Şimdi Ara

Yemekten hemen sonra şu 7 şeyi yapmaktan kaçınınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yemek yedikten sonra ne yaptığınız sağlığınız için çok önemli Uzmanlara göre, yemek yedikten sonra yapılması sakıncalı olan şeyler, zamanla sağlık problemlerine neden oluyor

Yürümeyin:

İnsanlar çoğu zaman, yemeklerden sonra 100 adım yürümek 99 yaşına kadar yaşamanızı sağlar derler Gerçekte bu doğru değildir Yürümek sindirim siteminin aldığımız gıdalardan besinlerin emilimini engeller

Hemen uyumayın:

Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez Bu durum bağırsağımızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder

Banyo yapmayın:

Banyo yapmak ellerdeki, bacaklardaki ve vücuttaki kan akışını hızlandırır, böylece mide çevresindeki kan miktarı bu durumda azalır Bu da midemizin sindirim sistemini zayıflatır

Hemen meyve yemeyin:

Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur

Çay içmeyin:

Zira çay yaprakları yoğun asit içerir Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteinin hazmını zorlaştırıyor

Kemerinizi gevşetmeyin:

Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur

Sigara içmeyin:

Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır (Kanser olma riski daha yüksek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATOM ANT -- 13 Mayıs 2010; 23:45:58 >

• Ayrıca yemekten hemen sonra içilen çay demir emilimini büyük ölçüde azaltır. Bu nedenle tavsiye etmiyoruz. Mümkünse yemekten 1 saat sonra çay içiniz.
  • Siz sonra içmeyin demişsiniz ama ben yemekle birlikte çay içmeyi seviyorum özellikle kızartma tavuk : veya patates ile beraber

Yapılmaması istenen şeyler aslında önceden kişi tarafından tahmin edilebilir hatta yapılması istenmez bile. Çay hariç bi sıkıntı olmuyor onda :
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.