- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ - YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ
31 Cevap6179 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

513 Mesaj
2 Mayıs 2010; 18:32:19 

Mesleki bir okulda okuyorum. Ben değil de bir üst devremin YGS - 6 Puanı 404 ve 47000'ci sırada. Okuldan da iyi puan gelecek (okuldan başarı sırası olarak ilk 10da mezun olacak). Boğaziçi Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemlerini kazanabilme ihtimali var mı?

Ben de seneye bu sınava gireceğim. Okuldan 8. olarak mezun olacağım. Okul puanım da iyi gelecek yani. Türkçede şuanda 35+ net çıkartıyorum. (YGS 2010 Netim : 35). Sosyalden genelde 30+ net cıkarıyorum ki YGS 2010 : 28 net. Matematik ve Feni çözmedim. Ama ikisinden de tahminen 15'er net çıkartırdım. Şuanki bilgilerimle. Önümde yaklaşık kaldı 11 ay. Nasıl bir çalışma sürdürmemi önerirsiniz. Netlerim ortada.

Bu iki soruma da yanıt verirseniz çok sevinirim. (İkisinden birisine de cevap verseniz olur :))

953 Mesaj
2 Mayıs 2010; 19:19:41 

Buna benzer bi durdum bende de var. ygs 6 puanım 400. okul birincisiyim + ek puanda gelecek. malum anadolu teknik lisesiyim. gireiblirmiyim acaba?

Don't stop till you get enough...

513 Mesaj
2 Mayıs 2010; 19:50:43 

quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Buna benzer bi durdum bende de var. ygs 6 puanım 400. okul birincisiyim + ek puanda gelecek. malum anadolu teknik lisesiyim. gireiblirmiyim acaba?

Ben bu sene girmiş olsaydım ortalama YGS-6 puanım 340 dolaylarında olacaktı. Henüz hiç çalışmaya başlamadım dahi. Benim gibi 11 ayın olsaydı önünde, hedef zaten belli ne yapardın? Netlerim, hedefim ve zaman belli. Bana ne gibi şeyler önerirsin?

953 Mesaj
2 Mayıs 2010; 20:22:15 

quote:

Orijinalden alıntı: 8

Ben bu sene girmiş olsaydım ortalama YGS-6 puanım 340 dolaylarında olacaktı. Henüz hiç çalışmaya başlamadım dahi. Benim gibi 11 ayın olsaydı önünde, hedef zaten belli ne yapardın? Netlerim, hedefim ve zaman belli. Bana ne gibi şeyler önerirsin?

fen ve sosyal ağırlıklı çalış. matematik çalışmaya gerek yokmuş boşuna o kadar şey çalıştım.

513 Mesaj
2 Mayıs 2010; 20:24:55 

quote:

fen ve sosyal ağırlıklı çalış. matematik çalışmaya gerek yokmuş boşuna o kadar şey çalıştım.

Şu anda ortalama o sorularda 15 net çıkartırım ama Matematikte. Düşük değil mi? Sosyalim o sorularda 28.

1528 Mesaj
2 Mayıs 2010; 20:25:26 

Arkadaşının Boğaziçi'ne girme ihtimali %60.
Hedefin Yönetim Bilişim ise Türkçe, Matematik ve Fen'den 30 üzeri rahat yapman gerekiyor.

şu devlet dedikleri köhne virane
kurmuş gönüllere tenha kerhane

953 Mesaj
2 Mayıs 2010; 20:26:45 

o zaman matematik çalış dostum sen. benim matematik temelim iyi, şuanki kafam olsaydı ygs matematiğe hiç çalışmazdm. hep basit sorular çıktı

quote:

Orijinalden alıntı: 34

Arkadaşının Boğaziçi'ne girme ihtimali %60.
Hedefin Yönetim Bilişim ise Türkçe, Matematik ve Fen'den 30 üzeri rahat yapman gerekiyor.

benim girme ihtimalim ne sence okul birinciliği var + bölüm içi tercih ettiğim ek puanda var. puanım 400

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 2 Mayıs 2010; 20:29:06 >

1528 Mesaj
2 Mayıs 2010; 20:28:35 

quote:

benim girme ihtimalim ne sence okul birinciliği var + bölüm içi tercih ettiğim ek puanda var. puanım 400

Senin daha yüksek sanırım çünkü okul birinciliğin var. %70-80 gibi bir ihtimal.

953 Mesaj
2 Mayıs 2010; 20:30:22 

quote:

Orijinalden alıntı: 34

Senin daha yüksek sanırım çünkü okul birinciliğin var. %70-80 gibi bir ihtimal.

inşallah girerim. bu arada taban puanlar ne zaman çıkcak bilgisi olan varmı? lys ye de hazırlanıyorum ama gönlümde yönetim bilişim var bakalım hayırlısı herkes için

1528 Mesaj
2 Mayıs 2010; 20:31:51 

quote:

inşallah girerim. bu arada taban puanlar ne zaman çıkcak bilgisi olan varmı? lys ye de hazırlanıyorum ama gönlümde yönetim bilişim var bakalım hayırlısı herkes için

taban puanlar ikinci sınavın sonuçları açıklandıktan sonra belli olur: temmuz ayı.

513 Mesaj
4 Mayıs 2010; 18:25:57 

Yazın Mat-1 ve Fen-1 konularının çalışabildiğim kadarına çalışsam, dersanede meslek sınıfına gitsem (sırf ygs için), yıl içinde de örneğin 6 ay boyunca haftada 6 gün (1 gün tatilim var) her gün matematikten ve fenden 50şer soru çözsem ve son 2 ay da full deneme çözsem kazanırım herhalde

3297 Mesaj
4 Mayıs 2010; 19:02:56 

400 puana nasıl girmeyi düşünüyorsunuz ya? 450 den aşşa ham almamanız gerektiğini düşünüyorum hadi 440 olsun.

2700 üncüydüm 2008 de giremedim. 40 binler filan nasıl olcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanunver -- 4 Mayıs 2010; 19:04:17 >

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

513 Mesaj
4 Mayıs 2010; 19:07:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

400 puana nasıl girmeyi düşünüyorsunuz ya? 450 den aşşa ham almamanız gerektiğini düşünüyorum hadi 440 olsun.

Buna da katılıyorum

1528 Mesaj
4 Mayıs 2010; 19:34:33 

quote:

40 binler falan dediğin adamlar anadolu lisesi, düz lise. mesleğe eklenecek puan daha fazla olacak. Ben geçen sene 0,3 ile ikiyüzbinlerdeyken ek puanlı 12 bininciydim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34 -- 4 Mayıs 2010; 19:36:28 >

3297 Mesaj
4 Mayıs 2010; 20:02:06 

oda var haklısın. ama pek umutlanma derim. umarım tutturursun

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

953 Mesaj
4 Mayıs 2010; 20:08:47 

quote:

oda var haklısın. ama pek umutlanma derim. umarım tutturursun

Bana ek puan da gelecek anadolu teknik lise olduğum için. yine bile puan tutmazsa tek şansım okul birinciliği. 2 tane okul birinciliği kontenjanı varmış. inşallah 1 ibana denk gelir
şuan 400 puanla 55 binlerdeyim. bakalım puanlar gelince kaçıncı olcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 4 Mayıs 2010; 20:10:22 >

38 Mesaj
12 Şubat 2011; 23:05:46 

Benim bildiklerim; 2010 YGS 6 taban puanı 490 idi. Ayrıca bölüm 4+1 yıllık yani dil sınavına giriyorsunuz kalırsanız 1 yıl yabancı dil eğitimi alıyorsunuz.(Yanlışım varsa düzeltin öyle biliyorum) Yurtdışı değişim programları özellikle BOĞAZİÇİ ÜNV. yoğun. Son yıllarda Almanya ile değişimlere ağırlık vermişler. Mezun olanların geleceği parlak özellikle bilgisayarın hayatımızdaki yeri düşünülürse bu bölümden mezun olmak çok avantajlı. Mezun olanların büyük bölümü analist olarak göreve başlamış, üst düzey yöneticiler, kendi işini kuranlar, yazılım geliştirenler de yok değil. Bir de 2012 YGS' de gireceğim bölümdür kendileri :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceraspireseries -- 13 Şubat 2011; 21:48:55 >

953 Mesaj
12 Şubat 2011; 23:52:18 

quote:

Orijinalden alıntı: aceraspireseries

Benim bildiklerim; 2010 YGS 6 taban puanı 490 idi. Ayrıca bölüm 4+1 yıllık yani dil sınavına giriyorsunuz kalırsanız 1 yıl yabancı dil eğitimi alıyorsunuz.(Yanlışım varsa düzeltin öyle biliyorum) Yurtdışı değişim programları özellikle BOĞAZİÇİ ÜNV. yoğun. Son yıllarda Almanya ile değişimlere ağırlık vermişler. Mezun olanların geleceği parlak özellikle bilgisayarın hayatımızdaki yeri düşünülürse bu bölümden mezun olmak çok avantajlı. Mezun olanların büyük bölümü analist olarak göreve başlamış, üst düzey yöneticiler, kendi işini kuranlar, yazılım geliştirenler de yok değil. Bir de 2011 YGS' de gireceğim bölümdür kendileri :)

1528 Mesaj
13 Şubat 2011; 19:11:44 

quote:

sen girebildin mi?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Şubat 2011; 19:40:45 

Bir zamanlar hayalimi süsleyen bölümdü kendisi... Ama puanım yetmedi

İsteyen arkadaşlara tavsiyem, yüksekokul olduğuna bakmayın arkadaşlar, kanımca bu boğaizçinin en sağlam bölümlerinden biridir, hatta en sağlamıdır, bu özelliklerle yetiştirilmiş eleman çok az Türkiyede, hem işletme, hem bilişim, düşünün yani. Bide Boğaziçi etiketiniz olacak, burdan kuzenim mezun, şu an GSM şirketlerinin birinde pazarlama müdürü olarak çalışıyor, ve sağlam para kazanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rotflmao -- 13 Şubat 2011; 19:43:52 >

14 Mesaj
13 Şubat 2011; 20:34:49 

mesleki ingilizcem (bilgisayarla ilgili) biraz var ancak normal yabancı dilim pek iyi değil benim ondan dolayı kuşkularım var, ingilizce bilmeyen ve pek yatkın olmayan birinin bu bölümü bitirmesi zor mudur acaba?

Bilgisayar Mühendisliği

Uzaklaştırılmış
13 Şubat 2011; 20:35:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Metal Yorgunluğu

mesleki ingilizcem (bilgisayarla ilgili) biraz var ancak normal yabancı dilim pek iyi değil benim ondan dolayı kuşkularım var, ingilizce bilmeyen ve pek yatkın olmayan birinin bu bölümü bitirmesi zor mudur acaba?

1 sene hazırlıkda öğreneceksin

14 Mesaj
13 Şubat 2011; 20:50:25 

ingilizce öğrenme veya dil öğrenme gibi bi merakım yok bir de sınavları zorsa benim için 5 yıl zindan olabilir. O nedenle sordum. Ayrıca dersler ingilizce anlatılıyor sanırım?

Bilgisayar Mühendisliği

Uzaklaştırılmış
13 Şubat 2011; 20:54:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Metal Yorgunluğu

ingilizce öğrenme veya dil öğrenme gibi bi merakım yok bir de sınavları zorsa benim için 5 yıl zindan olabilir. O nedenle sordum. Ayrıca dersler ingilizce anlatılıyor sanırım?

Kardeşim, dil öğrenmek işi yetenek değil yemin ederim. 1 sene kasıacn kendini temeli atcan, zaten sonra bütün dersler ingilizce 4 senede istemeden gelişir dilin zaten

Gittiğim lisede benim bütün dersler ingilizce gösteriliyodu, türkçe kullanımı 0, zeka geriliği olan bir kız vardı ( ciddiyim) , o kız bile öğrendi ingilizceyi, senin öğrenmemen imkansız.

14 Mesaj
13 Şubat 2011; 21:05:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

Kardeşim, dil öğrenmek işi yetenek değil yemin ederim. 1 sene kasıacn kendini temeli atcan, zaten sonra bütün dersler ingilizce 4 senede istemeden gelişir dilin zaten

Gittiğim lisede benim bütün dersler ingilizce gösteriliyodu, türkçe kullanımı 0, zeka geriliği olan bir kız vardı ( ciddiyim) , o kız bile öğrendi ingilizceyi, senin öğrenmemen imkansız.

çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için,

( boğaziçi adı hafif tırstırıyor :) )

Bilgisayar Mühendisliği

38 Mesaj
16 Şubat 2011; 0:55:21 

Arkadaşlar baktım LEFKE AVRUPA ÜNİV. (KKTC-LEFKE) 332 puanla tam burslu öğrenci alıyor bu bölüme bu nasıl oluyor? Dağlar kadar fark var boğaziçi ile. Ayrıca duyduğuma göre boğaziçi YGS 6' dan öğrenci alırken ham puanına göre alıyormuş okul puanının(AOBP) bir etkisi olmuyormu doğruluk payı var mıdır? Eğer öyleyse saçmalık.

545 Mesaj
16 Şubat 2011; 6:14:40 

Boğaziçi Ösym'ce adam almıyor mu kardeşim ? Bu saçmalığa nasıl inanıyorsunuz aklım almıyor.
Sonuçta özerk değil. mecbur okul puanını da ekleyecekler. ha zaten boğaziçi kafasına göre almıyor , osym yerleştiriyor , o ayrı bi' konu.

Geçmiş hâlâ acıtıyorsa ; geçmemiştir.

0 Mesaj
19 Şubat 2011; 15:29:43 

Türkçeden +35 net yapıyorum.
Sosyalden +27 net yapıyorum.
Fende sorunum var 25 falan yapıyorum.
Matematik +35

Sizce girebilir miyim bu bölüme?
Neleri arttırmam gerek?

14 Mesaj
19 Şubat 2011; 16:31:38 

Okul puanı dahil ygs-6 dan 490 civarı yapman lazım, ona göre ayarla.

Bilgisayar Mühendisliği

0 Mesaj
19 Şubat 2011; 22:32:25 

bunlar kaç ediyor bilmiyorumki :D

0 Mesaj
4 Ağustos 2011; 18:40:17 

Bölüm bence de çok güzel ama puanımı heba eder miyim diye korktum. Ygs-6 10binlerde benim ama lys lerim ilk 2bin falan, bölümü okumanı tavsiye ederim diyen bi arkadaş var mı:)

1546 Mesaj
5 Ağustos 2011; 7:50:57 

2013 ygs den sonra bu bölümdeyim

gerçi bölümün kardeşi olan ctis okuyacagız ama olsun

----------bu profildeki kişi veya kişiler hayal ürünüdür , hiçbir yaptırım uygulanamaz ve töhmet altında bırakılamaz----------
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ - YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.299