Şimdi Ara

The Island (2005)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sıkı bir bilim-kurgu takipçisi olmam sebebiyle gösterime girdiği ilk gün[yani bugün]the island(ADA)filmine gittim ve görüşlerim:
    1.si ve en önemlisi eğer bir BK bekliyorsanız beklentilerinizi azaltın daha çok bir aksiyon filmi[ve bir de sanki ilk bölüm ile ikinci bölüm birbirinden farklı filmlermiş gibi geldi bana]
    2.filmde mantıksızlıklar had safhada[izleyecek olanlar olduğu için anlatmıyorum]
    3.scarlett johansson her zamanki gibi çok güzel fakat oyunculuğu vasat
    ewan mcgregor her zamanki gibi olmasa da gene de vasatın üstünde sayılabilecek bir performans sergilemiş
    4.nedense filmi izlerken bir sinema filmi değil sanki televizyon için yapılmış bir film izliyorum havasına kapıldım
    5.ama ne olursa olsun çok sık BK ürünü filmler çıkmadığını düşünürsek gidebilinecek bir film[her ne kadar BK dan saymasamda]
    izleyen arkadaşlar görüşlerini paylaşabilirler
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• filmi beğendim uzak bir bk değil zaten böylesini daha severim, macere drama tarzında güzel bir film. Daha iyisi zaten şuan yok ayrıca scarlett johansson un olduğu filme kötü diyemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darker -- 2 Eylül 2005, 23:21:10 >
  • filmde scarlett johansson ve ewan mcgregor amma koştular be ; filmi izlerken ben yoruldum

film e çok beklenti içinde gitmediğim için filmden memnun kaldım aslında - çok süper bişey deil ama pek parlak filmlerin gelmediği bu yaz sezonunda gidilebilecek bir film bence , bu arada filme belli inanılmaz para harcamışlar ama daha fazlasınıda sponsorlardan çıkarmışlar herhalde ; filmde her karede bir reklam vardı
    görsel efektler açısından başarılı bir film bence aksiyon bazı dakikalarda tavan yapıyor ; bazı yerlerde duruyor inişli çıkışlı bir film.. konuda ilk başlarda ilginç - merak uyandıran cinsten ama daha sonra bol aksiyonun içinde kaynıyo konu ve kolay yola kaçılıp film belli bir yerden sonra biraz kahramanlık öyküsüne kaçılıyor...

son olarak ; en azından görsel efektlerle dolu aksiyon sahneleri doyurucu ve bu sıcak yaz günlerinde iyi bir seçim olabilir The Island ( scarlett de o ne güzellik ole - torpil geçeyim biraz )

• film ile ilgili yazılacak baya birşey var: http://www.nedimsahin.com/blog/ada.htm

• Filmi az önce divxinden izledim.(HDripti muhteşem bir görüntüsü ve 5.1 sesi vardı)

Öncelikle filmi beğendiğimi ve izlerken hiç sıkılmadığımı söylemeliyim.Ewan McGregor iyi bir oyuncu.Scarlett Johansson ise vasatın altındaydı bence.Mesajı olan her filmi severim.Özellikle de vermek istediği mesajı izleyicinin gözünün içine sokmaya çalışmadan inceden inceye verenleri...Film hakkında bir yazı yazacak olsam başlığı "Sorgulamak" olurdu...Mevcut durumu,herkes için "normal" olanı sorgulamak..."Bu haplar nereye gidiyor?"cevap:"Bir sonraki masaya"Hayat işte...Bazısı böylesi sorular sorar ve araştırır bazısı da "diğer masaya" der ve yaşamaya devam eder.

Filmde 6 Echo "diğer masaya" demeyenlerden...Aslında filmi düşününce aklıma gelen bir sözcük daha var: "Varolmak"...Yaşayan her canlının varolma savaşı...Sebebsiz,anlamsız belki...Ama varolmak...

Film hakkında bir bilgim olmadan izledim.Ne yorum okudum ne de konusu hakkında en ufak bir fikrim vardı.Filmleri böyle izlemek gerek bence.Süprizler güzel oluyor.Film tabi ki mesaj yumağı bir film değildi.5.Elementi aratmayacak gelecek dünya hayalleri ve harika aksiyon sahneleri barındırıyor.Bazı kamera geçişleri çok hızlıydı.Anlam veremedim.Otaban sahnesi gerçekten çok iyidi.Matrix 2 den sonra bir çok filmde otabana önem verildiğini görüyoruz.

10/7

• Benim favori filmlerimdendir.Gişede yatmış bir film ama normal insanların çoğuda ordaki klonlar gibi 'ada' sevdası ile yaşıyor. Gerçek ada buymuş , o kadar zekiyimki adaya gitmek için can atıyorum kısımlarıda beni mest eder her seferinde ...

Bu filme tv filmi diyenede boşa gitmesin espri
  • çok güzel bir film ya ben de hiç sıkılmamıştım epey sürükleyici geldi bana da
  • bu konu blade runner artificial intelligence gibi filmlerde işlendi.. o iki filmide kült yapacak kadar beğenildi konu..İslandda işleniş ve kurgu açısından çok sıkı ir film olmuş.. Oyunculuklarda gayet iyiydi..İzlemeyenler acele izlemeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 25 Haziran 2007; 13:57:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.