Şimdi Ara

ARAÇ KLİMA ve araç klima problemleri- (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
8
Favori
209.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hava üfleme ayarı camlara verildiyse otomatik açılıyor olabilir buz çözmek icin ayaklara yada yüzüne gelecek şekilde üflemesini ayarlayıp dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eto83

Hava üfleme ayarı camlara verildiyse otomatik açılıyor olabilir buz çözmek icin ayaklara yada yüzüne gelecek şekilde üflemesini ayarlayıp dene

Yok hocam. Sürekli aynı. Değişen bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: eto83

hocam bizim klima çalışmıyor,elektrikçiye gösterdik klima fanı bozulmuş dışarı hava üfleyen şeymiş,250 tl istedi sizce pahalımı
  • hayırlı akşamlar aracımın rolantide kliması çalısıyor ama gaza basınca klima devreden çıkıp devreye sürekli tekrar ediyor böyle. klima gazında eksiklik ya da fazlalık yok neden olabilir
  • Klimada gaz kacagi varmis bunun tesbiti icin 1 gun surer diyorlar dogrumudur

• meraba arkadaslar . benim fiat palio dizel aracımda klimay çalıştırıyorum , 15 dakika sonra devreden çıkıyor ve soğuk üflemeyi kesiyor normal hava üflüyor. kapatıp 10-15 dakika bekleyip tekrar klimayı açtığımda yine 15 dakika kadar soğuk hava üflüyor sonra yine normal hava üflüyor.. sorun ne olabilir acaba..
  • afe000 A kullanıcısına yanıt
    Arizayi tespit ettniz mi bilmiyorum. Mesajinizin uzerinden iki sene gecmis gerci ama sizin anlattiginiz bu sorunun aynisini yasayan bi arkadasim var. Dizel focuslarda, ozellikle cok sicak havalarda ve uzun soluklu rampalarda klima calistiginda aracin turbo hortumu patlatiyormus. Sizinki de muhtemelen boyle bir ariza olabilir

• Chevrolet lacetti aracımın kliması ankara uzun yol dönüşü soğutma yapmadı. Gaz eksilmiştir diye samsun gülsan sanayiye gittim. gaz tamamlandı kompresör çalışıyor ama klima hala soğutmuyordu. Gazı geri çektik ve gülsan sanayide Klimacı Ali ustaya gittim (Rizeli). Ali usta klima kompresörünü sökmeden aracın altına yattı ve klima kompresör filtresi ve valfini çıkardı. Filtre tıkanınca valfi bozmuş. Kompresör filtresini biryerde temizletti getirdi, yeni bir valf taktı. Gazını doldurdu. Ve klima BUZ MAŞALLAH.... Tutar: gaz dahil 300 TL... aynı sanayide Başka bir yer 1.000 TL istemişti bu arada ... gezmek lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin-ordu

Chevrolet lacetti aracımın kliması ankara uzun yol dönüşü soğutma yapmadı. Gaz eksilmiştir diye samsun gülsan sanayiye gittim. gaz tamamlandı kompresör çalışıyor ama klima hala soğutmuyordu. Gazı geri çektik ve gülsan sanayide Klimacı Ali ustaya gittim (Rizeli). Ali usta klima kompresörünü sökmeden aracın altına yattı ve klima kompresör filtresi ve valfini çıkardı. Filtre tıkanınca valfi bozmuş. Kompresör filtresini biryerde temizletti getirdi, yeni bir valf taktı. Gazını doldurdu. Ve klima BUZ MAŞALLAH.... Tutar: gaz dahil 300 TL... aynı sanayide Başka bir yer 1.000 TL istemişti bu arada ... gezmek lazım...

1000 liraya sifir kompresör alirsin

• düne kadar çalışan klima aniden çalışmamaya başladı. aracım focus mk2 2006 model ghia. dijital klimalı. klimayı açtığım zaman kompresör devreye giriyor yani motorun sesinden belli oluyor vede klimayı açtığımda sanki belli belirsiz turbo ıslık sesi gibi bi ses geliyor kapattığım zaman sesde kesiliyor. gazımı bitmiştir? yoksa başka bi sorun mu vardır
  • Merhaba arkadaşlar, aracın kliması ile ilgili bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. Bende 2001 model Ford Mondeo var, araç kışın kaloriferi güzel ısıtıyor ama soğuk çalışmıyor tamirciye götürdüm sigortalarına falan baktık hiçbir sorun yok soğuğa açtığınızda araç hiçbir tepki vermiyor fan çalışıyor ama sogutmuyor,aracı bilgisayara bağladı elektrikli termostat arıza gösteriyor dedi. Klimanın elektrikli termostatla nasıl bir bağlantısı var acaba?. Gazı var klimanın bir ara bir yerlere kablo ile şase yaptırdı klima bir ara çalıştı.termostat aracın sıcak suyu ile alakalı degilmi? Araba normal fan falan açıyor hararet yukselmiyor. Termostat degisirse klima soğutma yaparmi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

• mechul_yabanci__ kullanıcısına yanıt
    Merhaba nerede acaba ?

• Edit: 4-5 saat sonra tekrar çalıştırdığımda ses kesildi. Demek ki bekleyerek kuruması lazımmış. Teşekkürler.

Merhaba,
    Bugün aracımı kendim yıkadım. Yıkadıktan sonra arabayı çalıştırdığımda (ki klima'da aynı anda devreye giriyor) sol ön taraftan bir elektrik motoru sesi gelmeye başladı.
    Klimanın üfleme gücünü arttırınca ses de artıyor, azaltınca azalıyor. Acaba fan pervanesi motoru mu diye düşündüm ve üfleme günü değiştirmeden sadece AC OFF yaptım ve ses kesildi. Bir süre sonra AC ON yaptığımda ses tekrar gelmeye başladı.
    Tam sesin geldiği yerde klima motoru var sanıyorum ondan geliyor ses.

Yıkamak için aracı kenara çekerken bir ses yoktu. Acaba su kaçması ile ilgili bir sebep olabilir mi? Bu ses duymaya bağladığımda 1 saatlik bir yola çıkmıştım ve hedefe ulaştığımda ses hala geliyordu. Yani su faan olsa çoktan kurumuş olurdu.

Tahmin yürütebilecek ya da test edebileceğim bir şeyler önerebilecek olan var mı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gozcelik -- 25 Ağustos 2019; 21:59:54 >

• Herkese selamlar

Dün sabah klimayı açtığımda 1. 2. Ve 3. Kademede üfleme yapmıyordu sadece 4. Kademede eskisi gibi yüksek şekilde üfleme yapıyor. Hem sıcak hem soğukta denedim sadece 4. Kademede normal şekilde çalışıyor klima. Soğuk ve sıcak akımda bir sorunu yok

Sorun nereden kaynaklanabilir? Bakımı geldi arabanın bakıma da sokacağım senelik. Bunu da aradan çıkartayım sebebini öğrenip. Yardımcı olursanız sevinirim

Düzenleme: Cevap bulamadım burada bakımda öğrendik. Klima Rezistansı bozulmuş. Onu değiştirince düzeldi hepsi. Belki birisinin işine yarar diye buraya bırakayım mesajı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktheblack -- 23 Aralık 2019; 10:32:56 >
  • Merhaba 2012 Latitude aracım var. Sıcak ve soğuk farketmeksizin difüzörlerden ve diğer hava çıkış yerlerinden hava az geliyor. Kademe ayarına göre motor hızlanıp yavaşlıyor, motorda sorun olduğunu düşünmüyorum, sizce sorun nerede olabilir, teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.