Şimdi Ara

Lamptron yeni fan kontrolcüsü FC6'yı satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Lamptron Electronics, uzun süredir merakla beklenen FC6 isimli yeni fan kontrolcüsünü duyurdu. Alüminyum kasaya sahip olan ve 5.25-inç slotunu kullanan yeni fan kontrolcüsü dört kanal desteği sunuyor ve her kanal için 20 Watt'a kadar güç sağlayabiliyor. Aralarında Kırmızı, Sarı ve Yeşil'in de yer aldığı 7 renk destekli ekranıyla kullanıcılarına özelleştirebilmek olanağı tanıyan kontrolü sahip olduğu ekranda fan dönüş hızı ve sıcak bilgilerini gösterebiliyor.

Amerika satışına önümüzdeki hafta içerisinde başlanacak Lamptron FC6'nın, 46$'lık etiket fiyatıyla sunulacağı açıklandı.

• Sıcaklığı nasıl ölçüyor anlamadım.Isı problarıyla mı ?
  • Kaze Master'a cok benziyor
  • bende bişey sandım-.- güzel değilmiş...
  • 7 renk seçeneğinin olması güzelmiş
  • Tasarımı beğendim ama kontrol ettiği fan sayısı yetersiz kalabilir. Bu ürün yerine Zalman MFC1 tercih ederdim. 6 fan destekliyor, tasarımı çok benziyor. Daha uygun fiyatlı üstelik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solidblue -- 2 Mayıs 2010; 12:32:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert_Allen

Sıcaklığı nasıl ölçüyor anlamadım.Isı problarıyla mı ?

Evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidblue

Tasarımı beğendim ama kontrol ettiği fan sayısı yetersiz kalabilir. Bu ürün yerine Zalman MFC1 tercih ederdim. 6 fan destekliyor, tasarımı çok benziyor. Daha uygun fiyatlı üstelik

valla çok fan kontrol etsin diyorsanız nesteq fan max'ı öneririm. toplamda 8 adet fan kontrol edebiliyor
  • Fan kontrolcü her kanalı 20watt arkadaşlar, buda basit bir hesaplama ile, 12v, 0,2amp 2,4watt Xigmatech fanlardan , her bir kanal için, 8 adet yapar Sanırım buna kimse dikkat etmemiş!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 4 Mayıs 2010; 3:37:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

Fan kontrolcü her kanalı 20watt arkadaşlar, buda basit bir hesaplama ile, 12v, 0,2amp 2,4watt Xigmatech fanlardan , her bir kanal için, 8 adet yapar Sanırım buna kimse dikkat etmemiş!

bir kanala 8 adet fan bağlamanın bir anlamı yok ne yazık ki. zaten fan kontroldeki amaç her fanı ayrı ayrı kontrol etmekte. ayrıca yapısı sadece kanal başına 1 fana müsade ediyor. ha kutu içeriğinden çoklayıcı kablo çıkıyorduk belki ama zannetmiyorum. bu işin esprisi büyük boyutlu veya yüksek cfm'li pro fanları da rahatça bağlayabilmek.
  • sade ve basit bence çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mene

quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

Fan kontrolcü her kanalı 20watt arkadaşlar, buda basit bir hesaplama ile, 12v, 0,2amp 2,4watt Xigmatech fanlardan , her bir kanal için, 8 adet yapar Sanırım buna kimse dikkat etmemiş!

bir kanala 8 adet fan bağlamanın bir anlamı yok ne yazık ki. zaten fan kontroldeki amaç her fanı ayrı ayrı kontrol etmekte. ayrıca yapısı sadece kanal başına 1 fana müsade ediyor. ha kutu içeriğinden çoklayıcı kablo çıkıyorduk belki ama zannetmiyorum. bu işin esprisi büyük boyutlu veya yüksek cfm'li pro fanları da rahatça bağlayabilmek.

Bu kontrolcüden bende var mene, (fc5 2 katı daha yüksek fiyatı, fc6 kırpılmış versiyon, herşeyi aynı yanlız bendeki kanal başına 30watt!!!, )üstelik alalıda 3 ay oldu ----"zaten fan kontroldeki amaç her fanı ayrı ayrı kontrol etmekte" Öyle birşey yok dostum, örneğin ben "bir kanala 8 adet fan bağlamanın bir anlamı yok ne yazık ki." siz kendi adınıza düşünüyorsunuz, ben extreme bir kullanıcıyım ve örneğin, feser 480 rad. için 8 adet xigmatech fan kullandım, bu fanların kendi kutusundan zaten adaptörü çıkıyor, hepsini tek bağlantı yapabiliyorsun yani. Burda amaç nedir? radyatör fanını (8 adet ) aynı anda kısıp açmak Gördüğün gibi 3 kanal daha kalıyor, istediğin fana bağla ve ayrı ayrı kontrol et Bunu yapabilen çok az fan kontrolcü mevcut

• İyms benimkndn iyı en azından:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.