Şimdi Ara

TEK ÇIKIŞLI LNB YE İKİ CİHAZ BÖYLE OLABİLİRMİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
4
Favori
73.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu konu kabak tadı verdi artık herkesin cevapları ben de dahil aynı ama anlamak istemiyor yada bu kişi bizimle kafa yapıyor yeter artık anla kardeşim anla:.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: leren

Unicable destekli uydu alıcı ya da TV varsa tek çıkışlı LNB yi 4 cihaza paylaştırabilirsiniz. Ama LNB nin de değişmesi gerek. Bu sistemi geliştiren bir firma var sanırım.

http://www.dikeysatis.com/Black-Unicable-Quad-LNB-1-Legacy-Port-_54.html#0

sağolasın güzel paylaşım....
  • bu iş multi switch ile olur.
  • Merhaba arkadaşlar
    Bütün yazılanları okudum, fakat 2 görüş ön planda, ve her biri de "bunla olur, yok esasında bunla olur" 'dan ibaret..

Benim sorum da şöyle olacak; 120'lik bir çanağa 6 tane receiver bağlamak istiyoruz. Bunu görüntü donmadan yapabilenler var, oradan biliyorum. Fakat o kişiyle şuan görüşmediğimden nasıl olduğunu da soramıyorum..
    Şimdi almam gereken; 6 çıkışlı LNB değil mi? Bazıları multi switch , 1/6 switch birşeyler yazmış..
    Bir çanağa 6 receiver bağlamak için şimdi ne/neler almam gerekiyor? LNB yeterli mi?
  • Çoklu çıkış olan lnb bir kere süs diye yapilmadi. Reciver den elektriği ayarlayan onlara dayanıklı .

Şimdi kalkıp hala farklı farklı şeyler söyleyip insanları yanlış yönlendirmenin anlamı yok.

Çok merak edenler merkezi sistemi olan binalara baksın sistem nasıl işliyor. Çoklu çıkışı olan lnb mi kullanıyorlar yoksa tek lnb den bir şekilde bölüp evlere mi iletiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 15 Şubat 2015; 17:10:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • UniCable ile sorunum çözülecek gibi gözüküyordu son bulduklarımla. Lâkin binanın merkezi sistemini kullanıyor olmak, herşeyi yapamamak mânâsına da geliyor Türkiye'de.
    Araştırırken şu çözümü buldum;
    www.ariasat.de

Bu ürün, benim gibi, binasının çatısındaki 2 ve/veya daha fazla anteni olan, santral üzerinden dairelere tek kablo ile götüren, başka kablo çekme ihtimâli olmayan, ayrı çanak sistemi kuramayan son kullanıcılar için çözüm müdür?

TV'nin tunerinden arattığımda 4 uydu buluyorum (Turksat, Eutelsat, Hotbird, Sirius). Ama izlemek istediğim kanala göre(bazen digiturkte olmayan kanalları izlemek gerekebiliyor, maçlar için özellikle), duvardaki kabloyu bazen Digi'ye, bazen de TV'nin Tuner'ine takip çıkartmak durumunda kalıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuilderX -- 18 Şubat 2015; 20:16:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SymphoniC

Merhaba arkadaşlar
    Bütün yazılanları okudum, fakat 2 görüş ön planda, ve her biri de "bunla olur, yok esasında bunla olur" 'dan ibaret..

Benim sorum da şöyle olacak; 120'lik bir çanağa 6 tane receiver bağlamak istiyoruz. Bunu görüntü donmadan yapabilenler var, oradan biliyorum. Fakat o kişiyle şuan görüşmediğimden nasıl olduğunu da soramıyorum..
    Şimdi almam gereken; 6 çıkışlı LNB değil mi? Bazıları multi switch , 1/6 switch birşeyler yazmış..
    Bir çanağa 6 receiver bağlamak için şimdi ne/neler almam gerekiyor? LNB yeterli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar . Ben dizeq yardımıyla tv ye iki cihaz takmak istiyorum. Düzgün çalışması için nasıl bir yol izlemem gerekir. ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.