Şimdi Ara

Nvidia satışlarını %51 arttırdı, 1 milyar dolar gelir açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ve Nvidia, merakla beklenen ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Fermi tabanlı yeni nesil ekran kartlarını geçtiğimiz ay sunmaya başlayan ve GeForce GTX 465 modelini Computex 2010 fuarında lanse etmeyi planlayan firma, ilk çeyrekte 1 milyar dolar gelir elde etti.

Açıklanan rakamlara göre, 1 milyar dolar gelir yazan Nvidia, 137.6 milyon dolarlık net kâr elde etti ve hisse başına 23 cent kazanç sağladı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 664.2 milyon dolar gelir açıklayan ve 201. 3 milyon dolar kayıp yaşayan Nvidia, ilk çeyrekte satışlarını %51 arttırmayı başardı.

İlk çeyrek sonuçlarıyla analistlerin tahminlerinden daha iyi bir tablo çizen Nvidia, tüm bu gelişmelere rağmen borsada kaybetti ve hisseleri bir miktar düşüş yaşadı. Satışlardaki %51'lik artışa rağmen Nvidia hisselerindeki düşüşün nedeni olaraksa içinde bulunduğumuz ikinci çeyrek için Nvidia'nın beklenenden daha düşük bir gelir (950/970 milyon dolar) tahmininde bulunması gösterildi.

• Koçum
  • nvidia %51 ise atide %90 kar elde etmiştir.
  • Helal olsun.
  • @Chris Brown :

Sana kaç $ düşüyor bu paradan ?
  • Bu Fermi hezimetine ve bekletme sürecine rağmen bu adamlar bu kadar kar ettiyse valla helal olsun.Ayrıca yukardaki arkadaşa katılıyorum.Adamlar 6 ay kart satamadı ve buna rağmen %50 kar ettiyse ATI napmıştır acaba?

Edit:Şimdi birileri çıkıpta "nv sadece gpu satmıyor" demesin.En büyük payı gpu pazarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 14 Mayıs 2010; 9:44:31 >
  • Neden merak ettin ? Msjımdan ben Nvidia dan para kazanıyorum anlamı nasıl çıkar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

Bu Fermi hezimetine ve bekletme sürecine rağmen bu adamlar bu kadar kar ettiyse valla helal olsun.Ayrıca yukardaki arkadaşa katılıyorum.Adamlar 6 ay kart satamadı ve buna rağmen %50 kar ettiyse ATI napmıştır acaba?

Edit:Şimdi birileri çıkıpta "nv sadece gpu kartı satmıyor" demesin.En büyük payı gpu pazarı.

Nvidia sadece GPU satmıyor.

En büyük pazarı GPU pazarı olsa da intel gibi bir kaç ürün birden üretip her alandan kar sağlamaya çalışıyor.
    Yoksa hepsi AMD gibi rekabet özürlü olurdu heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 14 Mayıs 2010; 9:20:14 >
  • Elin oğlu parasına para katıyor, size ne oluyor onu anlamıyorum? Fahiş fiyatlarla yeni teknoloji diye ismini değiştirip millete kaktığı ekran kartlarını ne çabuk unuttunuz...
  • Anlamadığınız şey şu; Oyun amaçlı grafik kartları firmalara sadece yük! Özellikle de orta ve üst segment kartları tamamen zarar.

Nvidia'nın yaptığı bı ciroda orta ve üst seviye kartların payı Binde 10 u falan geçmez.

Ati de Nvidia'da grafik kartı pazarında parsayı, giriş segmenti grafik kartlarından ve özellikle IGP pazarından topluyorlar. Nvidia keyf için mi ION ve TEGRA ya bu kadar şiddetli sarılıyor sanıyorsunuz?

Ne Nvidia ne de Ati özellikle üst segment ekran kartı üretmek istemiyorlar. Ati sırf bunun için üst segmente GPU üretmeyi bıraktı yıllar önce.
  • Nvidia satışları arttırınca 5870-50 ... lerin düşmesi lazım rakipsiz kalınca $100-150 zam yapmıştı kullanıcı dostu ati
  • Bence büyük başarı çünkü kartlarını geç çıkardılar, zamanla satışlar daha da artıcaktır. G80'lerden beri Nvidia'nın satışlarının kötü gittiği görülmedi zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 14 Mayıs 2010; 23:51:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssenginss

Nvidia satışları arttırınca 5870-50 ... lerin düşmesi lazım rakipsiz kalınca $100-150 zam yapmıştı kullanıcı dostu ati

Hangi karta 150$ zam yapmış ati? Söylesende öğrensek.
  • Erasmus78

yıllar önce bıraktı o yüzden 5870 çıkarken en hızlı tek gpu lu kart diye reklam yapıyordu değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Erasmus78

yıllar önce bıraktı o yüzden 5870 çıkarken en hızlı tek gpu lu kart diye reklam yapıyordu değil mi?

Ve halen daha 5970'in kral olduğunu söylemeye devam ediyorlar
  • Arkadaşlar Nvidia nında Ati ninde birbirinden farkı yok. Her iki firmanında pek kullanıcı dostu bir politika izlediğini düşünmüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonS_oF_Liberty

Arkadaşlar Nvidia nında Ati ninde birbirinden farkı yok. Her iki firmanında pek kullanıcı dostu bir politika izlediğini düşünmüyorum...

Kullanıcı dostu diye bir üretici yok arkadaşlar bu piyasada "cepteki parayı nasıl alırım" diyen üretici var sadece
  • Ne sattı da bu kadar kâr elde etti, bunu da açıklasa bari.
  • parasal konuda sıkıntıları olmasada gpu konusunda kendilerini geliştirmeleri gerek.

kesinlikle fermi'yi günellemeleri gerekiyor, bizde ona göre kart alalım değil mi :)
  • her iki firmada dengeli kazansın isterim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.