Şimdi Ara

Cep telefonu tamir (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.197
Cevap
102
Favori
144.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Satılık
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar mesajınızı yeni gördüm hocam cihazı gönderin b bakalım uygun bir fiyata hallederiz..
  • Hocam benim bir kaçak x6 var kendi kendine kapandı bir daha açılmadı..Telefoncuya götürdüm şase yapmış hallederiz dedi verdim bir kaç saat sonra gittim yapamamış siz ne diyorsunuz ?
  • hocam cihzı görmeden bişey demek zor.. Eğer cihaz çin ise yazıılımı çökmüş olabilir..
  • sonyericsson p1i telefonum güncellerken çöktü. 3 tane telefoncuya götürdüm. Boşuboşuna 3 haftamı harcadım. Sonra sonyericsson servisi olduğunu idda eden asya telekoma elden götürdüm. 1 saat sonra işlemcisi yanmış bunun hiç birşey yapamayız dediler. Cumartesi günü son bi umutla sevgi iletişime götürdüm telefonu. Hem çok iyi ilgilendiler hemde max 20dk sürdü işim. Çıkıp bi dolaştım sigara fln içtim geldiğimde olmuştu telefon. Kendilerine burdan birkez daha teşekkür ediyorum. Cidden bu işi biliyorsunuz hocam saygılar..
  • güle güle kullan üstadım teşekkür ederim..
  • Takip amaçlı .
  • jtag yapılan bir telefona tekrardan normal yollarla rom atılabiliyor mu?
  • tabi ki jtag yapılınca cihaz nornal haline dönüyor..
  • Benimde düşük model bi lg telefonuma jtag yapmıştı abimiz saolsun..Hala kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BesTCooL

tabi ki jtag yapılınca cihaz nornal haline dönüyor..

Pm attım
  • hocam seni ekledim.
    ayrıca pm atıyorum fakat herkesin bilgilenmesi açısından burada da bir soru sormak istiyorum

ikinci el bir touch diamond 2 aldım. fakat sıfır kadar temiz ve daha birkaç aylık.
    üzerinde aşağıdaki sürüm bilgileri olan rom yüklü fakat çok yoğun kullanmamama rağmen
    12 satte şarj bitiyor.
    daha önce touch 2 kullandım ve sürekli film müzik dinlememe rağmen 3 gn gidiyordu şarjı.

işletim sistemi sürümü : 5.2.21887 (21887.5.0.86)
    manila sürümü : 2.5.20121226.0
    rom sürümü : 2.53.468.2 (82459) WWE
    rom tarihi : 3/10/10
    radyo sürümü : 4.49.25.91

öncelikle benim cihaza hardspl yapılmış mı acaba?
    ayrıca vodafon cihazları simlock lı mı oluyor?
    bunun için de bir işlem yapılması gerekiyor mu?
  • hocam evvelce batarya ve rom denemekte fayda var eğer başka batarya ile ve romla da aynı olayı yaşıyorsanız cihaz gerektiğinden fazla akım çekiyordur eğer çekiyorsa sim kartsız denemekte fayda var eğer kartsız normal kartla çabuk bitiyorsa şebeke katmanında sorun olabilir ayrıntılı bakmak alete bağlayıp ısınan parça varsa ölçmek gerekir.. Arıza tespiti tamirin yüzde 70 ini oluşturur..

Hard spl i boot ekranında görürsünüz..
    Vodafonun bazı cihazları simlocklu bazıları açıktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BesTCooL -- 12 Nisan 2011; 0:38:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teote01

quote:

tabi ki jtag yapılınca cihaz nornal haline dönüyor..

Pm attım

cevapladım üstad..
  • quote:

hocam evvelce batarya ve rom denemekte fayda var eğer başka batarya ile ve romla da aynı olayı yaşıyorsanız cihaz gerektiğinden fazla akım çekiyordur eğer çekiyorsa sim kartsız denemekte fayda var eğer kartsız normal kartla çabuk bitiyorsa şebeke katmanında sorun olabilir ayrıntılı bakmak alete bağlayıp ısınan parça varsa ölçmek gerekir.. Arıza tespiti tamirin yüzde 70 ini oluşturur..

Hard spl i boot ekranında görürsünüz..
    Vodafonun bazı cihazları simlocklu bazıları açıktır..

hocam nasil görürüm hardspl i bir tarif etsen.
    bir de bana özelden adresini falan ver de bir uğrarım sana
  • boot ekranında HSLP veya olinex vs yazıyorsa hard spl var demektir..
  • yani telefon ilk açılırken diyorsun anladığım kadarıyla.
    açılırken sadece sağ alt kçşede 3 sıra rakamlar var.

bir de ben zaten yeni aldım telefonu ve henüz
    sim kart takmadım.
    telefon bazen çok ısınıyor ve şarjı 12 saat gitmiyor.
    ben rom dan kaynaklandığını düşünüyorum çünkü
    cihaz nerdeyse sıfır ve çok az kullanılmış vodafon cihazı.
    üzerinde orjinal rom var. rom değerlerini yukarıda yazdım.

donanımsal bir şey olduğunu düşünmüyorum.
    romdan kaynaklanan bir şey gibi
  • hocam dükkan yakın yarın uğra bakarız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: soner001

Ustam inş sana işim düşmez (yanlış anlama lütfen teller bozulmaz inş) ,neyse yapılan yorumları vs okudum donanımhaberde szin gibi işin ehli degerli ustaları uygun fiyata mükemmel işçilikle burdaki kullanıcılara yardımcı olması beni hakikaten mutlu etti ...

HAYIRLI İŞLER ustam ,alın terinin her damlası helal ...

hocam allah razı olsun elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz sizin gibi tüm değerli forum üyelerine hizmet vermek ve bir cihazda sonuca ulaşmak bizim için de büyük bir mutluluk..
  • Eline sağlık gerçekten tamamiyle eski haline geldi.
    Çok çok teşekkürler. (kusura bakma geç oldu).
  • neydi cihaz abi hatırlayamadım :)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.