Şimdi Ara

Apple iPad'in yol haritasına 9 yeni ülke daha ekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın ilk ayında 1 milyondan fazla satan tablet bilgisayarı iPad, yeni pazarlara yeni alkan açmayı sürdürüyor. 10 Mayıs'tan itibaren Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İspanya, İsviçre ve İngiltere'de ön-sipariş çıkacak olan iPad için henüz fiyatlar açıklanmış değil.

Gelen yeni bilgilere göre iPad, 28 Mayıs itibariyle varlığını 9 yeni ülkeyle genişletecek. Avusturya, Belçika, Hong Kong, İrlanda, Lüksemburg, Meksika Hollanda, Yeni Zelanda ve Singapour'daki yaygın satışın Haziran ayında başlaması beklenirken, Türkiye için henüz net bir bilgi yok.

• türkiye için turkcell çalışmalara başlamış 3G modelinde
  • gelirse test etmek için merakla bekliyor olacağım.ama almak için değil
  • böylesi eksikleri olan bir cihaz nasıl sansasyon yaratabilir anlamıyorum..

artı bu cihaz Apple'ın para basma makinesinden başka birşey değildir.. tamamen üzerinden para kazanmak için geliştirdiği bir cihazdır.. bu nedenle üzerinde ne bir hafıza kartı girişi mevcut nede USB.. sitiv amca herşeyi bunu sana satarak internet üzerinden satın almanı istiyor.. Tamamen Apple'ın para kazanma aracıdır başka birşey değil.. Apple bunu bedavaya bile dağıta birkaç sene sonra elde edeceği kar milyar dolarlar.. daha şimdiden yüzmilyonlarca program indirilmiş şarkı film vs. gerisini siz düşünün artık... sitiv akıllı adam.. dünyada kimse insanları böyle bir taktikle daha yolmamıştır.. en basitinden sadece bir USB portu bile olsaydı kaybedeceği rakam zamanla milyar doları bulurdu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

artı bu cihaz Apple'ın para basma makinesinden başka birşey değildir.. tamamen üzerinden para kazanmak için geliştirdiği bir cihazdır..

Hangi markanın hangi cihazı farklı bir amaç için piyasaya sürülüyor ki?
  • boş boş eleştiriyorsun bence.

ayrıca gereksiz oldugu kime göre neye göre? bence desen daha iyi olur.
    dediklerine gelince. hafıza kartı takılıyor. ek bir aleti var onun ile takabiliyoruz. usb de var itunnes ile istediğin müzik ve filmi atabiliyorsun. illa legalden alman gerekmiyor. içine albüm veya film atanlar nasıl atıyor sence?

dediklerinin hepsini yapıyor ama sanırım ne iphone nede bu aleti kullandın.
  • iPad'in amacını anlayamayanlar var hala, amacın dışına dışmak istiyorsan aksesuar alacaksın bu kadar basit
  • Türkçe desteği için avrupaya girmesi yeterlimi yoksa Türkiye ye resmi olarak girmesi şartmı?
  • Bilkom'un sitesinden ön siparişler alınabiliyor.
  • Bilkom şimdi güzel bi giydirme fiyatla çıkar...

Birde Turkcell-Avea....üzerine 3G'den bindirdimmiydi..ohhh...suyundanda ko...
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Avrupa satis fiyatlari
    Turkiyede bu fiyatlarin uzerine +kdv ve malum sebepler ekleyince
    Fiyat ortaya cikiyor

16GB WiFi-only €479
    32GB WiFi-only €579
    64GB WiFi-only €679
    16GB WiFi+3G €579
    32GB WiFi+3G €679
    64GB WiFi+3G €779

bu fiyatlar kesin mi ? eger kesinse amerika ile ugrasmama gerek yok 64GB WiFi+3G modeli avusturyadan alabilirim.
  • quote:

böylesi eksikleri olan bir cihaz nasıl sansasyon yaratabilir anlamıyorum..

artı bu cihaz Apple'ın para basma makinesinden başka birşey değildir.. tamamen üzerinden para kazanmak için geliştirdiği bir cihazdır.. bu nedenle üzerinde ne bir hafıza kartı girişi mevcut nede USB.. sitiv amca herşeyi bunu sana satarak internet üzerinden satın almanı istiyor.. Tamamen Apple'ın para kazanma aracıdır başka birşey değil.. Apple bunu bedavaya bile dağıta birkaç sene sonra elde edeceği kar milyar dolarlar.. daha şimdiden yüzmilyonlarca program indirilmiş şarkı film vs. gerisini siz düşünün artık... sitiv akıllı adam.. dünyada kimse insanları böyle bir taktikle daha yolmamıştır.. en basitinden sadece bir USB portu bile olsaydı kaybedeceği rakam zamanla milyar doları bulurdu..

arkadaşa benden çay

• quote:

sitiv amca hayrına yapmıyor heralde.tabi ki para kazanma makinesi olucak. Arz-talep meselesi.arzın az talebin fazlasa malın kıymete biner. Bak tanıtılalı ne kadar çok oldu,daha 9 yeni ülkeden ön-sipariş almaya başlamış. Bence yanlış düşünüyosun.

• quote:

Hayrına iş mi yapılır arkadaşım, bu nasıl bir eleştiri??? Adam para kazanıyor diye eleştirilirmi? Buna kıskançlık denir, başka bir kelime bulamıyorum üzgünüm. Yolmak ne demek ayrıca? Sana zorlamı satıyor adam o şarkıları o programları? Usb girişi olsa ne olur? Yine iTunes kullanmak zorundasın şarkı veya uygulama yüklemek için yani AppStore yine satar yine satar. Bu aleti bende eksik buldum ama böyle bir eleştiri dayanılmaz gerçekten. Sırf eleştirmek için dayanaksız eleştirmeyelim. Eksiklerini söyle, şu şu eksik de diğer arkadaşlar da üzerine yorum yapsın. İkna olursun olmazsın ayrı, ama bu tarz eleştiri yersiz ve gerksiz.

• türkiye bir yer ön sipariş laıyordu 16 gb lik model için 1650 tl
  • para basma makinesi derken herkes yanlış anlamış demek istediğimi.. şöyle düşünün.. samsung telefon yapıyor ve sattığı telefondan para kazanıyor.. yani para kazanma nedeni yaptuğuı telefonu satmak.. Apple öyle değil.. Apple'a aslın para kazandıran olay ipad'i sana satmak değil.. asıl masrafı sen onu aldıktan sonra yapıyorsun aldığın paraya rahmet okuyorsun yani.. Apple bunu bedavaya dünyaya dağıtsa bile yine aynı üründen milyar dolarlar kazanır.. anlatabiliyormuyum.. bende mi sorun var.. yani sattığı ipad donanımından para kazanmıyor asıl parayı sana sattıktan sonra kazanıyor çünkü ona muhtaçsın artık o aleti en güzel şekilde kullanmak için.. rakamlar ortada daha birkaç gün önce yüz milyondan fazla program ve ve bilmem skaç milyon şarkı indirildiğini yazdılar.... Demek istediğimi daha net anlamak için chip'in ipad incelemesinin son sayfasını okuyun...

ne akıllı yorumlarınız var bunuda demeden geçemicem ... Allah'ım hayrına yapmıyormuş muş... hey Allah'ımm... tiyatrocu bunlar yaa....

• quote:

para basma makinesi derken herkes yanlış anlamış demek istediğimi.. şöyle düşünün.. samsung telefon yapıyor ve sattığı telefondan para kazanıyor.. yani para kazanma nedeni yaptuğuı telefonu satmak.. Apple öyle değil.. Apple'a aslın para kazandıran olay ipad'i sana satmak değil.. asıl masrafı sen onu aldıktan sonra yapıyorsun aldığın paraya rahmet okuyorsun yani.. Apple bunu bedavaya dünyaya dağıtsa bile yine aynı üründen milyar dolarlar kazanır.. anlatabiliyormuyum.. bende mi sorun var.. yani sattığı ipad donanımından para kazanmıyor asıl parayı sana sattıktan sonra kazanıyor çünkü ona muhtaçsın artık o aleti en güzel şekilde kullanmak için.. rakamlar ortada daha birkaç gün önce yüz milyondan fazla program ve ve bilmem skaç milyon şarkı indirildiğini yazdılar.... Demek istediğimi daha net anlamak için chip'in ipad incelemesinin son sayfasını okuyun...

ne akıllı yorumlarınız var bunuda demeden geçemicem ... Allah'ım hayrına yapmıyormuş muş... hey Allah'ımm... tiyatrocu bunlar yaa....

hani çok bilen az konuşur diye bir laf vardır..

1- apple sana zorla uygulama al mı diyor?

2- istersen bedava uygulamalarlada hayatını devam ettirebilirsin

3- hergün 1 paket sigara içen memleketim insanı 1 dolarlık uygulamaya gelince nedense kazıklandığını ve boşuna para harcadığını sanıyor.. en azından o uygulamalarda biraz emek
    ve bilgi var kimi zaman eğlenmenizi kimi zamanda aldığınız cihazı amaçlarınız doğrultusunda kullanmanızı sağlıyor..

4- "ürünü satarken para kazanmıyor, sattıktan sonra aldıklarınla kazanıyor" politikasını dünya üzerinde uygulamakta olan birkaç şirket ve cihazlarını örnek vereyim:

i. Sony Playstation/PSP
    ii. Microsoft Xbox/Xbox360
    iii. Nintendo Wii
    iv. Nokia Ovi Store
    v. Google Android Store

5- Hangi yüzyılda kaldın billmiyorum ama devir artık "donanımı aldım cebima koydum bitti" devrini geçeli yıllar oluyor. artık cebinize koyduğunuz cihazlar sadece sms atıp telefon görüşmesi yapmak için geliştirilmiyor, herbiri bizim çocukluğumuzda kullandığımız binlerce dolarlık bilgisayarlardan daha hızlı ve güçlü. Apple ne yapacaktı, önceden 100000 uygulamayı cihaza yükleyip sonramı satacaktı?

• Batuist... biri gelse sana dese ki, al sana sürekli para her ay. nedensiz... tamam der misin demezmisin? eminim ki dersin? e adamlar öyle veya böyle para kazanıyor kimsyee zorla bişey satmıyor. ne bu çığırtkanlık anlamıyorum.
  • hepiniz Apple mı kullanıyorsunuz??? burası apple topiği filan mı?? eğer öyleyse yanlış yerde yanlış şey söyledim demektir.. bu zenci mahellesinde zencilere küfür etmek gibi birşey...

yahuu tamam siz süper zekalısınız ekonominin kallavisini okudunuz... doktarasını n-bırakın doçentlik üzerinde çalışıyorsunuz.. ben orta çağda kaldım siz milenyumu aştınız.. tamam mı yeter mi hoşunuza gitti mi??? siz benden çok çok daha akıllısınız çok daha bilgilisiz yeter mi .. bırakcakmısıznı artık beni yada hala kendinizi yücelte yücelte bitiremeyecekmisiniz...

daha söylememi ve egonozu daha iyi tatmin edebileceğim bir söz varsa söyleyin yazayım... tamam Apple ipadi saatı bittii... daha ondan parada kazanmıcak.. başka dememi istediğiniz birşey varsa söyleyin.. hanginizi yücelteyim.. hanginiz daha üstünsünüz söyleyin güzelce burda ifade edeyim....

yok arkadaş yok.. saygı bitti... ille kendi üste çıkacak biz aşağıda kalcaz adamın tüm msj yazma amacı bu. haberi bile unuttu.. ego tatmimine geliyor... istediğiniz oldumu ben bilmiyorum siz biliyorsunuz. bütün dediklerinizede kısaca.. heeee diyorum... Allah ıslah etsin yaa. bu yaa.. bu kadar gelinmez iyiki birşey dedik.. aksini ispat edeceğine adamı rezil etmeye çalışıyorlar.. yok ki kapasite sokak edebiyatı diz boyu .. oldumu istediğiniz.. ben bilmiyorum arkadaş tamam sen süper bilgilisin..

• Almak isteyen varsa ben satabilirim fiyatta anlasirsak 0 alicam yarin. 20 mayis gibide turkiyeye gelicem
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.