- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
2 el araç alırken mutlaka Turkcell'e sorgulatın. Emin olun sizin yararınıza olacaktı
46 Cevap6340 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3899 Mesaj
4 Mayıs 2010; 13:12:51 

Değerli arkadaşlar, İstanbul'dan araç almak üzere sahibinden.com sitesi aracılığı ile kişi ile anlaştım. Ben satıcı kişiye "Eğerki belirttiğiniz kusurların dışında expertizde başka hasarlar çıkar ise bunun kendisi tarafından karşılanacağı garantisini istedim" Karşı taraf kabul etti. Bu ne demektir? Ben aracıma güveniyorum, eminim demektir.

Plakayı istedim ve Turkcell'in hangi oparatörü kullandığınız fark etmeksizin, örnek: Hasar (Aracın plakası) yazıp 5664'e gönderiyorsunuz.

34** ****
Kayıtlarimiza göre **** sasi nolu aracin 1 adet hasari mevcuttur. HSR1: 28/5/2009
çarpma 1718.84 tl

Bunu kişiye sorduğumda böyle birşeyin olmadığını söyledi. Biraz uzun hikaye konuştuk, öğrenin dedik vs. Siz nasıl aracınızın böyle hasarını bilmezsiniz filan derken kullanıcıda kardeşim yapmış, ben şehir dışındaydım vs. Sonradan öğrenmişki sigortadan sol ön çamurluk değişmiş. Eğerki ben bu servisi kullanmasaydım ve expertizde malum sanki araç kardeşinin aracıymış gibi kefil olur "kaçırmayın, alın, mükemmel araç" vs ile alıcı kişinin duymak istediği sözleri söyleyerek onun hoşnut olmasını sağlar. Tabi genel anlamda söylüyorum herkes kötüdür demiyorum.

Ancak hemen belirtelim uyanık olun. Önce servisin size gönderdiği şaşi no son 4 hanesini ilk önce karşı tarafa söyleyerek teyit edin. Teyit ettikten sonra hasar durumunu soruşturun. Mesela bazı plakaların el değişmesi nedeni ile hala üstünde şaşi no farklı olmasına rağmen eski araçtaki kazayı gösterdiği söylenenler arasında.

Eğerki kişinin aracı kaskolu olmasa idi yukarıdaki verdiğim örnek bilginin "çarpma 1718.84 tl" dışında sadece "Kayıtlarimiza göre **** sasi nolu aracin 1 adet hasari mevcuttur. HSR1: 28/5/2009" şeklinde gelecekti.

Ancak yine belirtiyorum eğer kayıtlarda aracın kaskosu yoksa sadece hasar olarak bilgi geliyorsa bu demek değildirki araç büyük kaza yapmış vs. Örnek: Bir kişinin aracına park ederken, trafikte vs tamponuna yada far slotlarından birisini kırdınız. Karşı taraf sizinle anlaşmak yerine illada polis isterim diye tutturuyor ise polis bu kazayı kayıtlara geçirecek ve siz araç ile ilgili bilgi istediğinizde havuz sistemine aktarılan bu bilgi sayesinde araç hasarlı olarak bilgilendireleceksiniz. Ancak yinede bu söylemlerime rağmen temkinli olmakta fayda var. Yani kaza büyükmü küçükmü konusunda.

Eskiden yaşanan olaylarda bu sistemin kayıtlarında vardır. Mesela eşimin yapmış olduğu hasarsız sayılacak kaza olmasına rağmen 2006 yılında kayıtlarda hasar olarak geçiyor. Eğerki bu sistem o tarihlerde işlemde olsa idi eminimki Megan sahibi aracının sicilinin bu ufak hasarsız denilebilecek değerdeki kazadan dolayı aracının siciline işletmezdi diye düşünüyorum.

Bu servisin bedeli 2.80 kuruş. Bu kadar cuzi bir miktara belkide büyük bir olayların yaşanmasından korunacaksınız. Tabi yine söylüyorum illaki bir gün aklınıza gelip aracı aldıktan sonra soruşturabilirsiniz. Ama iş işten geçtikten sonra bir anlamı kalmaz. Hatta şöyleki bu olaylardan sonra kişilerin aralarında çok kötü husumetlerde çıkabilir.

Bir önemli nokta daha: Eğerki kazalarda trafik polisi çağırılmaksızın şahıslar kendi aralarında anlaşarak aracı yaptırır ise trafik polisi çağırılmadığı için ve dolayısı ile kayıtlara geçemeyeceği için bunu anlayamazsınız. Bu durumda devreye aracı iyi bir ustaya göstermek kalıyor.

Cihan YARDIMCI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Azza_ -- 4 Mayıs 2010; 15:45:02 >

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...

2267 Mesaj
4 Mayıs 2010; 14:56:14 

Biglilendirme için teşekkürler.

93 Mesaj
4 Mayıs 2010; 15:30:28 

Bu hatırlatma için çok teşekkürler bende yakın zaman da araç değiştiricem.
Bunu unutmuştum.

814 Mesaj
4 Mayıs 2010; 17:10:48 

mevcut plaka daha önce değişmiş olsa dahi, geçmişe dönük kayıtlara ulaşmayı sağlıyor mu?

yeni yikanmis yastik kilifi gibi

3842 Mesaj
4 Mayıs 2010; 17:33:24 

quote:

Orijinalden alıntı: kayake

mevcut plaka daha önce değişmiş olsa dahi, geçmişe dönük kayıtlara ulaşmayı sağlıyor mu?

Aynen öyle , benim arkadaşımın hasarsız aracı eski plakasından kalan hasar kayıtları yüzünden elinde patlayacak duruma gelmişti. Öyle karışıklıklarda olabiliyor arada sırada.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1199 Mesaj
4 Mayıs 2010; 17:43:56 

İmdi yolladım hasar ve kaza servisine ayrı ayrı .Hasar servisinden bir cevap gelmedi.Kaza servisindende bu servis kullanım dışıdır diye mesaj geldi.siz ne zaman yolladınız.Şimdi servis hizmet dışı mı kaldı yani? gitti kontürler...24 kontür:(

MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

889 Mesaj
4 Mayıs 2010; 17:46:31 

Polis rapor tutmazsa ve taraflar kendi aralarında yeni sisteme göre tutanak tutarsa o da tramer kayıtlarında görünür. Ama kastettiğiniz hiç rapor tutmadan anlaşmak ise-ki kimse bu şekilde riske girmez- doğal olarak ancak o şekilde sicili temiz çıkacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

814 Mesaj
4 Mayıs 2010; 18:05:49 

quote:

Orijinalden alıntı: type-r

Aynen öyle , benim arkadaşımın hasarsız aracı eski plakasından kalan hasar kayıtları yüzünden elinde patlayacak duruma gelmişti. Öyle karışıklıklarda olabiliyor arada sırada.

aslında benim kastettiğim halihazırda plakalı bir araç için plaka bilgisi şasi numarasına ulaşmak için aracı olarak mı kullanılıyor, yoksa o plakayı daha önce kullanan bütün araçların hasarları şu an o plakayı üzerinde taşıyan aracın hasarıymışcasına mı değerlendiriliyor?

cevabınızdan anladığım kadarıyla ikinci seçenek doğru görünüyor, bu da bende sistemin eksik ve yanıltıcı olduğu fikrini uyandırdı.

yeni yikanmis yastik kilifi gibi

3842 Mesaj
4 Mayıs 2010; 18:25:38 

quote:

Orijinalden alıntı: kayake

aslında benim kastettiğim halihazırda plakalı bir araç için plaka bilgisi şasi numarasına ulaşmak için aracı olarak mı kullanılıyor, yoksa o plakayı daha önce kullanan bütün araçların hasarları şu an o plakayı üzerinde taşıyan aracın hasarıymışcasına mı değerlendiriliyor?

cevabınızdan anladığım kadarıyla ikinci seçenek doğru görünüyor, bu da bende sistemin eksik ve yanıltıcı olduğu fikrini uyandırdı.

Durum şöyleydi , Aracı satanda arkadaşım alacak olanda arkadaşımdı satıcı arkadaşım aracın ilk sahibi araçta hiçbirşey yok samimiyetinede güveniyorum alıcı ise sorgulattığında hasar kaydı çıktı servisten , Önceki plakaya ait bir hasarmış söylediğine göre.

İşin rengi değişiyor ne olduğu belli değil ,

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3014 Mesaj
4 Mayıs 2010; 18:32:30 

Sadece sms ilemi öğreniliyor, internet uzerinden veya turkiye.gov.tr den öğrenemiyormuyuz

5323 Mesaj
4 Mayıs 2010; 18:47:40 

bilgi için tşkler

238 Mesaj
4 Mayıs 2010; 18:57:37 

paylaşım için teşekkürler

emniyet kemerinizi takınız,hız yapmayınız

3899 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:19:11 

Arkadaşlar öğrendiğim kadarı ile;

Diğer Hasar Sorgulama Çeşitleri

Şasi No ile Hasar Geçmişi sorgulama
HASAR S VF35CKLJ561K985634

Motor No ile Kaza Bilgisi sorgulama
HASAR M MT34587893

HASAR N JT234598673

Şeklinde bilgiler okudum. Yani plaka karışıklıkları olsa bile şaşi no ilede sorgulanabiliyormuş.

Ben sadece hasar servisi ile sorguladığım için samilto arkadaşın dediği uygulamanın devre dışı kalıp kalmadığından haberim yok malesef.

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

2325 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:39:04 

Ne kadar çok işime yarayacak bir Bilgi.Paylaşım için Teşekkürler.

4004 Mesaj
4 Mayıs 2010; 21:43:59 

Teşekkürker.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2258 Mesaj
4 Mayıs 2010; 22:23:06 

arkadaşlar kek gibi bunun hasarı var kaydı var gibi araçları kötülemeyin

asıl korkmanız gereken kaydı olmayan hasarlılar

kaydı varsa adam binmek için yaptırmıştır aracı kaydı yoksa sanayide satmak için uyduruktan yapılıyor araçlar.

kek olmayalım türkcelli zengin etmeyelim

12589 Mesaj
5 Mayıs 2010; 0:33:06 

quote:

Orijinalden alıntı: lexus

kaydı varsa adam binmek için yaptırmıştır aracı kaydı yoksa sanayide satmak için uyduruktan yapılıyor araçlar.

buna benzer bir konu daha öncede paylaşılmıştı.

kayıtlara geçmeden pekala bu tamiratları yaptırabilirsiniz,telefon olayına katılıyorum birde çok pahalı idi yanlış hatırlamıyorsam vede güvenilir değil bu bağlamda km değişim olayı gibi aynen

3899 Mesaj
5 Mayıs 2010; 1:31:59 

quote:

Orijinalden alıntı: lexus

Mantık derki bu uygulama neden Turkcell'de varda diğerlerinde yok ve onlarda buradan faydalanıyor? Çünkü bana göre bu sistem ihale ile alınmıştır ve Turkcell kazanmıştır. İhaleden kazanılan parada devletin kasasındadır.

Şimdi siz aracınızla bayağı bir masraflı kaza yaptınız diyelim (Allah korusun). Karşı taraf suçlu veya siz bu fark etmez. Kim derki polis çağırmayalım, zorunlu trafik sigortası değilde ben öderim gel sanayiye gidelim?

Kaydı varsa adam binmek için yaptırmıştır demişsiniz. Bu kayıt keyfi geçilmiyorki binmek için kayda geçirmiştir diyorsunuz Benim araç alacağım adam neden söylemedi bana aracının hasarı peki? (Taa ki bu servisten öğrenene kadar) Mesajın tamamını okumadığınız neredende belli oluyor. Bunuda okurmusunuz bilmiyorum ama yinede yazayım.

Siz kazayı yaptığınızda olay yerine trafik memuru geldiğinde istesenizde istemesenizde kayıtlara geçecektir. İster sanayide ister yetkili serviste yaptırın hiç fark etmez. Mesajımda sırf tamponuna hafif dokundurdu diye trafik polisi çağıran şahısın aracıda hasarlı olarak siciline işlendi.

TEPEE PREMİUM PACK, sanırım sizde tamamını okumadınız mesajın. Bu servisin bedeli 2.80 kuruş. Hasarlı kazalarda mümkün değil kayıtlara geçmemeniz imkansızdır. Az öncede yazdığım gibi siz karşıya dersenizki "Trafik polisi çağırma, sanayide ben yaptırırım senin aracı" trafik polisi gelmediği için kayda geçmez. Tutanak dahi düzenleseniz kendi aranızda bunu trafik şubesine verdiğinizde yine kayda geçer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Azza_ -- 5 Mayıs 2010; 1:33:12 >

3484 Mesaj
5 Mayıs 2010; 3:20:21 

Eski arabamızı sorgulattım plaka hala üzerinde eminim..Hiç hasarı yok diye cevap geldi..Halbu ki sırf 3 kere biz tutanak tutturup hasarı sigortadan karşıladık..Sanırım pek itibar edilecek bilgiler veremiyorlar.

Astra Classic 3 Comfort Paket (Siyah)

2941 Mesaj
5 Mayıs 2010; 11:30:19 

Bu sistemi 2009 model ve sonrası için kullanmak daha garanti sanırım

Eğer bir kurbağayı sıcak suya atarsanız hemen zıplar ve kaçar. Ama soğuk su dolu bir kaba koyarsanız ve yavaş yavaş suyu ısıtırsanız, su kaynayana kadar kurbağa çoktan ölmüş olur. Modern toplumlarda da, sıcak su içerisindeki kurbağa gibi benzer bir tepki verilir. Bir şeyi yavaşça değiştirirseniz çoğu kimse bunu farketmez. Örneğin toplumlarda denetim mekanizmaları gittikçe çoğalıyor. Bu aslında hiç de iyi bir gelişme değil. Çünkü kişi kendini gözetlenmiş hissettiğinde, gözetlenmeyen birine göre daha farklı davranır. Anonim olmadığı sürece, haklarını kullanmakta kendilerini özgür hissedemedikleri için bu haklarını kullanamamaktadırlar. Böylece fikir özgürlüğü büyük ölçüde engellenmiş olur. Bu düşünce özgürlüğü için de geçerlidir. Göze batmamak için insanlar giderek kurallara uymaya başlarlar. Böyle bir durumda toplumlarda kendine özgü farklı düşünenlerin sayısı günden güne azalır. Bu tür tek tip toplumlar kendini zihnen veya sosyal olarak yenileyemez. Hoşgörüsüzlük, tahammülsüzlük artarken, aynı zamanda toplumun yaratıcılık, yenilenme, ilerleme olanakları engellenmiş olur. Bu yüzden arada bir termometreye bakıp, suyumuz ne kadar ısınmış görmemiz lazım!!!

1943 Mesaj
5 Mayıs 2010; 11:35:12 

teşekkürler bilgi için

19 Mesaj
6 Mayıs 2010; 0:45:31 

arkadaşlar bu uygulamaya geçmenin amacı her hasarın sigortadan yapılmasına engel olmak ve bazı sahtekarlıkları önlemek(mesela ufak bir çatlağın olduğu ön camı değiştirmek için camı komple kırıp yalan yanlış tutanak tutup sigortadan yaptırmak.ve buna benzer şeyler).2004 den bu yana tutanağı ister polis tutsun ister taraflar kendi arasında tutsun farketmez eğerki hasar kasko veya trafik sigortasından yapıldıysa turkcele mesaj gönderdiğinizde tarih ve yapılan masrafı gösteren bir mesaj gelir.araba istediği kadar plaka değiştirsin farketmez eski plakadaki kazalarda ortaya çıkar.yapılan hasarlar gözükmüyorsa: hasarlar sigortadan yapılmamıştır,2004 den önceki kaza olabilir veya adamı olan tramerden bu bilgileri sildirebiliyormuş(ne kadar doğru bilemiyorum ama yaptırdım diyen var) ve son olarak yüzde bir de olsa bir ihtimal kayıtlara geçmemiş olabilir sigortadan kaynaklı.tabiki sadece mesaja göre araba alınmaz mesajda hasar çıkmadı diye o araba temiz olacak diye bir kaide yok.sigortadan yapılmayan kazalar var parasını ödeyip yaptırılan hasarlar var o yüzden araba alırken mesaja göre hareket edilmesi yanlış ama yüzde doksan dokuzu doğru olan bir uygulama.ben araba alırken araştırdığım arabaların mesajlarını yazayım size.

a plakayı sorgulattırdığımda:2 adet hasarıı mevcut hasar1 12-05-2005 7800tl-hasar:2 26-02-2008 3500tl
b plakayı sorgulattırdığımda :1 adet hasarı var.hasar 1:04-06-2008 sel (her ne kadar satıcı(galerici) birşeyi yok desede araba sel hasarlıydı.
c plakayı sordulattırdığımda:1 adet hasarı mevcut . 04-04-2007 36000tl bu kadar yüksek fiyatı görünce o arabanın pert olduğu anlaşılıyor yani pert arabayı sorgulattırdığınızda kasko değeri yazar
d plakayı sorgulattırdığımda:1 adet hasar mevcut:03-02-2009 çalınma :)satıcıya sorduğumda şaşırdı araba çalınmadı diye yedek anahtarını çıkarttırmış o kayıtlara çalınma olarak geçmiş olabilir dedi.

14178 Mesaj
6 Mayıs 2010; 1:37:44 

Arkadaşlar 10 sms falan galiba ücretlendirmesi.... Öyle sahibinden de gördüğünüz her araca yaldır yaldır sorgulatmayın ...

Ben araç alırken önce sorguladım sonra trameri direk aradım konuştum sigorta şirketlerinin sitesinden baktım onları aradım v.s. baya kastım muhtemelen son durumda alacağım adamdan daha çok şey biliyordum ....

Araç alırken epey sorgulatmışlığım oldu... Böyle piyasanın içine edeyim nerde temiz orjinal boyası yok dense sorgulattığımda bir kazası çıktı.....Piyasada o kadar çok kazalı darbeli araba var ki şaştım kaldım.... Sahibinden.com daki ilanların büyük bir kısmı tamamen vicdansız insafsız varlıkların ilanları....

14178 Mesaj
6 Mayıs 2010; 1:52:42 

quote:

Orijinalden alıntı: _Azza_

Mantık derki bu uygulama neden Turkcell'de varda diğerlerinde yok ve onlarda buradan faydalanıyor? Çünkü bana göre bu sistem ihale ile alınmıştır ve Turkcell kazanmıştır. İhaleden kazanılan parada devletin kasasındadır.

Şimdi siz aracınızla bayağı bir masraflı kaza yaptınız diyelim (Allah korusun). Karşı taraf suçlu veya siz bu fark etmez. Kim derki polis çağırmayalım, zorunlu trafik sigortası değilde ben öderim gel sanayiye gidelim?

Kaydı varsa adam binmek için yaptırmıştır demişsiniz. Bu kayıt keyfi geçilmiyorki binmek için kayda geçirmiştir diyorsunuz Benim araç alacağım adam neden söylemedi bana aracının hasarı peki? (Taa ki bu servisten öğrenene kadar) Mesajın tamamını okumadığınız neredende belli oluyor. Bunuda okurmusunuz bilmiyorum ama yinede yazayım.

Siz kazayı yaptığınızda olay yerine trafik memuru geldiğinde istesenizde istemesenizde kayıtlara geçecektir. İster sanayide ister yetkili serviste yaptırın hiç fark etmez. Mesajımda sırf tamponuna hafif dokundurdu diye trafik polisi çağıran şahısın aracıda hasarlı olarak siciline işlendi.

TEPEE PREMİUM PACK, sanırım sizde tamamını okumadınız mesajın. Bu servisin bedeli 2.80 kuruş. Hasarlı kazalarda mümkün değil kayıtlara geçmemeniz imkansızdır. Az öncede yazdığım gibi siz karşıya dersenizki "Trafik polisi çağırma, sanayide ben yaptırırım senin aracı" trafik polisi gelmediği için kayda geçmez. Tutanak dahi düzenleseniz kendi aranızda bunu trafik şubesine verdiğinizde yine kayda geçer..

Turkcell in iş ortakları var. Turkcell kimseyle oturup iş yapmaz bir projeniz varsa iş ortağına gidersiniz onlar turkcell e sunarlar projeyi....
Bu projede muhtemelen bir akıllının sayesinde doğdu... iş ortağına gitti v.s. . Bu tür işlerde turkcell genelde ücretin yarısını alıyor yani 10 sms ise 5 sms parası direk turkcell e gider... kalanın da artık nasıl anlaşıldıysa iş ortağı ile bulan kişi arasında pay ediliyor.... Bir de Tramer e gidecek ücret var tabi...

En basit parçaların bile dudak uçurtucak fiyatlarının olduğu günümüzde sanayide halledelim düşüncesi neredeyse yok olmak üzere ancak kesinlikle tamamen yok olmadı tabiki....

Eğer ki aracı sorgulattığınız zaman hiç bir hasar yok diyorsa alacağınız kişiyle görüşüp usta/ servise götürüp adam gibi baktırırsınız arabaya...
Eğer sorgulattığınız da şu tarihte 5.000 tl şu tarihde 1.400 tl diye tanzimat fermanı gibi mesaj geliyorsa o aracın sahibini aramanıza bile gerek yok....

Bu sistem sayesinde o kadar çok zaman ve ücret olarak kazanç sağladım ki anlatamam.. Ayrıca 20 kere garip tiplerle telefon görüşmesi yapmak zorunda kalmıyorsun...

Zaten ustaya servise götürüceksin orası kesin zaten bu sistem araç ararken elemek için muhteşem işe yarıyor.... Kimsenin kek olduğu yok biraz mantık

(parça fiyatları konusunda örnek olarak bugün piyasadaki araçların dikiz aynaları modeline göre 1.000 lirayı aşıyor... Biraz daha sofistike ve markalı bir araçsa 2.000 3.000 lira sadece tek ayna... Kim gidip sanayide ayna taktırır... Benimkileri kırdılar kosifler 5.000 lira fatura çıkardı )

2736 Mesaj
6 Mayıs 2010; 9:07:22 

ben araç alırken bazı araaçların plaka tukcell sorgusunda çarpma olarak gözüküp yanında hasar değeri yazmıyordu 2006 model üstü olan günümüze kadar kaskolu olan bu araçlarda bu ne anlama geliyordu,bileniniz varmı ben korkumdan onlardanda uzak durmuştum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JCRSO -- 6 Mayıs 2010; 9:08:55 >

***ADANA***2012 HONDA CİVİC(FB7) BEYAZ ELEGANCE A\T. BRC MY11 LPG KİTİ

3842 Mesaj
6 Mayıs 2010; 9:15:21 

Dün 4 araç sorgulattım dördüde Pert'ten dönmeydi sahipleride sadece değişen var ufakta boya var diyorlardı

18966 Mesaj
6 Mayıs 2010; 9:20:27 

Karşı komşum evli ve çocuklu bayan 2 hafta önce 2009 model ve hasarlı olduğunu bildiği (!) bir FIAT Grande Punto 1.4 ACTIVE 77 HP 5 Vites araç aldı 18.500 TL'ye (!!) ve aracı Adana'da 2 Yetkili ve 1 Özel Servise, 2 kaportacıya ve 1 motor ustasına göstermiş, durmadan "motor inmedi" gibi bir ifade tekrarlıyordu (galiba motorun inmesini aracın pert olması ile eşdeğer tutuyordu) ve oto yıkamada kendisi ile karşılaştım, araç biraz "yamuk" duruyordu gözümde, yolcu koltuğu ayarının sabitleme kancası arızalıydı, A sütününun iç tarafta ayak bölgesi civarındaki kaplama da yerinden çıkmıştı. TRAMER'den sorgulattım, araçta 10.000 TL'lik hasar çıkmıştı, 29.11.2009'da kaskodan yapılmıştı (!!!), daha 1 yıllık otomobil, 6.500 km'de, ve kendisine sadece kaputunun değiştiğini ve çamurlukların boyandığını söylemişler.

Araç satarken yalan söylemek standart olmuş galiba.

quote:

Orijinalden alıntı: type-r

Dün 4 araç sorgulattım dördüde Pert'ten dönmeydi sahipleride sadece değişen var ufakta boya var diyorlardı

3842 Mesaj
6 Mayıs 2010; 10:26:31 

Aynen öyle Taner Hocam , Adama soruyoruz araç 1.6 Dream Civic birşeyi yok sadece sol önden kazası var dedi ondada şasede motorda hiçbirşey yok dendi sorgulattık araçta 2007 yılında 27.500tl'lik para alınmış araç direk pert birde araçta birşey yok diyor , millet düzenbaz olup çıkmış artık.

3899 Mesaj
6 Mayıs 2010; 17:26:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Karşı komşum evli ve çocuklu bayan 2 hafta önce 2009 model ve hasarlı olduğunu bildiği (!) bir FIAT Grande Punto 1.4 ACTIVE 77 HP 5 Vites araç aldı 18.500 TL'ye (!!) ve aracı Adana'da 2 Yetkili ve 1 Özel Servise, 2 kaportacıya ve 1 motor ustasına göstermiş, durmadan "motor inmedi" gibi bir ifade tekrarlıyordu (galiba motorun inmesini aracın pert olması ile eşdeğer tutuyordu) ve oto yıkamada kendisi ile karşılaştım, araç biraz "yamuk" duruyordu gözümde, yolcu koltuğu ayarının sabitleme kancası arızalıydı, A sütününun iç tarafta ayak bölgesi civarındaki kaplama da yerinden çıkmıştı. TRAMER'den sorgulattım, araçta 10.000 TL'lik hasar çıkmıştı, 29.11.2009'da kaskodan yapılmıştı (!!!), daha 1 yıllık otomobil, 6.500 km'de, ve kendisine sadece kaputunun değiştiğini ve çamurlukların boyandığını söylemişler.

Taner bey, sizin aracınızda üzerine motor devrilmesinden dolayı 1 parça değişti diyordunuz sanırsam. Kayıtlarda çıktımı acaba?

18966 Mesaj
6 Mayıs 2010; 17:55:34 

Evet, kayıt çıktı ama parça değişimi değil, çamurlukta düzeltme ve lokal boya sadece.

SMS'i saklıyorum. 22.01.2009 tarihinde 1 Adet Hasar Kaydı: Çarpma. 765 TL. Tabi yi VW Adana Yetkili Servisi AYKAN'da yapıldı. Çamurluk sökülmeden ve parça değişmeden. Bir de araç komple boya parlatma ve koruma, detaylı iç/dış temizlik ve motor bölgesi temizliği de yapıldı, kaskom da delinmedi çünkü benim bir kusurum yoktu.

quote:

Orijinalden alıntı: _Azza_
Taner bey, sizin aracınızda üzerine motor devrilmesinden dolayı 1 parça değişti diyordunuz sanırsam. Kayıtlarda çıktımı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 6 Mayıs 2010; 17:56:39 >

777 Mesaj
6 Mayıs 2010; 17:56:46 

harika bir paylaşım, çok teşekkürler

eski nick ; brand_izmir

248 Mesaj
6 Mayıs 2010; 18:17:10 

Benim aracım 0km ancak çıkma plaka taktırmıştım(Ankara'daki güncel harf kombinasyonu komikti çünkü). Bu hizmeti internetten öğrendikten sonra kendi plakamı sorgulattım ve 2007 yılına ait çarpma gözüktü, halbuki aracım 2010 model... Bu yüzden sistemi plaka numarası ile kullanmayın şasi numarası ile kullanın, aksi takdirde yanıltıcı oluyor.

2012 PEUGEOT 308 HDi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Mayıs 2010; 18:22:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Çok acımasızca insanların yaptıkları işler. Çok yazık.

238 Mesaj
6 Mayıs 2010; 18:30:57 

Çok yazık.

emniyet kemerinizi takınız,hız yapmayınız

1199 Mesaj
6 Mayıs 2010; 19:24:34 

Dün yolladım hasar ve kaza servisine ayrı ayrı .Hasar servisinden bir cevap gelmedi.Kaza servisindende bu servis kullanım dışıdır diye mesaj geldi.siz ne zaman yolladınız.Şimdi servis hizmet dışı mı kaldı yani? gitti kontürler...24 kontür:(

MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

3899 Mesaj
8 Mayıs 2010; 16:18:26 

quote:

Orijinalden alıntı: samilto

Dün yolladım hasar ve kaza servisine ayrı ayrı .Hasar servisinden bir cevap gelmedi.Kaza servisindende bu servis kullanım dışıdır diye mesaj geldi.siz ne zaman yolladınız.Şimdi servis hizmet dışı mı kaldı yani? gitti kontürler...24 kontür:(

Mesajı nasıl yolladınız diyeceğim ama bitişik yada ayrı ayrı fark etmiyor. Benim 1 hafta oldu yolladığım. Taner beyde yeni yolladı ve öğrendi sanırım. Bir karışıklık olmasın?

1582 Mesaj
11 Mayıs 2010; 10:13:36 

Ben de aracım için test ettim. Sistem düzgün çalışıyor. Hasar görünmedi.
2 defa para verdim hasar ve kaza için ama içim rahat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YağmurAdam- -- 12 Mayıs 2010; 8:43:42 >

SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 16 GB 1340 TL
SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 32 GB 1500 TL

2125 Mesaj
11 Mayıs 2010; 11:06:03 

Test ettim, onayladım. Bu sistem satıcının lehine çalışıyor... Aracımla 3 ay önce kaza yaptım. Daha doğrusu bana çarptılar. Hasar öyle aman aman bir şey değil ama sonuçta adı kaza işte. 1-2 çekiç, lokal boya, yallah Kusurlu karşı taraf. Bu yazıyı okuyup az önce plakamı 5664 e gönderdim.

Sonuç:

Arabama eski plaka takıldığı için, daha önce bu plakaya sahip olan arabanın kazalarnın bilgisi geldi. 2005 yılında kaza yapılmış, benim aracım 2008 model. Bundan yırttık. Başka da kaza görünmüyor. Oh ne âlâ. Artık hasarsız diye satacağım arabamı, alan düşünsün

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

3899 Mesaj
12 Mayıs 2010; 13:09:50 

quote:

Orijinalden alıntı: resmonse

Test ettim, onayladım. Bu sistem satıcının lehine çalışıyor... Aracımla 3 ay önce kaza yaptım. Daha doğrusu bana çarptılar. Hasar öyle aman aman bir şey değil ama sonuçta adı kaza işte. 1-2 çekiç, lokal boya, yallah Kusurlu karşı taraf. Bu yazıyı okuyup az önce plakamı 5664 e gönderdim.

Sonuç:

Arabama eski plaka takıldığı için, daha önce bu plakaya sahip olan arabanın kazalarnın bilgisi geldi. 2005 yılında kaza yapılmış, benim aracım 2008 model. Bundan yırttık. Başka da kaza görünmüyor. Oh ne âlâ. Artık hasarsız diye satacağım arabamı, alan düşünsün

Şaşi no ile sorgulama var birde. Bunu unutuyorsunuz. Bence en iyisi şaşi no ile sorgulamada. Zaten bunuda belirtmiştik. Yani eski-yeni plaka olayını. O yüzden pek sevinmeyin derim

2057 Mesaj
12 Mayıs 2010; 13:21:03 

Okumayaydım bu konuyu. Görmeyeydim merak edip mesaj atmayaydım !

HSR1: 09/12/2005 , çarpma , 500 TL

HSR2: 21/10/2005 , çarpma , 2500 TL

HSR3: 28/03/2005 , çarpma , tutar gelen mesaja sığmamış.

Fakat şçyle bir durum var ben aracı 2009 da aldım ve 2 tane kaza yaptım. Birinde sol ön çamurluk düzeltildi birinde arka tampon değişti. Bunlar sistemde görünmüyor

1357 Mesaj
12 Mayıs 2010; 13:27:18 

yararlı bir bilgi

3899 Mesaj
7 Haziran 2010; 4:33:54 

Yeni aldığım aracıda sorguladım bu servisten. 364 lira gibi bir hasarı görünüyordu. Önemsiz bir yerde olduğu için sorun çıkmadı..

1488 Mesaj
7 Haziran 2010; 19:58:50 

servis dışı kalmış boşuna msj atmayın

1196 Mesaj
7 Haziran 2010; 20:08:27 

teşekkürler..

1429 Mesaj
7 Haziran 2010; 20:24:29 

Güzel bilgilendirme ama tam doğru çıkmıyor full hasarlı bir arabayı sorgulattım hasarsız çıktı.Kayıtlara girmezlerse hasarsız yazar.Çamurluk sigortada yada kaskoda kayıtlara girerek değiştirilirse hasarlı çıkar

2012 Kanuni Breton
2011 Model Toyota Corolla D-4D Comfort Extra

3899 Mesaj
7 Haziran 2010; 23:05:26 

quote:

Orijinalden alıntı: mcfacia07

Güzel bilgilendirme ama tam doğru çıkmıyor full hasarlı bir arabayı sorgulattım hasarsız çıktı.Kayıtlara girmezlerse hasarsız yazar.Çamurluk sigortada yada kaskoda kayıtlara girerek değiştirilirse hasarlı çıkar

Plaka değişti ise görünmez hemen. Şaşi no ile sorguladınızmı acaba?

170 Mesaj
11 Haziran 2010; 15:50:37 

BİLGİ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » 2 el araç alırken mutlaka Turkcell'e sorgulatın. Emin olun sizin yararınıza olacaktı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.906