Şimdi Ara

Auris'e modifiye...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
12.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar. öncelikle herkese merhabalar. Aracımı modifiye etmek istiyorum. çünkü arabamı gören herkesin tek yaptıkları yorum aracımın arkasının çok kalkık olduğu yönünde ve bende bu sebeplerden dolayı arabamın arkasını düşürmek ve daha sprotif bir görünüm vermek istiyorum...

Bunu yapmak için;

1- fiber arka tampon altı ekleme
    2- bitişik çift çıkışlı sağdan eksoz ucu
    3- 3,5 mm alçaltma (yay takarak)
    4- arka üst orjinal spoyler

bunlar sizce nasıl gösterir arabayı ve istanbul'da bunları yaptırabileceğim ucuz ve kaliteli bir yer var mı acaba?

bunların dışında
    1- Far karartma (istanbul'da nerede güzel ve kaliteli yapılır?)
    2- Stoplara transparan folyo çekimi
    3- Xenon takım ve beyaz ampül takımı sis+park+iç aydınlatma+plakalık (kaç kelvin olursa muayeneden geçer ve çevirmeye takılmam)

• Uygun biryer bulursan forumda fiyat ve yer bilgisini paylaşır mısın?
  • fiberci tanıdığım var aslında. ama diğer işlemleri yapan bi yer bilmiyorum. zamanınız varsa araştırırım. bi kaç tamircim var, onalrda yapabilir yapanı bilebilir belki?
  • şimdilik yay ve far karartma işlemleri uygun bir şekilde yapacak yerler buldum ve randevu da aldım. araç bitsin. ondan sonra tabiki de paylaşıcam...

yavaş yavaş yapıcam arabayı. hepsini bir anda yapmayacağım. ilk başta yay takılacak. aracı bir daha görüp ona göre diğerlerine devam edilecek.
  • şu an xenon farlar aşırı farklı renk olmadığı sürece(mor mavi gibi) kusur verilmiyor sis farları önemli değil ancak kanun gereği kısa far lüx değeri uzun farın lüx değerini geçemez buna dikkat edin gerçi şu an bunada kusur verilmiyor ama bilginiz olsun

alçaltma içinde en yakın muayene istasyonuna git onlarda 2adet mavi yaklaşık 10cm yuksekliğinde metal rampalar var aracı çapraz yani sağ ön sol arka gibi o rampalara çıkarıp tekerlekler çamurluklara sürtüyormu diye bakılıyor eğer sürtmüyor ise sorun yok sertliği onları ilgilendirmiyor gider görürsün sende birşeyin üzerine çıkarıp denersin

gelelim stoplara sinyal lambaların sarı ve fren lambaların kırmızı yandığı sürece sorun yok

eksoz içinde aşırı ses olmamalı ve katalizör iptal edilmemelidir eksoz ucu ise tampondan fazla dışarı çıkmamalıdır bunada dikkat edersiniz

iyi günler
  • allah senden razı olsun deniz arkaşım. bu konuyla ilgilendiğin ve değerli bilgilerin için...

kimse cevap yazmıyordu...

ben şimdilik aracıma yay+ cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ spoiler taktırdım....

xenon da ise daha karar kılamadım ama en kısa zamanda xenon da takılacak aracıma....

tekrardan teşekkürler...
  • sendende Allah razı olsun
    hayırlı olsun yaylardan memnumusun bari
    xenona gelince bence taktıracaksan kaliteli birşeyler taktır sonra başın ağrımasın özellikle ampül ve beyine garanti veren bir marka olsun iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz_sea -- 2 Haziran 2010; 23:14:31 >
  • Floodlight arkadaşım koy artık şu resimleri:) Kapı eşiği ve yaylı halini, ayıp senin bu yaptığın bak heyecanlanıyorum görmek için:) Kasko zamanım geldi çok fiyat çekiyolar ya:(
    Bende pasta-cila-koruma yaptırdım yanıyor araba:) Yaza hazırlık..
  • Xenon konusunda çok araştırdım. En son servise gittim.370lira artı işçilik. 400e gelir.
    Bu xenon denen illet ilk kalkınma anında yüksek akım çeken kitler bu yüzden aracın elektroniğine bişey olursa garanti dışına çıkartırlar ona göre sende servisle konuş. 2 yıl garanti veriyor servis.
    Dışarda yaptırırsanda Cenmax kullan servisin taktığıda 4300K'lık cenmax marka xenonlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: floodlight

allah senden razı olsun deniz arkaşım. bu konuyla ilgilendiğin ve değerli bilgilerin için...

kimse cevap yazmıyordu...

ben şimdilik aracıma yay+ cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ spoiler taktırdım....

xenon da ise daha karar kılamadım ama en kısa zamanda xenon da takılacak aracıma....

tekrardan teşekkürler...

Selam kardeşim nasılsın görüşmeyeli aracına yenilikler yapmaya başlamışsın öncelikle hayırlı olsun ben biraz geç gördüm bu konuyu yinede bişiler söylemek istedim sana daha önceden bahsettim sanırımbendede yay var arac cok hoş oldu sanırımresım yollamıstım sana spoiler bende bu p.tesi taktırdım ( sen kaça taktırdın bana PM yollarsan sevınırım ) ayrıca maşpiyer sipariş ettım onlarıda ya perşembe yada cuma taktırcamtabıkıde bunlar orjinal değil fiberden xenonlara gelince ben yaklaşık 1 yıldır sislerde ve kısalarda kullanıyorum dışarda taktırdım bir sorun yaşamadım serviste cok pahalı gerek yok o kadar para vermeye yanlış hatırlamıyorsam ben monza taktırmıstım ve bağlantısınıda gördum cok kolay sisleri takmak zor sadece yakında olsaydın ben sana takardım kısalara arkadaşada bentaktım öğrendim anlıycağın şu ışıklı kapı eşiğini merak ettimbize bir resim yollarsa sevinirim hatta mümkünse araçın son halini yolla dostum birde seni korkutmak istemem ama bendede cam filmi vardı polisin biri bir gün fena kıllık yaptı cezayı kesti üstüne 7 gün müdlet verdı bende tınlamadım unuttum sonrada 7 gün sonra aracım trafiktenmen edilmiş 3 ay öyle kullandımen sonunda bir polis çevirdi söyledi bağlıyorlardı son anda bıraktıllar gittim filmi söktürdüm araçı trafiğe gösterdimde araç rahatladı haberin olsun eğer çeza yersen müdlet almamaya çalış inşallah ceza yemezsin tabikide neyse kardeşim kendine iyi bak aracın hayırlı olsun foto gönderirsensevinirim sağlıcakla kal
  • selamlar acaba bu ışıklı kapı eşiklerini nerden temin ettiniz ve resimleri varsa paylaşabilirmisin arkadaşım.bide far karartma işlemlerini nerde yaptırdın memnunmusun benimde aracım yakında geliyo 10 güne kadar allah kısmet ederse bende hızlı bi başlangıç yapacağım
  •  Auris'e modifiye...
  •  Auris'e modifiye...
  •  Auris'e modifiye...
  • yaa bu topic in bu aşamada kalması ne acı..yani hiçmi aracına değişik bişylr yaptıran yok.megane,civic,hyundai sitelerine bakıyorumda adamlargörsel paylaşımda bizi sollamışlar.
  • şu son resimdeki çift egzoz çıkışı çok hoşuma gidiyor valla yaptırmak istiyorum yaa ama internette baktığımda bitane egzoz ucu bile 100 ytl nin üzerinde bu kaça kim bilir
  • evren41 sana katılıyorum halbuki aurislere modifiye çok yakışıyor bende aurisime bagaj çıtası arıyorum yeni kasalarda olanlardan takına fotoları paylaşırım sizde varsa fotolar paylaşabilirsiniz...
  • arkadaşlar herkese kazasız belasız yolculuklar

arabama arka tavan spoilerı taktırmak istiyorum ama orjınal spoiler istiyorum ..
    bunu temin edebilicegim veya yapabilicek bayi harici biyer var mıdır ?
    bilgisi olan yardımcı olursa sevinierim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olc_86 -- 17 Haziran 2011; 17:27:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.