Şimdi Ara

Windows 7'li HP Slate projesi iptal ediliyor (?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Palm'ı alacağını açıklayan HP, uzun süredir beklenen Slate projesini iptal mi ediyor ? iPad'in en güçlü rakiplerinden görülen Slate rüyası Microsoft'un Courier'i gibi doğmadan sona erebilir.

TechCrunch'ın konuyla ilgili kaynağına göre HP, Slate'deki Windows 7 işletim sisteminden yeterince tatmin olmadığı için ürünü iptal etti. Ayrıca HP'nin Windows 7'nin yanı sıra yüksek güç tüketimi ihtiyacından dolayı Intel'in donanım çözümlerine de sıcak bakmadığı konuşuluyor.

Palm'ı satın almasının ardından firmanın fikri mülkiyetine de sahip olacak olan HP, tabletlerinden düşük güç tüketimli donanımların yanı sıra işletim sistemi olarak sadece mobil yaşam için özelleştirilmiş webOS'e benzer bir türevine yer verebilir.

İlk defa Ocak ayındaki tüketici elektroniği fuarı CES 2010'da Microsoft'un tepe yöneticisi Steve Ballmer tarafından gün yüzüne çıkarılan Windows 7'li Slate'in 2010 yılının ortalarında kullanıcıyla buluşacağı ifade ediliyordu.

• İsabet olur.
  • Defalarca söyledik Windows 7 ile tablet pc yapılamayacağını. HP çok isabetli bir karar vermiş. Böyle çıkarsaydı rezil olacakti iPad'in karşısında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Defalarca söyledik Windows 7 ile tablet pc yapılamayacağını. HP çok isabetli bir karar vermiş. Böyle çıkarsaydı rezil olacakti iPad'in karşısında.

Niye öyle diyosun ki. USBsi var. Hem de iki tane.
  • quote:

• Elini her yere sokan firmanın ürün kalitesi düşüyor.Kim ne derse desin.
  • anlamadığınız tek nokta var işletim sisteminin o kadar önemli olmadığı HP BU KARARLA KONUYU BAŞKA YERE ÇEKİYOR BİRAZ İNCE DÜŞÜNÜN YÜREĞİNİZLE YARGI YAPIN..BAKALIM BUNUN ALTINDAN NE ÇIKACAK TEKNOLOJİDE SRTIK DİYASET GİBİ YÖNETİLİYOR..EN İYİ BULAN DEĞİL EN İYİYİ DÜŞÜNEN KAZANIYOR
  • benim aklıma hp nin "PALM" firmasını geçen günlerde satın alması geliyor. windows7 ile başarısızlığa mahkum olan slate Palm WEBOS ile ipad e rakip bir cihaz haline gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

benim aklıma hp nin "PALM" firmasını geçen günlerde satın alması geliyor. windows7 ile başarısızlığa mahkum olan slate Palm WEBOS ile ipad e rakip bir cihaz haline gelebilir.

kesinlikle aynı şeyi düşünüyorum.
  • Slate aslı esasında klavyesi olmayan netbook.HP nin Palm'i alması ve olası bir Web OS lu slate çıkarması bence de daha mantıklı&isabetli olur.Courier ile Slate daha çıkmadan bittiler yazık.
  • Herkes gerçekten süper yorumlar yapmış hepinize katılıyorum.

Sadece eklemek istediğim atom'lu bir platformun tam bir bilgisayar bile olmadığı.

Flash video izleyemiyecekseniz, flashlı sitelerde atlayacaksa, tepkisi düşecekse, oyun oynayamıyacaksanız ne yapacaksınız ?

WinTel şu an için tablet pc'de iPad gibi bir cihazla yarışamaz. Kanımca ilerde gelecek olan Android yada çıkarsa WebOS'lu bir cihazla yarışmasına imkan yok.
  • çok yerinde bir karar olur bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

benim aklıma hp nin "PALM" firmasını geçen günlerde satın alması geliyor. windows7 ile başarısızlığa mahkum olan slate Palm WEBOS ile ipad e rakip bir cihaz haline gelebilir.

android li tablet pc leri bilmiyorum ama web os ile ipad e gerçek bi rakip çıkabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Defalarca söyledik Windows 7 ile tablet pc yapılamayacağını. HP çok isabetli bir karar vermiş. Böyle çıkarsaydı rezil olacakti iPad'in karşısında.

• Hp türkiye bu haberi yalanladı ve HP slate'in 2010 yılı içinde satışta olacağını belirtti.

Kaynak: Yahoyt
  • yaa ben anlmıyorum.hp win 7 kullancak diye neden rezil olsun zaten pc lerde windows işletim sistemi kullanım oranı dünyada %92.tablette olsa nolcakmışş..?rezil olcak diyen arkadaşlar pc lerinde ne kullanıyoo.yada hangi şirketler mac kullanıyoo?hp ve palm american, ne yani htc mi satsalardıı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.