- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Laptop açılmıyor
31 Cevap38696 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

8 Mesaj
30 Nisan 2010; 21:11:31 

Selam arkadaşlar benim toshıba satelite m60-183 serisi laptopum var...
akşamleyin bilgisayarı hazırda bekletle kapattım sabah laptopum açılmadı.Laptopu açarken açma power tuşuna basıyorum açma tuşun ışığı yanıyor ve fan 8 sn gibi bir süre dönüyor fakat açılmıyor harddiskten ses gelmiyor...bataryayı çıkartıp elektrik kablosu ile denedim tık yok...bataryayı taktım kabloyu çıkardım gene tık yok...zaten garanti süresi bitmişti...laptopu acaba açıp içine mi baksam benim yapabilceğim bir şey var mı? bilgisayar uzmanı arkadaşların yadımlarını ve yöntemlerini bekliyorum...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

8 Mesaj
30 Nisan 2010; 21:26:01 

quote:

Orijinalden alıntı: rainman_

akşamleyin bilgisayarı hazırda bekletle kapattım sabah laptopum açılmadı.Laptopu açarken açma power tuşuna basıyorum açma tuşun ışığı yanıyor ve fan 8 sn gibi bir süre dönüyor fakat açılmıyor harddiskten ses gelmiyor...bataryayı çıkartıp elektrik kablosu ile denedim tık yok...bataryayı taktım kabloyu çıkardım gene tık yok...zaten garanti süresi bitmişti...laptopu acaba açıp içine mi baksam benim yapabilceğim bir şey var mı? bilgisayar uzmanı arkadaşların yadımlarını ve yöntemlerini bekliyorum...

arkadaşlar allah rızası için baıp geçemeyin yardımcı olunnn servis mervis hikaye ben neler yapabilirm....

1160 Mesaj
30 Nisan 2010; 22:00:07 

açar açmaz f8 veya f5 tuşarından herhangi birine basarak güvenli modda açmaya çalışın.

feel huricane /asus p5g41 /İNTEL XEON L5420/120 gb kingston ssd/1tb 7200 rpm 32mb wd/4 gb kingston ddr3 /asus gtx750ti/inca tv

8 Mesaj
30 Nisan 2010; 22:18:18 

yok hocam güvenlik moduna girebilsem zaten birşeyler yaparımm....tuşa bastığımda fan 5-6sn üflüyor tam anlamıyla yukarıda yazdığım gibi açılmıyor...

8 Mesaj
30 Nisan 2010; 22:33:54 

quote:

power tuşuna bastığımda fan çalışıyor ekran açılmıyor tabi bu işlem 5-6 sn oluyor sonra power ışığı sönyor ,,bu geçenler de tekrar olmuştu nerdeyse 50 kere power tuşuna bastım çalıştı bugünde abartmıyom belkşi yaparım dedim çalışır diye yaklaşık 100 kez powe tuşuna bastım sadece fan çalışıyor 5 sn o kadar hd yi açamıyor bir türlü...garantisi yok çoktan bitti...ben içini açsam yapabilceğim bişey varmı servise baya bir bayılcam çünkü

1691 Mesaj
30 Nisan 2010; 23:07:57 

eğer anlıyorsanız hddyi sökün 2 ram varsa birini sökün cdrom portatif ise onuda sökün tekrar açmayı deneyin kasa açılıp açılmadığına bakın

biliyorsan konus ibret alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar

937 Mesaj
30 Nisan 2010; 23:28:59 

geçmiş olsun anakartın güm. chipset aşırı ısınmadan yanmış olabilir. 150 tl gibi bi masraf demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vasco1925 -- 30 Nisan 2010; 23:30:09 >

8 Mesaj
30 Nisan 2010; 23:30:39 

sökelimde hocam o kadar küçüküvidalar ne ile açıcağımı daha bulamadım

8 Mesaj
30 Nisan 2010; 23:34:17 

quote:

Orijinalden alıntı: vasco1925

geçmiş olsun anakartın güm. chipset aşırı ısınmadan yanmış olabilir. 150 tl gibi bi masraf demektir.

iyide yaklaşık 2 gün önce aynı sorun tekerrür etmişti yaklaşık 50 kez power tuşuna bastım en sonunda açıldı ama şans...bugün ise yaklaşık 100 kez powe tuşuna bastım yapmadığım birşey kalmadı neredeyse kırıcaktım şerefsizim...tornavida küçük bulamadımm bulsam açıcaktımm ....fan sadece üflüyor hd açmıyor ekranda sadece televizyon karanlıkta nasıl bir görüntü veirir öyle bir görüntü çıkıyorrr......benim yapabilceğim bir şey yok mu arkadaşlar servise götürmesem...servise bir versem toshıba kafan 200 tl alır üstüne üstük 45 gün sonra anca verir...

8 Mesaj
30 Nisan 2010; 23:38:40 

quote:

Orijinalden alıntı: vasco1925

niye yansın aşırıı ısınma o kadar olmadı kiii

937 Mesaj
30 Nisan 2010; 23:41:04 

arkadaşım soyluyorum. daha oncelerde kendı kendıne res atma ısınmada kapanma problemleri ile başlar.

sonrasında acılmama devam eder. soguduktan sonra acılır.

chipset sogutmayı tam saglamaz ise ısınmadan chipset güm. güney köprü kuzey köprü neresi yandı ise ustalar bakar.

gecen ay acer marka laptop ile aynı aynııı sorunla karsı karsıya kaldım.

140 tl ye yırttı müşterim.

power a basıyorsun.

vın dıyor 5 sanıye sonra gidiyor.

gene bas gene aynı

gene bas gene aynı

ekrana goruntu gelmıyor gelse bile gidiyor.

senın yapabileceğin birsey yok.
hangi ildesin bilmiyorum. izmirde isen shift teknik var bu konuda usta laptop tamirinde

8 Mesaj
30 Nisan 2010; 23:54:57 

istanbuldayım laptop toshıba marka garantisi bitti toshıba servise mi götürsem yoksa bir bilgisayarcıya mı ?

sorun dediğin kadar büyükse biraz külfetli olucak desene...

5 Mesaj
31 Temmuz 2010; 17:13:25 

quote:

istanbuldayım laptop toshıba marka garantisi bitti toshıba servise mi götürsem yoksa bir bilgisayarcıya mı ?

usta aynı sorun bende de oluştu... bilgisayarı hazırda beklette bıraktım sabah açmaya çalıştım fakat fan 5sn sonra duruyor. ekran karanlık ... bende istanbuldayım ALLAH aşkına sorunu nerden, nasıl, ne şekilde halledebildin? bana yardımcı olabilir misin lütfen???

“Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır.” (B.S.N.)

232 Mesaj
9 Eylül 2010; 21:41:47 

Benim Laptopım elektiriğe bağlı değilken kullandım, şarjı bitiyor diye uyarı verdi, tam kapatırken kendi direk kapandı (Datron marka), Sabaha açayım şarja bağlayıp, Açılmadı, şarj ışıkları da yanmadı, açılmadı filan. Kontrol kalemiyle kontrol ettim heryerden elektirik var gözüküyordu. Voltmetreyle adaptörü kontrol ettik voltaj var gözüküyordu. Sonra aynı özellikte yeni bir adaptör bağladık acaba amperde mi sorun var diye, şarj ışıkları yandı ama böyle yandı söndü yandı söndü, sürekli göz kırpar gibi sonra dumanlar çıktı bi iki kıvılcım gibi de görüldü.
Neyse elektirikten çekip pili çıkarttık, sonra biraz kurcaladık, anakartın chipseti üzerinde hafif yanık oluşmuş ama biraz çukurlaşma var. Muhtemeln anakart uçtu da kurtarabilme imkanı var mıdır?
Yetkili sevisi aradım (onu da çok zor budum, datron kapatmış her şeyin, bendeki eski telefonları pizzacı olmuş...) bana 359dolar + kdv dediler yeni anakart için ben de kalsın dedim. yerine yeni laptop alırım da ucuza kapatma şansı var mıdır bu işi?

6 Mesaj
9 Eylül 2010; 22:38:36 

lg lap top war arkadasşlar...Daha on gun olmuyor alalı ama bu gun brz takıldım kapattım sora bı actım laptop calısıo ama ekrana hıc bısı gelmıo sadece ses gelıo laptoptan bıraz bekledım bı yarm saat acılddı sora kapattım 5 6 saat sora acym dedım yıne acılmıo ısıklar yanıo power falan ama ekranda hıc bısı yok bunun nedenı nedır ve cozum lutfen yardım edelim....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Eylül 2010; 23:48:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Alageyik34

Benim Laptopım elektiriğe bağlı değilken kullandım, şarjı bitiyor diye uyarı verdi, tam kapatırken kendi direk kapandı (Datron marka), Sabaha açayım şarja bağlayıp, Açılmadı, şarj ışıkları da yanmadı, açılmadı filan. Kontrol kalemiyle kontrol ettim heryerden elektirik var gözüküyordu. Voltmetreyle adaptörü kontrol ettik voltaj var gözüküyordu. Sonra aynı özellikte yeni bir adaptör bağladık acaba amperde mi sorun var diye, şarj ışıkları yandı ama böyle yandı söndü yandı söndü, sürekli göz kırpar gibi sonra dumanlar çıktı bi iki kıvılcım gibi de görüldü.
Neyse elektirikten çekip pili çıkarttık, sonra biraz kurcaladık, anakartın chipseti üzerinde hafif yanık oluşmuş ama biraz çukurlaşma var. Muhtemeln anakart uçtu da kurtarabilme imkanı var mıdır?
Yetkili sevisi aradım (onu da çok zor budum, datron kapatmış her şeyin, bendeki eski telefonları pizzacı olmuş...) bana 359dolar + kdv dediler yeni anakart için ben de kalsın dedim. yerine yeni laptop alırım da ucuza kapatma şansı var mıdır bu işi?

servis yüksek fiyat veirir normal tamircileri deneyin oralarda belki daha ucuza sonuç bulabilirsiniz

1 Mesaj
27 Ocak 2011; 10:50:23 

slm arkadaşlar benım lenova g 550 markalı laptop.dün güncellemelri yaparken kardeşim fişini çekti sabahtan beri açılmıyo. power düğmesine basıyomm windowsu normal başlatıyomm pc acık ama ekran gelmıyoo 5 sn arayla isiği çok az yanıp sunuyoo.lütfen yardımcı olun...

1078 Mesaj
7 Temmuz 2011; 22:53:57 

quote:

Orijinalden alıntı: xxx3x

slm arkadaşlar benım lenova g 550 markalı laptop.dün güncellemelri yaparken kardeşim fişini çekti sabahtan beri açılmıyo. power düğmesine basıyomm windowsu normal başlatıyomm pc acık ama ekran gelmıyoo 5 sn arayla isiği çok az yanıp sunuyoo.lütfen yardımcı olun...

Ablamında lenova g 560 var.Ben int giriyordum birden mavi ekran hatası geldi bellekle ilgili sonra pc kendiliğinden res çekti.sonra güvenli modu denedim olmadı açılmadı pc sonra kapattım tekrar açmayı denedim ekran sıyah oldu hiç birşey gözükmüyor formatta atamıyorum sanırım ankart yanmış olabılır pc nın fanından acayıp sıcak hava üflüyordu.Ablamda bu gün marmarise gitti ne yapacağımı bilemiyorum ablam gelince çok kızar zaten kavgalıyız lütfen yardım edin...Keşke hiç ellemeseydim of Allahım offff )):

Sevdiği Sözler » @$T@L@Vİ$T@ B£B£GÎΜ♂♀

1895 Mesaj
8 Temmuz 2011; 0:22:50 

anakart yansa fanın çalışacağını sanmıyorum.

6 Mesaj
27 Eylül 2011; 22:53:01 

aynı sorun şuanda bendede var hp compaq bi laptopum var... daha öncede götürmüştüm 150tlye ekran nın chipini değiştirdiler,,,2 3 ay falan oldu aynı sorun şimdi yeniden başladı bunun bir çözümü yokmu açılmıyor pc ne yapmam gerekiyor kafayı yiğcem yahu

23 Mesaj
1 Haziran 2012; 14:42:21 

Bu olay benim iki kere başıma geldi en sonunda laptopun içini açıp ramlari söktüm 5 dk bekledim sonra geri taktım bilgşsayar acıldı.2 seferdede aynısını yaptım eğer ana kartınız yanmadıysa ramlari söküp takınca emin olun düzelecektir...

1 Mesaj
1 Ağustos 2012; 0:12:31 

arkadaşlar benim casper laptopum war ilk önce bilgisayar açıldı fakat ekran gelmedi ışıklar yandı daha sonra bataryayı takıp çıkardım bu sefer bilgisayar komple kapandı ne ışık gelio ne açılıo ne bi ses fln yardım edin

460 Mesaj
10 Kasım 2012; 17:43:27 

quote:

servisine götür mahalle bilgisayarcıları pek anlamıyor bu konulardan

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5009 Mesaj
17 Ocak 2013; 6:06:37 

DELL N5010 laptopım var aynı sorundan müzdaribim. Tespit ettiğim şey bilgisayar açılışında hard disk ışığı bir veya birkaç kez yanıyor ve sonrasında sönüyor. Bu başlarda nadiren olurken şimdi sürekli bir biçimde olmaya başladı. Hard diskin olduğu yere birkaç kez sertçe vurunca bilgisayar anca kendine gelip düzeliyor. Ben hard disk arızası diyorum buna sebebini de birçok şey açıkken direkt olarak ekranı kapatmama veriyorum. Var mı önerileriniz nedir ne değildir?

PSN:ReVenGeR07
Bekleniyor |AC:Unity| |God of War IV|

5009 Mesaj
17 Ocak 2013; 14:10:52 

up

PSN:ReVenGeR07
Bekleniyor |AC:Unity| |God of War IV|

2 Mesaj
22 Ocak 2013; 19:37:55 

arkadaslar aynı sorun bende de var . ama su an actım bılgısayarı hersey calısır durumda . usb portlarında arıza var . acarken bunu hata olarak vermıstı anakart . bılgısayarı kapatmak ıstemıyorum :D anakart yansa bılgısayar calışmaz dıye tahmın edıyorum . yardımcı olacak varsa cok ıyı olur ..

5 Mesaj
21 Kasım 2013; 14:04:50 

Selam arkadaşlar aynı sorun bende de var compaq marka sarjı takıyorum elektrik var pover tuşuna bastığım zaman ışık yanı 5 saniye kadar fan çalışıyor fakat tekrar kapanıyor ama ana kartı kasadan
söküp öyle deniyorum hiç bir sorun yok bunun sebenin bilen varmı acaba yardımcı olacak

5 Mesaj
21 Kasım 2013; 14:27:18 

Cevap verecek bi arkadaş yokmu..:(

2 Mesaj
7 Nisan 2014; 18:12:00 

Arkadaslar mrb benım toshiba Satellite L650 laptopum var geçen gece oyun oynarken birden ekran dondu ve yaklaşık bir kac dakika öyle kalınca bende 6sn power tusuna basılı tutarak laptopu kapattim ve ondan sonra açmayı denedim fakat acilmiyor fan 3 sn dönüyor ve tekrar duruyor ayni anda led isiklari da yanip sönüyor ben bu laptopu nasil acabilirim tekrardan ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

77 Mesaj
28 Ekim 2014; 18:58:00 

Merhabalar aynı şekilde bir sorunla karşılaşmıştım bende ama benim cihazım Samsung'tu biraz araştırdıktan sonra ekran kartı arızası olduğunu öğrendim, daha sonra internetten bu işlerle uğraşan firmaları aradım, telefonda görüştüğüm beyfendi çok ilgili ve açıklayıcı bilgi verince kendilerine laptopumu göndermek istediğimi söyledim ama farklı illerde olduğumuzu öğrenince açıkçası biraz hayal kırıklığı oluştu ancak telefonda ki beyfendi aras kargo ile anlaşmalı olduklarını ve kargo ile cihazımı kendilerine ulaştırabileceğimi söylediler. Bende aras kargo ile gönderimini sağladım kısa sürede geri dönüş yaptılar ve ekran kartı çipinde problem olduğunu maliyetini söylediler, diğer görüştüğüm firmalara nazaran daha uygun maliyetli olması ve yaklaşımlarından dolayı tamir edilmesi için onay verdim, üç gün sonra cihazım hazır şekilde kapıda ödemeli olarak adresime geldi, hız ve yapılan işçilikten memnun kaldım cihazım eskisi gibi hiç bir sıkıntı yok, tekrar teşekkürler.
Belki sorun yaşayan arkadaşlar olursa firma web adresi www.beylikduzubilgisayar.org

1 Mesaj
12 Kasım 2014; 3:01:15 

arkadaşlar hp compaq var ben de. iki farklı şarj aletiyle de denedim çalışmıyor
power dügmesine basıyorum alltaki ışık yanıp sönüyo ve açılmıyor.pc de acaba ateşleme sorunu mu var acaba? aradan zaman geçiyo bi kaç saat pc açılıyo.bu arada leptobum da acaip ısınıyor.görüşlerinizi paylasısanız sevinirim.ne yapmalıyım ?

cas_4per

3 Mesaj
12 Kasım 2014; 10:44:35 

arakadaşlar okuduğum kadarıyla bir çok arkadaşınızın başına gelen aynı şey yani ekran kartının ısınmayla yada uzun zamandır kullanılmasıyla iligil olarak engetre lehimlerin erimesinden kaynaklıdır eger etrafınızda anakart tamiri yapan bga makinesi kullanan pciler varsa 140 ile 160 tl arasında bir masraf çıkartırlar istanbula olanlar için ben kendi teknik sevisimde 110 tlye yapabilirim 3 ay garantili olarak.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Laptop açılmıyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.324