Şimdi Ara

Aigo'dan Nvidia Tegra 2 platformlu tablet: Aigo N700

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Aigo firması tasarımı ve teknik özellikleriyle dikkat çeken tabletini duyurdu. Aigo'nun N700 adını verdiği kırmızı renkli tasarıma sahip olan tabletinde 7 inç'lik çoklu dokunmatik desteği ve

800x600 çözünürlük sunan ekran kullanıyor.

NVIDIA Tegra 2

platformuna sahip olan tablette 1 Ghz işlem hızına sahip

Cortex A9 işlemcilerin kullanılacağı belirtildi. Aigo'nun 7 inç'lik tabletinde sistem belleği 512 MB, dahili hafıza ise 4GB/8GB/16GB ve 32 GB olarak belirlendi. Tasarımı ve özellikleriyle oldukça etkileyici görünün tablette 1.3 mp kamera, HDMI çıkışı, MicroSD girişi (maksimum 32GB), USB girişi, SIM kart girişi, 3G, WiFi, bluetooth 2.1, sanal 3D özellikli hoparlörler diğer bileşenler arasında yer alıyor.1080p video oynatabilme özelliğini de bünyesinde barındırın tablette Android 2.1 işletim sistemi yer alıyor.

Teknik özellikleri ve tasarımıyla dikkat çeken Aigo'nun tableti, iPad'in en iyi alternatiflerinden biri olarak görülüyor. Aigo'nun üstün özelliklerle donatılan 7 inç'lik tableti N700 hakkında fiyat ve piyasaya çıkış tarihi bilgisi bulunmuyor

• oldukça şık görünüyor.. yalnız kamerayı daha iyi yapabilirlerdi... öyle bir alete yakışmamış.. tegra platformu kullanan bir cihazın ayrıyeten HD video kayıt yapması beklenirdi...
  • İşletim sistemi hakkında bişi denmemiş ama sanırım Android'dir doğru mu ?
  • Android 2.1 işletim sistemi kullanılıyor Aigo tablette
  • Wintel hegomonyasi gitgide zayifliyor. hadi hayirlisi.
  • Aynen wintel tekeli yavaş yavaş kırılıyor. Bana göre Microsoft Windows 7 ARM edition çıkartması gerekir.

Çıkarttığı anda ortalık fena karışır :)
  • Tegra ile çok iyi bir seviyede değildi bildiğim kadarıyla nVidia mobil platformda fakat Tegra 2 ile olması gereken seviyeye geldi sanırım. Özellikle Snapdragon gibi modellerin hızına yetişti barındırdığı işlemciyle.

Bu tür çözümler yaygınlaşmalı. Özellikle hepsi birarada tarzındaki cihazlarda böyle ergonomik çözümler olmazsa olmaz. Madem tablet alacağım, mümkün olduğunca kapsamlı bir cihaz almayı yeğlerim. USB ve HDMI mühim bence. Gayet alınası bir cihaza benziyor. Geliştirmeye açık bir işletim sistemi de olunca daha da güzel olmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.