül 2013; 0:28:34 

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay önce sertleşme sorunu ile doktora gittim. Sertleşme eskisi kadar kaliteli olmuyordu , boşalırken zorlanma ve yavaş bir şekilde ( tanzikli ) olmuyordu . Peniste bazı zamanlarda geri çekilme , kendini geri toplama gibi şikayetlerim vardı. Doktor idrar tahlili ve meni kültürü istedi. İdrardan bir şey çıkmadı ve bana prostatitle ilgili genel şeyleri ( acı yeme tarzı ) anlatarak 2 hafta 500 mg cipro tedavisi yazdı.Daha sonra meni kültürü sonucunda e.coli bakterisi çıktı. farklı ildeki bir ürolog tanıdığıma yazdım. 3 hafta kullanmanı öneririm dedi . 1 hafta da ben ekledim , 4 haftayı kullanıyorum. Bu arada yine meni kültürü tahlili yaptırdım , bakteri üremedi. İlaçlardan sonra peniste geri çekilme sanki daha az oluyor.

Eskiden oturduğum yerde ağrı falan olmazdı ama şimdi oturdukça sanki makat bölgesinde bir ağrı var. Psikolojik mi anlamadım

Benim idrarla ilgili hiç bir sorunum olmamıştı hala da yok. Sadece cinsel yönden rahatsız olduğum için doktora gittim. Kan değerlerim normal çıktı ( testesteron falan gibi ) Bu arada kendi imkanlarımla psa da ölçtürdüm. Oda gayet normal çıktı.

Prostatit olan arkadaşlar bu durum sizi cinsel yönden nasıl etkiliyor. Sorunu olan arkadaşlar tedaviden sonra düzelme oldu mu.


1483 Mesaj
6 Eylül 2013; 0:50:45 

İnsanlar canının derdindeler ama burayı reklam alanına çevirmişler.

Nerde devası bulunamayan bir hastalık görseler üşüşüyorlar.Milletin zor durumda kalmasını fırsat bilerekten.

Anlatsana birader bu kkürün ne işe yarıyor.Bilimsel anlat ama.

İçinde hangi maddeler var ve neyi engelliyor.Bu iltihapların tekrarlamasına nasıl engel oluyor?

Benim burdaki arkadaşlara tek tavsiyem bol su için.Ve vucutta kum veya taşa neden olabilecek tuz vb maddelerden uzak durun.Kum veya taş iltihapları tetikliyor.

Ayrıca benim gözlerlerime göre streste bu hastalığı tetikliyor.Sonuçta sindirim sistemındeki kaslar stres ile birlikte en çabuk tepki veren organlar. 
0 Mesaj
7 Eylül 2013; 17:56:19 

Bende yeni bulaştım bu hastalığa.2-3aylık 4-5 dr sonrası akut prostit ve epidemitit teşhisi kondu 10 gün önce.dktorum üroloji doçenti.hemen antibiotik tedavisine başlandı.cravit,tetradox,xatral ve etol.üşüme,titreme,kalp çarpıntısı ve müthiş bir halsizlik.hergün adeta kriz geçiriyordum.gerçi bunlar tedaviye başlamadan öncede vardı ama tedavi ile iyice arttı.hergün acilde idim serumu alınca rahatlıyor idim.dr'ma söylediğimde yatıralım seni dedi.3 gün yattım.damardan antibiyotik ve serum verildi.3gün oldu çıkalı.şu an o krizleri geçirmiyorum ama müthiş bir halsizlik var ve arada kalp çarpıntısı var.yataktan çıkamıyorum.şu an sadece cravit ve etolü kullanıyorum.diğer 2 ilacı kesti dr.bu hastalığı yaşamış arkadaşlara sorum:bu hastalık insanı gerçekten bu hale düşürüyormu,yoksa başka bir hastalığım mı var.dr'um akut olduğu için ağır geçirdiğimi söylüyor,bu şekilde ağır yaşayan arkadaşlar varmı.kriz geldiğinde adeta ölecek gibi oluyorum.birde eğer bunları yaşayanlar varsa bunlar(halsizlik,çarpıntı,üşüme,titreme) daha ne kadar sürer.son2 haftada 7-8 kilo verdim.aynaya baktığımda kendimi tanıyamıyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
0 Mesaj
8 Eylül 2013; 1:12:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Dikenlikorgun

Bende yeni bulaştım bu hastalığa.2-3aylık 4-5 dr sonrası akut prostit ve epidemitit teşhisi kondu 10 gün önce.dktorum üroloji doçenti.hemen antibiotik tedavisine başlandı.cravit,tetradox,xatral ve etol.üşüme,titreme,kalp çarpıntısı ve müthiş bir halsizlik.hergün adeta kriz geçiriyordum.gerçi bunlar tedaviye başlamadan öncede vardı ama tedavi ile iyice arttı.hergün acilde idim serumu alınca rahatlıyor idim.dr'ma söylediğimde yatıralım seni dedi.3 gün yattım.damardan antibiyotik ve serum verildi.3gün oldu çıkalı.şu an o krizleri geçirmiyorum ama müthiş bir halsizlik var ve arada kalp çarpıntısı var.yataktan çıkamıyorum.şu an sadece cravit ve etolü kullanıyorum.diğer 2 ilacı kesti dr.bu hastalığı yaşamış arkadaşlara sorum:bu hastalık insanı gerçekten bu hale düşürüyormu,yoksa başka bir hastalığım mı var.dr'um akut olduğu için ağır geçirdiğimi söylüyor,bu şekilde ağır yaşayan arkadaşlar varmı.kriz geldiğinde adeta ölecek gibi oluyorum.birde eğer bunları yaşayanlar varsa bunlar(halsizlik,çarpıntı,üşüme,titreme) daha ne kadar sürer.son2 haftada 7-8 kilo verdim.aynaya baktığımda kendimi tanıyamıyorum.

Geçmiş olsun . Bence yeni yakalanman , erken teşhis ve akut prostatit olman avantajlı . En azından akut durumda iyice tedavi olursan kronikleşmez diye düşünüyorum. Bende bu şekilde rahatsızlık olmadı . YAlnız antibiyotik tedavisinin üçüncü haftasında bir kalça ağrısı başladı .Sonra 2 gün kasıklarda ve testislerde baya ağrı yanma oldu. Doktora gidiş nedeni cinsel sorunlardan dolayıydı : Sertleşmenin kaliteli olamaması , boşalmanın iyi olmaması ve penisin inik dudumdayken geri çekilmesi.

Siz doktora giderken şikayetleriniz neydi ve hangi tetkikler yapıldı. Bakteri çıktıysa hangi bakteri çıktı. Sanırım bazı bakteriler daha çok rahatsızlık yapıyor
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
39 Mesaj
8 Eylül 2013; 19:39:15 

arkadaşlar bu kr prostatit testosteron seviyesini düşürüyormu? benim bu hastalıkla beraber testosteron seviyemde düştü.. normal limitlerin altında.. doktorlar testosteron ilaçları yazıyorlar onlarıda maalesef piyasada bulamıyorum.. anlayın artık :) ekşi sözlükte yazarın biri şöyle yazmış bu hastalık için. ER kişinin başına gelebilecek en büyük dert diye... harbidende öyle...
Buna gelen 1 yanıtı gör.


 
0 Mesaj
8 Eylül 2013; 20:28:35 


quote:

Orijinalden alıntı: saydin777


Geçmiş olsun . Bence yeni yakalanman , erken teşhis ve akut prostatit olman avantajlı . En azından akut durumda iyice tedavi olursan kronikleşmez diye düşünüyorum. Bende bu şekilde rahatsızlık olmadı . YAlnız antibiyotik tedavisinin üçüncü haftasında bir kalça ağrısı başladı .Sonra 2 gün kasıklarda ve testislerde baya ağrı yanma oldu. Doktora gidiş nedeni cinsel sorunlardan dolayıydı : Sertleşmenin kaliteli olamaması , boşalmanın iyi olmaması ve penisin inik dudumdayken geri çekilmesi.

Siz doktora giderken şikayetleriniz neydi ve hangi tetkikler yapıldı. Bakteri çıktıysa hangi bakteri çıktı. Sanırım bazı bakteriler daha çok rahatsızlık yapıyor


Benim şikayetim 3ay önce sağ testisimde ağrı ile başladı,ağrı birden oldu.ertesi gün üroloji uzm na gittim.idrar tahlili yaptı kanaman var,taş düşürüyosun dedi iki ilaç yazdı gönderdi.ağrım geçmeyince başka dr gittim.tomografi,ilaçlı film,tahlil felan sol böbreğimde taş çıktı.aslında o taş yıllardır vardı ama beni rahatsız etmiyordu.kırdırdım ancak ağrım yine geçmeyince bir iki doktor sonrasında şu anki dr'um prostatit ve epidemitsin dedi ve tedaviye başladık.umarım bu sefer ki teşhis doğrudur.ancak bahsettiğim bu krizler teşhisden hemen önce başladı.aslında daha önceleride birkaç kez yaşamıştım ama ben taşa bağlamıştım.teşhisten sonra ilaç almam ile birlikte iyice arttı.artık iltihapmı yapıyor,ilaçların yan etkisimi anlayamadım.dr. 2 ilacımı kesti.cravit 750 mg kullanıyorum.yan etkileri çok ağır,acaba omu yapıyor.şu an kriz geçirmiyorum.dayak yemiş gibi halsizlik ve arada kalp çarpıntısı.hangi bakteri kaynaklı olduğunu bilmiyorum ama dr brusella testi yaptı ve negatif çıktı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________ 
0 Mesaj
8 Eylül 2013; 21:52:51 

quote:

Orijinalden alıntı: avangard

arkadaşlar bu kr prostatit testosteron seviyesini düşürüyormu? benim bu hastalıkla beraber testosteron seviyemde düştü.. normal limitlerin altında.. doktorlar testosteron ilaçları yazıyorlar onlarıda maalesef piyasada bulamıyorum.. anlayın artık :) ekşi sözlükte yazarın biri şöyle yazmış bu hastalık için. ER kişinin başına gelebilecek en büyük dert diye... harbidende öyle...

bende düşmedi ama prostatitmiyim hala bilmiyorum :) 3 doktor prostatitsin dedi 1 i tam bir şey söylemedi , 1 i değislsin dedi 1 prof a yeni muayene olmaya başladım.

Bende testesteron normal , psa normal , prostat elle muayene normal , idrar temiz , meni kültüründe e.coli üremişti oda antibiyotik kullandım sonra üremedi. İdrarda sorun yok , ağrı yoktu , cipro kullanırken 3 hafta kalça ağrısı başladı. 4 hafta cipro yu bıraktıntan sonraki gün kalça , apış arası ve testisler 2 gün ağrıdı şimdi ağrı geçti apış arasında dolgunluk hissi var.


yukarıdaki paylaşımların birinde www.prostatiltibacı.com diye bir site var oranın ziyaretçi defterinde bu hastalıkla ilgili baya görüş paylaşmışlar.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
39 Mesaj
9 Eylül 2013; 13:31:37 

quote:

Orijinalden alıntı: saydin777


bende düşmedi ama prostatitmiyim hala bilmiyorum :) 3 doktor prostatitsin dedi 1 i tam bir şey söylemedi , 1 i değislsin dedi 1 prof a yeni muayene olmaya başladım.

Bende testesteron normal , psa normal , prostat elle muayene normal , idrar temiz , meni kültüründe e.coli üremişti oda antibiyotik kullandım sonra üremedi. İdrarda sorun yok , ağrı yoktu , cipro kullanırken 3 hafta kalça ağrısı başladı. 4 hafta cipro yu bıraktıntan sonraki gün kalça , apış arası ve testisler 2 gün ağrıdı şimdi ağrı geçti apış arasında dolgunluk hissi var.


yukarıdaki paylaşımların birinde www.prostatiltibacı.com diye bir site var oranın ziyaretçi defterinde bu hastalıkla ilgili baya görüş paylaşmışlar.

kr prostatit teşhiisini kolay koyamıyorlar.. ben 2 sene ne çektim.. doktorun biri aşırı aktif mesane dedi. bir diğeri kr prostatit. diğeri senin hiçbir şeyin yok psikolojin bozulmuş git psikiyatriste tedavi ol diye fırçaladı..

eğer idrar akışında zorluk ve tazyikte azalmalar başadıysa. idrar yaparken idrarın çatallanıyorsa, boşalma anında meni eskisi gibi tazyikli çıkmıyorsa, boşalırken pelvik bölgede ağrı oluyorsa, idara ani olarak sıkışıyorsan. gece sık sık idarara çıkıyorsan. hep idrara sıkışıkmışsın gibi yanma oluyorsa büyük ihtimalle kr. prostatit olabilirsin ama yinede tecrübeli bir doktorun bu teşhisi koyması lazım... ha birde limon ve ekşi yiyeceklerden ,içeceklerden mutlaka uzak dur şikayetleri acayip azdırıyor..
Buna gelen 1 yanıtı gör.


 
251 Mesaj
9 Eylül 2013; 16:56:52 


quote:

Orijinalden alıntı: avangard


kr prostatit teşhiisini kolay koyamıyorlar.. ben 2 sene ne çektim.. doktorun biri aşırı aktif mesane dedi. bir diğeri kr prostatit. diğeri senin hiçbir şeyin yok psikolojin bozulmuş git psikiyatriste tedavi ol diye fırçaladı..

eğer idrar akışında zorluk ve tazyikte azalmalar başadıysa. idrar yaparken idrarın çatallanıyorsa, boşalma anında meni eskisi gibi tazyikli çıkmıyorsa, boşalırken pelvik bölgede ağrı oluyorsa, idara ani olarak sıkışıyorsan. gece sık sık idarara çıkıyorsan. hep idrara sıkışıkmışsın gibi yanma oluyorsa büyük ihtimalle kr. prostatit olabilirsin ama yinede tecrübeli bir doktorun bu teşhisi koyması lazım... ha birde limon ve ekşi yiyeceklerden ,içeceklerden mutlaka uzak dur şikayetleri acayip azdırıyor..

Bu saydığınız şikayetleri ben 14 yasimdan beri çekiyorum. Belki 13 de olabilir. Su anda 19 yaşındayım. Tipta çözümü yok dedi haseki'deki ürolog bana. Benim canıma tak etti artık. Ne yapacam bilmiyorum. Aklima geldikce sinirlerim ve moralim bozuluyor. Siz bir tedavi şekli biliyor musunuz? ( antibiyotik tedavisi beş para etmiyor denedik)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________ 
364 Mesaj
9 Eylül 2013; 21:51:55 

.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

2012 golf 7 siyah 1.6 tdi highline dsg


 
0 Mesaj
9 Eylül 2013; 22:42:32 

Türkiye de henüz uygulanıyor mu bilmiyorum ama İtalya da bir doktor prostat içine ilaç enjekte ediyormuş. Tabi ilaç antibiyotik ağırlıklı herhalde . Testlerde çıkan bakteri sonucuna göre ilaç şeklini ayarlamıyormuş. Sanırım bakteri çıkmasa da bir çeşit enjeksiyon yapıyormuş. Türkiye de yapan doktor var mı henüz bilmiyorum ama www.prostatiltihabı.com ziyaretçi defterinden takip ettiğim kadarıyla yanın zamanda burada da uygulayan bir kaç doktor çıkabilir. İstanbulda ürolog Levent Türk var , baya övüyorlar.

Bence ilk aşamada önemli olan teşhis. Bakteri varsa onların temizlenmesi ve diğer rahatsızlıklardan kesin olarak ayrılması .

Bugün bulunduğum ildeki bir profesör sende prostat iltihabından şüphelenmiyorum .Prostat sıvısından örnek almama gerek yok dedi . Normal sperm örneği vermiştim hiç lökosit ve eritrosit çıkmadı. Meninin de büyük kısmını prostat sıvısı oluşturur dedi. Antidepresan verdi.Bakalım ne olacak.
_____________________________ 
39 Mesaj
11 Eylül 2013; 14:17:45 

üzüntü ve stresde bu illetin semptomlarını azdırıyor.. genç yaşta prostatı aldıralım desek o da çare değil.. idrar tutamama problemleri, meninin idrar torbasına boşalması,ameliyat esnasında ereksiyonu sağlayan sinirlerin zarar görme ihtimali vs vs riskleri var... en iyisi iyi bir perhizle semptonları en aza indirip böyle gittiği yere kadar götürmek.. kışın soğuklarda mutlaka pelvik bölgeyi sıcak tutmak gerekiyor.. fazla soğuğa maruz kalmamalı. zaten kr. prostatit prostat kaslarının esnekliğini yitrmesine sebep oluyor. çoğu şkayet bu yüzden ortaya çıkıyor..

quote:

Bu saydığınız şikayetleri ben 14 yasimdan beri çekiyorum. Belki 13 de olabilir. Su anda 19 yaşındayım. Tipta çözümü yok dedi haseki'deki ürolog bana. Benim canıma tak etti artık. Ne yapacam bilmiyorum. Aklima geldikce sinirlerim ve moralim bozuluyor. Siz bir tedavi şekli biliyor musunuz? ( antibiyotik tedavisi beş para etmiyor denedik)


-düzenli olarak 3 günde bir boşalacaksın. boşalma süresini fazlaca uzun tutma. boşaldıktan hemen sonra idrarını yap, penis ve prostatın içinde kalan meni temizlensin..
-kasıklarını sıcak tut.. kışın soğuğa fazlaca maruz bırakmamaya çalış..
-perhizine dikkat et.. ekşi limonlu ve bahartlı yiyeceklerden uzak dur. ve bira danda tabii..
-imkanın varsa sıcak su oturmaları yap.. ben büyük boy bir leğen aldım. içine güneş enerjisinden sıcak su doldurup oturoyorum. sıcak su temas ettiği bölgeyi ısıtarak kılcal damarlandırmayı arttırır. böyle kanlanan bölge iyileşmeye başlar. prostat fazlaca kanlı bi organ değilmiş bu yüzden ne kadar kanlanırsa iyileşme bbaında o kdara faydalı oluyormuş. (doktorların yalancısıyım(

son olarak geçmiş olsun..< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avangard -- 11 Eylül 2013; 14:25:53 >


2736 Mesaj
11 Eylül 2013; 15:16:46 

prostat gereksizi bişiymiki aldırıyon birader... @avangard
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Hayat da masal gibidir; ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar iyi olduğu önemlidir.


 
39 Mesaj
12 Eylül 2013; 12:47:54 

quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

prostat gereksizi bişiymiki aldırıyon birader... @avangard

elbette gereksiz bir organ(bez) değil sağlıklı çalıştığı sürece. ama başına kr. prostatit belası gelince insan herşeyi düşünüyor.... ben nerdeyse 2 sene boyunca evden dışarı çıkamadım.. 15-20 dakikalık yolcuklar bile işkence. gece uykusunu unutuyorsun.. paso kasıklarında yanma işeme isteği.. çok şükür 2-3 senedir de epey rahatladım...(prostatımı aldırmadım) allah kimsenin başına kronik bir rahatsızlık vermesin..


2736 Mesaj
12 Eylül 2013; 13:45:22 

yukarda aldıralım falan demişssinde..
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Hayat da masal gibidir; ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar iyi olduğu önemlidir.


 
39 Mesaj
14 Eylül 2013; 13:22:18 

quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

yukarda aldıralım falan demişssinde..

aldırmayı düşündüğümü söylemştim.. dokorun birine derdimi anlatıyorum bitap halde 'doktor bey ben ömrüm boyunca hep böylemi yaşayacağım' diye. adam hiç umursamadan dayanamıyorsan prostatını alırız diye cevapladı :) başka bir doktora gittim şu doktor bana prostatını alırız dedi siz ne diyorsunuz diye sordum. olurmu senin yaşın kaç daha diye cevapladı :( zor bir hastalık bu kr. prostatit..


 
0 Mesaj