Şimdi Ara

Johnny Bravo Manifestosu ( Yeni madde eklendi )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
20
Favori
19.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Son 6 -7 aydır insanların ne kadar insafsız olduğunu anladım. O yüzden insanlara karşı tuhaf bir güvensizlik oluştu bende. Artık daha bir mesafeliyim. Bu duruma gelmemde yardımcı olanlara teşekkürü bir borç bilirim. İnsanları uzaktan gözlemlemek daha zevkli. Kitap okuyarak zamanımı geçiriyorum. Sosyoloji okumaktayım ve bunun faydasını umarım ilerde göreceğim. Kendi çapımda insani bir manifesto yazıyorum. Yazdığım şeyler tabiki direk kendi hayatımın parçalarından ortaya çıkan şeyler. Yeni maddeler ekledikçe buraya taşıyacağım. Paylaşmayı uygun gördüğüm için buraya aktarıyorum. Seviyeli ve düzgün yorumlarla konunun içeriğinin herkese faydalı olmasını umuyorum.

Johnny Bravo Manifestosu

1)Tırtıldan kozaya dönülecek. Başka bir deyişle fildişi kuleye çıkılacak.
    2)"İlişkilerde başarı yalnız aranan kişiyi bulmakta değil,aranan kişi olmaya da bağlıdır" sözü insani ilişkilerin temeli olacak.
    3)Hayatta özlemi duyulan şeylerin kişiler , nesneler değil ; olaylar , hatıralar , yaşanmışlar olduğu kavranacak.
    4)Her ne kadar inkar edilse de ,insanların çıkar dünyasının çarkında ezildikleri unutulmayacak.
    5)Hayatta bazı insanlar için fedakarlıklar yapabiliriz. Bu kişiler arkdaşımız , sevgilimiz olabilir. Eğer inanarak yapıyorsak bunu ve mutlu oluyarsak bunu yaparken ; sonuçlarını göz ardı etmeyi öğrenmeliyiz. Bir karşılık , bir cevap beklememeliyiz. Bırakalım "onlar" bu davranışlarımızı istedikleri şekilde değerlendirip , idrak etsinler. En azından "onların" kişilikleri hakkında bilgi edinmiş olacağız.
    6)Unutmayalım ki her iyi - kötü olay bir deneyim. Hiç bir şey için " Allah kahretsin , lanet olsun " demeye gerek yok. Tecrübe edindiğimiz gerçeklerin karşısında durmayı öğrenmek gerekli. Babamın bir sözü ile bu maddeyi sonlandırıyorum : " ....memiş insan , yontulmamış ağaca benzer "
    7)Yaşamak için kimsenin masallarına ihtiyaç yok. Gerçek gibi görünen masallarda , rüyalarda kaybolurken bir anda yapayalnız kalma riskini göze alarak yaşayamaz bir insan. Kendi gerçeklerimizi yaratmadan , surlarımızı oluşturmadan , hiç kimsenin masallarını kalesine sokmamalıdır insan. Biz buna günümüzde " prensip " diyoruz.
    8)İnsana insan olduğu için değer vermeyen , maddi - manevi çıkar gözeterek bu çıkarlar doğrultusunda "amaçlı" bir tölerans gösteren insanların bu töleranslı davranışlarını fark edince onlardan uzaklaşmayı her ne pahasına olursa olsun gerçekleştirin. Daha önce de belirtildiği gibi yaşamak için hiç kimseye ihtiyaç yok ! Biraz yalnızlık , biraz can sıkıntısı kimseyi öldürmez. İnanın ki bu yalnızlıklar karakteristik gelişim için dönüm noktalarıdır.
    9)Hayatınızın temeli aileniz olsun. Unutmayın ki poponuzdaki boxerdan şu anda baktığınız monitöre kadar olan her şeyi ailenize borçlusunuz. Sizi yetiştirmek için didinen ailenizi asla karşınıza almayın. Sebep ne olursa olsun.
    10)Hayatınızda bir çok kişi sizi terk edip gidecektir , keza siz de yapacaksınız bunu. Giden veya terk edilen kişilerin sizden sonra ne yaptığı sizi ilgilendirilmemeli , tamam bir nebze de olsa demoralize edebilir. Fakat kimse hayatını kişilere göre şekillendirmiyor , geleceğine veya geçmişine bakarak yaşayamaz insan. Bugünden zevk aldığınız sürece hiç kimseyi önemsemeyin , önemsedikleriniz bugününüzdeki kişiler olsun. Unutmayın herkes hayata bir yerden tutunmayı ve mutlu olmayı hak ediyor.
    11)Hayatınızın sürekli tek düze ilerlediğini düşünüyorsanız eğer bundan bir an önce kurtulmaya bakın. Kendini tekrar eden günler hiç yaşanmamıştır. Kendinizi gelişterecek uğraşlardan asla kaçınmayın. Bünyenize ne katabilirseniz kârdır. İç huzurunuza da destek olacak bu değişimler ve birşeyler yapabildiğini görmek sizi mutlu edecektir.
    12)İnsan yaşamında başkalarında olup da sizde olmayan şeyler ki bu yokluğun içi imrenme ile dolmuşsa çoğu zaman bu durumun kişide yarattığı etki ; eksikliktir. " Senden daha kötü durumda olanlar var " söz öbeği ne kadar aptalca olursa olsun bir gerçekliği de barındırır kendi içinde. Evet , bu bir gerçek : " Bizden daha kötü durumda olanlar var ". Elde ettiklerimiz maddi şeyler ile tabiki mutlu oluyoruz. Lakin zihinlerimizin berraklığı ve kazanma potansiyelini biz belirleyeceğiz. Hayatın insana ne sunacağı belli olmaz , olmuyor. İlişik yaşamak yerine daha bi kavrayarak daha bir sıkı tutarak yaşamak sizi mutluluğa sürükleyecektir
    13)Bu maddeyi özellikle "donanımhaber" bünyesindeki genç arkadaşlar ve çevremdeki kararsız kişiliklere ithafen yazdığımı belirtmek isterim. İnsanlar karar aşamasında bir çok tereddüte düşer. Bu tereddütlere kendine güvensizlik ve başarısızlık korkusu da eklenirse "karar" genelde "vazgeçmek" olur. Şu da bir gerçektir ki insan hayatı sınırlı bir zamana dayanmaktadır. Daha ileri yaşlarda keşkelerinizin artması sizi üzecektir. İçinizde kalan ukteler boynunuza düğümlenecektir."Ne kaybederim ki ?" mantığıyla yapılan cesur işler başarının ilk adımları olmuştur her zaman. Bu kararlar "sevgili olma teklifi , bir seyahat kararı v.b" gibi bir çok şey olabilir. Görüldüğü üzre ömrümüz kısa. Başkalarının fikirleri ve yorumları bizi ilgilendirmez. İnsan , " insanlar ne der ? " diye yaşıyamaz. Zamanınızın kıymetini bilin.
    "Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir."
    Benjamin Franklin

14)Yaşam, ancak Tanrı katından verilmiş bir haktır, yeryüzündekiler tarafından verilen bir sadaka değil. Yavaşın, sakatın, körün ve çillinin yaşamdaki hakkı hızlının, güçlünün, görenin ve sağlıklının hakkı kadardır. Hiç birimiz ailemizi , ırkımızı , milletimizi ve varoluşa dair hiç bir şeyi seçmedik , seçme hakkı bulamadık. İşte bu yüzden yaşadığımız hayat tamamen bizim şekillendirebileceğimiz bir şey , bu hayatımızın başlangıcı ve bu başlangıcın doğurduğu sonuçlar için hayıflanmak zaman kaybından başka bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Bravo -- 16 Aralık 2010; 3:20:23 >

• Seni tanımıyorum ama forumda sevdiğim 3-5 kisiden birisin. Nedendir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necrolytè

Seni tanımıyorum ama forumda sevdiğim 3-5 kisiden birisin. Nedendir acaba

Umarım bulursun nedenini . Teşekkür ederim sevdiğin için
  • manifesto ne demek?
  • @Tupalka ;

manifesto :

bk. bildiri
    BSTS / İktisat Terimleri Sözlüğü 2004

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Bravo -- 10 Mayıs 2010; 16:40:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tupalka

manifesto ne demek?

• Buldun mu aradığın Kitapları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciudad de México

Buldun mu aradığın Kitapları

Evet buldum. Fakat Talmud ingilizce ve dil biraz ağır. Tam çözemiyorum biraz daha gelişsin ingilizcen adam akıllı okuyacağım.
  • Bende avatarını ve imzanı seviyorum.

Edit:Senide severim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darth Nihilus -- 10 Mayıs 2010; 16:56:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Bravo

quote:

Evet buldum. Fakat Talmud ingilizce ve dil biraz ağır. Tam çözemiyorum biraz daha gelişsin ingilizcen adam akıllı okuyacağım.

okumak iyidir kardeş oku benım de vaktim olsa keşke bende bir şeyler okusam..
  • 3.madde güzelmiş.
  • quote:

quote:

quote:

okumak iyidir kardeş oku benım de vaktim olsa keşke bende bir şeyler okusam..

Vakit bulamamak aslında en büyük yalan , eskiden ben de böyle derdim

@ Darth Nihilus ;

Sağolasın

@ Alp ;

• Bencede insanlar kalleş en yakın samimi kardeşim dediğin insan arkadan vuruyor seni bu gün öyle oldu başıma geldi hemen satıyorlar çok arkadşaım var ama sadece adı arkadaş en iyisi tek yaşamak kafana göre takılmak.Bu arada bende seviyorum seni
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozoklar

Bencede insanlar kalleş en yakın samimi kardeşim dediğin insan arkadan vuruyor seni bu gün öyle oldu başıma geldi hemen satıyorlar çok arkadşaım var ama sadece adı arkadaş en iyisi tek yaşamak kafana göre takılmak.Bu arada bende seviyorum seni

Sağol
  • Rahat ol bu kadar kasmaya gerek yok seni seven seviyodur zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Uqur.

Rahat ol bu kadar kasmaya gerek yok seni seven seviyodur zaten

Sevgi epey göreceli bi kavram be dostum
  • sen kucuk kıza tecavuz eden sonra kac yıl yerım dıye konu acan sahıs degılmısın ?
    amrcan hıstory x' derek ha ıyımıs sımdı sevdım senı
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaçalı

sen kucuk kıza tecavuz eden sonra kac yıl yerım dıye konu acan sahıs degılmısın ?

Yok öyle bir şey dostum
  • quote:

quote:

sen kucuk kıza tecavuz eden sonra kac yıl yerım dıye konu acan sahıs degılmısın ?

Yok öyle bir şey dostum

tmm olmayabılr konuyu acan sen degılmıydın oncekı avtar selck sahın degılmıy dı
  • quote:

quote:

quote:

Yok öyle bir şey dostum

tmm olmayabılr konuyu acan sen degılmıydın oncekı avtar selck sahın degılmıy dı

Konuyu açan benim fakat ortada bir tecavüz yok. + Çok büyük yaş farkı da yok. + Küçük kız değil sadece reşit olmayan dedim. + Daha fazla uzatmaya gerek yok
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.