Şimdi Ara

40.000 tl kredi çekip daire almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
5.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fi-Yaka'nın 40 metrekare stüdyo daireleri 37.000 ile 53.000 tl arasındaymış. Beylikdüzü'nde inşaata başlıyorlar, 16 ay sonra da teslim ediyorlarmış.

elimde sadece 4.000 lira nakit var. ben ortalama 40.000 liralık bir şey alsam diyorum, tamamını kredi çektiğimde 120 ay aylık 616 tl ödüyorum (1.16 faiz oranıyla)

tek korkum, şu an sabit bir gelirim yok ama aylık 600 lira vermek de beni zorlamaz gibi.

böyle bir şey yaparsak zaten kız arkadaşımla yapacağız. ikimiz de özel ders veriyoruz, geçimimizi öyle sağlıyoruz. onun ayrıca babasının 800 liralık emekli maaşı var (ailesi yurtdışında olduğu için ona bıraktı ama kazandığı para yettiği için hiç dokunmadı daha)

sizce mantıklı mı arkadaşlar? ben aylık ortalama 1200, kız arkadaşım 1300 civarı kazanıyor ama tek korkumuz bu ders işinin garanti olmaması. kredi çekiyoruz sonuçta, şakası da olmaz bu işi. ve seneye üniversiteden mezun oluyoruz, ne olacağı, nereye gideceğimiz hiç belli değil.

evi evlendiğimizde ilk 3-4 yıl oturmak amaçlı düşünüyorum. beylikdüzü de sürekli gelişen, prim yapan bir bölge. 3-4 yıl oturduktan sonra belki hiç satmam, el altında dursun derim.

bunları hesaba kattığınızda, 10 yıllık böyle bir borca girer miydiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Enspektör

löpçük kardeş ben fi-yakanın sitesinde bahsettiğin projenin detaylarına ulaşamadım.detayları nerden görebilirim ?

www.fiyapi.com adresine gir, orada bir sürü proje var resmin altında.

benim düşündüğüm, fi-life projesiydi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.