Şimdi Ara

Galaxy özel tasarımlı GeForce GTX 470 GC modelini gün ışığına çıkardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia tabanlı ekran kartı üreticisi Galaxy, özel tasarımlı GeForce GTX 470 GC modelini gün ışığına çıkardı. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan, DirectX 11 destekliGF100 GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, sahip olduğu tasarım detaylarıyla referans tasarımdan ayrılmayı başarıyor.

Mavi renkli baskılı devre üzerine inşa edilen GeForce GTX 470 GC, referans tasarımlı modele göre 0.5-inç daha kısa. İki adet 6pin PCIe güç konnektörüne sahip olan kartın en ilginç detayı soğutucusunda gizli zira kullanılan fan kısmen kaldırılıp, yapraklar tozdan arındırılabiliyor.

Grafik işlem birimi 625MHz'de, paralel işlemcileri 1250MHz'de ve bellekleri de 3348MHz'de görev yapan Galaxy GeForce GTX 470 GC, 320-bit bellek veri yolu desteği, 1280MB GDDR5 bellek kapasitesi ve 448x paralel işlem birimiyle birlikte geliyor.

Çoklu ekran kartı kurulumları için ik, üç ve dörtlü SLI kurulumlarına olanak tanıyan kart, görüntü aktarımı için çift DVI ve HDMI konnektörlerini kullanıyor. Açıklanan bilgilere göre, kullanılan soğutucu 3 milyardan fazla transistör içeren grafik yongasını 88 derece civarında tutabiliyor.

Galaxy tarafından önümüzdeki günlerde yaygın satışa sunulması beklenen GeForce GTX 470 GC'nin fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• resimler gözükmüyor!!! kırık link..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

Açıklanan bilgilere göre, kullanılan soğutucu 3 milyardan fazla transistör içeren grafik yongasını 88 derece civarında tutabiliyor.</p>

Ağlarmısın gülermisin
    -Resimler görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir.ksk -- 6 Mayıs 2010; 19:23:38 >
  • Sağlam Bişiye Benziyor..

Düzeltilmiş Resimler Görünüyor
  • Oooooo Galaxy çok iyi dizayn yapmış. Fanın ve soğutucuların kolayca tozdan temizlenebilmesi için harika. Bu dizayn çok iş yapar bence diğer kartlarda da kullanırlar umarım.
  • "Fermi GPU inside" ne ya? Intel'e özenti olmuş. Galaxy karıştırdı galiba. Ya da "bu GPU aslında CPU kadar yetenekli" diyerek gönderme yapıyorlar

Galaxy'nin özel tasarım yaptığı doğru fakat tasarımın stok soğutmaya göre soğutma konusunda bir artısı yok. Bu bakımdan stok soğutucuya göre daha başarılı bir performans sunuyorsa iyidir. O/C ile 660Mhz'e filan çıksalardı iyi olurdu. En azından %10 civarı bir değişim yapsalardı. Soğutması ve performansıyla çekmeyecek olsa da fiyatıyla dikkat çekebilir umarım ürün...

Ekleme: Kartı kısaltıp güç konektörlerini yana yerleştirmek nasıl bir mantık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 6 Mayıs 2010; 19:37:43 >

• Ne güzel bir fanmış. 88 derece ığyk! üşüdüm :)
  • Tasarım dehşet olmuş
  • wolt-ran wolt-ran wolt-ran diyesim geldi
  • görüntüsü güzel olmuş. Fanın tozdan arındırılabilmesi de iyi düşünce bir de hiç değilse 80-82 dereceye inseydi kart "normal bir ekran kartına" benzerdi..
  • Bu ne ya LEGO gibi
  • oyuncak arabaya benzemiş :D berbat bir tasarım
  • ilginç bir tasarım olmuş.. ama 88C' den daha düşük tutmasını beklerdim..
  • hiç beğenmedim. kutu gibi ne o? öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

ilginç bir tasarım, bana Star Wars'ı hatırlattı.

Galaxy ülkemizde hala satılıyor mu acaba? daha önceleri vardı ama...

Sanırım yok hocam.Ben hiç rastgelmedim.
  • uzay gemisi oyuncağı gibi aynı
  • Ben bunu alır elime oyuncak diye oynarım,bu ne lan !?
  • lego
  • Şu ekran kartlarına neden koymazlar 10-12 cm bir fan bi anlasam... Taşsın kardeşim tepesinden... Plastik hava yolu yap bir tane kartın içine doğru üfleyecek şekilde... Ne ses sorunu ne ısınma sorunu kalır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 6 Mayıs 2010; 22:08:25 >
  • galaxy eskiden quake adıyla fason giriyordu, ama yakın zamanda hiç görmedim, belki satılıyordur.. benim yanan ti4200 de galaxymiş, quake'in hakkını yemişiz

kullanılan plastik ucuz göründü bana ısındığında etrafa koku felan yaymasın meret.. umarım atinin özel tasarım kartları gibi voltaj kontrolünü kapamamışlardır kartta yoksa bir anlamı yok..

özel tasarım kartlar genelde kullanıcıda daha kaliteli bir ürün izlenimi yaratıyor ama aslında durum çoğunlukla tersidir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 7 Mayıs 2010; 15:29:01 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.