Şimdi Ara

TAŞINMIŞ KONU - SiLiNEBiLiR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f@tih -- 28 Kasım 2010; 18:12:57 >

• Çok teşekkürler.
    Kurulum dosyalarını indirmeye başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay635

Çok teşekkürler.
    Kurulum dosyalarını indirmeye başladım.

Sorun yaşadığınız takıldığnız veya sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa sorabilirsiniz.
  • Güzel paylaşım forumda çeşitlilik açısından iyi. Orjinal Firmware ve ek olarak sadece Rompatcher kurulu geliyor bu güzel sadece hack düşünenler için faydalı bir paylaşım

Bu yazılımı kurup denemedim ama Formattan sonra (Hard/Soft) Rompatcher siliniyormu yoksa sorunsuz tekrardan kurulumu geliyor.Rompatcher yamaları nerden okuyor?
    Bi bunları merak ettim zaten gerisi orjinal yazılım dosyaları olduğu için sorun çıkmıyacaktır yazılımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: biroltr

Güzel paylaşım forumda çeşitlilik açısından iyi. Orjinal Firmware ve ek olarak sadece Rompatcher kurulu geliyor bu güzel sadece hack düşünenler için faydalı bir paylaşım

Bu yazılımı kurup denemedim ama Formattan sonra (Hard/Soft) Rompatcher siliniyormu yoksa sorunsuz tekrardan kurulumu geliyor.Rompatcher yamaları nerden okuyor?
    Bi bunları merak ettim zaten gerisi orjinal yazılım dosyaları olduğu için sorun çıkmıyacaktır yazılımda

Birol ustam ilk olarak güzel yorumların için teşekkür ederim.Kurulumdan sonra ayıca (siscontent ile sign edilmiş) rompatcher yüklüyoruz.rompatcher dosyaları rofs3 ün içinde, formattan sonra Rompatcher çalışmıyor.Rompatcher kurulurken yamaları kendisi hafıza kartına atıyor

• Anlatılanları uyguladım. Sonuç olumlu. Orjinal v50 yazılımı hack' li olarak kurulmuş oldu telefona.
    Başta Fatih olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim.

(Bu konuda anlatılanları Windows 7 32 bit kurulu bilgisayarda uygulamaya çalıştım fakat bir türlü olmadı. Daha sonra Windows xp yüklü başka bilgisayarda denedim. Biraz uğraştırdı ama sonuç başarılı oldu).
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay635

Anlatılanları uyguladım. Sonuç olumlu. Orjinal v50 yazılımı hack' li olarak kurulmuş oldu telefona.
    Başta Fatih olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim.

(Bu konuda anlatılanları Windows 7 32 bit kurulu bilgisayarda uygulamaya çalıştım fakat bir türlü olmadı. Daha sonra Windows xp yüklü başka bilgisayarda denedim. Biraz uğraştırdı ama sonuç başarılı oldu).

Olumlu sonuç aldığına sevindim , win7 yüklü bilgisayarlarda da kuruluyor ama biraz uğraştırıyor.
    İlk mesajda da belirttiğim gibi cihazına hard format atmaman gerekiyor ve cihazını her açışta Rompatcher programına gidip yamaları aktifleştirmen gerekiyor.sonuçta çok aşırı program kurup silmezsen beklentileri karşılayacak bir hack işlemi.cihaza hard format atmak gerektiği takdirde aynı işlemleri yapmak kurulumun şu andaki eksisi.Eğer kilitlenme gibi bir durum yaşayacak olursan hafıza kartını çıkarıp teli öyle açmak ve son kurulan programı veya programları silmek (çözüm) en mantıklı yol olarak gözüküyor.

• YENiLENDi : Artık hacklemiş olduğunuz cihazınıza herhangi bir sorun yaşayıp hard format atmak istediğinizde ; hard veya soft format atabileceksiniz. cihazınız hackli özelliğini kaybetmeyecek ve Rompatcher silinmeyecek ve çalışmaya devam edecektir.
  • quote:

3- Tek eksiğimiz ;Telefonunuzu her kapatıp yeniden açtığınızda Rompatcher+ çalıştırıp kullanmakta olduğunuz yamaları tekrar aktif edip auto yapmanız gerekmektedir.Bunu yapmadığınız takdirde ;cihazınız hack özelliğini kullanmaz herhangi bir sertifikasız program yükleyemez,hackli telofonların yapmış olduğu işlemleri yapamazsınız.

peki bu durumda yüklenen programları çalıştırmak için de rompatcher açık olması gerekir mi? yoksa sadece yeni program yüklerken açmamız yeterli mi? yeterliyse zaten her zaman açık olmasından daha iyi bence sürekli arkaplanda çalışır vaziyette işlemciye boşuna yük bindirmeye gerek yok sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: snadboy

quote:

3- Tek eksiğimiz ;Telefonunuzu her kapatıp yeniden açtığınızda Rompatcher+ çalıştırıp kullanmakta olduğunuz yamaları tekrar aktif edip auto yapmanız gerekmektedir.Bunu yapmadığınız takdirde ;cihazınız hack özelliğini kullanmaz herhangi bir sertifikasız program yükleyemez,hackli telofonların yapmış olduğu işlemleri yapamazsınız.

peki bu durumda yüklenen programları çalıştırmak için de rompatcher açık olması gerekir mi? yoksa sadece yeni program yüklerken açmamız yeterli mi? yeterliyse zaten her zaman açık olmasından daha iyi bence sürekli arkaplanda çalışır vaziyette işlemciye boşuna yük bindirmeye gerek yok sonuçta

Dediğiniz gibi,sadece ihtiyacınız olduğu zaman rompatcher'i açıp yamaları aktif eder,işiniz olmadığı zaman kapalı tutarsınız.Ama , kurulu programların bir bölümü rompatcher'daki yamalar aktif değilken çalışmaz,örneğin x-plore ve phtyon uygulamalarından olan g-force ve nulldel gibi programlar çalışmaz.Bunun için yamaları aktif edip ihtiyacınız olduğunda zaman bu programları çalıştırırsınız.Sonrasında yamaları tekrar kapayabilir veya programların çalışması için açık tutabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f@tih -- 14 Mayıs 2010; 16:07:42 >

• SLM ONCELIKLE TESEKKUR ETMEK ISTIYORUM. COK ARAMADIM AMA SITEDE BIR TEK SENDE 5800v50 UNTOUCHED HACKLi YAZILIM WAR. BENIM ISTEDIGIMDE BUYDU. 2 -3 GUN INCE BIROLTR NIN TAM HACKLI YAZILIMINI YUKLEMISTIM. BIR TAKIM HOSUMA GITMEYEN DURUMLARDAN DOLAYI SENIN YAZILIMINI DENEMEK ISTEDIM. SENDEN ISTEGIM SU EGER YARDIMCI OLURSAN SEVINIRIM,

1- YAZILIM ATTIKTAN SONRA TELIN HER KAPANIP ACILMASINDA ROMPATCHER AYNI BIROLTR HOCANIN YAZILIMI GIBI SUREKLI CALISIR DURUMDA TUTULABILIR MI. TAM HACK OLUYOR HERALDE O ZAMAN BILMIYORUM AMA.
    2-BIROLTR HOCANIN YAZILIMINDA OLDUGU GIBI SENIN SUNMUS OLDUGUN YAZILIMDA DA UYGULAMALAR KLASORU SCROLL OLACAK SEKILDE COK SIMGE BARINDIRDIGINDA KASILA KASILA ASAGI INIYOR. YANI EKRANA DOKUNARAK ASAGI INDIRDIGIMIZDE SAYFA KASILARAK ASAGI INIYOR. SCROLDAN TUTARSAK OLMUYOR TABI. INTERNETTE BAYAGI BI SIKAYET OKUDUM BU UYGULAMALAR KLASORUNUN KASILMASI OLAYI ILE ILGILI.

SENIN YAZILIMDA HOSUMA GIDEN
    BI KERE HER YERI ILE OYNANMAMIS ORJINAL DURUYOR FIRMWARE.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat5555

SLM ONCELIKLE TESEKKUR ETMEK ISTIYORUM. COK ARAMADIM AMA SITEDE BIR TEK SENDE 5800v50 UNTOUCHED HACKLi YAZILIM WAR. BENIM ISTEDIGIMDE BUYDU. 2 -3 GUN INCE BIROLTR NIN TAM HACKLI YAZILIMINI YUKLEMISTIM. BIR TAKIM HOSUMA GITMEYEN DURUMLARDAN DOLAYI SENIN YAZILIMINI DENEMEK ISTEDIM. SENDEN ISTEGIM SU EGER YARDIMCI OLURSAN SEVINIRIM,

1- YAZILIM ATTIKTAN SONRA TELIN HER KAPANIP ACILMASINDA ROMPATCHER AYNI BIROLTR HOCANIN YAZILIMI GIBI SUREKLI CALISIR DURUMDA TUTULABILIR MI. TAM HACK OLUYOR HERALDE O ZAMAN BILMIYORUM AMA.
    2-BIROLTR HOCANIN YAZILIMINDA OLDUGU GIBI SENIN SUNMUS OLDUGUN YAZILIMDA DA UYGULAMALAR KLASORU SCROLL OLACAK SEKILDE COK SIMGE BARINDIRDIGINDA KASILA KASILA ASAGI INIYOR. YANI EKRANA DOKUNARAK ASAGI INDIRDIGIMIZDE SAYFA KASILARAK ASAGI INIYOR. SCROLDAN TUTARSAK OLMUYOR TABI. INTERNETTE BAYAGI BI SIKAYET OKUDUM BU UYGULAMALAR KLASORUNUN KASILMASI OLAYI ILE ILGILI.

SENIN YAZILIMDA HOSUMA GIDEN
    BI KERE HER YERI ILE OYNANMAMIS ORJINAL DURUYOR FIRMWARE.

İlk olarak şunu söylemek isterim;burada firmware ve mod konusunda tüm öğrendiklerimi birol hocam sayesinde öğrendim.v40 zamanında onun modlu firmwarelerini kuruyordum.v50'den sonra kendim için bazı ugulamalar yapp beğenirsem sizlerle de paylaştım.Birol'un v50 firmware ni kurmadım fakat konusunu sürekli takip ediyorum.o firmwarde göze çarpan hata olarak algılanabilecek durum olmadığını biliyorum.üstelik konuyu sürekli takip eden arkadaşlar firmware dışarıdan müdahale ile geliştiriyorlar.Ancak bazı uygulamalar hoşunuza gitmemiş olabilir.Bu konuda elbette karar size ait.

İsteğiniz konusunda ; zaten uzunca süredir ben de bunu yapmak istiyor fakat zaman ayıramıyordum.Beklentileriniz doğrultusunda yine UNTOUCHED bir firmware i bir kaç gün içinde buradan yayınlamayı düşünüyorum

• Dostum linklerin silinmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoogar

Dostum linklerin silinmiş..

Teşekkürler dostum.Yeniledim.
  • Patch için link bozuk görünüyor hala.
    Bir de telefon kapanıp açttığında da Rompatcher+ auto olarak çalışmaya devam etse güzel olurdu diğer fw 'ler gibi.
    Dokunulmamış ama hack'lenmiş bir fw, modifiye istemeyenler için iyi bir seçim aslında
  • Modifiye istemeyenler için çok güzel olmuş.
  • Öncelikle çok teşekkür ederim. Çok gzüel bir paylaşım. Birkaç linkte hata var gibi. Bir türlü çekmedim. Yahoo sayfası açılıp duruyor. İlgilenebilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: retchop

Öncelikle çok teşekkür ederim. Çok gzüel bir paylaşım. Birkaç linkte hata var gibi. Bir türlü çekmedim. Yahoo sayfası açılıp duruyor. İlgilenebilirseniz sevinirim.

İndirmeye başlamadan önce aradaki yıldızları kaldırmayı unutmayın.
    Birkaç linkte hata var dediğiniz sadece JAF çözmlerinin olduğu dosya'nın linkinde problem var.Brazdan tekrar yükleyeceğim.
    Bu arada Aklı evvelin biri açmış olduğum konulardaki linkleri şikayet ederek nedense sildirmekten zevk alıyor.
  • Fatih kardeşim bu anlatımı telefonda zaten v50 fm yüklü olup da onu haclemek için mi koydunuz? Yoksa hem v50 fm'nin kuruluşunu hem de bunu nasıl hacleyeceğimizi mi anlatıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: retchop

Fatih kardeşim bu anlatımı telefonda zaten v50 fm yüklü olup da onu haclemek için mi koydunuz? Yoksa hem v50 fm'nin kuruluşunu hem de bunu nasıl hacleyeceğimizi mi anlatıyorsunuz?

quote:

Orijinalden alıntı: f@tih
    Bazı arkadaşlarımız 5800 telefonlarını hacklemek istiyor fakat NOKIA'nın orjinal firmware'ne dokunmak istemiyor,yani dokunulmamış,modifiye edilmemiş bir firmware olmalı fakat aynı zamanda telefonlarının da hackli olması gerekiyor.

Bakınız : Konunun ilk mesajının ilk paragrafı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.