Şimdi Ara

Apple: iPad'in Wi-Fi sorunu yazılımsal

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bir süredir kullanıcılar tarafından dile getirilen iPad'in Wi-Fi sinyallerini yeterince güçlü alamama sorunuyla ilgili olarak Apple, yeni bir yardımcı döküman yayınladı. Firmanın destek sayfasından yer alan yazıya göre yazılımsal olduğu belirtilen sorun iPad'in bir sonraki versiyon güncellemesiyle ortadan kalkacak. Fakat Apple, sorunun yazılımsal olduğunu ve giderileceğini açıklamasına rağmen bu sorunla karşılaşan kullanıcılar için çeşitli tavsiyelerde de bulunmuş;

• Wi-Fi yönlendiricinizin yazılımını güncelleyin

• WPA yada WPA2 güvenlik ayarlarını kullanın

• Ekranın aydınlığını yeterli seviyeye yükseltin

• IP adresinizi yenileyin

28 günde 1 milyonluk satış sayısını aşarak önemli bir kilometre taşını geride bırakan iPad'in Wi-Fi'lı modelinde sinyallerin zayıf alınmasının yanı sıra Princeton Üniversitesi tarafından kullanımının yasaklanmasına neden olan çeşitli teknik sorunlar da bulunuyor.

• Tavsiyelerde resmen sallamışlar. Apple da nVidia gibi her fırsatta yalan söylüyor. " iPad'in bir sonraki versiyon güncellemesiyle ortadan kalkacak"; burada bahsedilen yazılım güncellemesi mi donanım güncellemesi mi?
  • aman apple topiğinde apple'a laf söylemeyin.. bunların fanları ne vdianın nede atinin fanlarına benzer.. hertürlü hakareti seviyesizliği oldukça normal bir şekilde yapıyorlar.. işleri güçleri apple 'a laf söyleyenlere laf sokmak hakaret etmek aşağılamak söze bilgisiz yerine koymak.. aman haa diyim burada konuşurken dikkat...

gerçi apple kullanıcılarının elit bir kesim olduklarını zannederdim ama yukarıdaki özellikler zaten elit bir kesime hitap ediyor...

aman, ben o yüzden yorum yapmıyım... sonra çok bilmişler sarıyor heryeri.. oxford mezunları birliğinin üyeleri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

aman apple topiğinde apple'a laf söylemeyin.. bunların fanları ne vdianın nede atinin fanlarına benzer.. hertürlü hakareti seviyesizliği oldukça normal bir şekilde yapıyorlar.. işleri güçleri apple 'a laf söyleyenlere laf sokmak hakaret etmek aşağılamak söze bilgisiz yerine koymak.. aman haa diyim burada konuşurken dikkat...

gerçi apple kullanıcılarının elit bir kesim olduklarını zannederdim ama yukarıdaki özellikler zaten elit bir kesime hitap ediyor...

aman, ben o yüzden yorum yapmıyım... sonra çok bilmişler sarıyor heryeri.. oxford mezunları birliğinin üyeleri...

hakkat yav, kesinlikle katılıyorum. öyle böyle değil vururlar adamı.

iphone'um var ama eleştiremiyorum

• Bunlar benide zaman zaman topa tutuyorlar , ne diyelim doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar
  • Elin yaptığı ürün üzerinden bile birbirimize giriyoruz. Ürünü her şeye rağmen savunan ile,her şeye rağmen ürünü savunacaklar diye bu habere yorum yerine bunu söylemeyi tercih edenler arasında fark var mı? Yok...
  • Yorumlariniz "Kedi ve Ciger" ile ilgili bir ata sozunu hatirlatiyor... Donanim ve yazilimin boylesine uyum icinde oldugu baska bir urun yok...
  • Bahsedilen güncelleme yazılım güncellemesi mi yoksa donanım güncellemesi mi?
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 3 Temmuz 2010; 19:11:56 >
  • Wifideki sorun yazılımsal olduğunu beyan etmiş APPLE....Her ürünün derdi tasası var büyütmeyin bu kadar.....

Takım tutar gibide ürün fanatiği olmayın arkadaşlar, el üretir bizim çenemizi yorar...boşverin bu işleri...Windows'ta Apple'da kral bu alemde....Iphone'da güzel HTC HD2'de........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tube Screamer -- 13 Mayıs 2010; 23:45:24 >
  • Wifi kaynağı uzaktaysa "bağlanmakta" sorun yaşıyor, kopmalar oluyor. Fakat kaynak yakınsa "muhteşem" çekiyor. Umarım os4 bir an önce gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

Wifi kaynağı uzaktaysa "bağlanmakta" sorun yaşıyor, kopmalar oluyor. Fakat kaynak yakınsa "muhteşem" çekiyor. Umarım os4 bir an önce gelir.

Aynen, bende de bu sorun var. 3 oda 1 salon evimde(110m2 net) modem(ZYXEL P660HN-F1Z 300MBPS KABLOSUZ-N) mecburen(telefon hattı birtek orada var) salonda duruyor, en arka odamda laptop harici(Win7li, çok yaşa Bill ) ne Iphone nede Ipad çekmiyor wifiyi, ancak orta odada iken yarım çekiyorlar, salonda ve ilk odada full elbete... Son çıkan OS'lerde hem iphone hemde ipad için sorun var wifilerde(herkesinde başına gelmiyor bu arada ama genel anlamda sıkıntı var), ama Sitiv halleder yakında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tube Screamer -- 14 Mayıs 2010; 14:19:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: W140

quote:

aman apple topiğinde apple'a laf söylemeyin.. bunların fanları ne vdianın nede atinin fanlarına benzer.. hertürlü hakareti seviyesizliği oldukça normal bir şekilde yapıyorlar.. işleri güçleri apple 'a laf söyleyenlere laf sokmak hakaret etmek aşağılamak söze bilgisiz yerine koymak.. aman haa diyim burada konuşurken dikkat...

aslında sorunun nedeni şu ki

bazıları iphone ya da hiçbir apple ürünü kullanmadan saçma sapan eleştiriler yapıyor (zamanında her konuda 5800 la kıyaslayanlar vardı) bunun dışında düzgün eleştiriler yapanlara kimse bişey demiyor aslında

ipad i ilk başta uzun süredir apple ürünleri kullanan kişiler eleştirdi mesela özelliklerinin yazdığı ilk haber konusunda yerden yere vurmuşlardı ipad i resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

quote:

Orijinalden alıntı: W140

quote:

aslında sorunun nedeni şu ki

bazıları iphone ya da hiçbir apple ürünü kullanmadan saçma sapan eleştiriler yapıyor (zamanında her konuda 5800 la kıyaslayanlar vardı) bunun dışında düzgün eleştiriler yapanlara kimse bişey demiyor aslında

ipad i ilk başta uzun süredir apple ürünleri kullanan kişiler eleştirdi mesela özelliklerinin yazdığı ilk haber konusunda yerden yere vurmuşlardı ipad i resmen

+1000000
    Tabii ki de aslında saçma sapan yorumlara,hiç kullanmadan yapılan yorumlara kızıyoruz.Örneğin;Safari kırılmaya çok musaitmis(Halbuki kırıp ne yapacaklar?Bilmiyorlar tarayıcını iyiliğini)
    Neymiş efendim radyo yokmuş,programları var paso kanal aramaktan daha iyidir.
    Yok kamera bu devirde en az 5 megapixel olmalıymış(Aslinda o kamera 5 mpx. kalitesinde çeker ve kalite mpx. sayısına bağlı değildir)
    Su an aklıma gelenler bunlar;ama aslında biz de normal olarak eleştirenlere kızmıyor biz de eleştiriyoruz;)
    Dipnot:Apple zaten bence böyle bir hata yapmazdı zaten donanimsal olarak zira yazilimsal olduğunu açıklamış.

• Sitiv düzelticektir beyler wifi sorunlarını...no-panic....çoğumuzda var bu wifi tutarsızlığı... Beklerkene bi Win7li cihaz verelim...
  • Bende hic sorun olmadi. Hatta cok uzaklardan bile cok rahat calisiyorum sinyal yeterli seviyede. cogu notebook cekmiyordu o mesafeden o kadar yani..
  • bende arada bir kopmalar yasiyorum. insallah diger surumlerde duzelir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.