Şimdi Ara

CoPilot Live HD ile iPad, 9.7 inçlik Navigasyon cihazı oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
8.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Aracınızda 9.7 inç boyutlarında ekranı bulunan güçlü bir Navigasyon cihazı ister miydiniz ? İşte iPad'e özel çıkacak olan navigasyon programı CoPilot Live HD, iPad 3G kullanıcılarına bu imkanı sağlayacak.

Adım adım navigasyon özelliğine sahip olan CoPilot HD GPS alıcısına ihtiyaç duyduğundan, tahmin edebileceğiniz gibi, sadece iPad 3G+Wi-Fi ile uyumlu çalışabiliyor. 3D haritalarla donatılan yazılım, kullanıcılara uygulama içersinde iPod'larındaki müziklere ulaşmalarını, bulundukları bölgede arama yapmalarını ve gerçek zamanlı hava tahminlerine ulaşmalarını da sağlıyor.

Apple'a AppStore'da yerini alasbilmesi için gönderilen CoPilot Live HD'nin Mayıs ayı içersinde AppStore'daki yerini alması bekleniyor.

• araçların camlarına asmak biraz irice ama güzel olmuş :D
  • bu tip uygulamalar zamanla artacaktır zaten
  • Eskiden kemerlerimize gözlük kılıfı, walkman, cep telefonu gibi şeyler asardık.
    Hatta fotoğraf makinesi, harita vs.

Öyle zannediyorum ki ilerde sadece tek bir cihaz taşıyacağız; cep telefonu!
    İçinde: walkman - mp3 çalar, fotoğraf makinesi, video kamera, ajanda, telefon, GPS, wifi laptop, herşey tek bir cihazda olacak.
  • Navigasyon cihazlarının yavaşlığı insanı deli ediyor. Ayrıca büyük ekranlıların yüksek fiyatlarıda can yakıyor.

iPad bu şekilde bir arabada rahatça kullanılabilir. Zaten arabaya girerse gittiğiniz her yere otomatik olarak götürmüş olacaksınız. Buda onun için büyük artı.

Sadece koyacak yer derdi var ama bu kadar büyük ekranın cama asılacağını sanmıyorum büyük ihtimal havalandırma deliklerine bir şekilde tutturabiliriz.
  • Aynaya assak aypeti olmazmı......
  • bunun gibi daha ne kullanışlı programlar çıkar ipad'e özel... gerçekten çok iyi olmuş bu yazılım..
  • arabaya ipad i monte edenler vardı youtube da.. bi de gps programı oldumu dadından yinmez vlla
  • geçici olarak arabada tutturmak çok zor olur böyle büyük bir cihazı.iphoneu navigasyon olarak kullanırken bile arabanın neresine koyacağımı bilemiyorum bu kim bilir nasıl olur bu programın yanında bence birde araba tutacağı falan çıkartmalılar.tomtomda sanırım iphone için vardı böyle bir şey
  • En baba GPS cihazı 7" filan sanırım. Bu ondanda büyük. Ayrıca çift görüntü verebiliyor yatay konumda iken. Fiyatta 7" GPS için aşağı yukarı 800 tl ipad'de ABD'de aynı fiyat tr'de 1400 tl'ye GPS'li versiyon alınabiliyor.

Yani herhangi bir GPS cihazından çok daha etkili tabii otonuzda koyabilecek bir yer bulabilirsiniz. iPad için oto tutacağı çıkar ama kesin merak etmeyin :D
  • Veri alışı para yazdığı sürece sadece bunlar "evet çıkarttık" demekten öteye gidemez.Yani kısacası PND'lerin yerini asla alamazlar.

• @gps.navigation

Bu yazılım veri alışverişi yapmıyor. Bildiğiniz Navigasyon yazılımlarıyla aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shady

@gps.navigation

tamamen yapmıyor diyemeyiz.ama büyük ihtimalle veri alışverişi isteğe bağlıdır.yazıda gerçek zamanlı hava tahmini yapabiliyor demişler.bunu kendin kendine yapmaz heralde
  • quote:

@gps.navigation

Keşke öyle olsaydı 1-2 aya kadar bir teknoloji dergisinde incelemesi çıkacak,detaylı olarak bilgiler olacak.Bir çok fonksiyonu için maalesef 3G bağlantı veya wifi istiyor,normal olarak navigasyon yapmanız mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

quote:

@gps.navigation

tamamen yapmıyor diyemeyiz.ama büyük ihtimalle veri alışverişi isteğe bağlıdır.yazıda gerçek zamanlı hava tahmini yapabiliyor demişler.bunu kendin kendine yapmaz heralde

Veri alışverişi yapmıyor dediğimde Navigasyonu kastetmiştim....

@gps.navigation

Basın açıklamasını okuyabilirsiniz... Haritalar her seferinde yüklenmiyor, iPad'de depolanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 4 Mayıs 2010; 6:35:34 >

• 3g olmayan ipad de gps yokmu?
    Oysa haritada yerinizi görebiliyorsunuz.
  • 3g li bir ipad kullanıyorum.

Türkiyede çalışmakta data hattı alıp kartı ufaltarak kullanabilirsiniz.

wifi+3g lerde GPS chip var wifi lerde yok.

navigasyon GPD satalite lar üzerinden yapılıyor ayrıca AGPS desteğinden dolayı baz istasyonları ve hücreleri de kullanıyor böylece yerin dibinde bile çekiyor diyebiliriz.

umarım yanıldığım bir konu yoktur.

3-4 navigasyon programı kullandım bu gün hiç bir sorunla karşılaşmadım 3g data alış verişi yapmadan kullanılıyor paraya tabii değil bunu sim kartı takmadan navigasyon yaparak ta anlayabilirsiniz.
  • bence en güzeli ön camın ortasında olması daha iyi olur...
  • 3g Türkiyede çalışıyor, Yukarıdaki Copilot Live HD yi Kuzey Amerika Haritası ile satın aldım. Doğal olarak şu anda Türkiye haritası yok çünkü IPAD sadece USA da satılmakta. Şirketin açıklaması USA dışındada lega olarak dağıtım olduğunda (3g için) haritaları satışa sunulacaktır.

Copilot HD Türkçe olarak kullanılabiliyor gayet başarılı.

Yukarıdada DH misafir olarak belirttim 3g lerde gerçek gps chip var navigasyon para yazmamakta. Fakat 3g paketi almak zaten ipad için gerekli ve hayati önem taşımaktadır.

1 aydır ipadi yoğun kullanıyorum 250 MB civarında veri akışı yaşamışım. Navigasyon veri akışı kullanmıyor kullanacaksada çok ufak birşey kullanacaktır.

Zaten 3g Türkiye bu gidişle zor gelir. Geldi diyelim sizi 24 ay 3g paketi ile mecbur bırakarak cihazı satarlar bunun anlamıda ayda 120 TL x 24 ay ancak alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.