Şimdi Ara

Android'de yetersiz alan sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
10.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar HTC DESIRE modelini aldım. Telefona uygulama yükledikçe telefonun dahili belleğinden yiyor ve belli bir süre sonra başka program yüklemek istediğimde yetersiz alan deyip program silin diyor. Programları direk sd karttan çalıştırmanın yolu var mı?

• Bunun icin app2sd destekli custom rom kurman gerekiyor.
  • ipone rakip olacam de, açık kaynaklı işletim sistemi de, uygulamacılara milyonlarca dolar ödül dağıtacam de piyasaya 1000 TL nin üzerinde fiyatlarla telefon çıkar içine de bilmem kaç mb hafıza yükle ondan sonra 3 uygulama indirince hafıza dolsun. Çözüm için custom rom yükle ama o zaman da 1000 tl verdiğin tel garanti dışı kalsın yetkili servis yüzüne bakmasın. Zor rakip olursun ancak bizim gibi 3 5 meraklısı alır hiç bir zaman da rakip olamazsın hedefindeki firmaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhgerenimo57
    ipone rakip olacam de, açık kaynaklı işletim sistemi de, uygulamacılara milyonlarca dolar ödül dağıtacam de piyasaya 1000 TL nin üzerinde fiyatlarla telefon çıkar içine de bilmem kaç mb hafıza yükle ondan sonra 3 uygulama indirince hafıza dolsun. Çözüm için custom rom yükle ama o zaman da 1000 tl verdiğin tel garanti dışı kalsın yetkili servis yüzüne bakmasın. Zor rakip olursun ancak bizim gibi 3 5 meraklısı alır hiç bir zaman da rakip olamazsın hedefindeki firmaya.

Garanti konusunda haklisin ama htc urunlreri cok nadir sorun cikartiyor yani garanti konusuna pek takilmamak lazim
  • quote:

ipone rakip olacam de, açık kaynaklı işletim sistemi de, uygulamacılara milyonlarca dolar ödül dağıtacam de piyasaya 1000 TL nin üzerinde fiyatlarla telefon çıkar içine de bilmem kaç mb hafıza yükle ondan sonra 3 uygulama indirince hafıza dolsun. Çözüm için custom rom yükle ama o zaman da 1000 tl verdiğin tel garanti dışı kalsın yetkili servis yüzüne bakmasın. Zor rakip olursun ancak bizim gibi 3 5 meraklısı alır hiç bir zaman da rakip olamazsın hedefindeki firmaya.

Iphone gerçekten apayrı bir yerde.Bende android kullanıyorum bu kadar saçma birşey görmedim.Hafıza kartı takılsa ne olur o hafızayı sırf müzik veya fotoğraf için kullandıktan sonra.
  • quote:

Aynen birde komik olan şu ki örneğin Motorol milestone modeliden 8GB kart hediye geliyor. Aptal motorola 8GBkart yerine telefonun 256mB olan hafızasını 4GB olarak piyasaya sür kart hediye verme. Çünkü ben cihaza 8GBlık kart alsam birşey değişmeyecek. Önemli olan kendi hafızasının şuan için en az 4GB olması gerektiğidir.

Yazılımlar karta kurulsa bile kart yerinde oynadığı zaman iletişim kopukluğu oluyor bir sürü gereksiz sorun çıkıyor, en iyisi programların telefonun kendi hafızalarına kurulmasıdır. AYNI HATA nexux one de de yapıldı kimse telefonu almadı. Nexus one de kendi hafızası16GB olup kart desteğide aynen olsaydı satış rekoru kırardı, basit bir özellikten dolayı telefon sifonu çekti...

Android in eksi yönleri nelerdir?
    http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=39277012

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 9 Mayıs 2010; 23:49:38 >

• ya arkadaşlar valla bu lüzumsuz konuyu amma çok kafanıza takıyorsunuz, android'de yer sorunu yoktur.

1 - ya normal kullanıcısınızdır ve 10larca uygulama kurmuyorsunuzdur.
    2 - ya da bizim gibi kullanıcısınızdır ve app2sd destekli rom kullanıyorsunuzdur.

diğer platformlarda yer alan onlarca kısıtlamaya karşın - realistik bir uygulama kullanımı yapan kimsenin karşısında çıkmayan bir sorun yüzünden konuyu büyütüp duruyorsunuz.
    ayrıca google zaten 2.2 (froyo) ile birlikte sd kart üzerine uygulama kurma desteğinin geleceğini belirtti.
    yere göğe sığdırılmayan iphone'da bile storage alanının uygulamaya açılması bilmem kaçıncı güncellemeden sonra olmuştu. takmayın kafanızı bu konuya bu kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laconf

ya arkadaşlar valla bu lüzumsuz konuyu amma çok kafanıza takıyorsunuz, android'de yer sorunu yoktur.

2 - ya da bizim gibi kullanıcısınızdır ve app2sd destekli rom kullanıyorsunuzdur.

diğer platformlarda yer alan onlarca kısıtlamaya karşın - realistik bir uygulama kullanımı yapan kimsenin karşısında çıkmayan bir sorun yüzünden konuyu büyütüp duruyorsunuz.
    ayrıca google zaten 2.2 (froyo) ile birlikte sd kart üzerine uygulama kurma desteğinin geleceğini belirtti.
    yere göğe sığdırılmayan iphone'da bile storage alanının uygulamaya açılması bilmem kaçıncı güncellemeden sonra olmuştu. takmayın kafanızı bu konuya bu kadar.

2.2 ile gelecekse tamam sorun yok.Ama o gelene kadar bu bir kullanıcı için sorun.Ben fazla uygulama kuran biri değilim zaten.(Çokta kaliteli uygulamalar olmadığı için) . Ama geçen gün şöyle bir sorun yaşadım.Telefon yetersiz alan uyarısı veriyordu.Baktım hangi uygulama yer kaplıyor diye Htc Mail (120mb) yer kaplıyordu.Eklerle birlikte bir şekilde dolmuş hafıza.

• quote:

Orijinalden alıntı: RYU1980

quote:

Orijinalden alıntı: laconf

ya arkadaşlar valla bu lüzumsuz konuyu amma çok kafanıza takıyorsunuz, android'de yer sorunu yoktur.

2.2 ile gelecekse tamam sorun yok.Ama o gelene kadar bu bir kullanıcı için sorun.Ben fazla uygulama kuran biri değilim zaten.(Çokta kaliteli uygulamalar olmadığı için) . Ama geçen gün şöyle bir sorun yaşadım.Telefon yetersiz alan uyarısı veriyordu.Baktım hangi uygulama yer kaplıyor diye Htc Mail (120mb) yer kaplıyordu.Eklerle birlikte bir şekilde dolmuş hafıza.

Tabi bu sorun oldukça can sıkıcı. HTC'nin daha düzgün bir programlama yapıp ekstra mailları karta yüklemesi gerekirdi.

• Arkadaşlar olayı o kadar büyütmeyin.

2.2 ile o sorun çözülecek.
  • Bahsettiğiniz sorun Android'in değil, HTC'nin hatası. Benim kurduğum çoğu 2mb üzeri program, veriyi SD karta yüklüyor (Custom rom olmadan).

Evet bu kısıtlama biraz gereksiz bir kısıtlama haklısınız. Ancak Android her yeni sürümde hakikaten önemli bir sorununu çözüyor. Ve bu çözme hızı, iphone OS'ten daha hızlı.

Hafıza kartını program için değil, medya için kullanıyorsunuz genelde. Film, müzik vb. Uygulamaların ortalama büyüklüğü 600kb'ı geçmiyor sanırım. Bununla da yaklaşık 100 kadar uygulamayı SD kartı kullanmadan kurabilirsiniz. Normalde (HTC'nin hatalı uygulamasını hariç tutuyorum) o hafızayı doldurmanız hakikaten çok ama çok zor..
  • mesajı silemedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iphoneunu satan bilge -- 11 Mayıs 2010; 8:05:32 >
  • Arkadaşlar konuyu hortlatıcam ama yeniyim ve şu anda bu sorunu yaşıyorum. Bi çözümü oldu mu? 13 mb hafızam kaldı da:(
  • Marketten SD Move programını indir ve kur. Telefonun hafızasındaki programlardan SD karta (froyo2.2 gerekli) aktılmaya müsait programları SD karta aktar. Baya bir yer açılacaktır. Programlarınıda sık sık update et. Çünkü SD karta taşıma yetkisi için updateler yayınlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erosbos

Arkadaşlar konuyu hortlatıcam ama yeniyim ve şu anda bu sorunu yaşıyorum. Bi çözümü oldu mu? 13 mb hafızam kaldı da:(

Android 2.2' de sorun çözüldü. Uygulamaları telefona kurduktan sonra sd karta taşıyabiliyorsunuz. Her uygulama sd karta taşınamıyor tabiki. Tam bir çözüm olmadı ama hiç yoktan iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICMAN

Marketten SD Move programını indir ve kur. Telefonun hafızasındaki programlardan SD karta (froyo2.2 gerekli) aktılmaya müsait programları SD karta aktar. Baya bir yer açılacaktır. Programlarınıda sık sık update et. Çünkü SD karta taşıma yetkisi için updateler yayınlanıyor.

Uygulamaları sd karta taşımak için harici bir uygulamaya gerek. Froyo' nun kendi menüsünden yapılabiliyor bu işlem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICMAN

Marketten SD Move programını indir ve kur. Telefonun hafızasındaki programlardan SD karta (froyo2.2 gerekli) aktılmaya müsait programları SD karta aktar. Baya bir yer açılacaktır. Programlarınıda sık sık update et. Çünkü SD karta taşıma yetkisi için updateler yayınlanıyor.

özür dilerim froyo 2.2 nedir?
  • Froyo (Android 2.2); Android işletim sisteminin en son sürümüdür.
  • çok teşekkür ederim akay635. Peki 2.2 yi nasıl kuruyoruz? anlatım varsa link verebilir misin? kusura bakma 2 günlük android kullanıcısıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: erosbos

çok teşekkür ederim akay635. Peki 2.2 yi nasıl kuruyoruz? anlatım varsa link verebilir misin? kusura bakma 2 günlük android kullanıcısıyım

Kullanmakta olduğun telefon için Froyo romunun çıkmış olması lazım. Önce bu konuyu araştır. Huawei U8230 kullanıyorsun galiba. Eğer bu model için Froyo romı çıkmışsa yükleyebilirsin. Yükleme işlemi genellikle telefonun wi-fi bağlantısı üzerinden yapılıyor. Telefonun menülerinde yazılım güncelle vb. bir yer olması lazım. Oradan güncellenebilir. Acele etmemek lazım. Dediğim gibi elindeki cihaz için Froyo romu çıkmış mı önce onu araştır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.