Şimdi Ara

MSI, Intel işlemciler için yeni amiral gemisini duyurdu: Big Bang XPower X58

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• MSI yüksek performans tutkunları için hazırladığı Big Bang serisi yeni anakart modeli XPower X58'i duyurdu. Intel X58 yonga setini kullanan ve LGA1366 formundaki Core i7 900 işlemcilere destek sunan yeni anakart, kaslı görünümü ve güçlü özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Üzerinde 6 adet DIMM slotı bulunan ve 24GB'a kadar yüksek hızda üç kanal DDR3 bellek desteği sunan anakart, tam 6 adet PCIe x16 slotuyla geliyor ve ATi tarafında Crossfire X, Nvidia tarafında ise SLI teknolojileri için farklı ekran kartı konfigürasyonlarına olanak tanıyabiliyor.

Military Class konsepti çerçevesinde yüksek kaliteli komponentlerle donatılan Big Bang XPoqwer X58'de, 16 fazlı güç tasarımına yer veriliyor. Hi-c Cap ve uzun ömürlü Japon kapasitörlerle donatılan anakart, SuperPipe soğutma sistemine ve APS aktif faz yönetimi teknolojisine de sahip.

OC Genie adı verilen teknoloji ile amatör kullanıcılara tek butonla hız aşırtma olanağı tanıyan anakart, V-Check voltaj okuma noktalarıyla profesyonel kullanıcıların, multimetre ile donanımsal voltaj kontrolü yapabilmesine olanak tanıyor. Yüksek performanslı işlemcilerle yapılacak hız aşırtma denemeleri için üzerinde iki adet 8pin güç konnektörü bulunan anakart Siyah renkli baskılı devresi ve komponent dizilimiyle de dikkat çekiyor.

Marvell tarafından geliştirilen kontrolcü sayesinde SATA-III ( iki adet port ) ve NEC tarafından geliştirilen host kontrolcüsü sayesinde USB ( iki adet port ) desteğine sahip olan Big Bang XPower X58'de ayrıca 6 adet SATA-II portuna ve çok sayıda USB 2.0 konnektörüne yer verildiğini görüyoruz.

Çift Gigabit Ethernet, FireWire portu, DeBUG LED ve PCIe x1 ara birimini kullanan, Creative EAX 5.0 destekli Quantum Wave ses kartına sahip olan MSI'ın yeni amiral gemisi XPower X58, ön-sipariş listelerine 300 Avro seviyesinden giriş yapmış durumda.

• BigBang ismi çok yerinde bir isim olmuş..Özelliklerine bakılırsa Mükemmel bir anakart
    Mosfet ve Kuzey Köprüsü soğutucuları kule gibi.. Overclock'da harika işler çıkaracağa benziyo özelliklerine bakılırsa.
    Şimdiden alacak arkadaşlara hayırlı olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkán -- 1 Mayıs 2010; 15:56:15 >
  • MSI bu sefer gerçekten high-end bir anakart yapmıs, gerek yeni teknoloji desteklemesi gerekse HI-CI kapasitör kullanması ve 1336 soketde dünyada tek 16 CPU PWM'sine sahip oluşu ve de APS özelliği ile gerçek zamanlı donanımsal olarak voltaj kontrolu ile tek kelime ile ''mükemmel''.
  • MSI son dönemlerde anakart konusunda epey yol katetti. Üst seviye anakart satışlarında ASUS ve GIGABYTE kadar başarılı olacağından eminim.
  • 6x PCI-E !?!
  • anakartta 2 tane 8 pin var..birde usb 3.0 konnektörünün arkasında 6 pin var...
  • Kim ne derse desin aşağıdaki cengaverin yanında sönük kalıyor...

• o cengaver 800 TL'den pahalı
  • 6 tane pci ex. olsa ne farkeder sonuçta resimde görüldüğü üzere en fazla 2 tane kart sığıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: renklem

o cengaver 800 TL'den pahalı

Zaten başlıkda ki anakart daha iyi, millet kartın tipine bakıp yorum yapıyor, işte ASUS'un piyasayı ele geçirmesinin nedeni; insanların cahilliğinden beslenmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksmoke

6 tane pci ex. olsa ne farkeder sonuçta resimde görüldüğü üzere en fazla 2 tane kart sığıyor

Eğer ekran kartını su soğutma sistemli takacaksa,veya pasif soğutma olacaksa,oraya 6 tane ekran kartı sığar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Decent -- 1 Mayıs 2010; 18:05:46 >
  • PCI sız eksiklik olsada süper bir anakart

ama
    şimdi bunu alırsın
    intel yeni işlemciyi 1365 pin yapar
    sende çöpe atarsın :)
  • Oradaki 6 tane x16 yuvasına iki tane hd5870 taksan 4 yuva kafadan gider zaten. Kalan iki yuvaya da bir tane pcı exp uyumlu creative ses kartı ve yine pcı exp uyumlu bir tv kartı takarsın. Ama o zamanda x16 - x16 hızında çalışan hd5870 lerin hızı etkilenir mi bilmiyorum. Belki x16 - x8 hızına düşebilir. Galiba bu konuyu kimse bilmiyor. Farklı başlıklarda kaç defa sordum, kimse cevap yazmadı. Yok mu bu konuda bilgisi olan Allah aşkına...?!?!?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

Zaten başlıkda ki anakart daha iyi, millet kartın tipine bakıp yorum yapıyor, işte ASUS'un piyasayı ele geçirmesinin nedeni; insanların cahilliğinden beslenmesi.

tabi canım zaten asusta fostu ve sadece görüntü yapıyordu şu genelleme mantığınıza anlam veremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Kim ne derse desin aşağıdaki cengaverin yanında sönük kalıyor...

Bunun üstüne tasarım tanımam

• quote:

Orijinalden alıntı: leech

quote:

quote:

tabi canım zaten asusta fostu ve sadece görüntü yapıyordu şu genelleme mantığınıza anlam veremiyorum.

genelleme yaptığım yok, vatanbilgisayarda anakart havale ile 897 TL, hatta 900 TL. Görüntüsü gibi fiyatı da cengaver dedim bunun realitesi yoksa gözünüzde neyse derim bir şey demem

• Uçuk bi kart.

Ama msi i serüveninden bu yana (17-i5..) çok yol katetmiş. Mütiş işler çıkarıyor.

Tabi şahsen türkiyede satılsa bile bi kaç alıcı olabilir en fazla diye düşünüyorum.

Ama uçuk işleri sevenler için on numara kart.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leech

quote:

quote:

genelleme yaptığım yok, vatanbilgisayarda anakart havale ile 897 TL, hatta 900 TL. Görüntüsü gibi fiyatı da cengaver dedim bunun realitesi yoksa gözünüzde neyse derim bir şey demem

Size demedim ki

• Şaka heralde 6 PCI-ex slotu var deniyor 2 tane E.kartı takılnca geriye kullanıcak PCI-ex slotu kalmıyor.Bumudur Amiral gemisi Bakir pipet ve sogutucu eklemışler şekilden başka 1 sey değil 300$ geç 30$ verlmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolMnaiaC

Şaka heralde 6 PCI-ex slotu var deniyor 2 tane E.kartı takılnca geriye kullanıcak PCI-ex slotu kalmıyor.Bumudur Amiral gemisi Bakir pipet ve sogutucu eklemışler şekilden başka 1 sey değil 300$ geç 30$ verlmez

Alttaki cevabıma bakabilirsin :)

quote:

Orijinalden alıntı: rert

quote:

Orijinalden alıntı: blacksmoke

6 tane pci ex. olsa ne farkeder sonuçta resimde görüldüğü üzere en fazla 2 tane kart sığıyor

Eğer ekran kartını su soğutma sistemli takacaksa,veya pasif soğutma olacaksa,oraya 6 tane ekran kartı sığar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.