- x
Diyet yapıyorum Coca Cola Zero Kilo aldırırmı?
39 Cevap34169 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Mayıs 2010; 19:14:56 

birisi besin kalori ve karbonhidrat değerlerini yazarsa sevinirim çok seviyorum şimdi bile canım çekti ama diyet yapıyorum.zero kilo aldırırmı diyetimi etkilermi?

1100 Mesaj
2 Mayıs 2010; 19:16:02 

bana diyetisyen zero ve light kola içebileceğimi söylemişti, çok düşük kaloriye sahip.

Stay hungry, Stay foolish!

475 Mesaj
2 Mayıs 2010; 19:19:21 

0 kalori kendisi aldırmaz ama çok fazla iştah açıyor

909 Mesaj
2 Mayıs 2010; 19:22:57 

Arkadaşım oksijenle zayıflama tedavisi görüyordu. Doktoru kesinlikle diyet kola içmemesini söylemiş. Meyveli soda falan serbest ama günde 1 tane içebilirsin.

LORD OF THE RINGS STORE

Uzaklaştırılmış
2 Mayıs 2010; 19:24:47 

quote:

Orijinalden alıntı: @DaY_WaLkeR

Arkadaşım oksijenle zayıflama tedavisi görüyordu. Doktoru kesinlikle diyet kola içmemesini söylemiş. Meyveli soda falan serbest ama günde 1 tane içebilirsin.

ben kola cips abur cubur hastasıyım.zorlada olsa cipse veda ettim diğe abur cuburlara hatta çikolatya.ama kola dan vazgeçemiyorum.diyetede razıyım.ne yani şimdi içemeyecekmiyim bana 1 litre anca yeter

1507 Mesaj
2 Mayıs 2010; 19:26:33 

İçinde aspartam olduğu için kendisi kilo aldırmaz ama vücuttan atılana kadar onunla birlikte bağırsağa giren her şey "şeker" olarak algılanır ve buna göre hormonlar çalışmaya başlar.Bu da diğer besinlerin depo yapılmasına sebep olur.

iPhone 5 16 GB ∞ Macbook Pro 15" 2.66 GHz ∞ PS3 60 GB 4.46 CFW ∞ WD HD TV 2

210 Mesaj
2 Mayıs 2010; 19:28:18 

ya bende diyetteydim ama öyle kapsamlı felan değil . Kolayla birlikte tüm aburcuburları bıraktım - ki bende senin gii bi kola bağımlısıydım - ancak gözle görülür biçimde bir kilo kaybı oldu . Bence sende bırak kolayı kim nederse desin kilo açısından değil birçok zararı var

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
2 Mayıs 2010; 19:28:54 

quote:

Orijinalden alıntı: mrcn[KAL]

İçinde aspartam olduğu için kendisi kilo aldırmaz ama vücuttan atılana kadar onunla birlikte bağırsağa giren her şey "şeker" olarak algılanır ve buna göre hormonlar çalışmaya başlar.Bu da diğer besinlerin depo yapılmasına sebep olur.

bu durumda kilo aldırır.anlaşılan kolayadaz veda edeceğim

1507 Mesaj
2 Mayıs 2010; 19:58:58 

Hocam spor yapıyor musun bilmiyorum ama tüm karbondioksit bazlı içecekler vücudunda laktik asit tutar. Yani fanta, sprite, cola, seven up gibi. Bu da senin daha çok yorulmana yol açar. Bu yüzden hiç bir sporcu bu tip şeyler içmez, içmemeli.

Aynı zamanda şekerin bir gramı 4 kalori. Çayı 3 şekerle içerken bunu okuduktan sonra yavaş yavaş şekersize indirdim. Şu an daha iyi geliyor tadı. Ben de diyette olduğum için bu tip şeylere dikkat ediyorum:) İçecek bir şey istersen mesela çayı demle sonra sürahiye koy. Şekersiz içemiyorsan da az ama öz yani doğal şeker koy.İçinde bolca limon sık ve kabuklarını da içine at. Sana doğal buzlu çay. Ya da şekersiz limonata. Bunlar hem ferahlatır hem de zararsızdır.

Uzaklaştırılmış
2 Mayıs 2010; 20:02:32 

quote:

Orijinalden alıntı: mrcn[KAL]

Hocam spor yapıyor musun bilmiyorum ama tüm karbondioksit bazlı içecekler vücudunda laktik asit tutar. Yani fanta, sprite, cola, seven up gibi. Bu da senin daha çok yorulmana yol açar. Bu yüzden hiç bir sporcu bu tip şeyler içmez, içmemeli.

Aynı zamanda şekerin bir gramı 4 kalori. Çayı 3 şekerle içerken bunu okuduktan sonra yavaş yavaş şekersize indirdim. Şu an daha iyi geliyor tadı. Ben de diyette olduğum için bu tip şeylere dikkat ediyorum:) İçecek bir şey istersen mesela çayı demle sonra sürahiye koy. Şekersiz içemiyorsan da az ama öz yani doğal şeker koy.İçinde bolca limon sık ve kabuklarını da içine at. Sana doğal buzlu çay. Ya da şekersiz limonata. Bunlar hem ferahlatır hem de zararsızdır.

hocam akşam yemeği öğünü için önerin?

bu akşam mesela 1 dilim beyaz ekmek
1 tabak yayla çorbası
yarım tabak türlü(patates,patlıcan,domates,biberli)
ve de 3 bardak ayran içtim
bu sizce normalmidir

624 Mesaj
2 Mayıs 2010; 20:07:51 

Konu güzel yere gidiyor takipçiyim ben de artık zayıflamak istiyorum..

1540 Mesaj
2 Mayıs 2010; 20:13:30 

ben de bir programda iştah açıcı etkisinin olduğunu duymuştum
quote:

Orijinalden alıntı: spyae

0 kalori kendisi aldırmaz ama çok fazla iştah açıyor

1087 Mesaj
2 Mayıs 2010; 20:19:39 

bende diyette sayılırım :D. yemeğe gidiyom şu an, gelcem takiba

1507 Mesaj
2 Mayıs 2010; 22:40:50 

quote:

Orijinalden alıntı: punisher_69

hocam akşam yemeği öğünü için önerin?

bu akşam mesela 1 dilim beyaz ekmek
1 tabak yayla çorbası
yarım tabak türlü(patates,patlıcan,domates,biberli)
ve de 3 bardak ayran içtim
bu sizce normalmidir

2 yıldır diyet yapan birisi olarak artık uzman oldum diyebilirim. Açıkcası akşam öğünlerinde ayran yerine yoğurt daha iyi oluyor. Çünkü biliyorsunuz içinde maya mantarları var ve bunlar sindirim ve bağırsak aktivitesi için çok iyi. Ama ayran da olabilir. Yalnız biraz fazla kaçırmışsınız ayranı. Küçük bir kase veya 200-250 ml ayran olmalı. 2 dilim tam buğday ekmeği(kepek kesinlikle olmasın. Çavdar olabilir ama kepek olmasın) 8-10 kaşık sebze yemeği, sınırsız salata(malzemeleri salatalık,marul gibi yeşil bitkilerden oluşan) yiyebilirsiniz.

Örneğin 1 kase çorba 1 dilim ekmek yerine geçer.3-4 kaşık pilav ve makarna da 1 dilim ekmek eder. Siz buna göre artık dönüşümlerinizi yaparsınız.

Benim tavsiyem sabahları 1 yumurta ve lor ekmeği yanına 2-3-4 dilim tam buğday ekmeği sonra 1-2 porsiyon meyve+ayran, öğlen et yemeği(ben evden 3 hamburger köfteli sandviç yapıyorum kendime) yanında 2 dilim ekmek ve ayran,ikindi de küçük bir tost ve 3-4 adet kuru kayısı akşam ise yukarıda saydıklarım. Tabii yatmadan 2 saat önce de 1 porsiyon meyve. Ama en önemlisi günde 2-2.5 litre suyu içmek.

988 Mesaj
2 Mayıs 2010; 23:01:33 

Diyeti sağlıklı olmak için yapıyorsun asitli içecek içiyorsun çelişki değil mi sence?Onun içindeki bin bir çeşit katkı maddesi ve asit vücuduna tahmin edemeyeceğin kadar zarar veriyor.

İbret olmaz bize her gün okuruz ezberde Yoksa hiç mana aranmaz mı bu ayetlerde Lafz-ı muhkem yalnız anlaşılan Kur’an’ın
Çünkü kaydında değil hiç birimiz mananın Ya açar nazm-ı celilin bakarız yaprağına Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına
İnmemiştir hele Kur’an şunu hakkıyla bilin
Ne mezarlıkta okunmak ne de fal bakmak için.
Mehmet Akif ERSOY

1400 Mesaj
4 Ekim 2011; 19:54:23 

konu hortlamış oldu ama şunu yazayım..

2.5 ayda 20 kilo verdim

günde 1 saat koştum 10 km bisiklet sürdüm 2 saat top oynadım dinlenmeden

sabah iyi kahvaltı yaptım ama yağsız yumurta bal peynir zeytin domates çay 1 kaşık şekerli çeyrek ekmek

öğlen bişe yemiyorum genelde 1-2 atıştırıyorum buz dolabından tamam :D

akşam bol salata yapıyorum ekmek yiyorum yine beyaz ekmek çeyrek ekmek kadar.. proteinli yemeklerde yiyorum 5-6 kanat tavuk yiyorum ya da 1 tabak kuru fassulye falan

3 günde bir akşamları 1 tabak yeşil ya da kırmızı acı biberi yoğurtla sarımsakla soslayıp ve kızartıp yiyorum.Bağırsakları mükemmel derecede çalıştırıyor.. 1 tabak da 20 tane falan yeşil biber oluyor :)

bazı akşamları 10 tane köfte falan yiyorum ara sıra günde 2 bardak falan kola içiyorum..

yani kolada için en zararlı denilen yemeği de yiyin ama az yiyin herşeyden bünye meselesi falan hikaye arkadaşlar onu diyenler günde 1 litre kolayı anca içiyorlar ;) ondan kola almıyorlar

ben bazı günler 3-4 bakla yediğimide hatırlıyorum :)

ama günde yarım ekmeği geçmiyorum ayrıca 2 bardak koladan fazlada içmiyorum genelde yediklerimde karbonhidrat yok protein var :)

Bizim her eylemimiz emperyalizme karşı bir savaş çağrısı ve insanlığın düşmanı 'Faşizme' ve 'Irkçılığa' karşı halkların birliği için savaş marşıdır.

988 Mesaj
4 Ekim 2011; 20:15:47 

O kadar harekete karbonhidrat ve protein ağırlıklı bir beslenme gerekir.Yani vermiş olduğun kiloların tamamen yağ olması çok zor.

İbret olmaz bize her gün okuruz ezberde Yoksa hiç mana aranmaz mı bu ayetlerde Lafz-ı muhkem yalnız anlaşılan Kur’an’ın
Çünkü kaydında değil hiç birimiz mananın Ya açar nazm-ı celilin bakarız yaprağına Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına
İnmemiştir hele Kur’an şunu hakkıyla bilin
Ne mezarlıkta okunmak ne de fal bakmak için.
Mehmet Akif ERSOY

309 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
3ragon
23 Kasım 2012; 21:36:16 

quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

O kadar harekete karbonhidrat ve protein ağırlıklı bir beslenme gerekir.Yani vermiş olduğun kiloların tamamen yağ olması çok zor.

süper kapak yapmışsın tebrik ederim + hort

4 Mesaj
15 Mayıs 2014; 21:08:27 

Nasıl diyet o ya! Ekmekten başka bir şey yok :))

Bu mesajda bahsedilenler: mrcn[KAL]

Look at the tabela

1826 Mesaj
20 Mayıs 2014; 7:11:52 

Aldirmaz. 1 litre icerim gunde. Hala kilo veriyorum ki ben uykudan kalkinca icerim geceleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1373 Mesaj
20 Mayıs 2014; 7:43:54 

Kolayi biraksan daha cok kilo verecen belki.nerden cikardin aldirmadigini? Insulini illa ki dalgalandiriyordur.

1826 Mesaj
20 Mayıs 2014; 10:52:08 

quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

Kolayi biraksan daha cok kilo verecen belki.nerden cikardin aldirmadigini? Insulini illa ki dalgalandiriyordur.

Kola ve kolasiz denedim sonuc ayni. Diet kolanin kiloya etkisi yok.

4924 Mesaj
20 Mayıs 2014; 11:02:20 

Var kolayı bıraktım 118 den 98 e indim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2876 Mesaj
20 Mayıs 2014; 11:11:45 

Fatsecret indirin telefona ise yariyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Breaking Bad|Dexter|HIMYM|The Mentalist|Monk|Supernatural|The Walking Dead|Under The Dome|Family Guy|Fringe|Arrow|Prison Break

İlk 3 Listem: 1)Breaking Bad 2)Prison Break 3)Dexter

2681 Mesaj
20 Mayıs 2014; 11:44:51 

3 ayda 12 kilo verdim arkadaslar. Her gun 1 teneke zero kola iciyorum aksam yemeklerinde. Onun disinda aksam yemeginde pilav varsa asla ekmek yemiyorum. Hafta ici calistigim icin 200ml kutu meyve suyu ve 1 pogacayla kahvalti yaptim. Oglen bir paket form cesitlerinden(limonlu ya da cikolata kapli olanlar guzel) ve bir kutu tam yagli sut ictim. Aksam evde pisen her turlu yemekten yedim. Spor filan da yapmadim. Gunluk 1000-1200 kalori almaya calistim surekli. Haftada 1 kilo verdim. Buarada hafta sonlari sabah kizartma turleri olmayan tam bugday ekmeginden 3 ince dilimli kahvalti yapmaya calistim genel olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratsen87 -- 20 Mayıs 2014; 11:47:34 >

1826 Mesaj
20 Mayıs 2014; 13:04:17 

quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Var kolayı bıraktım 118 den 98 e indim.

Diet kola ?

732 Mesaj
20 Mayıs 2014; 13:35:08 

Arkadaşlar son 2 yılda 20 kilo verdim ama şekeri çok fazla oranda hayatımdan çıkararak kola kesinlikle içmemelisin,çaya kahveye şeker koyma değişimi fark edeceksin.Çok içmek istersen de ara sıra iç ölümlü dünya anasını satayım

1874 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
TqMaqe
20 Mayıs 2014; 14:00:44 

Arkadaş şu illetin alternatifi yok yav.

54 Mesaj
19 Temmuz 2014; 23:05:46 

Konu hort kalorisiz bir şeyin nasıl kilo aldırmasını bekliyorsunuz ? 0.5kcal ?

110 Mesaj
16 Ağustos 2014; 23:24:34 

Konu Hort
Hocam spor olarak bende senin gbi 1 saat koşu tam 10km sürüyo. yarım saat mekik şınav hareketleri.20 yaşındayım 1.70 boy kilo 80.beslenme olarak senden az bile yiyorum ekmek yok sadce kahvaltı öğlen 2 gbi 1-2 dilim siyah ekmek o kadar.ben sporu gece 2 gbi yapıyorum.çalıştığım için o zmanım boş oluyo ve gece 4.30 gbi uyuyorum.sana sorum sen sporu ne zman yapıyosun?

Bu mesajda bahsedilenler: Mutlu Dal

270 Mesaj
16 Ağustos 2014; 23:25:59 

Diet kola kilo aldırmaz! 0 kaloriye yakındır zaten. Sağlığa zararı tartışılır ama kilo aldırır demeyin.

i need a friend oh i need a friend...

165 Mesaj
16 Ağustos 2014; 23:34:10 

Arada bir kendini ödüllendirebilirsin mesela 2-3 hafta da 1 gün sadece biraz aşiriya kacabilirsin caninin cektigi seyleri yersin ertesi gun diyete devam bu sekilde cok sıkıntisi olmaz, 7 haftada 8 kilo verdim boyle
Edit: konu hortmuş lan nie söylemiyonuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carsii -- 16 Ağustos 2014; 23:38:06 >

1497 Mesaj
16 Ağustos 2014; 23:44:00 

Mental olarak sizi rahatsız etmeyen stres yapmayan şeyleri tüketin, 40 kilo verdim, haftada 1 kutu kola falan şçerim canım çektikçe. Üsttekç arkadaşlar karaciğere gidecek besinlerşe ilgili bi açıklama yapmış, siz de günün son öğününden 4-5 saat sonra içersiniz, ama ne yapın edşn kendinizi tamamen soyutlamayın sevdiğiniz yiyeceklerden, definasyon sürecindeki bi sporcu değilseniz kalori hesabını kullanabilirsiniz, arada sırada yediğiniz 1 çikolata kola diyetinizi bozmaz.

42 Mesaj

[10 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

16 Ağustos 2014; 23:48:07 

Kimi kalori yakılır, kimi kalori yakılmaz.... Her besin aynı değildir.. Kalori hesabı yaparken neyden kalori aldığınada bak, sadece ne kadar aldığına değil!!!

502 Mesaj
16 Ağustos 2014; 23:52:05 

diyet falan salla 3 hafta boynca boğaz ağrısından 15 e yakın kilo verdim fakat göbek yağları hala duruyor onuda koşuyla hledecem

42 Mesaj

16 Ağustos 2014; 23:56:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Gianuzzi Yarımayı

Diet kola kilo aldırmaz! 0 kaloriye yakındır zaten. Sağlığa zararı tartışılır ama kilo aldırır demeyin.

İçinde besin olmadığı için 0 kalori. İçindeki sentetik şeker kilo almana yeter.

263 Mesaj
16 Ağustos 2014; 23:59:19 

Cahil cahil konuşmayın diyet,light , zero farketmez kola her türlü kilo aldırır.

270 Mesaj
17 Ağustos 2014; 0:04:46 

quote:

Orijinalden alıntı: BrKTrM

İçinde besin olmadığı için 0 kalori. İçindeki sentetik şeker kilo almana yeter.

Sentetik şeker olarak ne kullanılıyor? Ve nasıl bir mekanizma ile parçalanarak kalori açığa çıkmasına sebep oluyor?

i need a friend oh i need a friend...

26 Mesaj
17 Ağustos 2014; 0:08:50 

1.5-2ayda 20kilo verdim ama hala şişmanım 130kiloydum bugün tartıldım 108 çıktım boy 192 90 kiloya kadar yolu var toplamda 40kilo vermiş olacam inşallah önümüzdeki 1ay içerisinde 100ün aşşağısına inersem bu iş tamamdır ondan sonra zaten üniversiteye başlıyacam ve bir spor dalıyla ilgilenmeyi düşünüyorum.

ekmek şeker tuz un bunları kullanmıoyrum yeşilçay yatmadan spor tamamdır.

WISDOM

42 Mesaj

17 Ağustos 2014; 0:27:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Gianuzzi Yarımayı

Sentetik şeker olarak ne kullanılıyor? Ve nasıl bir mekanizma ile parçalanarak kalori açığa çıkmasına sebep oluyor?

Glikoz şurubu var, Glikoz şurubunu vücuda alındığı taktirde ön etki olarak vücudunuzun şeker dengesini alt üst eder, hormonal sistemlerinizi bozar ve uzun vadede kansere sebep olur. Glikoz şurubunun kanserli hücreleri beslediği ortaya çıkartılmıştır. Astım ve multi sikleroz gibi hastalıklara neden olabileceği bunun yanında karaciğeri büyütücü etkisi olduğu saptanmıştır. Bu durum daha çok yağ depolamanıza ve akabinde kilo almanıza neden olmaktadır.

En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git Cahil cahil konuşmayın diyet,light , zero farketmez kola her türlü kilo aldırır. axeles - 16 Ağustos 2014; 23:59:19 -2
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Diyet yapıyorum Coca Cola Zero Kilo aldırırmı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.293