Şimdi Ara

PS3 network hakında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkdaşlar ps3 kablosuz olarak bağlanmaktayım .Airtires rt-205 vardı onu birisne verdim.Sonra kendime tp-link w8960n modelli modem aldım. Fakat şimdi ps3 ile kablousz olarak bağlandığımda ve connection test yaptığımda sadece ilk iki madede successful diyor geri kalan maddelerde bir şey yazmıyor bir yardımcı olabilirmisiniz...

• makına nete baglanıyor ama yeterlı deıl. bunun için modemın ayarlarından upnp yi acacaksın. hanı aynı ekranda nat type dıye bırsey var. muhtemelen sende 3 yazar. orada 2 yazacak sorunsuz baglantı 2 sorunlu baglıntıda 3 yazar. sımdı senın modemın ayarları nasıl bılmıyorum. bendekı zyxell ve forumda rehber vardı. 192.168.1.1 yaz tarayacıya ayarları oradan yapacaksın. bıde ıstersen ps3 nat ayarları dıye arat nette o konuları ıncele dostum. kolay gelsin
  • Bendede aynı modem var. Aslında bağlantı iyiydi, Nat type da 2 ydi ama arada kopmalar oluyordu. Bende ps3 e sabit bir ip atadım. Atadığım bu ip yide DMZ Host a ekledim. Ne bir kopma var ne başka birşey.
  • dufpanla teşekkür ederimm yorumun için.Katafalk101 hangi işlerimleri yaptığını açıklayabilirmisin böylelikle bende sorunsuz bir şekilde netten oyun oynayabilirim..
  • katafak bende aynı sorunu yaşıyorum ya bi konu açıp yada buraya yazar mısın ? bazılarındada aynı problem vardır herkese yardımcı olursun açarsan öm den mesaj atar mısın?
  • Anlatayım o halde:

NOT: Bu işlem PS3 e tüm portları açmaktadır. Bu durumda oluşacak herhangi bir olumsuzluk durumunda sorumluluk kabul etmemekteyim.

Öncelikle sabit ip atamak için modemin bazı bilgilerine ihtiyacımız var. Şu yolları takip edelim:

PS3 network hakında

PS3 network hakında

PS3 network hakında

Üstteki resimde altı çizili yerleri not alalım bir köşeye.

Playstation ım yanımda olmadığı için bundan sonraki yerleri internetten PS menüsü resimlerine bakarak anlatacağım.

Setting>>Network Setting>>İnternet Connection Setting e gelin

buradan setting method u Custom yapın. WLAN setting den scan deyip ağınızı seçin. Şifrenizin türünü seçip girin.

İP adress setting ayarları gelecek bir yerde. Orada manuel i seçin.

Sonra gelen menüde.

İP ADRES kısmına ps3 e vermek istediğiniz adresi girin. Mesela benim modemin ipsi 192.168.1.1 olduğu için 192.168.1.X şeklinde bir adres vereceksiniz. X i biraz büyük tutun. Ben abartıp 120 yazdım .)

SUBNET MASK Alt ağ maskemiz. Kontrol edin doğru mu diye.

DEFAULT ROUTER Modemin ip adresi yazılacak.

PRİMARY DNS Not ettiğimiz dns değerini yazacağız.

SECONDARY DNS Bazı modemlerde bu da oluyor. Benimkinde yok. Olanlar yazsın olmayanlar 0.0.0.0 olarak bıraksın.

Modemimizin DMZ Host menüsüne geliyoruz ve PS3 ümüze atadığımız sabit ip yi buraya giriyoruz. Böylece PS a tüm portlar açılmış olacak.

PS3 network hakında

NOT: Bu işlem PS3 e tüm portları açmaktadır. Bu durumda oluşacak herhangi bir olumsuzluk durumunda sorumluluk kabul etmemekteyim.

• Bu arada bunları yazarken youtube da şu videoyu buldum. Görsel olarak oldukça yardımcı olur:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 8 Mayıs 2010; 23:53:18 >
  • katafalk çok teşekkür ediyorum emeğine sağlık çok yararlı oldu gerçkten çok saol.....
  • Saol herkese bayabi yardımcı oldun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.