- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Packard Bell TJ75 Fan Sesi
52 Cevap8834 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2557 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:19:40 

Arkadaşlar sizce bu fan sesi normal mi sizde durum nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darendeli -- 3 Haziran 2010; 10:08:37 >

1905 ~ Sadece Galatasaray! ~ 2014

2557 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:28:45 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darendeli -- 4 Mayıs 2010; 21:30:13 >

1432 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:38:05 

bende de aynı durum kardeş benim makine de 118 tk

12296 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:45:25 

Eğer ki duyduğumuz seslerin hepsi o fan sesiyse bir anormallik var gibi.
2 gündür cihazı kullanıyorum böyle bir ses kesinlikle yok.

~ Chevrolet Cruze 1.6 LT AT Sedan ~

2557 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:50:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Eğer ki duyduğumuz seslerin hepsi o fan sesiyse bir anormallik var gibi.
2 gündür cihazı kullanıyorum böyle bir ses kesinlikle yok.

Evet hocam duyduğunuz o seslerin hepsi fan sesi

26 Mesaj
17 Mayıs 2010; 19:00:22 

bende de aynı problem var hatta bende sesler daha fazla ve hiç durmuyor nedir bunun çaresi servise yollasakmı karar veremedim çok rahatsız edici bir durum

sas

219 Mesaj
17 Mayıs 2010; 19:12:22 

model nedir?

26 Mesaj
17 Mayıs 2010; 23:48:03 

114 tk model

sas

219 Mesaj
18 Mayıs 2010; 0:02:40 

en iyisi servise göndermen işlemcide yada bir yerde aşırı kirlenmeden dolayı cihaz aşırı ısınıyordur.Fanda ondan dolayı son hızda çalışıyordur.Bu seride aşırı derecede fan sesi olmamalı.
yada virüs trojan dan da kaynaklanabilir.task managerdan ram ve işlemci çalışma oranı işlemçi için boştayken maks %5 ram için 1gb civarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impostor -- 18 Mayıs 2010; 0:04:58 >

2557 Mesaj
18 Mayıs 2010; 13:54:24 

ben servise gönderdim 10 gün kadar serviste kaldı sorun yok dediler.Normal fan sesi buymuş bu laptobun

719 Mesaj
20 Mayıs 2010; 16:32:16 

Bu fan hızını ayarlamak için "ati try tools" yada rivatuner programlarının son sürümleri hd 5650 kartı desteklemiyor mu? çalıştıramadım bir türlü.

732 Mesaj
24 Mayıs 2010; 11:54:18 

bendede arkadaşın dediği gibi öel yüksek bi ses yok cok sessiz

Hayat tatlı olduğu kadar bi okadar da acı.

1177 Mesaj
25 Mayıs 2010; 4:08:41 

2 seçenek var.
Ya sistemine virüs girdi.(format atmayı dene)
yada donanımsal sorun var.(servis)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Mayıs 2010; 14:04:35 

Aynı sorun bende de var. TJ - 75 / 202 Modeli laptop kullanıyorum.

Herhangi bir internet sitesinne girdikten hemen sonrasında fan çalışmaya başlıyor. Sonra duruyor, sonra tekrar çalışıyor. Bu döngüde ilerlemektedir.

Isınma problemi olduğunuda düşünüyorum, bu laptopların.

Fan, Isınma ve Cızırtı sorunu PackarBell markalı laptoplar için eksi bir durum. Genel kanı görmüş bu sorunlar dışında bir problem bulunmamaktadır.

719 Mesaj
25 Mayıs 2010; 15:56:26 

Evet bahsettiğimiz internete vb girince fanın gereksiz hızlanması oyun oynarken normal ama internete girince niye coşuyor fan? makine Isınmıyor bile ama fan hızlanıyor. Mutlaka bir fan kontrol programı uymalı buna ...rivatuner , speedfanve atitray tools denedim hiçbiri ekran kartını tanımadı.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Mayıs 2010; 18:22:14 

bende de herhangi bir ses sorunu yok yalnızca aşırı işlem esnasında artmakta onun dışında gayet sessiz

3093 Mesaj
25 Mayıs 2010; 23:46:37 

arkadaşlarımın üçünde tj75 kasa var hepsi aynı fan sesi flashlı sitelere girince coşuyor fan belki p serisi işlemcili olanlarda yoktur ama tj75 kasaların hepsinde bu durum var yok diyene de pek inanmıyorum.kabul etmek istemiyorlar

Cahil ile etme sohbet, her sözü bir baş incitir.
Sarraf olmayan ne bilsin, zanneder her taş incidir. Aşık Düçari

121 Mesaj
26 Mayıs 2010; 0:09:10 

bnde tj75 kullanıcısıyım eet sistem fanları yük altında sesli ve yuksek devirde çalışır ama bu hiç rahatsız etcek düzeye çıkmadı tj65 kullanan oda ark ımda var ondada boyle bir problem yok. ama şu kesindir yük altında fan hızı artar..

121 Mesaj
26 Mayıs 2010; 0:11:11 

ayrıca video aracılığıyla ses sev,yesini analiz etmek bnce çok zor bir işlem

719 Mesaj
26 Mayıs 2010; 9:14:54 

quote:

Orijinalden alıntı: thewebmaster

bnde tj75 kullanıcısıyım eet sistem fanları yük altında sesli ve yuksek devirde çalışır ama bu hiç rahatsız etcek düzeye çıkmadı tj65 kullanan oda ark ımda var ondada boyle bir problem yok. ama şu kesindir yük altında fan hızı artar..

İnternet explorer açınca sisteme ne kadar büyük bir yük biniyor ki fan aşırı hızlanıyor anlamadım. Bahsettiğim durumda işlemci kullanımı % 0 ile %1 arasında gidiyor. Ağır bir grafik işlem mi var ekran karını ısıtacak desem o da yok ama fan çok hızlanıyor üstelik gereksiz yere çünkü bu sırada makine buz gibi zaten... ısınma bile yok... bence rivatuner vb programlar bu karta destek verirse ilerde oyunlar hariç kesinlikle fan hızı düşürülmeli.

732 Mesaj
27 Mayıs 2010; 1:03:03 

quote:

Orijinalden alıntı: vertas

Evet bahsettiğimiz internete vb girince fanın gereksiz hızlanması oyun oynarken normal ama internete girince niye coşuyor fan? makine Isınmıyor bile ama fan hızlanıyor. Mutlaka bir fan kontrol programı uymalı buna ...rivatuner , speedfanve atitray tools denedim hiçbiri ekran kartını tanımadı.

yav neti tıklayınca ilk 20 sn cosuyor sonra komple kesiliyor yani buna sorun diyosanız pes full özelliklerde oyunları oynuyorum gram fan sesi yukselmiyo yani 20 sn yükselmişte ne olmuş

719 Mesaj
27 Mayıs 2010; 9:12:00 

Hocam senin fanın bozuk olmasın? Yada sana torpil geçip düşük devir fan ayarlamış pb. 20 sn değil dostum uzun süre yüksek devir devam ediyor. Hele youtube falan girmişsen sabaha kadar yüksek devir devam. Sanırım bunu 40 C gibi bir dereceye ayarlı biostan o sıcaklığı geçince max devire geçiyor fakat 40 C yüksek değil ben 50 C da hızlansın istiyorum mesela.

EDİT: Bu arada mesajı yazdıktan sonra bir yazı okudum şöyle diyor:
quote:

ATI, dizüstülerdeki 'power play' ..... "özelliği açıkken"... GPU yükü bu durumda çok hassas bir şekilde ölçülüyor ve fan devri ona göre ayarlanıyor. Yani belli sıcaklık derecelerine ulaşılınca değil, GPU yüküne göre fan devri değişiyor. Video'da da duyacağınız gibi fan devri aniden düşüp çıkabiliyor.

Yani sorun power playden kaynaklanıyor olabilir sıcaklığa bakmadan gpu kullanımı artınca fan hızlanıyormuş bu özellik açıkken...akşam power play özelliğini kapatıp bakacağım ..Peki sizde kapalı mı kontrol edebilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertas -- 27 Mayıs 2010; 10:27:28 >

732 Mesaj
27 Mayıs 2010; 13:36:24 

bende power play açık pilde dengeli prizde yüksek performansta zaten varsayılan ayar öle dedim gibi ilk açılışta yükseliyor sonra düşüyor ekran kartından heralde ama öel senin dedin gibi abartılı değil 20 sn filan sürüyo yada sürmüyo

732 Mesaj
27 Mayıs 2010; 13:38:35 

ya varya o saniye cok az ama şimdi sen söledin banada takıntı haline geldi ha

719 Mesaj
27 Mayıs 2010; 14:47:44 

Senin dediğin o 20 sn lik hızlanma açılışta oluyor doğrudur hizmetler falan yüklenmesinden dolayı sonra susuyor... diyelim sustu hiç bi şey yapma öyle kalıyor ama 30 sn sonra internete gireyim desen birden hızlanıp gürültü artıyor ve sürekli hale geliyor. Neyse akşam deneyince belli olur bakalım power play mi böyle yapıyor. Bu arada power play ayarımda düşük güç tüketiminde üstelik performansta değil ..üstelik ben takıntılı da değilimdir pek cızırtıya falan bile takmıyorum o ses bana basit geliyor fan sesi yanında.

26 Mesaj
27 Mayıs 2010; 18:41:52 

vertas ben denedim power play kapalı ses yine aynı tam gaz dönmeye devam ediyor kulaklar artık dayanmaz halde sırf bu yüzden satmayı bile düşünüyorum.

arkadaşlar yokmu buna göre bir proğram düşürelim fan hızının devrini ben 4 tane program denedim hiç biri tanımadı bu aleti yaa ne olacak bizim bu fan sorunu
tecrübeli arkadaşlar yardım edin lütfen yavv yoksa bu fanı söküp atacam :))

sas

719 Mesaj
27 Mayıs 2010; 21:18:01 

Evet aslında ilk başta iyi gidiyor çünkü powerplay kapalı iken fan hızlanmak için ısının artmasını bekliyor ancak bu seferde şöyle bir sorun oldu powerplay açıkken 100 olan gpu saat hızı pp kapatınca maksimum olan 550 de sabit çalışıyor. böylece bir süre sonra gpu aşırı ısınıyor ve sonuç fan yine tam gaz. Bu probleme bayağı kafa yordum ve tek çaresi rivatuner veya ati tray tools programlarının bu karta destek vermesini beklemek. ..kısmet olursa o zaman fan hızını düşürebiliriz.hatta ben tamamen kapatacağım yansın şerefsiz notebook

26 Mesaj
27 Mayıs 2010; 23:54:08 

sökelim mi diyorsun fanı yok başka çaresi ben sökücem bunu psikolojim bozuldu

sas

732 Mesaj
28 Mayıs 2010; 1:03:49 

ya yok be hocam bende öle neti ilk açtımda oluyo bide 2*3 site sonra düşüyo

9 Mesaj
28 Mayıs 2010; 1:09:19 

bende 100 tk kulanıcısıyım ama bende böle bi ses yok

[img]http://www.whitefang.com/wp-content/uploads/2010/03/Computer-Programming1.jpg[/img]

719 Mesaj
28 Mayıs 2010; 9:21:21 

100 tk nın işlemci ve ekran kartı ne tam bilemiyorum ama modele göre saat hızları ve enerji tüketimleri dolayısıyla ısınma problemleri farklı olabilir. Aslında baştan model yazmadık genelleme yaptık bende 112 tk var i5 işlemci ve hd 5650. dün inceledim sıcaklık 45 C yi geçince fan deviri artıyor... dediğim gibi rivatuner vb destek verirde bu sınırı 50 C ye çekebilirsem sorun kalmaz. Aslında pb nin fan kontrolü için kendisi program çıkarması gerekir mesela asus yapmış hd 5650 serisi için.

152 Mesaj
28 Mayıs 2010; 14:15:58 

bu fan sorununu çözen bi rkadaşımız daha dogrusu kahraman:) çıkmadım hala???

26 Mesaj
29 Mayıs 2010; 0:11:54 

bende 114 tk var i5 işlemci ve hd 5650 fan hiç durmuyor

sas

351 Mesaj
29 Mayıs 2010; 0:57:31 

Bahsettiğiniz sorun bende de var. (118TK) Özellikle flash ve java içerikli sitelerde fan coşuyor.
Packard bell'in sitesi tekrar aktif hale gelmiş. Bi bakayım dedim yeni sürücü vs falan var mı diye. Yeni bios eklemişler tj 75 serisi için. Tam model numarası vermediği için denemeye cesaret edemiyorum.
Denemek isteyenler için sayfanın linkini vereyim: http://www.packardbell....p=&miu1y.icp5y=download
Buradan notebook>easynote>en tj75 diye sırayla gidince alt tarafta sekmeler çıkıyor. Bios sekmesinde bioslar var.
Bilmeyen arkadaşlar için söyleyeyim; bios güncellemek riskli bir iştir, makinanız kullanılmaz hale gelebilir. Herhangi bir olumsuzluk durumunda sorumluluk kabul etmiyorum.
Herkese iyi forumlar.

732 Mesaj
29 Mayıs 2010; 1:17:58 

quote:

Orijinalden alıntı: incinerator

Bahsettiğiniz sorun bende de var. (118TK) Özellikle flash ve java içerikli sitelerde fan coşuyor.
Packard bell'in sitesi tekrar aktif hale gelmiş. Bi bakayım dedim yeni sürücü vs falan var mı diye. Yeni bios eklemişler tj 75 serisi için. Tam model numarası vermediği için denemeye cesaret edemiyorum.
Denemek isteyenler için sayfanın linkini vereyim: http://www.packardbell....p=&miu1y.icp5y=download
Buradan notebook>easynote>en tj75 diye sırayla gidince alt tarafta sekmeler çıkıyor. Bios sekmesinde bioslar var.
Bilmeyen arkadaşlar için söyleyeyim; bios güncellemek riskli bir iştir, makinanız kullanılmaz hale gelebilir. Herhangi bir olumsuzluk durumunda sorumluluk kabul etmiyorum.
Herkese iyi forumlar.

valla ben menim yemez güncellemek

26 Mesaj
29 Mayıs 2010; 2:00:22 

Bios güncellemek sorunu çözermi diyorsun ? deneyimmi ne yapayım.

sas

732 Mesaj
29 Mayıs 2010; 12:55:41 

quote:

Orijinalden alıntı: sasdncr

Bios güncellemek sorunu çözermi diyorsun ? deneyimmi ne yapayım.

valla kardeşim ben okadar bilgisayardan anlıyorum ama bu olaya kalkışmam

26 Mesaj
29 Mayıs 2010; 15:12:49 

quote:

Orijinalden alıntı: -Pardus-

valla kardeşim ben okadar bilgisayardan anlıyorum ama bu olaya kalkışmam

servisine götürsek yaparlarmı garantili olarak yani ?

sas

719 Mesaj
29 Mayıs 2010; 17:29:27 

diğer bir tj 75 başlığında güncelleyenler olmuş. Bios açıklamasında ekran kartıyla ilgili bir bios güncellemesi olduğu yazıyor detay yok.

732 Mesaj
2 Haziran 2010; 20:53:44 

quote:

diğer bir tj 75 başlığında güncelleyenler olmuş. Bios açıklamasında ekran kartıyla ilgili bir bios güncellemesi olduğu yazıyor detay yok.

yalan bakıyolar millet yapsın da ne oluyo ben şahsen inanmıyorum bu şahsi görüşüm

719 Mesaj
2 Haziran 2010; 23:15:27 

Bence çok çekinilecek bir şey değil sonuçta bios güncellensin diye koyuyor adamlar destek sitesine... daha önce defalarca bios güncellemişimdir korkarak ama hiç problem olmadı. neyse sonuçta denedim ama şöyle bir hata veriyor: "Driver WDM init fail (0x137)" bende.

22 Mesaj
5 Haziran 2010; 23:00:28 

Arkadaşlar bende de 112tk modeli var, bilgisayardan resmen soğudum. Fan sürekli çalışıyor, windows 7 ayarlarından system cooling policy'yi pasif hale getirdim yine sonuç alamadım. Satacağım bu gidişle bu aleti. Fan sesine çözüm bulabilen var mı?

1 Mesaj
6 Haziran 2010; 0:08:00 

bende 202k var , fandan ses gelmiyor , bendeki problemde java ile çalışan bir oyuna girdiğimde ekran görüntüsü gidiyor , notebook çalışıyor lakin görüntü yok :S sadece windows 7 de bu problemi yaşıyorum linux kurduğumda hiç bir problem olmuyor , bence windows 7 den kaynaklanan problem olabilir.

26 Mesaj
6 Haziran 2010; 1:38:47 

quote:

Orijinalden alıntı: skolnik79

Arkadaşlar bende de 112tk modeli var, bilgisayardan resmen soğudum. Fan sürekli çalışıyor, windows 7 ayarlarından system cooling policy'yi pasif hale getirdim yine sonuç alamadım. Satacağım bu gidişle bu aleti. Fan sesine çözüm bulabilen var mı?

bende 114tk var sürekli sessiz ortamda çalıştığım için fan bei deli ediyor ama çözüm buladım bu gidişle bende satacam aleti

sas

416 Mesaj
22 Kasım 2010; 10:54:36 

soruna çözüm bulan var mı?

191 Mesaj
24 Kasım 2010; 8:11:28 

quote:

Orijinalden alıntı: sT.curSe

Aynı sorun bende de var. TJ - 75 / 202 Modeli laptop kullanıyorum.

Herhangi bir internet sitesinne girdikten hemen sonrasında fan çalışmaya başlıyor. Sonra duruyor, sonra tekrar çalışıyor. Bu döngüde ilerlemektedir.

Isınma problemi olduğunuda düşünüyorum, bu laptopların.

Fan, Isınma ve Cızırtı sorunu PackarBell markalı laptoplar için eksi bir durum. Genel kanı görmüş bu sorunlar dışında bir problem bulunmamaktadır.

Yazdıklarım yazacaklarımın qüvencesidir ѕαgσ kéy

1348 Mesaj
8 Şubat 2011; 12:40:19 

bendede tj75 model laptop var bios güncelledim biraz önce aynı tas aynı hamam. fan deli gibi çalışıyor :)

Dükkanım

211 Mesaj
26 Nisan 2011; 11:09:32 

quote:

yeni aldığım ls44 modeldede aynısını yapıyor. acıkçası biraz sinir etti.

22 Mesaj
9 Mayıs 2011; 9:24:21 

Fan sesine anlasilan kimse care bulamadi. Ben soyle bir sey yapmayi dusunuyorum. Bilgisayar kasasini acip fana giden kabloya seri olarak 50 ohmluk bir direnc baglayip fanin hizini dusurmeyi planliyorum. Ne dersiniz? Gerci kasa yapisini bilmiyorum fana kolayca ulasilir umarim.

41 Mesaj
3 Ağustos 2011; 2:10:37 

Arkadaşlar bu zararlı bişi değilse, zaten kendı normal fan sesi öyleyse, sadece ses sizi rahatsız ediyorsa çözüm kolay.. bukadar kafa yormaya gerek yokki :S

Çözüm 1: fan sesını bastıracak müzik açın,

çözüm 2: TV açıkken tv nın yanında uğraşın, tv sesınden fanı farketmessınız...

çözüm3: çamaşır makinası acıkken onun yanına oturun orda çalışın :D bizim çamaşır makinası uçak gibi ses çıkartıyo sizinkini bilmemde neyse :d

gece açmanız gerekiyosa pc de nekadar delik varsa macun sürün dışarıya 1 damla ses çıkmasın :D keyfınıze bakın

yihu :D

1185 Mesaj
11 Aralık 2011; 22:16:06 

quote:

Orijinalden alıntı: skolnik79

Fan sesine anlasilan kimse care bulamadi. Ben soyle bir sey yapmayi dusunuyorum. Bilgisayar kasasini acip fana giden kabloya seri olarak 50 ohmluk bir direnc baglayip fanin hizini dusurmeyi planliyorum. Ne dersiniz? Gerci kasa yapisini bilmiyorum fana kolayca ulasilir umarim.

speedfan.kullan.yada.biosdan.ayarla

Benim Yaratılışımda Fevkalade Olan Bir Şey Varsa, Türk Olarak Dünyaya Gelmemdir

4 Mesaj
21 Nisan 2013; 13:47:22 

Kardeş benimde Easynote TS var yemin ediyorum su motoru gibi çalışıyor fan napıcam bilemedim...

Düşündüğün kadar zeki, yaptığın kadar dahisin...Arslan...

602 Mesaj
24 Nisan 2014; 17:55:51 

Buna çözüm bulabilen oldu mu acaba ? Bende de aynı sorun var ama bendeki Packard Bell değil, Lenovo z510. Sıcaklık 45 dereceyi geçtiği anda fan hızlanıp kesiliyor.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.625