Şimdi Ara

Phenom II X4 960T, üçüncü çeyrekte satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Thuban kod adını taşıyan 6 çekirdekli Phenom II X6 ailesini 2.8GHz'de çalışan 1055T ve 3.2GHz'de çalışan 1090T Black Edition modelleriyle pazara sunan AMD, dört çekirdekli Phenom II X4 serisini de yeni bir model ile güncellemeye hazırlanıyor. Firmanın Zosma kod adını verdiği Phenom II X4 960T modeline ait ilk detayları, daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. Aslında 6 çekirdekli olan ancak üretim aşamasında iki çekirdeği kapatılan Phenom II X4 1090T'nin, çekirdek aşırtmaya müsait olduğu, ASRock gibi anakart üreticileri tarafından resmi olarak doğrulanmıştı.

Gelen bilgilere göre AMD, Phenom II 960T modelini üçüncü çeyrekte yani yaz döneminde lanse etmeyi planlıyor. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Soket AM3 formundaki işlemci, firmanın resmi dökümanlarına göre 3GHz'de çalışıyor ve Turbo Core teknolojisiyle çekirdelerinden üç tanesi 3.4GHz'e kadar çıkabiliyor. 6MB büyüklüğünde Seviye 3 bellek kapasitesine sahip olan Phenom II X4 960T'nin ısıl güç tasarımı ise 95 Watt olarak belirlenmiş. 7 ve 8 serisi anakartlarda çekirdek aşırtma ile kapalı çekirdekleri açılabilecek işlemcinin resmi satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• Bu haber sabah sabah sevindirdi beni :)
  • 2 cekirdek üretim de sorunlu olunca kapat gitsin x4 diye sat süper
  • Fantaziye bak, adamlar bence Nvidianın isimdeğiştirme sihirbazlığından biraz esinlenmişler galiba.
  • acaba 5 çekirdeklerde çıkacakmı ?
  • galiba bu 6çekirdeklerden üretilcek yani 2 gizli çekirdek acabilerek 6çekirdek olucakmış:?
  • Amd bi 6 çekirdek daha eklerse i7 930 ye anca yetişir
  • Güzel haber amma velakin seneye bu zamanlar açılabilen işlemciler karaborsa olmuş olur hatta fiyatları hazır 6 çekirdekleri bile geçebilir ,zamanında alıp kullanmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

galiba bu 6çekirdeklerden üretilcek yani 2 gizli çekirdek acabilerek 6çekirdek olucakmış:?

olsunda bakarız
  • x3 720 nin yerini alacak
  • 3GHz olması 15 çarpanla gelmesi demek. black edition olmasına fazla gerek yok. 260*15=3900 yapabilir. phenom II x4 960T@x6 3,9 GHz diye imzalarda gözükecek 3. çeyrekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KANUNI61

2 cekirdek üretim de sorunlu olunca kapat gitsin x4 diye sat süper

Zaten vaad edilen işlemci 4 çekirdek. İster 12 çekirdek kapatılsın, ister 8 çekirdek isterse de 2 çekirdek... Vaad edileni verdiği sürece sıkıntı yok.
  • 4 çekirdek ve 3,4 ghz de 95 W tdp süper
  • quote:

Orijinalden alıntı: taner11

4 çekirdek ve 3,4 ghz de 95 W tdp süper

evet tdp olarak gayet iyi... bakalım fiyatlandırması nasıl olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

Phenom II X4 960T çok iyi bir işlemci olacak ve umarım fiyatı da makul olur.
    bence ev kullanıcıları için her anlamda fazlasıyla yeterli bir işlemci...

fiyatı belli oldu mu?
  • nasıl bir pazarlama taktiğidir bu.. 2 çekirdeği kapalı işlemci.. madem öyle 6 çekirdeği aynı diaya koyup 4 çekirdekli işlemci fiyatına satabiliyorsun 6 çekirdekli işlemcileride o fiyata sat...
  • Kod adı tuhaf. Bizde de çok alay konusu olabilir.
  • Performans açısından, malum Phenom2 x4 9xx serisinden pek de farklı olmayacaktır. Tek cazip yanı, TDP değeri ve çekirdek açma olasılığının varlığı olacak gibi geliyor bana(uygun fiyatı olacağını düşünerek).
  • ne alaka bi halt olmaz bu işlemciden!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.