Şimdi Ara

Samsung, bada OS'in ilk yazılım geliştirme kitini yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
8.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyanın en büyük 2.telefon üreticisi olmasına rağmen akıllı telefon pazarında aynı başarıyı yineleyemeyen Samsung, geliştirdiği özel işletim sistemi bada'nın ilk yazılım geliştirme kitini geliştiricilere sundu. Geliştiricilerin bada OS'de çalışan uygulamalar hazılarmasına imkan veren kit içersinde sayısız API, UI hazırlayıcısı, simulatör, hata ayıklayıcısı, tümleşik geliştirme ortamı (IDE), kod örnekleri ve yardım dosyaları bulunuyor.

Kayıtlı geliştiriciler, SDK'in beta versiyonu 1.0.0.b2'i bada OS'in geliştirici sayfasından yükleyebilirler.

Samsung'un bada işletim sistemiyle gelecek olan ilk akıllı telefonu Wave'in bu ay içersinde çeşitli pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.

• apple iphone geliştirme kitini 100 dolara, teknik destekle beraber almak isterseniz 250 dolara satıyor, arkasında da duruyor, bir çok progmramcı, firma bu işten para kazanıyor.

google android sdk sını bedava veriyor, her zamanki gibi arkasında muazzam bir topluluk var, cevap öyle veya böyle alıyorsunuz.

samsunga gelince, yayımladığı firmwareleri dışarıdan samsung çalışanlarını takip ederek toplayarak bunları yayınlayan, sitenin devamını sağlayabilmek için paypal yardımlarına ihtiyacı olan bir site üzerinden bulabiliyosunuz ancak. öyle bir firma düşünün ki, telefon ile gelen yazılım telefonu görmüyor ve bunu düzeltmek içinde hiç bir şey yapmıyor.

evet samsungdan bahsediyoruz, şimdi ben bir programcı olarak böyle bir firmaya güvenip, geliştirme kitini indirip, bu platforma yazılım geliştirmek için vaktimi harcarmıyım? bence samsungun kendisine sorması gereken asıl soru bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: narayan

apple iphone geliştirme kitini 100 dolara, teknik destekle beraber almak isterseniz 250 dolara satıyor, arkasında da duruyor, bir çok progmramcı, firma bu işten para kazanıyor.

google android sdk sını bedava veriyor, her zamanki gibi arkasında muazzam bir topluluk var, cevap öyle veya böyle alıyorsunuz.

samsunga gelince, yayımladığı firmwareleri dışarıdan samsung çalışanlarını takip ederek toplayarak bunları yayınlayan, sitenin devamını sağlayabilmek için paypal yardımlarına ihtiyacı olan bir site üzerinden bulabiliyosunuz ancak. öyle bir firma düşünün ki, telefon ile gelen yazılım telefonu görmüyor ve bunu düzeltmek içinde hiç bir şey yapmıyor.

evet samsungdan bahsediyoruz, şimdi ben bir programcı olarak böyle bir firmaya güvenip, geliştirme kitini indirip, bu platforma yazılım geliştirmek için vaktimi harcarmıyım? bence samsungun kendisine sorması gereken asıl soru bu.

samsungun bada işletim sistemindeki sorunlardan mı bahsediyorsunuz,yoksa şimdeye kadarki samsunglarda yaşadığınız sorunlardan mı bahsediyorsunuz,yoksa şimdiye kadarki samsunglarda yaşadığınız problem bada da devam ediyorda ondan mı bahsediyorsunuz?çok muğlak bir eleştiri olmuş...

• desteğine güven duymadığım bir firmanın platformuna yatırım yapmak, efor sarfetmek ne kadar doğru bundan bahsediyorum. belki Bada çok güzel tasarlanmış bir platformdur, bilemeyiz. Ama ne kadar iyi tasarlanmış olursa olsun arkasında destek olmadıkça bir işe yaramayacaktır, Samsungun da tam bu konuda benim için sabıkalı olduğundan bahsediyorum. umarım biraz daha açıklayıcı olmuştur.
  • İlk değil, bu ikinci sürüm olan Beta2
  • bundan böyle işletim sistemleri furyasıda birbirine girecek.. hangi akıllı telefon derken şimdi hangi işletim sistemli akıllı telefon dicez.. gerçi konuyla azçok alakı kişiler için cevap belli olsada konuyla alakası olmayan insanların sayısı çok çok daha fazla...
  • iphone os 4 akar badaymış vadaymış boş işler bunlar
  • yine iphone funları sabote ediyor topiği.arkadaşlar gerçektende iphone yi bu kadar tecih edilir yapan işletim sistemi.o telefona güncel başkaca bir işletim sistemi konulsa kimse yüzüne bakmaz.hele o donanımıyla tam bir felaket olur.aynı şey apple ın macbook ve imac vs. içinde geçerli.mac os çok mükemmel bir işletim sistemi.tabi bunda uygulama desteğinin avantajınıda unutmamak gerek.ama lütfen başkalarınada bu kadar ön yargılı olmayın ve en azından eline geçtiğinde bir inceleyip öyle kara verip,eleştiride bulunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06METİN -- 10 Mayıs 2010; 17:38:21 >
  • Bu haber nereden alınma? Bu ay Bada kullanan telefonların çıkacağı ne kadar güvenilir? Wave hiç gelmeyecek bu gidişle
  • Diğer telefon fanları Samsung bölümünde olduklarını unutuyorlar heralde ya da göz göre göre tartışma ortamı yaratıyorlar, artık çekememezlik mi desem ne desem bilemiyorum.

İPhone 3GS Samsung Wave modelinin eline su dökemez, rakibi bile olamaz bunu karşılaştırmalı onlarca videolarda gösterdiler. Yeni nesil İPhone çıksın bakalım ondan sonra gerekirse tartışılır, hoş İphone uzun süreli beklemelerden sonra üretim yaparken Samsung o üretim gelene kadar kaç nesil telefon yapıp yerden yere vurur İPhone'u orasıda su götürmez gerçek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damn2u -- 10 Mayıs 2010; 20:01:33 >
  • @damn2u

Gerçeten yerden yere vuruyor.
    2010 ilk çeyrekte iPhone 8.8 milyon adetle en çok satılan 3. smartphone olurken Samsung ilk 5 te yok... Yani 2 milyon adetten daha az satmış.

İyi ki yerden yere vurmuş, bide iPhone yerden yere vursaymış ne olurmuş merak etmemek elde değil. :)))
  • Wave satışa çıkmamış bir telefon sen ise satışa çıkmış bir telefonun rakamlarını bana söylüyorsun, söylesene Samsungun wave öncesi karşılaştırılmaya alacak bir telefonu var mıydı? Boş konuşuyorsun sadece BALON FAN'sın.
  • açıkçası akıllı telefon pazarında nasıl iphone öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılıyorsa,android öncesi ve sonrası diye bir daha ayrılacağını sanıyorum.çünkü son gelen rakamların tüm dünyada androidin satış rakamlarının hızlanarak artığını gösterdiği aşikar.nasıl ki iphoneyi iphone yapan işletim sistemiyse artık onun çok sıkı bir rakibi var ve bu diğer markalarında ipone ile rekabetini artırıyor.

buradaki asıl soru şu;acaba bada mac os ve androide rakip olabilecek mi?

rakip olduğunu ise şu sorunun cevabıyla ancak anlayacağız;acaba başkaca markalar bada işletim sistemini kullanan modeller üretmek isteyecek mi?

tabi samsung bada yı kendine saklamak da isteyebilir ama yüksek yazılım gelirini hesaba katarsak eğer,badanın başarılı olması ve diğer markalardan talep gelmesi halinde badalı başka markalarda karşımıza çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06METİN -- 12 Mayıs 2010; 15:00:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.