Şimdi Ara

Fotoğraf kağıdı tavsiyesi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
4
Favori
26.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bende epson l800 yazıcı kullanıyorum .. fotoğraf kağıtlarımı beyatlıticaret.com dan sipariş veriyorum . çokta memnunum siparişten 1 gün sonra elimde kağıtları çok kaliteli
    ve müşterilerimde hiç sıkıntı çıkarmıyo
    benim kullanıcılara tavsiyem beyjet fotoğraf kağıdı ..
  • Değerli arkadaşlarım ;
    Yukarıdaki sorunumda ben cevap istedim , sizi anlamıyor değilim ama ben elimdeki mevcut duruma göre hangi seçeneği kullanmam gerektiğini sormuştum. O zaman şunu sn çağrı betatlı beye soracağım , benim kullandığım cescesorun UV EPS Claria Premium uyumlu mürekkepine uyum sağlayacakmı , hiç bir problem olmadan kullanabilecekmiyim? Mümkünse bana numune gönderme şansı varmı? Ben elimdeki mürekkebimde solma - ıslakta mürekkep dağılması ve orjinal renklere uygun çıktı almak istiyorum. Ben amatör olarak evde çıktı alıp anı olarak saklamak istiyorum bu yüzden ekonomiklik tercihim. Saygılarımla.
  • gkozcan G kullanıcısına yanıt
    hp'nin bir kaç modeli dışında piyasadaki hemen hemen bütün inkjet fotoğraf kağıtlarını kullanabilirsiniz. sorun olmaz. hp'ninde yanlış hatırlamıyorsam 170 gr yarı mat kağıtları var epsonlarda mürekkep tutmayan. ne kadar iyi baskılar alacağınız yazıcınızın baskı kalitesine göre değişir elbette. fotoğraf yazdırırken baskı ayarlarını;

kalite : fotoğraf yada en iyi kalite fotoğraf
    kağıt türü : epson premium glossy(mat kağıtlarda bile)
    kağıt ölçüsü : kullandığınız kağıt ölçüsüne (10x15, 13x18 , A5 , A4 vs.)
    göre ayarlayın

300 gr, 280 gr, 200 gr, parlak, mat, çift taraflı, yapışkanlı, mıknatıslı kağıt türlerimiz mevcuttur.
    aşağıda hem kaliteli hemde ekonomik oluşundan ötürü çokça tercih edilen 280 gr parlak 10x15 kağıtlarımızın ürün linki mevcut incelersiniz sadece 10x15 değil her ebat stoklarımızda vardır

http://www.sanalpazar.com/280-Gr-Parlak-Fotograf-Kagidi-Rovi-10x15-50li-Pk__isp34023624

• falcon1977 kullanıcısına yanıt
    Aslında falcon1977 arkadaşım gayet güzel bir şekilde özetlemiş. Ben de bunun üzerine kendi deneyimimi paylaşmak istedim. Yaklaşık 9 aydır internet sitemizden satacağımız ürün için Cescesor'dan aldığım premium satin mat fotoğrafları kullanıyorduk. Bundan takriben 4-5 ay önce, müşterilerimizden renk solması şikayeti almaya başladık. Şikayeti olan müşterilere ürünlerin yenisi gönderdik. Fakat bir süre sonra şikayetler çoğalmaya başlayınca, iş içinden çıkılamaz bi hal aldı ve biz de Canon'un PP201'ine dönmeye karar verdik. Görünen o ki, Cescefor fotoğraf kağıtlarını laminasyon bile kurtaramıyor. Öte yandan, ilk ürün testlerinde Canon'un parlak fotoğraf kağıdı ile basılmış ürün bugün hala ilk netliğinde.

Ucuz olacak diye yanlış bir yola girdik ve bu bize pahalıya patladı. Sözüm o ki, bir daha Cescesor kağıtlarının yakınından geçmem. İlk giden ürünlerin 9 aylık olduğunu unutmayın. Tamam, fujifilmin termal kağıtları gibi 20 yıl solmamazlık garantisi beklemiyorum ama bu nedir arakdaşım?!

@falcon1977 arkadaşımın dediği doğru olabilir, yani zamanında bu kağıtlar daha kaliteli olmuş olabilir, ama şu anda en azından solma noktasında, Cescesor kağıtları yerlerde; laminasyona rağmen!

Tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Saygılar,

caferacer

Düzeltme: Kağıdın markası Rovi'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caferacer -- 11 Kasım 2014; 3:07:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caferacer

Aslında falcon1977 arkadaşım gayet güzel bir şekilde özetlemiş. Ben de bunun üzerine kendi deneyimimi paylaşmak istedim. Yaklaşık 9 aydır internet sitemizden satacağımız ürün için Cescesor'dan aldığım premium satin mat fotoğrafları kullanıyorduk. Bundan takriben 4-5 ay önce, müşterilerimizden renk solması şikayeti almaya başladık. Şikayeti olan müşterilere ürünlerin yenisi gönderdik. Fakat bir süre sonra şikayetler çoğalmaya başlayınca, iş içinden çıkılamaz bi hal aldı ve biz de Canon'un PP201'ine dönmeye karar verdik. Görünen o ki, Cescefor fotoğraf kağıtlarını laminasyon bile kurtaramıyor. Öte yandan, ilk ürün testlerinde Canon'un parlak fotoğraf kağıdı ile basılmış ürün bugün hala ilk netliğinde.

Ucuz olacak diye yanlış bir yola girdik ve bu bize pahalıya patladı. Sözüm o ki, bir daha Cescesor kağıtlarının yakınından geçmem. İlk giden ürünlerin 9 aylık olduğunu unutmayın. Tamam, fujifilmin termal kağıtları gibi 20 yıl solmamazlık garantisi beklemiyorum ama bu nedir arakdaşım?!

@falcon1977 arkadaşımın dediği doğru olabilir, yani zamanında bu kağıtlar daha kaliteli olmuş olabilir, ama şu anda en azından solma noktasında, Cescesor kağıtları yerlerde; laminasyona rağmen!

Tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Saygılar,

caferacer

Düzeltme: Kağıdın markası Rovi'dir.

Deneyimleriniz ve görüşleriniz kesinlikle doğru.Cescesor Rovi premium kağıt, eski kalitesinde değil.Özellikle fotoğraf kağıtlarında uzmanlaşmış olduğunu bildiğim Cescesor yöneticilerin nasıl bu şekilde hataya düştüklerine anlam veremiyorum.Sesimizi duyarlarsa eski kalitelerine döneceklerine hiç şüphem yok...
    Eski ve yeni Rovi premium kağıtların karşılaştırması ile diğer fotoğraf kağıtlarının(Atak Rayol kağıtda dahil) solma testini paylaşmıştım.http://forum.donanimhaber.com/m_92307515/tm.htm Konuyu incelemenizi tavsiye ederim.

• falcon1977 kullanıcısına yanıt
    @falcon1977 bu organik aramada karşıma çıkmamıştı. Çok faydalı bir konu olmuş. teşekkür ederim.
  • Değerli Forum Üyeleri,

Konuyu okuyanların sağduyularını kaybetmeden, yorumların subjektif olduğunu unutmamalarını rica ediyoruz. İnternet forumlarında halen samimi kullanıcılar kalmasına rağmen, forumların genel anlamda eski saf halini yitirdiği bir gerçektir. Bu sebepledir ki bizler firma olarak forumlara girip tartışmalardaki kısırdöngüye dahil olmaktansa kendi işimizde elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam etmekteyiz. Bunu sınamak isteyen forum üyelerinin gerçek ve temiz bilgiye ulaşmak adına bize ulaşmalarını rica ediyoruz. Zira samimi kullanıcıları tenzih ederek söylüyoruz ki; kazandığımız başarı nedeniyle son dönemde rakiplerimiz tarafından bir kirletilme sürecine itilmiş bulunuyoruz. Bu süreç de bizi cevap hakkımızı kullanmaya zorlamaktadır. Amacımız yazılanlara itiraz edip dipsiz bir kuyuya inmek değil, adalet anlayışı gelişmiş olanlara bir hatırlatma yapmaktır. Yasal sınırlar zorlanmadığı sürece de cevap hakkımızı kullanmayacağımızı beyan ederiz.

Saygılarımızla

• Merhabalar Brother MFC J3720 Kullanıcısıyım A3 ve A4 parlak / yarı parlak fotoğraf kağıdına ihtiyacım var ne marka kullanmam gerekir ne önerirsiniz ?
  • Anathien_! A kullanıcısına yanıt
    http://www.sarfet.com/fotograf-kagidi
  • Anathien_! A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Rovi Premium İnci ve Advanced Satin kağıtlarımızı inceleyebilirsiniz.

http://xn--bitmeyenkartu-utc.com.tr/fotograf-kagidi
  • 13x18 olarak aldığım beyjet fotoğraf kağıdı Canon Yazıcıdan çıktı almak istediğimde, ebatı diğer 13x18lere göre biraz geniş olduğundan Basım esnasında bitmeye yakın kartı tam çıkaracakken tekrar içine alıp değişi bir biçimde çıkarıyor. Ve çıktığında sağ taraf beyaz yani görüntü den kırparak kesiyor.Diğer marka 13x18lerde bunu yaşamadım.
     Fotoğraf kağıdı tavsiyesi? Fotoğraf kağıdı tavsiyesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laz53-06 -- 28 Kasım 2015; 20:55:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cescesor kağıtları kullanıyordum ama özellikle 8 ay önce aldığım 2 seride renk değişimleri canımı sıktı. özellikle kahverengi renkler sarıya dönmeye başladı. hatta baya baya solmuş. bu arada yazıcım l800 ve mürekkebi de orjinal kullanıyorum. bu kağıtlara güvenip kesinlikle iş yapmam. bir ara atak rayol kağıt vardı ama onların da elinde kalmamış. kodak kağıdıını kullanıyorum ama solmaya karşı ne kadar dirençli onu da bilememem. ama şimdiye kadar sorun yaratmadı. Bakalım agfa dan bir kağıt siparişi verdim onun denemelerini yapacağım.
  • Benim fotoğraflarım mavi renk ağırlıklı çıkıyor , neden acaba kırmızı kartuş çalışmıyor olabilirmi

Fotoğraf kağıdı tavsiyesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasmeram -- 30 Kasım 2015; 14:13:53 >
  • Cescesordan sakın bişi almayın, berbat kargo yapıyor, siyah mürekkep kırılmış, foto kağıtları falan herşey siyaha bulanmış şekilde geldi. 2haftadır ilgilenen yok, özür dilenmedi ve mürekkep göndercem deyip göndermediler. Resmen po*ları kalkmış. SAKIN BÖYLE HİZMETİ POKTAN yerlerden ürün falan almayın...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.