Şimdi Ara

Apple, 'Home' tuşsuz iPhone tasarımının patentini aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cupertino merkezli Apple, bugün oldukça ilginç bir patent ile yeniden gündemde. Uzun süre iPhone HD prototipiyle gündemde kalan firmanın aldığı son patent, içersinde bilgisayar, portatif elektronik el cihazı, medya oynatıcısı, kişisel sayısal asistant, iletişim cihazlarını barındıran elektronik cihazların tasarımıyla ilgili...

Amerikan Patent Enstitüsünün sitesinde bugün yayınlanan D615,083 numaralı patentin içeriğindeki görseller patenti alınan tasarımın iPhone 3G ve 3Gs'in tasarımıyla bir şey dışında birebir benzerlik gösteriyor; "Home" Tuşu..

İlginçtir Apple, Home tuşuna sahip olmayan iPhone tasarımının patentini 4 Mayıs itibariyle Amerikan Patent Enstitüsünden aldı. Neden böyle bir patent alındığı elbette şimdilik kesin olarak bilinmiyor. Ancak geçtiğimiz günlerde sitemizde yayınlanan Apple'ın görünmeyen tuş üzerindeki çalışmasını da hatırlarsak Apple önümüzdeki yıllarda bu iki patenti birleştirerek önümüzdeki yıllarda iPhone, iPod Touch ve iPad'de Home tuşuna yer vermeyebilir.

• Şimdi bu yıl çıkacak modelde hangisi olacak Gizmodo'nun köşeli tasarımı mı yoksa bu mu?
  • patent daha bugün alındıysa 5. nesil için yapılan bir çalışmadır bu muhtemelen
  • uzun ince bir goruntusu var.iphone biraz daha geniş sanki
  • adamlar tuş bırakmadılar
  • nedir bu tuş düşmanlığı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora
    nedir bu tuş düşmanlığı?

Vallaha:D
  • tuşları yok etmeleri sistemlerine ve dokunmatik donanım hassasiyetlerine ne kadar güvendiklerini gösteriyor, fakat tasarım 3Gs ya da daha eski modellerle hemen hemen aynı, bu ortaya çıkan prototip reklam amaçlı mıydı acaba? yeni kasaya geçtikten sonra neden eski kasaya dönülsün ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSGNRY

tuşları yok etmeleri sistemlerine ve dokunmatik donanım hassasiyetlerine ne kadar güvendiklerini gösteriyor, fakat tasarım 3Gs ya da daha eski modellerle hemen hemen aynı, bu ortaya çıkan prototip reklam amaçlı mıydı acaba? yeni kasaya geçtikten sonra neden eski kasaya dönülsün ki?

Ya bu sadece patent alınırken kullanılan temsili cihaz resmi gibi bişey..
    Sonuçta adamlar niye 5nci nesil cihazlarının tasarımını ortaya çıkarsınlar ki. Önemli olan home tuşu olmayan bir cihaz patentinin alınması.. Sen bu patenti al sonra istediğin tasarımı yaparsın değil mi sonuçta..

• parmaklarımız birbirine dolanacak
  • düşünüyorum da home tuşunun olmamasını....Büyük bir eksiklik olacak gibi.İlk alışma aşamasında eller telefonun üzerind boş boş dolanıp,basacak bir tuş arayacak...
  • Home tuşu iyiydi ya, hem ekran kitlendiği zaman home tuşu ve üstteki tuşa basıp kurtuluyodum ben home tuşu olmazsa ne yapıcaz?
  • gittikça yaygınlaşacak gibi bu dokunmatik olayı ,bakalım neler görecez
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanikow

Home tuşu iyiydi ya, hem ekran kitlendiği zaman home tuşu ve üstteki tuşa basıp kurtuluyodum ben home tuşu olmazsa ne yapıcaz?

O da apple ın işi, kim derdi apple dokunmatik ekranlı telefon üretecek, dünyada peynir ekmek gibi satacak diye 4. Nesil iphone(HD???) aklıma takılıyor, yeni bir tasarımla bizlere Home Tuşsuz bir telefon mu tanıtacaklar diye. Ama tahminimce radikal bir tasarım değişikliğine gitmeyecekler daha da ince ve kasa kalitsei artmış bir telefon olacağı kanaatindeyim.
  • Home tuşu başka bir yerde olacak. home tuşu aslında az yer kaplıyor fakat şekli itibariyle geniş ve gereksiz bir alanda duruyor.Ekranın büyüyeceği ihtimalini düşünürsek ordan kaldırılması gercekten büyük bir kazanc saglar.telefonun sağ kenarına power butonu gibi koymaları ve enranda artık hiç tuş olmaması gayet hoş olurdu.
  • Muhtemelen ses tuslarinin yaninda home tusu gibi bir tus olur heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: anorexia

Muhtemelen ses tuslarinin yaninda home tusu gibi bir tus olur heralde

bence bu şekil iyiydi.. yanda home tuşu olması nokianın bi dönem çıkardığı symbian telefonları hatırlattı bana onlarda yandaki tuştan menüye girmek çok hoş olmuyordu ama yinede bu şekilde çıkacak iphone u incelemeden konuşmak için erken
  • quote:

bence aynı yerinde kalır, sadece tuş yerine dokunmatik panel yerleştirilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

quote:

bence aynı yerinde kalır, sadece tuş yerine dokunmatik panel yerleştirilir.

eğer bu şekil bi tasarım olursa restart ya da cihazı dfu moda alma gibi işlemler nasıl olacak merak ediyorum..
  • hmm, fazlalik olarak dusunmemistim home tusunu hic. ancak daha kucuk bir cihaz cikartmak istenirse home tusundan vaz gecilmesi egrekebilir. bir ara iPhone nano soylentielri dolasirdi. tasarimlari gorunce aklima ayni sey geldi. apple cidden iPhon'u da ipod gibi birden cok model bulunan bir aile haline getirecek galiba. bakarsiniz bu yazin iki cihaz birden tanitirlar . :))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.