Şimdi Ara

KEDİ BAKIMI ZOR MUDUR?SOKAK KEDİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
25.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende sultan papağanı var çok tatlı ona yazın eşde alıcam ancak sahibinden sitesinde veya facebook grupları var sahipsiz yavru kedileri ücretsiz veriyorlar ancak korkularım var.Mesela sultan papağanı oraya buraya sıçıyor en kötüsü heryer toz,tüy oluyor ailem biraz tepkili acaba kedilerin ne gibi bakım zorlukları var çok tüy dökerler mi?Evde dolaşmasına izin vermem evden sadece 1-2 odaya girebilir ancak dışarı çıkarıp gezdiririm sahilde vs. yani bakımı zormudur?Sultan papağanımı günde 2-3 kez 5-10 dk. dışarı çıkarırım.2-3 günde bir yemini suyunu koyarım sessiz sakin oturur kedilerde böylemidir dışkı eğitimi vermek zormudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj001 -- 18 Mayıs 2010; 12:43:41 >

• http://www.sokakkedisi.net/fayda.asp

güzel bir site buldum herşey yazıyor burda
  • www.kedigen.com da istediğin kadar ayrıntı bulabilirsin.benimde kedim var yavruyken sokaktan almıştık.tuvalet problemi olmuyor ancak kızgınlık dönemine girdiği zaman bazı yerlere işaretleme yaptı.artık yapmıyor.bizim kedimiz böcekleri sinekleri avlıyor.ilk aldığında biraz masraf edersin ancak yanınızda uyuması ayaklarınıza sürtünmesi tatlı uyuyuşu,bakışı ve oyun oynayışını gördükçe iyi ki aldım dersiniz.yani aldığınıza ve masraf yaptığınıza değer.
    erkek almanızı öneririm dişilerin kısırlaştırılması biraz pahalı oluyor.tüy sorununa gelince aslında kedi tüyü tamamen zararsızdır ve insan saç telinden farkı yoktur.ancak pis su içen bakımı iyi olmayan kediler karnındaki parazitlerin yumurtalarını dışkı yoluyla dışarı atarlar.bu yumurtalar tüylere yapışır.ancak aşısı yapılmış kedileri istediğiniz kadar sevebilirsiniz.tüyleri her gün olarak düzenli tarandığında oranla dökülme daha azalır.mevsim değişikliği nedeniyle tüy dokulmesi fazlalaşabilir.geçenlerde bir yazı okumuştum kediler kanser riskini azlatıyor diye.çünkü onu sevdiğiniz ve yumuşak tüylerine dokunduğunuz zaman haliyle mutlu olacaksınız.şimdi zamanında iyi ki almışım diyorum :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutlukedi -- 18 Mayıs 2010; 23:44:57 >

• Erkek kedi; eğer başka bir kedi sesi duymamış, başka kediyi koklamamışsa, kızgınlık dönemine girmez. Benim Gofi 9 aylık, sadece battaniyeleri beceriyor. Bakımı nedir? Eğer kedin usluysa hergün tararsın, paran varsa profesyonel mama alırsın tüy sorunu biter. Kedin yaramazsa, döktüğü tüyü koli bandıyla alabilirsin. Mama olarak Eminönü'nde açık mama var. 5 lira kilosu. Bütün mama çeşitleri var içinde. Çok seviyor benim Gofi. O mamadan alabilirsin. Bakımına bir de günlük kum temizliği var. Yani 2 sorun:
    -Günlük kum temizliği.
    -(Uslu ise) Taramak
    Evcil hayvanlar kalp rahatsızlıkları gibi birçok hastalığın yenicisidir. Stresi sıfıra indirir. O kedinin karnı tok, rahat, kuşkusuz kanepeye yatışı kadar insanı hiç bir şey rahatlatamaz. Eğer Bahçelievler'de oturuyorsan kedi konusunda yardımcı olurum. Tanıdığımın evinde 20-30 tane kedi var. Hepsini sahiplendirmek istiyor. Eğer kedi sesi duyar, kedi kokusu alır diyorsan; kısırlaştırırsan %100 bu sorun ortadan kalkar.
    Kısırlaştırırsam erkek kedi Fatih Ürek olur mu?
    Kediler bilinçsizdirler. Anlamazlar bile. Zaten kukuletasını almıyorlar. Sperm üreten hücrelerini alıyorlar.

Yeni kedinle mutluluklar.

Edit: Resimler.

Aşkım, herşeyim, bitanem Gofim:

Gofi1

Gofi2

Gofi3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kız Kaçıran -- 18 Mayıs 2010; 23:58:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: exist34

Erkek kedi; eğer başka bir kedi sesi duymamış, başka kediyi koklamamışsa, kızgınlık dönemine girmez. Benim Gofi 9 aylık, sadece battaniyeleri beceriyor. Bakımı nedir? Eğer kedin usluysa hergün tararsın, paran varsa profesyonel mama alırsın tüy sorunu biter. Kedin yaramazsa, döktüğü tüyü koli bandıyla alabilirsin. Mama olarak Eminönü'nde açık mama var. 5 lira kilosu. Bütün mama çeşitleri var içinde. Çok seviyor benim Gofi. O mamadan alabilirsin. Bakımına bir de günlük kum temizliği var. Yani 2 sorun:
    -Günlük kum temizliği.
    -(Uslu ise) Taramak
    Evcil hayvanlar kalp rahatsızlıkları gibi birçok hastalığın yenicisidir. Stresi sıfıra indirir. O kedinin karnı tok, rahat, kuşkusuz kanepeye yatışı kadar insanı hiç bir şey rahatlatamaz. Eğer Bahçelievler'de oturuyorsan kedi konusunda yardımcı olurum. Tanıdığımın evinde 20-30 tane kedi var. Hepsini sahiplendirmek istiyor. Eğer kedi sesi duyar, kedi kokusu alır diyorsan; kısırlaştırırsan %100 bu sorun ortadan kalkar.
    Kediler bilinçsizdirler. Anlamazlar bile. Zaten kukuletasını almıyorlar. Sperm üreten hücrelerini alıyorlar.

Gofi1

Gofi2

Gofi3

%100 ortadan kalkmıyor malesef, %1 gibi bi hata payı var yani %99 a tekavul ediyor. Şunuda ekliyim, tüy sorunu vazgeçilmez bir gerçek, profesyonel mamayla beslense bile sorun yine devam eder.

• quote:

Erkek kedi; eğer başka bir kedi sesi duymamış, başka kediyi koklamamışsa, kızgınlık dönemine girmez. Benim Gofi 9 aylık, sadece battaniyeleri beceriyor. Bakımı nedir? Eğer kedin usluysa hergün tararsın, paran varsa profesyonel mama alırsın tüy sorunu biter. Kedin yaramazsa, döktüğü tüyü koli bandıyla alabilirsin. Mama olarak Eminönü'nde açık mama var. 5 lira kilosu. Bütün mama çeşitleri var içinde. Çok seviyor benim Gofi. O mamadan alabilirsin. Bakımına bir de günlük kum temizliği var. Yani 2 sorun:
    -Günlük kum temizliği.
    -(Uslu ise) Taramak

Gofi1

Gofi2

Gofi3

Bizde dişi kedi var, kısırlaştıramadık. Arada nadiren eve yemek yemek için gelen erkek kedinin kokusunu aldı sadece o kadar.

Ama azgınlık dönemine girdiğinde o kedinin yüzüne bakmadı. Bilin bakalım kime sarkıntılık etti? Bana Ben "mırr" diye ses verdiğimde anında hazırola geçiyordu hayvan. Çok acıdım, üzüldüm. Dışarı falan saldık git bari çiftleş gel diye, gitmedi. Bana asılmaya devam 1 hafta sonra geçti.

Evde nedense en çok beni seviyor. Yemeğini falan hep annem veriyor olsada.

• quote:

Orijinalden alıntı: NirVaNa

quote:

-Günlük kum temizliği.
    -(Uslu ise) Taramak

Haklısın. Ama sokak kedilerinde bu oran daha fazla biliyordum

Gofi1

Gofi2

Gofi3

%100 ortadan kalkmıyor malesef, %1 gibi bi hata payı var yani %99 a tekavul ediyor. Şunuda ekliyim, tüy sorunu vazgeçilmez bir gerçek, profesyonel mamayla beslense bile sorun yine devam eder.

Haklısın. Ama sokak kedilerinde bu oran daha fazla biliyordum. Tüy sayısı az. Gerçi Gofi de sokak kedisi ama kürk gibi tüyleri var. . İran kedilerinde %80 çözümü var biliyorum.

• http://www.sahibinden.com/safkan_siyam_yavrulari_izmir_sooook_fiyat-57WQQaXQQ25335609WQQpXQQdisplayitem

siyam kedisi almaya karar verdim.Annemde diyor van kedisi al sizce hangi tür güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj001 -- 19 Mayıs 2010; 13:13:02 >
  • quote:

Gofi2

Maşallah Nazar değmesin acayip sevimli gerçi benim Fıstığım daha güzel :D

Evet buradaki yazılanları ciddi ciddi oku anla ve düşün ona göre kedini al gerçekten insanlara alıştıktan sonra Sokağa dönmesi Onu canlı canlı ölüme yollamaktan farkı yok.

Evinizde sadece siz istiyor diğer ev sakinleri istemiyorsa bu iş olmaz çünkü Kedi evi dolaşmak ister heryere girmek ister benim Kedim Dişi ve şu anda azgınlık döneminde daha tam gelişmediği ve biz ev halkı olarak hazır olmadığımız için azgınlığını giderici bir Hap ile geçirtmek istiyoruz .

Kedi tuvaletinin kesin çözümü ; Kedi kumudur (inşaat kumu olmaz!) ve katı dışkılarını 1 günde bir yada 2 günde bir özel tarağı ile alırsan uzun ömürlü olur o kum biz Kedi kumunu Balkonda tutuyoruz hem daha kuru kalıyor hem kokusu daha az oluyor tuvaleti geldiğinde kedi kapı önünde miyavlıyor açıyoruz .

Kedi nin karnı doyması biraz da kedinize bağlı aslında evde yapılan yemekleride yiyebilir yada yemez her halukarda kedi maması şart size .

Kedi temizliği ev ile alakalı eğer eviniz genel olarak temiz ise kediniz de temiz kalacaktır daha da temiz olsun diyorsanız ılık su ile 2 haftada bir yıkayabilirsiniz kedi tırnaklarına dikkat yanlız .

Bizim kedimiz pati tırmalama olayını Halımızda çözdü devamlı halıyı kullanıyor.
    Birde ben kedimi sokaktan temin ettim bu işi para için yapanlar da hiç hoşuma gitmiyor onu da belirtmeden edemicem.Yakında buraya fotosunu da koyayım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 19 Mayıs 2010; 16:45:32 >

• http://www.temizmama.com/urunler.asp?turu=Kedi

mama için bu siteye bakabilirsiniz, 15kg ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı var. daha önce bir veterinerden michonun açık yemini alıyordum kilosu 4tl den, bu siteden 15kg lık micho aldım 40tl, çok daha ucuza mal oldu kargoda ödemedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.