Şimdi Ara

Runes Of Magic Türkler Banlandı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
24.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Frogster firması tarafından yapılan bir açıklamayla Runes of magic de oyun oynayan onlarca türk banlandı. Türk IP'leri oyuna kapatıldı. Orjinal metin aşağıdadır.

Aloha Ladies & Gentlemen.

Frogster is responsible for publishing Runes of Magic in most countries although there are some territories in which other companies own the license.

Therefore we have to inform you that in the case of Turkey another publisher is responsible for Runes of Magic. After consultation with the Turkish publisher we have to honor their license and put an IP-Block for Runes of Magic in place which affects Turkey as of today.

This means that players from Turkey will no longer be able to access our Runes of Magic servers. All players from Turkey that wish to continue enjoying Runes of Magic must register an account through the Turkish publisher.

We ask for your understanding in regard to this measure,

The Runes of Magic Team

• K2 yüzünden bir güzelim oyunu daha kaybettik.
    Saçmalığa, anlayışa bak ya. Türk serverinda oynamamız için Avrupa serverindan banlanmışız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quirah -- 12 Mayıs 2010; 23:17:38 >
  • Yakında cabala böyle birşey olursa isyan ederim(ve diğer sevdiklerime)

Türk server'ı çıkıcak,oynanmaz halde küfür,yaş aralığı ve hile ile dolu olacak,birde zorla onu oynatacaklar
  • Anlaşmalı heralde?
  • K2 Network Sahibi sanırım frogster yoneticilerinden isteği sonucunda gelişti bu olay. Tüm türkler orjinal sunuculardan banlanarak Türkiye sunucularında oynamaya zorlanıyor. Denildiği gibi güzelim oyunu kaybettik. Hiç bir türk oyunu orjinali gibi olmayacagı kesin..
  • Şahsen Türk serverinda hele o şirketin bir oyununda oynayacağıma güzel güzel proxymi açıp yine de Frogster'in serverinda oynamayı tercih ederim. Bu aralar geri dönüş yapmayı planlıyordum tam da.
  • Merhabalar,

Oyunun yapımcı firması olan Runewaker ile imzalamış olduğumuz resmi kontrat şartlarına göre Frogster firmasının Türkiyedeki oyunculara servis sunması ve bizim de Türkiye dışındaki oyunculara servis sunmamız kontrat şartlarına aykırıdır. Bu yüzden her iki şirket de anlaşarak imzaladıkları resmi kontrat gerekçesinde gerekenleri yerine getirdiler.

Bu bizim EU'de oynayan oyuncuları kendimize çekmemizden ibaret bir davranış değil, imzaladığımız kontrat gerekçesini yerine getirmemiz için yapılmış bir harekettir. Aynı Frogster'da yapılan IP ban gibi biz de kendi tarafımızda bir IP ban yaptık ve bunun sonucunda Türkiye dışından oyunumuzu oynamakta olan oyuncular artık oyunumuza bağlanamayacaklardır.

Bu durumun bazı oyuncularımızı zor durumda bıraktığının farkındayız ancak yapılan IP bloğu her iki şirket tarafından yapılmıştır.

buda k2networkden gelen açıklama
  • quote:

Bu bizim EU'de oynayan oyuncuları kendimize çekmemizden ibaret bir davranış değil,

Hehe..
    http://forum.donanimhaber.com/m_33782978/tm.htm Daha çok beklersiniz. :P
    Edit: Oyunun ismini 'Sonsuz Macera' yapmışlar ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quirah -- 13 Mayıs 2010; 0:02:16 >
  • NEDEN BANLANMİSİZ SORUN NE ÇÖZÜLEMİYORMU HERKEZE AGA Mİ DEMİSİK :) KÜFÜRMÜ ETMİSİK YOKSA EZİKMİYİZ
  • adamlar artık işin kolayını buldu, işler boka sarmadan, "türklere açın bir server yığın onları oraya kendi kumlarında oynasınlar".

Bizlerde sevinelim, "vay oyunlar türkçeye çevriliyor", "baba, adamlar türkiye serveri açıyorlar yihuuu", ulan adamlar bizi resmen tecrit altında tutuyor.

Ama biz daha beterine layığız oda aşikar, knight ta dupe nerde bizler orda, silkroadda adam ego tatmini için, küfretmek için gider global alır, elindeki yanar dönerli eşyayı çalmak için elinden geleni yaapr, keza metin2 de öyle adamlar başa çıkamayınca, tr serveri açtı. Halbuki oyun almancasından sonra global ingilizcesi çıkmıştı, herşey güllük gülistanlık, sonra işler çığrından çıktı adamlar küt, tr serveri. rappelz, karahan online, son destan vs.

Şimdi sakın buraya gelip, "sen nediyon, neden bize hakaret ediyon" demeyin, göz var nizam var.

Bir kere mimlendikmi artık olay biter ki görüldüğü gibi, cılkı çıkmadan ip ban.

Adamların açıklamada güzel, türkler için ayrı, avrupalılar için ayrı server olduğu için peh.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ares

adamlar artık işin kolayını buldu, işler boka sarmadan, "türklere açın bir server yığın onları oraya kendi kumlarında oynasınlar".

Bizlerde sevinelim, "vay oyunlar türkçeye çevriliyor", "baba, adamlar türkiye serveri açıyorlar yihuuu", ulan adamlar bizi resmen tecrit altında tutuyor.

Ama biz daha beterine layığız oda aşikar, knight ta dupe nerde bizler orda, silkroadda adam ego tatmini için, küfretmek için gider global alır, elindeki yanar dönerli eşyayı çalmak için elinden geleni yaapr, keza metin2 de öyle adamlar başa çıkamayınca, tr serveri açtı. Halbuki oyun almancasından sonra global ingilizcesi çıkmıştı, herşey güllük gülistanlık, sonra işler çığrından çıktı adamlar küt, tr serveri. rappelz, karahan online, son destan vs.

Şimdi sakın buraya gelip, "sen nediyon, neden bize hakaret ediyon" demeyin, göz var nizam var.

Bir kere mimlendikmi artık olay biter ki görüldüğü gibi, cılkı çıkmadan ip ban.

Adamların açıklamada güzel, türkler için ayrı, avrupalılar için ayrı server olduğu için peh.

• Yahu ben inanamıyorum gördüklerime. Bu nasıl bir stratejidir anlayamadım. İnsanlar zorla mı sizin bug dolu, küfür çoluk çocuk dolu serverınızda oynayacaklar? LANET OLASI GAMERFIRST böyle bir mantık böyle bir strateji ile oyuncu çekebileceğine inanıyor mu acaba?
    EU serverı yöneticilerine mail attım ve o oyuna yatırdığım paraları geri istedim. Sonuçta ben oyunu para ile oynayan bir oyuncuyum ve aslında onların müşterisiyim. Bakalım nasıl sonuçlaancak.

Böyle saçma taktiklerle oyuncu çekmeye çalışacağınıza adam gibi bir server alıp, insanları çileden çıkartıp EU ya geçirmeseydiniz zamanında !!!

Ne söyleyebileceğimi bilemiyorum. O kadar sinirliyim ki, yaşadığım ülkeye isyan ediyorum. Başka bir yerde neden böyle şeyler olmuyor anlayamadım.

Lütfen benim gibi hisseden arkadaşlarla birleşip bir imza kampanyası falan gibi şeyler düzenleyelimde gerekirse gamerfirst e gerekirse frogster a yolllayalım birşeyler yapalım. Yine ikinci plana itilmek, yine bölgesel sınırlamalar yüzünden insan muamelesi görmemek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikvarol -- 13 Mayıs 2010; 9:13:33 >

• Oyunu onca para verip emeğiyle kasanlar ne olacak...
  • Herkes emeği ile kastı canım. Hem para hem zaman harcadık, dahası çok güzel arkadaşlıklar kurdum orada. Tüm paramı geri yollasalar bile o arkadaşları özleyeceğim.. Nasıl bi saçmalıktır bu ya
  • eu ya girmenin hiç yolu yokmu
  • Ben dün akşam bir proxy değiştirici program ile denedim ama işe yaramadı. Bir yolunu bulan varsa paylaşırsa çok mutlu olurum...
  • Hotspot Shield diye bir program var, onunla dener misin?
  • connect olmuyor Hotspot Shield
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

Hotspot Shield diye bir program var, onunla dener misin?

İş yerimdeki bilgisayar ile denedim. ve karakter yükleme ekranına kadar girebildim. Akşamleyin eve gidince ilk işim denemek ve oyunun performansını ne derece ne kadar etkiliyor onu görmek olacak. Çünkü bahsedilen programın internet hızını bir hayli düşürdüğü yönünde forumlarda bir kaç yazı okudum. Yinede hiç yoktan iyidir tabii :)

Yukarıda da bahsettiğim gibi frogster ın destek servisi ile iletişime geçtim. Ben halen imza toplayıp yada bir web sayfası açıp gamerfirst ü boykot edelim diyorum. Onlarda bu anlamsız tavırlarından çekilsinler. Benim gibi düşünenler lütfen iletişime geçsinler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.