- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ÇELİK JANT TAMİRİ ?
18 Cevap12909 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6386 Mesaj
1 Mayıs 2010; 22:13:41 

Başlıklarda arattırdım arkadaşlar ama bulamadım.Özenerek taktığım alaşım jatlarım kaldırıma sıfırlama hastalığım yüzünden çizildi.En başta da sağ ön tekerin jantı.Bu akşam yine sürttüm resmen harrrt diye bir ses geldi içim cız etti.Şimdi bu kısımları tamir etmenin bir yolu var mı?Boyatmalı mıyım?Pratik bir çözüm öneriniz var mı ???

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

4346 Mesaj
1 Mayıs 2010; 22:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Başlıklarda arattırdım arkadaşlar ama bulamadım.Özenerek taktığım alaşım jatlarım kaldırıma sıfırlama hastalığım yüzünden çizildi.En başta da sağ ön tekerin jantı.Bu akşam yine sürttüm resmen harrrt diye bir ses geldi içim cız etti.Şimdi bu kısımları tamir etmenin bir yolu var mı?Boyatmalı mıyım?Pratik bir çözüm öneriniz var mı ???

Daha dün akşam burda böyle bir konu vardı. Evet bunun tamiri var. Jant zımparalanıp düzeltilebiliyor. Tabi sürtmeler oyuk boyutunda değilse.
Benimde jantlarda hafif hafif sürtmeler var ama biraz daha sürteyim öyle yaptırayım diyorum

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

6386 Mesaj
1 Mayıs 2010; 22:19:07 

Benimkiler malesef öyle küçük çizikler falan değil bilakis oyuk ...

3484 Mesaj
2 Mayıs 2010; 5:54:58 

Sayın hocam fotoğraf varsa daha net bir fikir çıkabilir ortaya..Bildiğim kadarıyla sırf bu işle uğraşanlar var ve hatta derin hasarları içeriğini bilmediğim bir dolgu maddesiyle onardıklarını duymuştum..Ama malesef biraz tuzlu 4 jantı 150-200'e yapıyorlar(yanlış hatırlamıyorsam) Biraz araştırmanızı tavsiye ederim..Ek olarak moralinizi bozmak istemem ama ikamet ettiğiniz ilde böyle bir hizmeti bulamayabilirsiniz..En azından İzmir yolu teptirir size o jantlar..

Astra Classic 3 Comfort Paket (Siyah)

5916 Mesaj
2 Mayıs 2010; 12:59:43 

bazen tamşr tek janttan pahalıya gelebilir. Amele işi yapan jant düzelticiler var aman dikkat

6386 Mesaj
2 Mayıs 2010; 21:59:06 

Cevaplarınız için teşekkürler
İzmir yolu gözüküyor belki önümüzdeki günlerde
Sadece bir jantta var diğerleri temiz çok şükür.Unutmazsam foto çeker eklerim hocam.Olmadı böyle gezmeye devam ederim napalım sağlık olsun ...

638 Mesaj
17 Mayıs 2010; 1:08:19 

Gecmıs olsun.Jantları zımparalayıp dolduruyorlar diye duymustum nette bıraz arastırma yaparsanız bulabılırsınz sanırım

495 Mesaj
17 Mayıs 2010; 19:00:25 

2 cm lık cızıge auto kıng 70 tl ıstedı bende yaptırmadım

CLİO 4 1.2 JOYY

7463 Mesaj
17 Mayıs 2010; 19:20:27 

Çok derinse eğer o bölgeyi eritip düzeltebilirler yamulan jantlarda uyguladıkları gibi.

1314 Mesaj
17 Mayıs 2010; 22:17:20 

Arkadaşlar bende de sadece çizik var.Oyun değil.Çizikler sadece boyayı kaldırdı ama tırnağa çok az geliyor.Komple boyatmam nekadar tutar 4 jantı? Yada kendim boyayabilir miyim zor olur mu? Boyarsam aracın üzerinde boyamam gerek,söküp takmam zor olıurda...

Hazır konusu açılmışken sorayım dedim..Sizlere de geçmiş olsun,ben de hep park ederken çizdim.Ama sıfır takıntısı değil acemilik bendeki=)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chimaerane -- 17 Mayıs 2010; 22:19:51 >

"It's time to fight back", that's what Huey said.
2 shots in the dark now Huey's dead.

7463 Mesaj
17 Mayıs 2010; 23:14:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Chimaerane

Arkadaşlar bende de sadece çizik var.Oyun değil.Çizikler sadece boyayı kaldırdı ama tırnağa çok az geliyor.Komple boyatmam nekadar tutar 4 jantı? Yada kendim boyayabilir miyim zor olur mu? Boyarsam aracın üzerinde boyamam gerek,söküp takmam zor olıurda...

Hazır konusu açılmışken sorayım dedim..Sizlere de geçmiş olsun,ben de hep park ederken çizdim.Ama sıfır takıntısı değil acemilik bendeki=)

Kendinizde boyayabilirsiniz zor bir iş değil ama lastiğin üstünü kapamalısınız bir şekilde sarmalısınız sökmeden boyayacağım diyorsanız. Çünkü boya lastiğe sıçrayabilir ve bu görüntü hiç hoş olmuyor.

1314 Mesaj
18 Mayıs 2010; 23:24:58 

quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

Kendinizde boyayabilirsiniz zor bir iş değil ama lastiğin üstünü kapamalısınız bir şekilde sarmalısınız sökmeden boyayacağım diyorsanız. Çünkü boya lastiğe sıçrayabilir ve bu görüntü hiç hoş olmuyor.

Peki ne tür boya kullanmalıyım? Birde boyadan önce tüm jantı zımparalayıp boyasını dökmem gerekir mi? Jant daha önce boyanmadı gerçi ama,ne bileyim astar felan atmak gerekiyor mu?

7463 Mesaj
19 Mayıs 2010; 9:10:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Chimaerane

Peki ne tür boya kullanmalıyım? Birde boyadan önce tüm jantı zımparalayıp boyasını dökmem gerekir mi? Jant daha önce boyanmadı gerçi ama,ne bileyim astar felan atmak gerekiyor mu?

Eğer zamanınız ve uğraşmayı seviyorsanız aracınızla zımparalayıp boyamanızı tavsiye ederim. En sağlıklısı öyle olur zımparalamazsanız boya zamanla dükülecektir. Uğraşamam diyorsanız bu boyama işine 200 tl civarı birşeyler isterler. Çünkü Jantı yamulmuştu aracımın kenarından biraz onu bile düzeltmek için en ucuz yerde bile 50 tl istemişlerdi.Bu boyama işi ondan daha külfiyetli bir iş ve 4 jant.Birde jantsız kalacaksınız bir süre aracınızı da kullanamayacaksınız.

Kendiniz yaparsanız eğer sadece boya zımpara astar parası vereceksiniz çok çok ucuza gelmiş olcak. Tabi uğraşabilirim derseniz.

1314 Mesaj
19 Mayıs 2010; 15:49:16 

Uğraşmayı çok severim de,zımpara işi korkutuyor beni.Şimdi alsam zımparayı zımparalasam,sonra bir de boyayı tutturamassam oyuncak araba jantı gibi görünürse bikaç çizik için yazık etmiş olacağım jantlara.O yüzden zımparadan korkuyorum...Normal bi sprey boya alsam 2 kutu.Janta hiçbir işlem yapmadan direk lastikleri kapatıp boyayı sıksam üzerine.Sonuç nasıl olur? 5-6 ay idare etse yeterli,dökülürse tekrar boyarım,bu şekilde boyamak kolay olur nasıl olsa..

5745 Mesaj
21 Mayıs 2010; 8:30:22 

Ankara'da olsaydınız Şaşmaz Sanayi'de Offset Jant Lastik Tamir Merkezi var. Orayı rahatlıkla önerebilirdim size.

Siyah-beyaz devam.

6386 Mesaj
21 Mayıs 2010; 16:06:45 

Ankara ya yazın gelecem nasip olursa.Batıkent te oturuyor k.pedergil.İnşallah o zaman gitme fırsatım olur ...

46 Mesaj
6 Ekim 2010; 10:08:17 

quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Ankara'da olsaydınız Şaşmaz Sanayi'de Offset Jant Lastik Tamir Merkezi var. Orayı rahatlıkla önerebilirdim size.

....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalıkcıSerdar -- 16 Mayıs 2011; 14:55:37 >

6105 Mesaj
6 Ekim 2010; 22:54:31 

Sadece çizikse herhangi bir oto boyacısı yapabilir..

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

11615 Mesaj
11 Ocak 2014; 23:53:08 

Çelik jant kaza esnasında, tır üzerinden düşen çelik demirler yüzünden kesildi. Sigorta şirketi de jantı değiştir dememize rağmen, tamir ettirmiş. Benim gönlüm razı olmuyor. İçim de rahat değil. Durumu Sigorta Tahkim Kurulu'na dilekçe vererek bildirmeyi düşünüyorum. Konu hort oldu ama. Bu arada aracım orta refuje çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AERN -- 12 Ocak 2014; 0:04:27 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » DH Garaj » ÇELİK JANT TAMİRİ ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375