Şimdi Ara

virus yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba kounyu yanlış bir yere açtımsa çok özür dilerim. Bugun dün geceden itibaren 3. format olacak tekrar format atmam gerekiyor aslinda ama atmadan önce bilgili arkadaşlara danışayım istedim. benim elimde çok önemli sistem dosyalarımın olduğu bir arşiv var harici hDD kullanıyorum bunun içersinde. İçerisinde o kadar çok önemli dosyalar varki hergün kullanmam gerekiyor böyle izah edeyim. fakat harici hDD fulll virus dolu durumda o kadar kötü durumdaki tertemiz kurdugum makinaya hdd bagladigim an makinam virus doluyor. makinayi taratmadigim anti virus programı kalmadı gibi. suan bir bir tane hata aliyorum. Eset Nod32 [lisansli] dosyaları tariyor birşey bulamiyor. fakat arada bir implayok.exe virus var diyor Wigon truva ati var diyor c/w/s32/cdrom.sys virus diyor sil diyorsunuz silinmiyor. netstat ciktisina bakiyorum farklı farklı ipler'e baglanmaya calisiyor. smtp portlarına baglanma calisiyor. mesela: mail.jaif.or.jp v.s.. win32/protector.I.virus svchost.exe bulasmak istiyor v.s. [farkli farkli uyarilarda cabasi]
    TCP mdn:17886 mx2.valuehost.ru:smtp SYN_SENT
    TCP mdn:17888 mx8.valuehost.ru:smtp SYN_SENT
    TCP mdn:17893 mx2.valuehost.ru:smtp SYN_SENT
    TCP mdn:17903 mx2.valuehost.ru:smtp SYN_SENT
    TCP mdn:17911 health.moph.go.th:smtp SYN_SENT
    TCP mdn:17912 mx2.valuehost.ru:smtp SYN_SENT
    TCP mdn:17913 mx8.valuehost.ru:smtp SYN_SENT
    TCP mdn:17914 mx8.valuehost.ru:smtp SYN_SENT

gibi gibi..

harici hdd içersinde System Volume Information - Recycled klasorleri var bunlari siliyorum tekrar geliyor ve buyuk ihtimaller bu klasorlerin içinden virus kendini tekrar yüklüyor. şuan silemiyorum bile. bilgisayardaki tüm sistem geri yükleme disklerini kapattım. çok karişik bir yazı olduk fakat aciliyetle bilgili arkadsalardan ricam. harici HDD'İ nasil tertemiz yapabilirim? çare yok format acagim tekrar fakat harici hdd temizlemem lazimki bir daha kurdugumda aynı durumla karşilaşmayayım. yardımlarınız için şimdiden tşk ederim [pc 3 antivrus ile tarandi birşey bulamadi spybot/ destroy bişiler buluyor fakat siler silmez tekrar geri geliyor.]

• Öncelikle bilgisayarı tamamen kapat ardından sistem açılırken boot olarak cd romu seç xp yi yükle ardından avira antivir yükle güncellemeleri yap sonra windowsun otomatik çalıştır özelliğini devre dışı bırak ki hdd bağlanınca direk içi açılmasın bunları yaptıktan sonra hdd yi bağla bilgisayarımdan harici diske sağ tıklayıp tarat.
  • nortonuda deneyebilirsin avg de bazı sağlam virüsleri yakalıyor.tabili taratmadan açma format yine boşa gitmesinkolay gelsin umarım hallolur bu kötü durum kısa zamanda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.